Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tarantella.

Podajcie pomysł na tani obiad :)

Polecane posty

Gość ja czasami robię takie
albo możesz np jednego dnia zrobić jajka sadzone z ziemniakami i mizerią z ogórków i ugotować więcej ziemniaków a następnego dnia te ziemniaki usmażyć na maśle i zjeść z maślanką lub z kefirem, też pycha. Nieraz tak robię jak zostaną mi ziemniaki z obiadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość begiebe
owszem moj post wniósł wiele do tematu. dodalam 2 linki gdzie jest pelno tanich i szybkich obiadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkeee
konczita, owszem można radzić, podać przepisy, bo o to autorka prosiła, ale o to jak gotować zdrowo nie pytała...jasne, że można o tym napisać i podpowiedzieć, ale niektóre posty były po prostu nie miłe. aluzje,że jest się głupim, bezmyślnym, leniem itd moim zdaniem są złośliwe. poza tym i tak nie jestem przekonana, że np.stopień trudności i czas gotowania zupy na kostce z koncentratem jest równy zupie na świeżej włoszczyźnie i pomidorach. i taniej też chyba wyjdzie ta pierwsza. z resztą jak chce się mieć tak zdrowo, to trzeba by mieć własne warzywa (choć tu i tak całkiem bez chemii nie koniecznie się obejdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japonka855
kup lasagne z biedronki za 11zł, ma ponad 1kg więc się najecie, a piekarnik chyba umiesz włączyć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkkeee, jak juz chcesz komentowac moje wypowiedzi, to bys przynajmniej z uwaga przeczytala. pisalam autorce jak gotowac najszybciej i najtaniej. a ze przy okazji najszybciej i najtanniej gotuje sie zdrowe naturalne jedzenie, to faktu tego nie omieszkalam napomknac. poza tym jak widac autorka bynajmniej nie ucierpiala na domniemanych zlosliwosciach pod jej adresem, poniewaz z klasa godna nowoczesnej damy podsumowala nas tu jako glupie baby, zawinela ogon i poleciala flirtowac z panami z forum motoryzacyjnego ;) takze wilk syty i owca cala. a ja na pewno nie bede przed ludzmi ukrywac metod zdrowego odzywiania, na to nawet licz ;) zreszta nie tylko ja, na szczescie jest nas tu wiele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może podrzucicie jakiś pomysł na szybki i niedrogi obiad - najlepiej coś z makaronu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFICJALNIE OGLASZAM ZE:
tu juz podrzucono duzo przepisow - przeczytaj to co jest, a nie pros, zeby ludzie sie powtarzali i ponawiali trud pisania 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika - ugotowany makaron (najlepiej świderki albo kolanka) + podsmażona na oleju cebula z boczkiem (wszystko pokrojone w kostkę) i do tego rozkruszony biały ser :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdeczko
makaron z rozkruszonym bialym serem pamietam z dizecinstwa, nie cierpialam tego, ale rozumiem, ze komus moze smakowac, bo inaczej by nie robil. jejciu, jak sobie przypomne, jakimmi ohydztwami raczyli mnie rodzice za mlodu to strach sie bac ;) oni sa kochani, ale do gotowania smacznych i ciekawych potraw to maja dwie lewe rece. podam tu kilka przykladow, bo na pewno to wszystko bylo tanie, ale jak dla mnie meka: smazona bulka tarta zarzucana na warzywa panierowane ryby b. glugo smazone calkowicie suche tluczone ziemniaki z ogromna iloscia surowego suchego kopru jajecznica ze szczypiorem lub rzodkiewka, lub SUROWYMI pieczarkami barszcz zakwaszony ogromna iloscia ocru spirytusowego 10% zupa grzybowa z torebki albo zurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe a ja właśnie miło wspominam i makaron z twarogiem, i bułkę tartą do kalafiora, brukselki i fasolki szparagowej, ziemniaki z koperkiem, jajecznicę ze szczypiorkiem - mniam :) Ale to tak samo niektórzy nie lubili groszku, szpinaku itp a ja uwielbiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiaaaaak
OStatnio robiłam zapiekaną kaszę jeczmienną z boczkiem i sliwkami. Przepis znalazlam na stronie www.sknerusy.pl Wraz z przepisami jest podany także kosztorys robionego dania. BArdzo fajna sprawa. Przepisow jest malo, ale ciągle dorzucają nowe. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata-------
nie wiem czy ktos juz to pisal ale moj ulubiony przepis na kilka obiadow to bigos: 1,5 kg kapusty kiszonej, kilka kielbasek pokrojonych w kostke podsmazonych z cebulka, koncentrat pomidorowy, przyprawy typu lisc laurowy, ziele angielskie, majeranek. Wiadomo aby bylo na dluzej trzeba zawekowac, troszke pracochlonne ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poooczątkujaca w kuchni
tanio wychodzi kupić całego kurczaka tylko trzeba go poporcjowaą. Mnie ź jednego kurczaka starczy na 4 obiady. Na korpussię i skrzydełkach gotuje rosół a na drugi dzień zupę np. Pomidorowa lub ogórkowa i dorabiam coś bez mięsa kopytka, naleśniki. Udka można upiec a z piersi zrobić Kotlety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opakowanie makaronu 250 gram 2 puszki tuńczyka w sosie własnym 2 łyżki oleju 1 duża cebula 2 ząbki czosnku pęczek natki pietruszki małe opakowanie słodkiej śmietanki sól i pieprz Wstawiasz wodę na makaron. Na oleju podsmażasz posiekaną cebulę i rozgnieciony czosnek,wlewasz tuńczyka razem z zalewą,dusisz chwilkę,zalewasz śmietanką i gotujesz krótko aż sos zgęstnieje. Doprawiasz solą i pieprzem,dodajesz posiekaną natkę. Makaron odcedzasz ale nie przelewasz wodą tylko gorący dodajesz do sosu i dokładnie mieszasz. Wsio. Wychodzi spory rondel tego,ja robię dla siebie i męża i nieraz nie dajemy rady zjeść. Na drugi dzień jak ostygnie świetnie smakuje jako sałatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
makaron z sosem pomidorowym z kiełbaską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
makaron,wedlina lub boczek ,kapusta kiszona,cebula= lazanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O kutwa jaki zlot spamerów :D :D A co jeden to durniejszy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mysle, ze fajna opcja jest zamowienie cateringu np z www.teleobiad.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanio, do syta i szybko: pół kilo łopatki, pół kilo ziemniaków, 2 marchewki, 2 piertuszki, 1 cebulka Wszystko pokroić w kostkę, wrzucić do wereczka do pieczenia, zasypać przyprawami, dać 1 ząbek czosnku i łyżkę masła. Pieke godzinę w około 200 stopni. Gotowe. Koszt? 15 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naleśniki z serem Porzebne składniki: jajko (3 sztuki) mąka (2 szklanki) mleko (1 szklanka) woda przegotowana (1 szklanka) olej (4 łyżki) sól (1 szczypta) farsz: Cukier wanilinowy WINIARY (1 opakowanie) twaróg (300 g) cukier (1 szklanka) mleko (4 łyżki) Wszystkie składniki połącz ze sobą i zmiksuj mikserem. Smaż naleśniki na suchej, gorącej patelni. Przygotuj farsz twarogowy: utrzyj twaróg z cukrem, Cukrem wanilinowym WINIARY oraz mlekiem dla uzyskania odpowiedniej konsystencji. Naleśniki smaruj masą twarogową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za komuny jadlo sie chleb z cukrem wiec radze w********as na pomysl 333 www.youtube.com/watch?v=n08-SNPvLKk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomysl? Ja uwielbiam chodzic na obiad do Antich Caffe w Warszawie na kabatach, swietna wloska restauracja. Warto sie wybrac ale mozna rowniez zamowic obiad do odmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×