Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciężarówka_trzecia

Ferie...co robić z dziećmi?

Polecane posty

Gość ciężarówka_trzecia

Chciałam zapewnić dwójce moich dzieci jakieś atrakcje w czasie ferii. Poszperałam w necie i....przeraziły mnie ceny. Jakiekolwiek zajęcia to wydatek rzędu 40zł/dziecko. Trochę dużo.... :/ Jutro będę miała dodatkowo dwójkę dzieci na tydzień (mieszkają na wsi, ja w mieście). Słyszeliście może o jakiś darmowych, kreatywnych zajęciach??? :D Dzieci w wieku 11, 9,6 i 5 :) Gdyby był śnieg, to wiadomo-sanki, bałwanki. A tu taka lipa za oknem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorientuj się czy w pobliskim domu kultury lub bibliotece nie ma jakiś zajęć w czasie ferii. Ja co prawda mieszkam na wsi, ale u mnie w bibliotece w czasie ferii pani bibliotekarka codzień zapewnia 2 godz. zabaw i zajęć plastycznych za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka_trzecia
już sprawdziłam. Same odpłatne zajęcia :/ Nic się miasto nie stara? A może po prostu nic nie znalazłam...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakieś półkolonie? czasem są darmowe albo za grosze. Posprawdzaj w świetlicach środowiskowych, przykościelnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka_trzecia
Zaraz popatrzę czy coś o świetlicach mowa. Do kościoła to my nie chodzimy, więc odpada.... Kurcze, zawsze chociaż Lodogryf był. Co prawda, nie darmo, ale jakaś to atrakcja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektóre świetlice przykościelne działają świecko. możesz zawsze spróbować. na półkolonii raczej nikt nie ciąga dzieci do kościoła i nie każe się modlić. Sama pracowałam w świetlicy prowadzonej przez księży i nie pytaliśmy wychowanków czy są wierzący czy nie. braliśmy wszystkich jak leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego dzieci nie wyslesz na kolonie np do Zakopca lub w góry? jest tam duzo sniegu :)tam będą miec opiekuna /przewodnika kolonijnego,a dzieciaki będą mialy supeer wspomnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka_trzecia
Za małe mam dzieci :-) Co prawda 9latka mogłaby jechać, ale chyba bym musiała ją siłą zaciągnąć :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toksyczna- autorka chyba szuka czegoś niezbyt kosztownego. taki wyjazd zaś to spory wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ta twoja dwojka dzieci to w jakim wieku jest? bo podalas wiek czworo dzieci a pisalas ze masz zamiar dwójke wyslac, wiec ile ta dwójka ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarówka_trzecia
Napisałam już w jakim wieku dzieci. Moje 9 i 5, pozostała dwójka 11 i 6. I nie chcę nigdzie ich wysłać :) Raczej gdzieś z nimi pójść w ciekawe miejsce. Jakieś ciekawe zajęcia. Mam co prawda alternatywę (gry i zabawy w domu, czy pobliskim lasku). Miasto Szczecin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na siłe dziecka nigdzie nie zaciągaj, nie wyganiaj, one z wlasnej woli i chęci mają gdzies wyjechać a nie z twojej :p Nawet jak by chcialy zostac w domu to uszanuj to, ich wola, ich ferierowa decyzja co wolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Szczecin to zadzwoń do świetlicy "Serduszka":)właśnie tam wszystkich braliśmy. chociaż teraz się chyba nieco pozmieniało- ale zapytać można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzieciaki miały w sumie fajne atrakcje. tzn. zależy którego dnia. czasem po prostu grały w gry czy miały y organizowane zabawy na miejscu, czasem zaś zabieraliśmy je gdzieś- na przykład na lagunę, do kina. Wszystko tanim kosztem albo w gratisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mi się jeszcze przypomniało, że dla dzieciaków z legitymacjami szkolnymi basen olimpijski miał być w gratisie przez ferie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i Pajdokracja czasem coś fajnego organizuje za darmo- ale nie wiem czy w ferie działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim mieście od lat szkoła i miasto zapewnia wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci podczas ferii. W szkole są spotkania 4-godzinne (sportowe,plastyczne,muzyczne,wspólne wyjście na lodowisko czy też do kina). A w domu kultury od 9-13 i później od 14-18 też odbywają sie zajęcia podzielone dla dzieci wg wieku (ceramika,tańce,teatrzyki,koncerty,dyskoteki itd) Jeśli u Ciebie takich rzeczy nie ma to może zorganizować spacer,wyjście na basen,lodowisko,kino.....niestety trochę kasy pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli pogoda dopisze i jest śnieg to zawsze można na narty pojechać, ale jak nie ma to już jest kłopot. Ferie myślę są też dobrym czasem, żeby na jakiś kurs się wybrać. Moja córka jedzie z Glossą na kurs językowy, krótkie ferie zimowe to dobry moment, żeby podnieść swoją znajomość języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsylka
O ofercie zarówno letnich jak i zimowych półkolonii jakie organizowane są w Górce Szczęśliwickiej można przeczytać tutaj www.2times.pl . Moim zdaniem to doskonały sposób na zapełnienie pociechom wolnego czasu i dostarczenie im wielu wrażeń. Niedawno właśnie do Górki Szczęśliwickiej w czasie ferii zimowych jeździł siostrzeniec. Był zachwycony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość0099
Bardzo fajne półkolonie prowadzi szkoła narciarska "2Times". Zbliżają się ferie zimowe wiec jesli nie masz z kim zostawic swoją pociechę, a musisz pracować to zachęcam do zapoznania się z ich ofertą www.polkolonie-warszawa.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×