Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jhgkeshggjrdlhjlthkjtlh

jaki prezent na slub kolezanki?prosze o porady

Polecane posty

Oczywiście że robi się wesele za to co się ma a nie co się uzbiera. I zgadzam się z tym w 100% ale goście którzy przychodzą powinni docenić że PM postarali się i zrobili eleganckie wesele i powinni dać powtórzę minimum tego co kosztuje talerzyk. Skoro liczy się tylko obecność na weselu a nie to ile kto dał w kopertę to co powiedzielibyście na to gdyby PM prosili gości do restauracji i nie opłacali nic prócz sali. Goście sami zamawialiby sobie jedzenie z karty i sami za wszystko płacili. Skoro goście nie przykładają się do prezentów to dlaczego PM mają przykładać się do organizacji wesele ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabrielkaXVC
skoro nie idziesz na wesele, to może poszukaj jakiś prezent książkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorka niepoprawnie
sformułowała temat, potem sprostowała że idzie na ślub i wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspaniałym prezentem będzie piękna książka, najlepiej wydanie albumowe, z pewnością będą do niej wracali po latach, a na pierwszej stronie można zamieścić życzenia, które będą przypominały z czym ta książka jest związana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samą książkę
samą książkę na wesele ? Czy wy do reszty oszaleliście ? Książkę to ja dodaję zamiast kwiatów jak ktoś o nią poprosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlowDownBaby
Phi, prezent za 250 zł to mało na ślub? To i tak dla większości ludzi BARDZO DUŻY WYDATEK, a jeżeli miałabym iść na ślub z moim facetem, dać prezent, lub kopertę z 250 zł, a para młoda miałaby się jeszcze krzywić? to co to za ludzie do cholery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość źle zrozumiałaś
250zł na sam ślub to za dużo bo wystarczą tylko kwiaty a na wesele to jest stanowczo za mało taki prezent za 250zł :) Chyba jakieś nieporozumienie wystąpiło ale już wyjaśnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madame_butterfly
no może by woleli pieniądze niż jakiś prezent, ale może lepiej po prostu jakoś delikatnie wybadać co będzie państwu młodym bardziej odpowiadać. Bo jednak pieniądze wydają się prostszym wyjściem, ale z drugiej strony też czasem ciężko określić, jaka kwota jest odpowiednia. Przynajmniej ja mam z tym zawsze problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajcie pytajcie
i wlasnie tak to jest ze znajomymi, zawsze uwazaja, ze moga dac mniej niz inni, jakos rodzina na ogol pieniadze daje i nikt nie ma podejscia na zasadzie co mi sie oplaca, a przynajmniej rzadziej sie z tym spotykam, zeby ktos robil taka chamska kalkulacje, a u znajomych zawsze sie to zdarza. Nie rozumeim tego kompletnie, jesli ide do zaprzyjaznionej mi pary ktora bardzo lubie zalezy mi zeby dac im jak najwiecej, oczywiscie w miare mozliwosci, ale nie zakladam z gory ze dostana ode mnie gorszy prezent czy mniej kasy niz od rodziny,a wiadomo ze w dzisiejszych czasach bezpieczniej dac kase, znajomi czesto ignoruja wierszyki o pieniadze bo uwazaja, ze ich to nie dotyczy, to juz nie chodzi o to, zeby uzbierac jak najwiecej, ale dlaczego znajomi uwazaja, ze wystarczy ze dadza prezent, wyglada to tak, jakby chcieli najesc sie i napic za pol darmo, a jeszcze pozniej najwiecej obgadaja, bo niestety ale niepochlebne opinie ktore docieraja do mlodych na temat wesela, na ogol sa od znajomych i to jeszcze takich ktorzy sami slubu ani wesela nie mieli :O przykre to... zreszta ja po moich znajomych niczego lepszego sie nie spodziewam, bo juz slyszalam glosy ze dostane prezenty mimo ze jasno dalam do zrozumienia ze wole kase :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trafna powyższa wypowiedź
Również uważam że skoro prosi się kogoś na wesele to znaczy że traktujemy go jak bliską nam osobę i powinna się również postarać i dać kopertę jeśli para młoda ma takie życzenie. Zauważyłam że znajomi myślą że są gorszymi gośćmi i mniej ważnymi od rodziny (kuzynki, brata czy cioci) ale skoro ich zapraszam to znaczy że traktuję na równi. Nie sadzam ich na gorszej sali (np nieklimatyzowanej), nie mają puszczonej gorszej muzyki, nie jedzą tańszego, gorszego jedzenia, nie mają okrojonego menu. Są traktowani tak jak rodzice młodych, chrzestni i nie mam pojęcia dlaczego sami uważają się za tych mniej ważnych. Właśnie dając prezent kiedy para młoda prosi o kopertę, albo dając kopertę nie zwracając za swoją osobę bo są tylko znajomymi i co z tego ? Zostali zaproszeni na wesele to zostali wyróżnieni przez parę młodą i nie powinni czuć się podrzędnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfhfhgghhh
tylko wibrator analny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Byłam na weselu mojej koleżanki 2 tygodnie temu. Kupiłam jej szkatułkę, która była 'obudową' koperty i przydała się Młodym gdy podczas życzeń zbierali do niej resztę kopert:) Do środka dałam kartkę z życzeniami i oczywiście pieniądze a także kupon lotto na najbliższe losowanie (co by im się poszczęściło;) ) Szkatułkę zamawiałam przez allegro. Na niej napisane były imiona nowożeńców i data ślubu. Do końca życia będą mieli w niej pamiątki ze ślubu - życzenia itp. Prezent bardzo się podobał:) Tu możecie znaleźć aukcję z której kupiłam szkatułkę, może się komuś przyda:) http://allegro.pl/szkatulka-slub-wesele-chrzest-urodziny-rok-prezent-i2463360849.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fv
Jak kogoś stać to i pójdzie na wesele i da odpowiednią kwotę i spędzi miły weekend z mężem w hotelu jedząc wykwintną kolacje. Jak będę chciała spędzić mily weekend z mężem w hotelu i zjeść z nim wykwintną kolację, to SAMA sobie wybiorę taki hotel i take menu jakie NAM będzie odpowiadało a nie będę sponsorowała wydumanych marzeń jakiejś panny, które niekoniecznie musza pokrywać się z naszymi gustami. Robisz wesele czy składkową imprezę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a teraz mi wstyd
Byłam na weselu ,było nas 7 osób,ja z mężem i 5 dzieci w wieku od 2 do 7 lat.Wszyscy gadali że za dzieci płaci się połowe no to my daliśmy 1000zł,[potem okazało się ze za dzieci płaciło się normalnie ]gdybym wiedziala dalibyśmy 1500,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooolciagam
Najlepszym sposobem ostatnich miesięcy jest prezent w postaci bonu podarunkowego, gdzie para sobie sama może coś wybrać np weekend w spa jako nowożeńcy. Ostatnio taki dałam prezent i myuślałam że mojej koleżanki mąż (już) nie będzie zadowolony a przyjechał taki szczęśliwy, bo wiecie... romantyzmu się mu zachciało hehe podaje linka gdzie możesz coś takiego sobie zobaczyć http://www.bhclub.pl/Sklep/Karty-i-bony-B-H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odleciecdaleko
najlepiej coś praktycznego może coś z AGD robot kuchenny na przykład?? na magicznej planecie widziałam takie roboty i wcale drogie nie były,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania44444
kup jej wibrator jak wyjcie za mąż to czeka ja rutyna po roku małżeństwa strasznie ci podziękuje za taki prezent http://www.tinyurl.pl?7E8uFCBT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenabotko
Polecam portret. Portrety zdobią wnętrza najwspanialszych rezydencji na całym świecie. Przekazywane z pokolenia na pokolenie portrety są często jedną z najbardziej osobistych pamiątek rodzinnych. Profesjonalny portret ze zdjęcia to świetny pomysł na wyjątkowy i piękny prezent, który będzie dowodem uczucia oraz szacunku i z pewnością zostanie doceniony przez obdarowanego. Zobacz na szajnart.blog.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nononono
jeśli ktoś się decyduje na to, żeby nie dawać koperty tylko jakiś prezent to może warto byłoby zapytać młodą parę, czego sobie życzą, żeby nie zaliczyć jakiejś wtopy. Ale jestem podobnego zdania, że najlepiej młodej parze kupić coś do nowego domu. Jakiś sprzęt AGD na pewno się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Młoda 1992
A ja Wam powiem z mojej perspektywy. NIedługo wychodzę za mąż, robimy duze wesele (okolo 110 osob). I szczerze mówiąc to nie chciałabym prezentów, tylko właśnie pieniądze w kopercie. Dlaczego? Ano dlatego, że póki co zbieramy kasę na mieszkanie, przez pierwszy rok będziemy mieszkac u teściów. I bardziej przyda mi sie kasa na wykończenie mieszkania niż ekspres do kawy, który teściowa juz ma i który bedzie mi sie kurzył. Jak bede miala kiedys zachcianke kupić sobie takie cudo to sobie kupie, a tak przynajmniej goscie "dadza mi start w dorosle zycie" jak to powinni zrobic. taka moja opinia, podejrzewam ze wiekszosc panien mlodych (naprawde mlodych - 20 lat) tak uwaza. Pewnie z wyłączeniem tych które juz przynajmniej maja swoje mieszkanie i przyda im sie ten ekspres.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG ! !
czytam,czytam i oczom nie wierzę ilu materialistów/tek tu siedzi.Zawsze uważałam że to facet musi zadbac o dobro rdziny.Posadzic drzewo,zbudwać dom i spłodzic syna :).Myślęże jesli ktoś uważa że jest gotowy na związek z czego w konsekwencji jest ślub to stać go na utrzymanie żony/żony i dziecka. Hmm Moj posadził drzewo i spłodził syna.Myslę że i na dom w koncu przyjdzie czas.Nie liczyliśmy specjalnie na kasę.Bardziej się nastawilismy na to by byli Ci z którymi utrzymujemy kontakt,a nie jakies ciotki ktorych nie widzialam od 15 lat.Nikomu nie wyliczaliśmy ze talerz kosztuje tyle,picie tyle a sala tyle.Martwilo nas do samego konca czy odpowiednie porcje/sztuki na osobę są,czy wystarczy.Wystarczylo ze spokojem,jeszcze sąsiedzi sie najedli.Moim zdaniem jesli decydujemy się na wesele i na gosci ktorych zapraszamy powinnismy uszanowac ze w ogole sie zjawili.Nie toleruje zasady " zastaw sie a postaw sie". Co mielismy zrobic z goscmi z ktorymi widywalismy sie od lat,wiedzac ze maja 3 dzieci i tylko on pracuje.Zaproslilismy cieszac sie tym ze sa z nami w tym szczegolnym dniu.I co dali jakas posciel,reczniki,scierki do kuchni.Mielismy ich skreslic po 15 latach znajomosci?.Doskonale znam realia zycia codziennego i wiem ze dla nich to byl spory wydatek.Do dzis sie cieszymy ze byli z nami w tym szczegolnym dniu. A moze kupisz swojemu mezowi ferrari,przeciez go szanujesz,wiesz ze mu sie to auto podoba.Nie kupisz? Znaczy nie szanujesz?/ nie kochasz?? To tak jak zazyczyc sobie sex w dowod milosci:)) zaden dowod Pieniadze szczescia nie daja.Szczescie da Ci osoba która wytrwa z Tobą bez pieniędzy Chytry 2x traci I nie mowię tu o tym by isc na wesele tylko z kwiatami....no ale bez przesady. Niestety moje drogie panie,dorosle zycie to odpowiedzialnosc,a na luksusy trzeba sobie zapracowac księżnicznki :)) Nasze prezenty sie powtarzaly,kasa sie nie zwrocila,ale wesele................chcialabym znow wrocic do tej chwili....... Wystarczy,do roboty księzniczki,z nieba samo nic nie spada Przyjazni,miłosci na kase nie przeliczycie moje drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×