Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Jesli chodzi o rozmiar ubranek, to moja siostra mowila mi, ze najdluzej dziecko nosi wlasnie rozmiar 62. Rozmiar 68 to wlasnie kolo 5 miesiaca, zalezy jak duze dziecko sie urodzi ;) Do szpitala polecam Wam zabrac jednorazowe sztucce i kubeczki. Nie trzeba tracic czasu na zmywanie i brac do tego celu plynu itp ;) Ja juz sobie zakupilam kubeczki do zimnych napojow, widelce, noze i lyzki. Do tego wezme szklanke do cieplych napojow, jakis ostry noz i talerzyk. Warto tez miec reczniki papierowe. Po podmyciu krocza zawsze ma sie swiezy recznik ;) I nie bedziemy sie martwic ewentualnymi plamami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliwia 2
U mnie w szpitalu (rodzę na Starynkiewicza w Warszawie) to nie ma nic dla dziecka nawet, więc trzeba zabrać wszystko : nawet kosmetyki, chusteczki do pupy, ceratki do przewijania itd. więc sprawdźcie jak jest u Was. Ja jutro zaczynam 29 tc. Dzisiaj kupiłam sobie ręcznik do szpitala, tak, żeby mi było samej ze sobą "nowo" i też pomyśłam o tym, ze na krocze to chyba papierowy wezme. Płyn do higieny intymnej to podobno najlepszy lactacyd po porodzie albo z kory dębu, a niektore Panie uzywaja tez olejku chyba herbacianego, jakos tak...nie wiem kompletnie, nie chce myslec ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliwia ostatnio pisalysmy o tym i wiekszosc dziewczyn poleca Lactacyd (ja tez), wiec najlepiej chyba taki kupic :) Dobry tez jest taki specjalny dla kobiet w ciazy z firmy DAX. Lagodzi podraznienia itp, ale sie nie pieni, co mi bardzo przeszkadza... Podobno dobrze tez jest miec Tantum Rosa :) BlackRosssa sprytny masz pomysl ;) Tez tak czasem robie-znajdo cos na jakiejs stronie a potem szukam w innych zrodlach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejek herbaciany troche szczypie. Uzywalam na tradzik i jak byla ranka to szczypalo. Nie wyobrazam sobie smarowac tym rany na kroczu!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba sobie radzić w tych ciężkich czasach. :D Ja to jeszcze do szpitala wezmę sobie chusteczki nawilżane lactacyd, albo takie z rumiankiem :) Jestem od nich uzależniona, więc na pewno się przydadzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie-chusteczki nawilzane to koniecznosc :) Nosze zawsze w torebce :) Dobre tez sa Cleanic Intensive Care :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliwia 2
a ja zamienilam na takie dla niemowlat, zaczelam lubic ten zapach - Dziewczyny, teraz sa promocje na nie, np. 6 za cene 4 pakowan, wiec do wyprawki w sam raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla niemowlat tez pewnie lagodza podraznienia, ale nie maja kwasu mlekowego potrzebnego doroslym kobietom. Tez juz kupilam w promocji 4-pak pampers sensitive za 20 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliwia 2
ja muszę mieć sensitive, mam też inne dolegliwości, a mokrych do hig.intymnej uzywam gdzies na miescie, czy w podrozy - lactacyd zreszta tez wole, ale ten na podraznienia, jakoś bardziej mi odpowiada. Ja kupiłam sześciopak za 24 zł w Auchan, aktualnie jest promocja, gdyby któraś z Was byla zainteresowana ;) i fajnie, wczoraj byly opakowanka z pieluszkami pootwierane (chyba nie bylo to zamiarem sklepu) i przypomnialam sobie, jak taka newborn pielucha wyglada ;) super male pupki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa - ja właśnie teraz mam Cleanic z rumiankiem. :) Co do chusteczek dla dzidźki. Ja kupię jedno opakowanie, bo nie wiem czy podejdą pupci :) Nie chcę kupować kilku paczek, nie wiedząc, czy np. Malutka nie ma uczulenia. To samo z pieluchami. Najpierw kupię małą paczkę i zobaczymy czy się przyjmą :) Na początek celuję w chusteczki Pampers Sensitive i pieluszki Pampers Premium Care.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki bylam dzisiaj na wizycie u lekarza i moj synek ma sie dobrze wszystko jest w pozadku i wazy juz 1600g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak się czujecie? Plecy bolą? Megan skurcze męczą mnie co jakiś czas. Dziś byłam u ginekologa, moja mała (chodź nie taka mała już) waży 3200 i ma 55 cm. Upławy które miałam i podejrzewałam że to odpływające powoli sączące sie wody okazały się być początkowym stadium zapalenia pochwy, co skutkuje utrudnionym i bardziej krwawym porodem. Czy się ciesze? MASAKRA! Nic gorszego być nie może. Skurcze które mam są zdecydowanie silniejsze jednak ani mm rozwarcia! NIC! Nic sie nie dzieje. Jeśli do 8 lipca nie urodzę, otrzymałam skierowanie na patologie ciązy i podadzą mi zapewne oksytocyne. Hm też okrutne, bo to w tedy idzie jak burza i jest jeden wielki hardcore. :) Laski! Zatem, jeśli tylko podejrzewanie u siebie odpływanie wód, znaczy ja moczyłam bardzo bielizne wodnistą substancją bez zapachu i bez koloru, nie ignorujcie tego, lepiej sprawdzić czy to nie stan zapalny. Otrzymałam czopki dopochwowe i maść powinno pomóc. A nadzieje moge równać z ziemią, prawie jej już nie ma na najbliższy poród. Mimo że głowką Lenka jest już w kanale i jest bardzo nisko. Buziaki dla was, przez to wszystko nie moge spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was:) Blackrosska torba w paseczki super no ale faktycznie dla faceta to może być "obciach":)więć jestem za nr 1 Kaliwia super ciuszki, ja obiecałam sobie już nic nie dokupować no chyba że....:) Wczoraj jednak przenieśliśmy szafę w pokoju małej na drugą stronę- i tak zostanie bo o wiele lepiej pokoik wygląda, więc wczoraj powiesiliśmy obrazki i przykleilismy kubusiowe naklejki więc już się tak dziecinnie zrobiło-ślicznie to wygląda, cały czas tam chodzę o oglądam. Powiedzcie mi bo szafę mamy dla małej sosnową i się zastanawiam czy mogę ją jakimś prontem zaimpregnować czy lepiej się nie bawić w prontowanie półęk gdzie będą rzeczy małej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Acholku - biedactwo. Trochę się pomęczyłaś. Już niebawem dzidzia wyjdzie, a Ty się do tego czasu podleczysz. Uszy do góry. :) Marti - ja przeleciałam meble w środku prontem, ale one stały trochę po tym puste i pootwierane. Drewno i tak musi pooddychać, więc i pronto już wywietrzało :) Torbę kupię czarną :D Te paski, to była chwilowa słabość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRossa dla mnie duzym plusem w chusteczkach Cleanic jest to wieksze opakowanie z praktycznym zamknieciem. Takie przyklejane zamkniecia zawsze mi sie gdzies podwijaly i chusteczki wysychaly :( To zamykane na "klik" jest o wiele lepsze! :) Kama ale juz duzy Twoj synus :) Acholek nameczysz sie biedna :( Kaza Ci czekac az do 8 lipca?! Nie slyszalam jeszcze zeby ktos mial tak dlugo skurcze i zero rozwarcia... Marti mi sie wydaje, ze jesli teraz zaimpregnujesz ta szafe o zistawisz ja pusta i otwarta na jakis czas, to wszystko wywietrzeje. Ostatecznie mozesz na polki polozyc papier pod ubrania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black Rosssko też obstawiam czarną, w paseczki urocza, ale rzeczywiście mało unisex ;-) Czerwona z kolei bym mogła się "gryźć" z czerwienią wózka. Czarna uniwersalna, do wszystkiego pasuje i co najważniejsze nie wygląda jak typowo dziecięca :) Super wybór :) Marti, ja też Tymkową szafę czyściłam w środku, ale takimi wilgotnymi chusteczkami pronto, na pewno nic się nie stanie :) Dobrze, że jesteś zadowolona z pokoiku, może i nam się pochwalisz efektem końcowym? :) My cały czas czekamy na meble, pewnie do wyjazdu (1.07) się ich nie doczekamy:/Ale za to jutro odbieramy naklejkę na ścianę, ma 2,1x 1,2 m :) Ciekawe jak my to przykleimy, żeby nie było żadnych pęcherzyków, żeby było równo itd. A jeszcze się okazało, że w sobotę idziemy na wesele i oczywiście nie mam się w co ubrać...:) Dziewczyny, które nie mają u siebie smyka w mieście, na stronie u nich też można robić zakupy i proponują darmową wysyłkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Kama gratuluje juz duzego bobaska :):) Acholku biedactwo ale sie meczysz...:(musisz to przetrzymac i niedlugo bedziesz tulic swoja Lenke ....:) co do chusteczek i pampersow ja kupilam tak jak BR chyba? po jednym opakowaniu narazie, nie wiem czy malenstwo nie bedzie miec uczulenia wiec narazie po jednym opakowaniua potem bede dokupowac...:) Jade dziewczyny w koncu dzis do tego ZUSu! cos czuje ze mi sie ten zasilek nie nalezy ale warto zapytac niz potem zalowac... Milego dnia kochane!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja po usg i wizycie u gin mam skurcze ale pow ze rozwarcia nie ma wiec potrwa:) syn waży 2200 a córa 2150 więc miej wiecej tak samo :) ide okna umyć moze mnie weżmie bardziej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny My zastanawiamy się nad wyjazdem do Gdańska do mojej mamy na weekend (600 km w jedną stronę) i zastanawiam się czy dam radę uff bo znowu gorąco się robi !!! Ale tak już się za nimi stęskniłam że bym chciała ich odwiedzić ostatni raz przed porodem :) BR mi się podoba torba nr 1 w paski jest słodka ale myślę że do waszego wózka bedzie lepiej pasowała jedyneczka :) JA dzis piekę placki ziemniaczane mniammm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny:) Wlasnie wrocilam do domu, nozki bola oj bola;) Wstepnie mialam isc z moja Sasiadeczka na fish pedicure z grupona:) Ale sie naczytalam ze te rybki moga przenosic WZW C i ostatecznie poszlysmy na maly shopping:D Bylam w C&A i kupilam Malemu na prkzecenie bluze z Myszka Miki i pumpy takie w krate. Fajny zestw wyszedl:) A w reservd nic nie znalazlam ciekawego:/ Dzis ide na KTG i po tym co pisala Acholek to mam stracha, bo mi tez cos takiego sie saczy i mam jednak nadzieje ze to nie jest jednak infekcja:/ To co milego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny dosc cicho tu dzisiaj:p ja dzis pospalam pozniej gotowanie obiadku wyprawienie mezusia do pracy i porzadki :) teraz chwila odpoczynku przy kawce i czekoladce :D Acholku dobrze ze poszlas sprawdzic do gin czy wszystko dobrze... anex ale duze te Twoje szkraby jak na blizniaki bardzo dobrze:) Alcia ja juz za daleko sie nie ruszam od domku nie wiem czy bym sie odwazyla tyle km... :) i co postanowiliscie??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcia najlepiej spytac lekarza o ten wyjazd ;) Ja na Twoim miejscu bym pojechala, ale najlepiej w nocy lub w chlodniejszy dzien :) Twoja ciaza ma sie dobrze, wiec nie ma powodu do odmawiania sobie wakacji. Wystarcza czeste przystanki na odpoczynek :) Sama chetnie bym gdzies pojechala gdyby nie moje klopoty z cisnieniem :) A tymi plackami to kusisz :P Chyba jutro zrobie, choc nie chce mi sie ziemniakow trzec hehe :P Zussanka jak tam KTG? Jadlam przed chwila lody i odkrylam, ze moge sobie miseczke na brzuszku postawic i nie spada hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny w4rocilam z tego ZUSu niezadowolona....powiedziano mi ze nie ma od 3 lat czegos takiego jak zasilek rehabilitacyjny dla kobiec w ciazy, jest zwolnienie ktore sie moze ciagnac od poczatku ciazy do porodu ale swiadczenia rehabilitacyjnego nie ma....amefa to co Ty w takim razie dostalas??;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny poczatek dnia koncowka do du... Pojechalam do lekarza tylko na 10 minut! Szybkie USG- obserwacjan serduszka i badanie czy to saczenie to nie wody. Na szczescie nic z tych rzeczy, bo czop sluzowy na swoim miejscu. A KTG nie zrobil! Dlaczego?! Nie wiem... Hormony daja o sobie znac, poklocilam sie z mama;( Mieszkamy w odleglosci 180 km od siebie wiec tylko tel. I dzwoni do mnie codziennie z pytaniem i jak ty sie czujesz? No szlag mnie trafia i sie poklocilysmy o to... W niedziele idziemy jeszcze do tego lekarza od Mezyka, moze od powie cos wiecej, bo ten skurnol kase bierze a nic nowego nie robi. Tamten choc za darmo to widac ze mu zalezy. Oj ci lekarze... Wam tez tak hormony, a co za tym idzie humory szaleja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha ha Zussanka wiem cos o hormonach obudzilam sie dzis mega glodna i budze mojego mezulka o 8.50 zeby pojechal po swierzy chlebek bo synek glodny olal nas i spal dalej wiec cale do poludnia mialam focha na niego a kara bedzie jak pojdzie na ranki i bedzie chcial sniadanko o 4.30 se se se ach te hormonki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliwia 2
Kochane! cześć Wam! ja kolejny dzień w biegu...praca złożona w szkole, mam na 9:00 obronę, wchodzę 4ta, bo w ciąży (hehe, oby i komisja była z tego powodu dla mnie łaskawa...) Dziewczyny - gratulacje bobasków, ja jestem strasznie ciekawa, ile wazy moja Niunia, ostatnio było 830 g - wielka ona nie jest, pewnie 2 tygodnie, wiec teraz moze ma 1100g (sądząc po mojej wadze...) BlackRosssa, mi się podoba czarna, uniwersalna, praktyczna, może i na przyszłość Wam się przyda ;) Polecam rzeczy z dzisiejszych łowów i obserwacji: 1. w Pepco za 4,99 kupiłam fajne, 100% bawełniane body dla Małej. Masa była do wyboru. Jest wyprzedaż różnych rzeczy 50% kupiłam też taki pomaranczowy koszyczek na szczoteczke do wlosow itd. 2. koleżanka polecila mi stronkę i program rossne.pl Rossmanna, sa rabaty na karte do 10%, zobaczcie sobie: http://www.rossnet.pl/rossne 3. kupiłam pościel zapasową i do wózka z tej firmy, polecam (są też na allegro): http://art-nika.pl/login.php no i wreszcie zrobiłam porządek z zebami, zostal mi jeden do zrobienia dosc powaznie, bo chirurgicznie a reszta dpiero po porodzie kamien i wybielania! hurrra! weekend ma byc podobno i goracy i nieco burzowy, uwaga dla Dziewczyn, które wyjeżdzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malentka mysle, ze Cie w tym ZUSie zle zrozumieli. Im chodzilo o to, ze do konca ciazy mozesz ciagnac zwolnienie lekarskie, tj 270 dni. I pewnie przysluguje Ci takie prawo ;) Jednak, jesli 270 dni zwolnienia uplynie zanim urodzisz, to na reszte ciazy i na okres pologowy mozna sie starac o zasilek rehabilitacyjny. Nie wiem, czemu tak Ci powiedzieli :/ W tych urzedach to nieraz sami nie wiedza o czym mowia. Tak samo u mnie zwolnienie pooperacyjne zaliczaja do tych 270 dni ciazowego i nie mam pojecia czemu tak :| Kiedys bylo tak, ze zwolnienie mozna bylo miec 6 miesiecy i potem trzeba bylo brac rehabilitacyjny. Pewnie o to chodzilo tym z ZUSu... Sprawdz na stronie ZUSu, czy nie maja jakiejs infolinii, w ktorej udzieliliby Ci informacji. Przeciez niemozliwe jest, zeby w roznych ZUSach mieli rozne przepisy... Tak to bywa z tymi hormonami i humorkami :P Nieraz tez z kims sie pokloce albo powiem cos niemilego i potem zaluje, ale to taki impuls... A jak jestem glodna, albo nie zjem swojej zachcianki to bez kija nie podchodz hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche sie usprawiedliwiam jak czytam ze tez macie humorki:) Najpierw cos sie powie w emocjach a pozniej sie placze bo mi przykro, ze tak postapilam... Idzie oszalec! Ale juz blizej niz dalej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :D Hormonki też mi szaleją. Najpierw byłam kompletnie nie w sosie, a potem napadł mnie śmiech i nie mogłam się uspokoić. Przeglądałam demotywatory i jeden mnie rozłożył. Dopadła mnie głupawka. Kaliwia - trzymam kciuki za egzamin. Na pewno pójdzie jak po maśle :D Zussanko - dobrze, że z Wami dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×