Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mart..

Czy brak miesiączki może być spowodowany braniem żelaza?

Polecane posty

Gość mart..

Proszę o pomoc.. Otóż miesiąc temu wykryto u mnie anemię i pani doktor przepisała mi Tardyferon. Oczywiście brzuszek bolał, zaparcia itp. Ale 10 stycznia powinnam dostać następną miesiączkę a spóźnia się tydzień i nawiet piersi mnie nie bolą.. Czy żelazo i stres mogą być powodem takiego odchyłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helenkka z okkienka
raczej anemia moze zatrzymac miesiaczke,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart..
ale właśnie mając anemie wcześniej miałam raczej regularne miesiączki.. ewentualnie 1dzien zachwiania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak z tą miesiączka? Bo ja też mam taki problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja również po przyjmowaniu tardyferon fol mam dłuższe cykle, nawet o 7- 8 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablacar
raczej wydaje mi się, że przy pomocy tabletek raczej powinnaś tym bardziej mieć miesiączkę, ponieważ krwinki czerwone zaczynają się namnażać w wyniku podania żelaza do organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie taka sama sytuacja, po braniu zelaza i wit c opóźnienie już 6 dni i cisza. Napiszcie hak u Was dalej się to potoczyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane, odpiszcie na moje powyższe pytanie. Jestem bardzo ciekawa! !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również tak mam. Czasami organizm reaguje tak na dodatkową porcję witaminy C. Gdy nie biorę żelaza to mam cykl 28 dni, a gdy go biorę to ponad 30. Teraz zakupiłam żelazo bez witaminy C, chociaż niełatwo taki znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja rownież zaczęłam brac ten lek ponad tydzień temu i okres powinnam dostać przed wczoraj a tu cisza?? Organizm wysłał wszystkie sygnały wskazujące na okres (wypryski na twarzy, powiększone piersi, wzięty brzuch ) a tu cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czekaj cierpliwie, u mjie aż 8 dni opoznienie. Też się martwilam ale chyba tak działa ten lek na niektóre organizmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam. Ten sam. Problem. Zażywam tardyferon fol i okres spóźnia się już 5 dzień. Trochę jestem przerażona czy aby nie jestem w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się martwilam po 8 dniach dostslam okres. Czekaj cierpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak miałam, jestem młoda i mam 13 lat, co się okazało,ze mam anemię, lekarka przepisała mi dicofer, lek który uzupełnia niedobór żelaza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Branie żelaza u mnie powoduje ze nie mecze sie tak z miesiaczka i jest mniej obfita. Niedobory powodują ze krwawienie jest większe. Ale wątpię aby przez branie żelaza byl brak miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziwnie, mnie od zazywania zelaza okres przyszedl az 6 dni wczesniej niz zazwyczaj. boli tak samo jak zwykle, obfitosc tez raczej normalna. ciekawe, jak kazdy organizm inaczej reaguje... btw zazywam 100mg zelaza + 60mg kwasu askorbowego :^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej bedziesz miec czesciej okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z lekka przerażona

Dwa miesiące na tardyferonie i było wszystko dobrze do teraz, okres spóźnia się już tydzień gdzie miałam już ładnie regularnie miesiączki. Chyba coś jest nie tak z tym lekiem, jeżeli tyle kobiet ma ten sam problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena

Ja również mam ten sam problem. Po tardyferonie nie przyszła miesiączka na czas, wczoraj nie wzięłam tabletki a dziś dostałam okres. Może warto przerwać dzień czy dwa i potem wrócić do brania w czasie miesiączki? Jejku ale stres miałam, chociaż czułam wewnętrznie że w ciąży nie jestem i że to byłoby wbrew nauce biologii i wszelkim innym zasadom, ale obawiałam się trochę. Lek ten pięknie podnosi hemoglobine, dlatego mimo opóźnienia okresu warto go brać 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opóźniony okres

Witam. A czy któraś z Was brała zelazo Feroplex? Bo też okres po nim się opóźnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Biorę tardyferon od ok 1,5 miesiąca. Pierwsza miesiączka od rozpoczęcia suplementacji była planowo, ale teraz okres spóźnia mi się już piąty dzień, a od lat był regularny. Czy któraś z Was konsultowała to z lekarzem? Doktor, która zalecila mi lek nie ma wolnych terminów do końca miesiąca, a nie do końca rozumiem ten "skutek uboczny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Zaczęłam przyjmować żelazo „szelazo” okres spóźnia mi się już 5 dzień. Zrobiłam test ciążowy i jest negatywny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA

Ja czekam 4 dzień na miesiaczke... Masakra... Ze nikt nie uprzedzul ze po tym produkcie moze sie okres spóźnić.. Brak słow. Pierwsze opakowanie musialam brac po dwie tabletki żelaza teraz zaczelam drugie i biorę po jednej. Mam jeszcze zaszczyki z b12. Czekam na okres a za 2 tygidnie badania. Oby faktycznie to bylo przez tabletki. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANKA

Szkoda tylko ze nikt nie napisze, ze faktycznie distal okres później. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

Witam drogie Panie. Mam podobny problem. Zaczelam niedawno brak zelazo i dziwnym takze zaczal mi sie spozniac okres. Zastanawiam sie czy to przez tabletki czy moge poderzewac ciaze, nie jest to dla mnie tragedia jesli bedzie ciaza jednak malo to w moim przypadku prawdopodobne. Ciekawa jestem takze czy ktoras z powyzszych Pan rzeczywiacie ten okres dostala czy juz nie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita

Wlasnie zrobilam test. Nie jestem w ciazy takze zelazo biore dalej. Okres spoznia mi sie juz kilka dni. Musze nastepnym razem powiedziec o tym lekarzowi ktory mi je zlecil.

Powodzenia drogie Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 112

Witam. Chciałbym zapytać czy już któraś z Pań dostała już okres? Moja żona także bierze tabletki tardyferon i też się jej spóźnia okres 3 dni, a wcześniej miała jak w zegarku. Robiliśmy test i wyszedł negatywny. Więc o co chodzi z tym lekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 112
23 godziny temu, Gość Gość 112 napisał:

Witam. Chciałbym zapytać czy już któraś z Pań dostała już okres? Moja żona także bierze tabletki tardyferon i też się jej spóźnia okres 3 dni, a wcześniej miała jak w zegarku. Robiliśmy test i wyszedł negatywny. Więc o co chodzi z tym lekiem? Żona dostała okres po 4 dniach spóźnienia, jednak żelazo ma jakiś wpływ na długość cyklu. Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2020 o 09:24, Gość Gość 112 napisał:

Zaczęłam brać żelazo. Czekam z niecierpliwością na okres.......  czekam już tydzień 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×