Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zabkowaPANI

jak pokonać strach przed dentysta?

Polecane posty

Gość gość
najlepiej znaleźć osobę, która bedzie miała podejscie do człowieka godne zaufania - bo tak naprawde jezeli sie komus ufa, to wtedy nie boisz sie tej osoby. ja tak mialam z dentystami z www.truszel.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze po prostu o tym nie myslec? wiem, ze ciezko, ale w dzisiejszych czasach gabinety to juz nie to samo co kiedys za komuny :) teraz kazdy wie, ze ludzie boja sie dentystów :) ja chodzę do gabinetu www.bettersmile.pl i w sumie mam z tego przyjemnosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wczoraj wylądowałam na urazówce bo 8mka do wyrwania żaden dentysta nie chciał tego ruszać. 7 ketanolow forte w 12 h. Miałam dość. Bałam się jak Cholera. Sprzęt stary ale chirurg i szpital to sobie pomyślałam że przynajmniej w razie komplikacji bedxie blisko by mnie ratować ;-). Ząb był tak ciężki do usunięcia ze faceta ręką juz bolala. Ja po 4 zastrzyk ach nic nie czułam. Ulga taka ze gościa mogłabym po nogach całować. Pocharatane dziąsła ledwo ślinę łykam ale to nic. Za tydzień idę szwy zdjąć i wyrywał 2giego by mieć z głowy. Nie ma czego się bać. Ja ogólnie nie boję się dentysty tylko tego ze szczękę mogę otworzyć na 2 cm i wyrwać mi zeba na końcu to nie lada sztuka. Teraz mają takie znieczulenia ze nie ma czego się bać. Ale mi gębą nieźle manewrowal by się dostać ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że nie ma czego się bać. Jeśli jest dobry dentysta i da Ci odpowiednią ilość znieczulenia to nawet nie poczujesz. Sama miałam robione kanałowe w http://www.hercka.pl/ całkiem niedawno i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma sie czego bać
hmmm po prostyu isc do niego. najlepiej z kims kto ma podobny problem na pewno bedzie razniej, ja dzis wrocilam od stomatologa po 11 latach psychicznej męki i nastawieniu ze bede miec usuwane zeby;/ na szczescie skonczylo sie tylko na usuwaniu kamienia ale stan zapalny byl bardzo rozlegly i pan powiedzial ze juz dawno nie widzial kogos w tak mlodym wieku z takim zapaleniem ;/ w kazdym razie byl baardzo sympatyczny i dodawał mi otuchy. sama szukalam pocieszenia na forach i niestety niewiele pomoglo. umnie na szczescie zakonczylo sie to usuwaniem kamienia.... mialam szcescie i od dzis bede biegac pierwsza do dentysty co pol roku a wiem co mowie bo jestem panikara jak malo kto caly czas płakałam na fotelu a tak naprawde nie bylo o co ;) trzymam kciuki za tych co czują to co ja jeszcze dziś rano. idzcie i zaprzyjaznijcie sie z panem Ząbkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, niedawno przeprowadziłam się do Szczecina, czy mógłby ktoś polecić mi wyrozumiałego dentystę? Panicznie boję najdrobniejszych wierceń, dlatego na prawdę musi być cierpliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę do kliniki stomatologicznej Froe, a konkretnie do Pani Oli i ma bardzo dobre podejście do pacjenta, potrafi odwrócić uwagę różnymi opowieściami i cierpliwości na pewno jej nie brakuje :) Znajdują się na ul. Panieńskiej :http://www.froe.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również jestem zadowolonym klientem kliniki froe w Szczecinie, miałem problem ze znalezieniem ortodonty który podjął by się dalszego leczenia moich zębów po tym jak wyprowadziłem się z innego miasta, każdy marudził, że tak nie wolno, ten lekarz który zaczął leczenie powinien je konczyc itp itd. A tam wystarczyła karta pacjenta od poprzedniego ortodonty i nie było problemów. Od dwóch miesięcy jestem bez aparatu i wszystko jest jak najbardziej ok! Polecam każdemu dr. Piotra Skomro który przyjmuje w Klinice froe w każdy poniedziałek. Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze pewnie nie trafiłeś na „swojego” stomatologa:)Ja też bardzo bałam się dentysty, znajomy polecił mi jednak gabinet www.bezbolesnie.pl i muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę, mają tam wspaniale podejście do pacjenta i naprawdę wszystkie zabiegi robią bezboleśnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz_Jedi
Strach jest tak naprawdę w naszej głowie, albo spowodowany wyjątkowo złymi doświadczeniami w tym temacie lub też po prostu niewiedzą... To drugie możemy pokonać, choćby zmiana podejścia i oswojeniem się z tematem, albo poprzez rozmowę ze stomatologiem lub też lekturę poradnika "Bądź bystry u dentysty"(jedyna tego typu publikacja w Polsce), autorstwa dentystów, którzy w przystępny sposób oswajają pacjenta z procesem leczenia, przy okazji redukując strach.. Mam kilku takich znajomych, którzy panicznie boją się stomatologa. Trafienie na odpowiedniego lekarza to połowa sukcesu:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dentysty nie mozna sie bac. prawda jest taka ze nie jeden raz bylo juz tak, ze ktos sie przestraszyl i przestawl chodzic, ale to blad. Ja chdoze do www.warszawskidentysta.pl z cala rodizna i nikt sie nie boi tych wizyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mialam tak, ze nie balam sie wyrywac zeba u dentysty. Spodziewalam sie, ze znieczulenie wszystko zalatwi. A tu jak mnie dopadl bol to az zawylam. To jest STRASZNY bol. Nie do wytrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam szczęście i trafiłam na bardzo dobrego dentystę w Dental Complex w Rudzie Śląskiej i nie boję się chodzić na wizyty. A niedawno miałam robione implanty zębowe, dentysta ma świetne podejście do pacjenta, jest delikatny i nie mam żadnych obaw przez zabiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt, jak się znajdzie dobry i przyjazny gabinet to ten strach taki mniejszy jest. Ja różne zabiegi przeżyłam w Galerii Uśmiechu, ale niezależnie od tego, u którego specjalisty byłam czułam się dobrze. Mają naprawdę dar do tego, jak sobie radzić z pacjentami. No i po tych wszystkich latach strach przed dentystą jest znacznie mniejszy. Może lekko się jeszcze stresuję przed wizytą, ale jak już wchodzę do gabinetu, patrzę na uśmiechnięte panie na recepcji już o całym strachu zapominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety przez przykre doświadczenia, często z dzieciństwa, związane z dentystami, ich metodami i bólem wiele osób do dziś czuje ogromny strach. Jest to zrozumiałe! Ale z drugiej strony – zdrowe zęby są najważniejsze. Nie tylko dlatego, żeby cieszyć się pięknym uśmiechem, ale też zdrowiem. Nieleczone zęby mogą skutkować wieloma poważnymi chorobami całego organizmu. Nauka o uśmierzaniu bólu bardzo się rozwinęła, dlatego z pomocą stomatologa można wybrać jedną z wielu różnych metod znieczulenia. Znieczulenia, które naprawdę niweluje ból związany z zabiegiem! Warto udać się do dentysty, który zrozumie lęk przed zabiegami i nie wyśmieje, nie zbagatelizuje sprawy, a wesprze i okaże zrozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JolkaWielawska
Jeżeli stomatolog nie wzbudzi mojego zaufania to dzisiaj daruję sobie taką wizytę. Kiedyś nie umiałam zejść z fotela i wyjść, efektem był niepotrzebny ból, złość, nieszczelna plomba i zmarnowane pieniądze. Dzisiaj chodzę tylko do dr Małgosi z Yes Dent we Wrocławiu: yesdent.pl i juz się nie boję, bo mam do niej zaufanie na które potrafiła zapracować. Jeżeli czujecie u dentysty dyskomfort, albo coś wam u lekarza nie pasuje, to lepiej zaufać intuicji, odpuścić i poszukać innego stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda dentysta musi wzbudzać zaufanie. Dla mnie nie liczą się tylko jego umiejętności, ale też podejście do pacjenta. Musi być miły, życzliwy, żebym na fotelu czuła się dobrze. Przyznam, że moje podejście do wizyt u dentysty zmieniło się znacznie, odkąd zaczęłam chodzić do Galerii Uśmiechu. Tam personel jest bardzo miły i życzliwy, gra fajna, spokojna muzyka, która uspokaja. Zawsze czuję się u nich dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potraktuj dentyste po ludzku i poinformuj go ze sie boisz i ze zalezy CI na znieczuleniu. dentysci znaja fobie pacjentow zwiazana ze swoimi dzialaniami dlatego potraktuja CIe wyjatkowo lagodnie. Moge polecic dentystow z http://www.kuroczko.pl/ bo znaja si e na rzeczy i ich leczenie nie boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popros o znieczuelenie dentysta na penwo zajmie sie toba jak nalezy wtedy. osobiscie chodze do http://www.msdent.katowice.pl/ - lecznie zawsze jest ze zniecuzleniem i nigsdy problemu nie mialam ze strache,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma chyba innej metody na pokonanie strachu przed dentystą jak po prostu do niego pójść i trafić na bardzo dobrego ;-). To co ja mogę polecić od siebie a też jestem z tych co się boją to żeby szukać takiego gabinetu gdzie używają lasera Fotona. To taki specjalny laser nawet dla ludzi z silną dentofobią. Mi bardzo pomógł bo leczenie jest wtedy m.in. bezwiertłowe i nie boli. Jak coś to ja jestem z Chełma i chodzę do Eko Med. A w ogóle pamiętam jak totalnie bałam się jako dziecko i nawet przed pójściem do dentysty przystawiałam termometr do gorącego czajnika ;-D. No tylko wtedy chodziłam głównie na kontrolę i higienizację więc nie było tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też się bałam do dentysty i poszłam na wizytę do stomatologa z www.ortodentis.pl w Łomiankach, koleżanka poleciła mi ten gabinet. I faktycznie mają dobre podejście do pacjenta i najważniejszy jest nasz komfort. Stopniowo z każdą wizytą przełamywałam swój strach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź może do dentysty z polecenia, popytaj wśród znajomych który ich dentysta ma dobre podejście do pacjenta i jest delikatny. Ja tak trafiłam do gabinetu stomatologicznego www.stomatologiaraszewska.pl w Pabianicach. Jestem bardzo zadowolona z jakości wykonywanych tam usług, a pani stomatolog jest bardzo miła i kompetentna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniamonia58
Ja chodzę do stomatologa http://vitalium.pl/. Zawsze jestem traktowana wyjątkowo - nie jak na nfz " po co ona tu przyszła., kolejna.... W tym gabinecie nie trzeba prosić się o znieczulenie jak by to był rarytas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie kluczowe w pokonaniu lęku było po prostu znalezienie fajnego delikatnego dentysty. poszukałam w wyszukiwarce https://www.pkt.pl/ poczytałam opinie i udało mi się znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem, że nie jest łatwe pokonanie takiego lęku, sama też tak miałam. Dopiero stan zapalny zmusił mnie do pójścia do dentysty. Na szczęście trafiłam do kliniki www.bezbolesnie.pl, gdzie wspaniale się mną zajęli. od tego czasu chodzę regularnie do dentysty - czasem najtrudniej zrobić ten pierwszy krok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno bylem u lekarza stomatologa i wyszedlem zadolony jak szczygielek. Nic nie czulem zadnego bólu. Niedlugo ide wyrwac i na leczenie kanalowe. Bedzie niezla zabawa. Kiedys bylem na kase i bez znieczulenia na wyrwaniu i leczeniu ale to byla masakra ale teraz chodze prywatnie i jest o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza się, najlepiej powiedzieć o swoich strachu ale przede wszystkim warto poszukać delikatnego i miłego lekarza, bo wiadomo że róznie bywa. Ja jestem zadowolona z wizyt w http://arsdentana.pl/ w Gdyni. Zdecydowanie mają cierpliwość do trudnych pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolejek
Trudno jest pokonać taki strach. Ja np. wiem dobrze, że przecież nic mi się nie stanie, że to dla mojego dobra, że nic nie będzie boleć. Ale jakoś samo tak wychodzi, że zaczynam się bać. Powiem Wam, że dobrze jest mieć dentystę, który rozumie te lęki. Ja chodzę do kliniki Wieczorek w Grudziądzu. Są świetni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdroszczę tym, którzy trafiali w życiu na dobrych i przede wszystkim "ludzkich" dentystów. Ja mam tak niemiłe wspomnienia z dzieciństwa, że do dzisiaj mimo 30-paru lat panicznie boję się przed każdą wizytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×