Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

hej dziewczyny moglaby kturas z was podac mi liste rzeczy wyprawkowa dla dziecka bo jestem juz w 31 tygodniu a jeszcze nic niemam dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
# 4-5 sztuk body z krótkim i długim rękawem; otwór na głowę powinien być odpowiednio duży, aby nie przeciskać główki na siłę; body jest wygodne, gdyż pozwala na łatwą i szybką zmianę pieluchy bez rozbierania niemowlaka oraz zabezpiecza plecy przed odsłonięciem; # 4-6 sztuk bawełnianych koszulek i kaftaników; # 4-6 sztuk bawełnianych śpioszków; # 2-3 pary skarpetek lub bucików bawełnianych; # 2-3 sweterki, bluzy i spodenki; # 4-5 czapeczek w tym 2 do założenia po kąpieli, te niekoniecznie musza być wiązane; # 2-3 pajacyki ubranka bawełniane lub z polaru podobne do kombinezonu z pełnymi rękawkami i nogaweczkami, rozpinane w kroku, co ułatwia zmianę pieluchy; # zimową porą niezbędne będą rękawiczki, kombinezon, ciepły śpiworem i czapeczka; # letnią porą przyda się cienka czapeczka z daszkiem; # ręcznik z kapturkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jeszcze tetry :) jeżeli chodzi o szpital dowiedz sie ja w moim nie porzebuję nic prócz ubranek na wyjście i pampersów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj anex:) Anex masz 30 tc a termin na 4.08? pomyłka czy ja jakoś inaczej liczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według om 30 a według lekarza 34 /... bo nie wiem kiedy miałam ostatnią miesiaczkę listopad 1 wydawało mi się ze nie miałam już :) ale lekarz twierdzi że to musiało być w październiku juz :) według usg dzieci są na 34 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa to juz rozumiem, własnie zdziwiło mnie ze takie duze maluszki w 30 tc a bliznieta sa z reguły ciut mniejsze, prawda? to ty juz tez masz końcóweczke do 38 tyg niedługo już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie długo zależy który tydzień liczyć :D ale za bardzo sie tym przejmuje czy wszystko tym razem bedzie ok:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anex - super, że do nas dołączyłaś. Bliźniaków jeszcze nie miałyśmy :D Podziwiam za siłę, bo nosisz więcej niż my. Teraz jak będę miała ponarzekać na słodki ciężar, to pomyślę dwa razy :D Ulci - Brzuszek prześliczny. :) Dziękuję za wsparcie w poszukiwaniu torby :) Chyba znalazłam coś, co mi przypadło do gustu, jeszcze się zastanawiam nad modelem. Chcę coś właśnie w czerni, żeby Mężulo mógł swobodnie zabrać torbę i nie zastanawiać się, czy wygląda z nią "słodko" ;) Nie wiem czy lepsza z klapką, czy bez.: http://www.fabrykawafelkow.pl/dla-dzieci/torby-do-wozka-/125-torba-duo-deluxe-black-skip-hop.html http://www.fabrykawafelkow.pl/dla-dzieci/torby-do-wozka-/131-torba-dash-deluxe-skip-hop.html lub postrzelona: http://www.fabrykawafelkow.pl/dla-dzieci/torby-do-wozka-/138-torba-dash-deluxe-uptown-stripe.html Nie umiem się zdecydować :D Dziewczynki, nie wchodźcie do SMYKA jak nie ma cie silnej woli ;) Jest duża wyprzedaż i oczywiście uległam :D Ale kupiłam dwupak body na 68, za 20 zł (z 45zł). Z aplikacją Kubusia i ptaszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRosssa mamy juz jedna "podwojna" mamusie na tym forum. Rzadko sie udziela i nie pamietam nicku ;) Co do torby ta czarna z klapa wyglada zgrabnie :) A paseczki tez ladna, ale moj maz pewnie by z taka nie poszedl :P Nie wiem jak Twoj mezulo postrzega "babskie rzeczy" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O masz Amefa, serio któraś u nas ma bliźniaki mieć? Ot i wtopiłam ;) Przepraszam Mamusię, którą pominęłam :) Masz rację, chyba nie będę uszczęśliwiała Mężula paseczkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRossa chyba to byla Moniq, o ile dobrze pamietam :) Dawno sie nie odzywala :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczynki te stare i te nowe:) hihi:) sliczne brszuku mebelki i wogole wszystko:) mnie troche nie bylo bo mialam lekkie zamieszanie moj brat wczoraj brał ślub cywilny ktory zorganizowaldokaldnie w 3 dni bo bede sie starac zeby byc rodzina zastepcza... a musza miec to samo nazwisko... moj meżus ma katrek i boje sie zebym pozniej ja nie miala:( choc codzinenie mam taki zapchany nos ze szok:( a mi sie tak ciezko przez to oddycha...czy w ciazy mozna stosowac amol? zeby sobie np po smaorwac nosek zeby lepiej sie oddychalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRossa ale fajna ta stronka, z ktorej wybralas torbe. Ceny jak dla mnie niestety dosc wysokie, ale wszystko takie ladne :) Doti nie mam pojecia jak jest z tym amolem :( Ja na zapchany nos moge Ci polecic Acatar Fast. To jest woda morska z olejkami eterycznymi, mi pomagalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze bo mnie trafia tylko wieczorami jest zle..a jeszcze maz tez teraz ma katar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliwia 2
Hejka Dziewczyny! ja cały dzień biegałam i teraz niestety czuję w plecach i po "twardości" brzuchola mojego ;( cóż, dziś przyszedł czas na zakup nowych legginsów i sweterka "worka" ;) ale odwiedziłam znajomego Chińczyka i zakupy trafione! staram się unikać ubrań, które po ciąży będą tylko czekać na kolejną...a brzuch moj nie jest zbyt duży, więc jest nadzieja. BlackRosssa, za pozno! Ja dotarłam do: CUBUSA SMYKA RESERVED i nakupiłam Natalce rzeczy w super cenach, właśnie na wrzesień - spodnie dresowe np. za 10 zł, bluza za 20 zł ale wykorzystam ja dlugo bo na 62, a rzeczy w cubusie jak t-shirt z malpka (oszalałam na jego punkcie), spodenki i body - po 10 zł. poza tym Piotrkowi strasznie spodobały się te pumpy bezowe ;) same zobaczcie: https://picasaweb.google.com/101113149670750292370/Jutro29Tygodni?authkey=Gv1sRgCMrLwfmJ88WfGg Dziś kupiłam sobie ręcznik do szpitala i zdałam sobie sprawę, niestety, że to coraz bliżej - jutro 29. tydzień się zacznie...latalam dzis po urzedach bo musze dowod wymienic i wiecie co? nasz kraj jest ogromnie biurokratyczny, policzylam, ze do rejestracji dziecka, urlopu macierzynskiego i becikowego potrzeba ok. 7-9 dokumentów... poza tym, u mnie stres, bo do obrony 5 lipca coraz blizej! ;( brzuszki macie sliczne, ja dzis moze swoj tez "uaktualnie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doti ten Acatar jest bezpieczny ww ciazy :) Przyda sie chociazby na noc zeby psiknac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa dziekuje bardzo ale czytalam teraz na necie ze amolem mozna po smarowac nosek:) ale zapytam dokladnie lekarza jak pojde w czwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefko - strona jest boska. Ja na niej też nie kupuję, bo ceny dość wysokie. Wkleiłam ją z tą torbą, bo miała najlepsze obrazki. :) W sumie robię tak, że tam wyszukuję czegoś fajnego i potem szukam gdzie taniej :D Doti - z tym amolem to nie wiem jak jest, bo on ma i spirytus i kupę ziół. Myślę, że mała ilość nie zaszkodzi. U mnie sama nazwa wywołuje ciarki na plecach, bo jestem potwornie na niego uczulona :) Dzięki Zussanko za głos w mojej ankiecie torebkowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliwia 2
Dziewczyny ja na katar dostalam tylko ten syrop dla ciezarnych i wode morska do nosa, nic innego nie jest raczej wskazane (homeopatyczne leki nie maja testow, wiec na wlasne ryzyko) co do wyprawki - ponizej lista, moja Położna mowi, zeby wziac 3 komplety a reszte dla Tatusia miec przygotowane w domu - po porodzie i tak zmieniasz sale i wedrujesz wiec bez sensu zeby Twoja torba sie walała.... NIEZBĘDNE DOKUMENTY dowód tożsamości dokument ubezpieczenia NIP pracodawcy lub własny (gdy prowadzisz działalność gospodarczą) karta ciąży ostatnie wyniki badań krwi, moczu i usg wyniki HBS, WR, grupa krwi i czynnik RH, przy ujemnym RH badanie na obecność przeciwciał antyRH DLA MAMY NA CZAS PORODU koszula nocna - może być nieco gorsza, bo na pewno się pobrudzi zegarek - by móc samemu określać długość skurczy jednorazowa lewatywa i maszynka do golenia krocza - wymagane przez niektóre szpitale pomadka ochronna woda!!! DLA MAMY NA OKRES POPORODOWY podpaski duże majtki jednorazowe z siateczki szlafrok koszule do karmienia - 3 sztuki skarpetki biustonosz dla karmiących matek - 2 sztuki papcie i klapki pod prysznic ręczniki - 1 duży i 1 mały kosmetyki (dezodorant, szczoteczka i pasta do zębów, płyn do higieny intymnej, żel pod prysznic, szampon, kosmetyki do makijażu, nożyczki, szczotka lub grzebień) wkładki laktacyjne maść na obolałe brodawki papier toaletowy leki, które przyjmujemy ulubiony jasiek czasopismo, książka, notatnik, długopis, odtwarzacz mp3, telefon komórkowy+ ładowarka, aparat fotograficzny+ ładowarka - ??? chusteczki higieniczne sztućce i kubek przekąski, herbatniki lub biszkopty ulubiona herbata lub kawa bezkofeinowa sok - jabłkowy, winogronowy lub brzoskwiniowy woda niegazowana herbatki laktacyjne pieniądze - na wszelki wypadek DLA MALUSZKA Ubranka śpioszki - najlepiej z zatrzaskami w kroku (umożliwiają przewinięcie niemowlęcia bez konieczności całkowitego rozbierania) kaftaniki lub body z krótkim i długim rękawem (polecamy body - nie podwijają się i są wygodniejsze) pajacyki - najwygodniejsze są rozpinane z przodu na całej długości czapeczki bawełniane - wystarczą dwie skarpetki rękawiczki bawełniane - chronią buzię noworodka przed zadrapaniami ostrymi paznokietkami sweterek - rozpinany z przodu na guziki lub zatrzaski spodenki kombinezon, ciepła czapka i rękawiczki - rodzaj uzależniony od pory roku, latem całkowicie zbędny Akcesoria łóżeczko, materac, komoda z przewijakiem lub sam przewijak, wózek - polecamy "3 w 1" + wyposażenie (torba podręczna, folia przeciwdeszczowa, moskitiera, śpiwór) fotelik samochodowy gr. 0 nosidełko lub chusta elektroniczna niania - przydatna, gdy masz duży dom lub maluszek będzie spał w innym pokoju monitor oddechu - kontroluje oddech dziecka dzięki czujnikom umieszczonym pod materacem. Sygnalizuje alarmem dźwiękowym każdy bezdech, trwający dłużej niż 15 sekund wanienka fotelik kąpielowy bądź mata antypoślizgowa termometr kąpielowy do wanienki myjka smoczek uspakajający 0+ szczotka do włosów z miękkim włosiem nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami leżaczek poduszka do karmienia - tzw. rogal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliwia - wymiatasz z ciuszkami :D Super egzemplarze. Ja w zeszłym tygodniu jeszcze napadłam na 5-10-15. Uwielbiam wyprze :D A ta silna wola to u mnie słabiuteńka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliwia 2
BlackRosssa, to przez Ciebie - sama zaczęłaś wtedy tym Realem ;) a za takie ceny, to można kupować (szkoda, że niewiele dla siebie...) fajne rzeczy są, ale ja ubolewam, że dla dziewczynki w zasadzie masz wybór taki : lekki lub ciemny róż, zgroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliwia 2
o, a może Wy jesteście specjalistkami : mam ciuszki na 56 (nie kupowałam na 50 cm bo położna powiedziała, że nie ma po co) mam na 62 myślicie, że kiedy będą potrzebne na 68, pewnie w okolicy 4-5 mca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! u nas dzis zimno i wietrznie. ale mimo to pojechalam na zakupy i juz prawie wszystko mam dla mojego Babelka:) nie moge uwierzyc ze tak malo czasu juz zostalo :D Kalwia i Asia powodzenia na obronie!!:) Marti jestesmy na tym samym etapie ja tez zaczynam pranie:) Alcia dziewczyny maja racje te 20kg to chyba w uszy Ci poszlo:p brzusio super:) Anex88 witaj wsrod nas:) gratuluje parki blizniakow i fajnego brzuszka:) Zussanka fajnie Ci ze juz tylko kilka dni Cie dzieli do tulenia Antosia:) Acholek jak sie czujesz? miewasz dalej skurcze?? ULci Twoj brzusio tez sliczna pileczka:) BR torby fajne mi sie ta czarna w biale paseczki podoba:) Doti ja sie nie orientuje co mozna stosowac w ciazy na katar Kalwia ubranka cukierkowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaliwia - kładę uszy po sobie ;) Ale ile przyjemności :D Też ubolewam nad odcieniami różu, bo my z Mężulem to raczej gustujemy w innej bajce. Parę kupiłam różowych, ale albo pudrowy, albo przybrudzony. Nic "cukierkowego". No chyba że był na tym prosiaczek ;) Co do rozmiaru. To dobrze chyba myślisz. Ja podobnie wydedukowałam, bo skoro 56-62 są podobne do rozmiarówki, która jest od 0-3 miesięcy, to te 68 chyba będą na takie 4-5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×