Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Gość pysiulek911
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysiulek ja mialam umowe do 30.11.2011. W polowie listopada mialam operacje i dostalam zwolnienie do 10.12.2011. Wtedy szefowa nie przedluzyla mi umowy. Potem przedluzylam jeszcze zwolnienie pooperacyjne o trzy tygodnie. I nastepne zwolnienie juz ciazowe ;) Od poczatku grudnia placi mi ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
to prawie jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
czyli zus placi do dnia porodu, tak? a potem nic? i co zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysiulek nie wiem sama właśnie,ale mamcia dała mi nadzieję że może jednak dostanę to macierzyńskie jutro mam spotkanie w biurze także podejdę do księgowej i się jej dokładnie zapytam było by dobrze ale gdyby nie wyszło to mój M musiał by nas utrzymywać:)jakoś trzeba przetrwać najważniejsze żeby dzidzia była cała i zdrowa tym, teraz się przejmuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
do dzisiaj bylam pewna ze tak. ale mam taka sytuacje jak Amefa, a jej nie przysluguje wiec mi chyba tez nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
"Jeżeli pracownica zawarła umowę o pracę na czas określony (z wyjątkiem umowy o zastępstwo) lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży umowa ta ulega przedłużeniu do dnia porodu. Po urodzeniu dziecka ma ona prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia, czyli po zakończeniu umowy o pracę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
kinia to jest informacja dla Ciebie:) jesli dobrze rozumiem Twoja sytuacje to powinno Cie to zadowolic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pysiulek zwolnienie mozna miec do 270dni. Mi to nie wystarczy do porodu, bo juz wczesniej mialam to zwolnienie po operacji. Jak minie te 270 dni, to lekarz bedzie mi wystawial zaswiadczenie ze jestem niezdolna do pracy i bede dostawac zasilek rehabilitacyjny. A potem nie wiem co ;) Maz zarabia tyle, ze wystarczy dla nas ;) Ciagne te chorobowe, bo mi sie w koncu nalezy, ale bez tego damy sobie rade ;) Jesli bedzie taka potrzeba, to bede szukac pracy jak dziecko troche podrosnie i przestane juz karmic. Wtedy zostanie z tata i babcia, bo maz pracuje w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia dziękuję ci podniosłaś mnie na duchu dobre i parę groszy:)Pysiulek no to faktycznie chyba ci nie przysługuję to macierzyńskie ja myślałam że mi nie przysługuję a jednak się okazuję że przysługuję z tego co mamcia tu piszę tak wynika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
kinia w takiej sytuacji macierzynski wyplaca Ci ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fajnie:)Ale powiedz mi a ja pracodawca nie będzie chciał mi prze dłużyć umowy to co wtedy?Jutro będę w biurze to pogadam z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
amefa, ja po urodzeniu nie bd miala jeszcze 270dni... czyli dalej moge ciagnac L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
to nie jest jego dobra wola, ale jego obowiazek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
ojej, juz spicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiulek911
wiec pytanie pozostaje otwarte do Amefy :) prosze jutro o odpowiedz co do tych 270dni :) dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro się dowiem dokładniej co i jak.Pysiulek wydaję mi się że chyba możesz skoro nie przekroczy 270dni,ale nie wiem na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
pewnie mozna ale wtedy kontrola z ZUS-u raczej pewna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam taką stronkę fajną i faktycznie muszą mi przedłużyć umowę.Dzięki mamcia bo tak to bym nie wiedziała:)Co do pysulka to jakby nawet kontrola zus była to po porodzie nie jest się zdolnym do pracy,można spróbować najwyżej nie przedłużą chorobowego ci pysiulek tak mi się wydaję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
nie ma za co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamciaJ
to juz oni uznaja czy nie jest sie zdolnym... a bywa z tym roznie:D ale sprobowac mozna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Hej dziewczyny. Pisałyście tak: Od 2012 roku urlop macierzyński trwa 20 tygodni (5 miesięcy) + 4 tyg dodatkowe czyli w sumie pół roku płacone 100% a wychowawcze przysługuje bodajrze przez 3 lata i płacone po 400zł na miesiąc jeżeli na każdego członka rodziny nie przysługuje wiecej niż 504zł na miesiąc Nie mam ślubu z Rafałem,jest on ojcem dziecka i mieszkam u Niego w mieszkaniu.Mieszkanie zarejestrowane jest na jego mame. Rafał zaraboia kilka ładnych tysiaków.czy więc na wychowawczym będzie mi przysługiwać jakaś kasa? W sumie nie jesteśmy formalnie "rodziną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo-------anna
Zameldowana jestem w tym samym mieście, jednak w domu Taty, mieszkam w domu mamy Rafała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna prawdopodobnie bedzie liczony dochod w miejscu Twojego zameldowania, czyli u taty... Ale chyba da sie to jakos obejsc... Musialabys sie spytac instytucji, ktora mialaby wyplacac Ci zasilek na wychowawczym. Pysiulek ja do konca nie wiem jak to jest z tym zwolnieniem ;) Zapamietalam tylko to, co dotyczylo mojej sprawy ;) Zadzwon sobie do ZUSu to Ci wszystko powiedza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Joanna ja mam podobnie jak ty mieszkamy i żyjemy razem ale nie mamy ślubu, ja na dodatek jestem zameldowana w gdańsku a mieszkamy na ślasku to dopiero masakra. A wczoraj byłam na USG prenatalnym i było cudownie, z maleństwem wszystko ok, tylko moja rada zeby isc najlepiej w 12 tyg a nie w 13 bo w 13 dziecko staje na głowie haha i ciężko się je bada mówie wam jakie akrobacje były :) co do płci to jeszcze nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak tez myslalam tylko chcialam sie upewnic bo nagly stres mnie chwycil....;/ jesli chodzi o zasilek macierzysnki to mi sie np nie nalezy kompletnie bo mam umowe na zastepstwo do powrotu pracownika czyli tylko do konca lipca.....a rodze dopiero we wrzesniu....nie oprzedluza mi umowy bo to jest ta cholerna na zastepstwo niestety :( ale wy dziewuszki jak macie na czas okreslony to musza wam przedluzyc nie ma sie co martwic :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×