Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mandarynka123

Plusy i minusy soczewek oraz okularów?

Polecane posty

Gość mandarynka123

Hej, hej Po ostatniej wizycie u okulisty dowiedziałam się, że mam wadę wzroku i zaleciał mi noszenie okularów. Jednak kiedyś je przymierzałam i raczej żaden typ oprawek do mnie nie pasuje...Macie może opinie na temat co jest lepsze, tańsze, wygodniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkapsotkaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ja noszę soczewki od 3 lat i nie zamieniłabym ich na żadne okulary. Są wygodne, proste w użytkowaniu. No, może nie na początku, ale to kwestia wprawy. ;) Idealne dla ludzi którzy żyją aktywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianoitalianoo
Ja noszę i okulary i soczewki. Okulary są alternatywą gdy akurat w studenckiej kieszeni brak funduszu na soczewki ;P Gram w kosza więc nie ma szans żebym sie męczył z tradycyjnymi brylami, a bez soczewek prawdopodobnie nie trafiłbym piłką w obręcz..xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka123
No ja też właśnie tańczę i okulary by mi bardzo przeszkadzały...Martwię się tylko o aplikacje soczewek i o to, że będę czuła znaczny dyskomfort podczas ich noszenia. Plus cena...Znacie jakieś miejsce, gdzie można kupić soczewki choć trochę taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nosze soczewki od ponad 3lat wczesniej byly okulary i za bardzo roztrzepaa jestem zeby je dalej nosic poza tym noszac soczewki, nie czujesz ich z aplikacja nie ma problemu, kwestia wprawy kilka razy sprobujesz zalozyc i sie nauczyc zobaczysz, ulga niesamowita ja przez rok unikalam okulisty, chodzilam z przymruzonymi oczami nie mam duzej wady, p. -1,5 l. -0.75 ale to potrafi byc niewygodne dalej jak na 3 metry nie widialam wyraznie a jesli chodzi o kupno to najwazniejsze zebys wiedziala jaka masz wade sprawdz na ceneo.pl gdzie mozesz kupic najtaniej i wtedy kup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawa
zobacz na allegro , ostatnio kupiłam z buasch &lomb za 6zł sztukę 3miesieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to zacznę krótko
soczewki, soczewki i soczewki!!!!! nie wyobrażam sobie powrotu do noszenia okularów, o nakładanie i ściąganie się nie martw, to kwestia wprawy minusy okularów - parują!!!!!!!trzeba je czyścić! w czasie deszczu też masakra, poza tym trudno w nich uprawiać sport minusy soczewek - koszt poza tym uważam, ze okulary i tak trzeba mieć w domu, ja często np wieczorem sobie je zakładam, jak już lezę w łóżku i nie planuję pójscia do łazienki i zdejmowania soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o soczewki, to zmieniają kształt oka, także może ci się zmniejszyć wada i astygmatyzm. Właśnie dzięki noszeniu soczewek zmniejszył mi się astygmatyzm do takiej granicy, że jest on naprawdę niewielki i już nie da się więcej z tym zrobić. Ale soczewki mogą wysuszać ci oczy, dlatego zapuszczaj sobie krople raz na jakiś czas. Co do okularów - nigdy ich nie lubiłam i tyle. Od 8 lat noszę soczewki. Kiedy muszę je zmienić na okulary, to po ich noszeniu zawsze mam odcisk na nosie ;) Głowa mnie boli i parują szkła :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka123
Coraz bardziej przekonujecie mnie do soczewek. ;) Ciężko by mi było też przywyknąć do noszenia okularów. Mam dość nietypowy kształt twarzy i ciężko mi dobrać oprawki. Sprawdziłam na ceneo i najniższą cenę soczewek ma mergeto.pl. Około 50zł za opakowanie, ale cena może spaść do 43zł. Myślicie, że to dobra cena? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mało widze
Ja noszę soczewki od 11 lat. Mam dużą wadę, więc w okularach słabo widzę, a pozatym szkła są jak denka od butelki:) Ja teraz zamawiam przez internet i odbieram w sklepie w Poznaniu. Cena 50% taniej niż u mojego okulisty!! Więc najlepiej pierwsze soczewki kup u okulisty, a później zamawiaj na internecie - tylko dokładnie podaj moc soczewek z opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez kilka lat nosilam okulary, ale duzo dluzej nosze soczewki - podobno jak ktos je raz zalorzy nie raca do okularow;). ja bym nie wrocila - okulary nosze przed snem i po przebudzeniu okulary: + latwiejsze i szybsze w zakladnaiu/zdejmowaniu +mozna w nich spac - paruja - czesto sa niewygodne - jest bardzo zmniejszone pole widzenia (tyle, co szkla) - trudno je dobrac - przynajmniej ja mialam ogromny zawsze problem - brudza sie szkla - nie kazdy makijaz pasuje okularnicy;) seczewki: + po dobraniu soczewek przez okuliste, mozna kupowac duuuzo taniej - np na allegro + pole wiedzenia jest normalne - jak bez okularow + nie czujesz nic na twarzy + mozna uprawiac sporty + nie przeszkadzaja w zyciu codziennym + mozna sie malowac - nie mozna w nich spac sa tez takie do spania (chociaz to nie wskazane) - problemy sa np w podrozy - kiedy to nie zawsze sa warunki higieniczne aby je zalozyc czy zdjac - okreslony czas mozna je nosic - ja zbyt duzo godzin to trzeba wpuscic krople bo sie zabielaja - nie wszyscy moga je nosic - niektorzy maja zbyt suche oko - trzeba sie nauczyc je zakladac i zdejmowac, ale szybko to idzie - czasami sa problemy aby je zalozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to zacznę krótko
i kupuje w sklepach internetowyc kontaktowe pl lub szkla.com sprawdzam gdzie akurat jest taniej ale pierwszy raz warto iśc do dobrego okulisty, który dobierze Ci soczewki -najczęściej wtedy pierwszy komplet jest za darmo, przy okazji nauczy jak zakłądać, ściagać itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka123
Coraz bardziej przekonujecie mnie do soczewek. ;) Ciężko by mi było też przywyknąć do noszenia okularów. Mam dość nietypowy kształt twarzy i ciężko mi dobrać oprawki. Sprawdziłam na ceneo i najniższą cenę soczewek ma mergeto.pl. Około 50zł za opakowanie, ale cena może spaść do 43zł. Myślicie, że to dobra cena? ;) A jak z aplikacją? Ciężko się tego nauczyć? nie chciałabym sobie oka wydłubać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczewki sa jednodniowe, 2tygodniowe, miesieczne, 3-miesieczne itd im maja dluzszy okres noszenia tym sa sztywniejsze i latwiej je zakladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy raz trzeba isc do okulisty bo musi dobrac soczewki - nie tylko okreslic wade wzroku (nie zawsze taka sam moc maja soczewki, co okulary), ale tez promien krzywizny. lekarz ci zalozy soczewki i bedzie patrzyl, jak sie trzymaja jesli chodzi o aplikacje to na poczatku zajmowalo mi to 10-15 min przez 1 2 tygodnie - teraz kilka sekund. najpierw mialam problem ze zdejmowaniem (moj 1y raz trwal 45minut), ale to jest do opanowania - trzeba nauczyc sie nie mrugac, gdy sie do oka zbliza soczewka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to zacznę krótko
wszystko zależy jakie soczewki będziesz nosić ja używam air optix, a wcześniej używałam air optix night day - zrezygnowałam, bo są droższe, a zdejmowanie soczewek na noc nie stanowi problemu koniecznie dobierz soczewki u okulisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka123
Generalnie zależy mi na wygodzie. Nie chcę się martwić okularami, które mogą upaść, potłuc się albo zaparować, bo to zdecydowanie utrudnia życie...Jednak soczewki w tej rywalizacji wygrywają. ;) A co myślicie o tych johnson&johnson?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam PureVision - zakładam je pierwszego dnia miesiąca, zdejmuję po miesiącu i zakładam nowe :) Czasami (jakoś raz w tygodniu) je zdejmuję, żeby wyczyścić osad białkowy, choć nie jest to konieczne. Niesamowita wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynka123 zależy ile jest soczewek w takim opakowaniu. Za taką cene mozna kupic opakowanie dobrych soczewek na 3 miesiące (marka FitView). Nie mozna stwierdzić czy tańsze są okulary czy soczewki, ponieważ okulary kupujesz jednorazowo (wydajac wiecej) a zapas soczewek kupujesz co jakis czas ( w nizszej cenie) - musisz więc sama ocenić, co wyjdzie dla Ciebie drożej. Ja używam i tego i tego. okulary - bo wyglada sie w nich swietnie i soczewki- bo sa wygodne i pozwalają mi uprawiac sporty. Więc moim zdaniem najlepiej miec to i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danillo
Ja korzystam z soczewek prawie 10 lat i przyznam,że to faktycznie wygoda choć polecam Ci mieć przy sobie pudełko na soczewki - załóżmy,że idziesz na imprezę i chcesz zostać na noc i soczewki wypadałoby ściągnąć ;) Z okularami takiego problemu nie ma. Poza tym mimo wszystko jakieś okulary sobie kup bo noszenie dzień w dzień soczewek od rana do wieczora może wysuszyć oko. Ja wracam do domu i zakładam stare bryle ;) Koszty soczewek to teraz groszowe sprawy naprawdę,kupuje przez net na róznych stronach albo allegro i wychodzi mi po 15zł za parę a zmieniam raz na 3-4tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z danillo, kupowanie soczewek jest obecnie bardzo tanie, o ile wie sie gdzie kupic i kupuje sie przez internet. ja swoje zamawiam w szkla.com i moge wszystkim polecic - ceny niskie i wdodatku dodaja do zakupu rozne drobiazgu jak lusterko albo kosmetyczka. Warto poszperac po necie. A co do samych soczewek to jak dla mnie bija na glowy okulary, przez ktore czuje sie jakbym patrzyla przez szybe;/ i nie przekonujcie mnie ze zle je dobieram, po prostu nie sa dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wolę okulary. Soczewki noszę na uczelnię albo jak spędzam dzień poza domem. Ale do tv, komputera tylko okulary, w soczewkach jest bardzo ciężko, ciągle zachodzą "mgłą", zdecydowanie niekomfortowe uczucie. Na codzień nosze okulary, a "od święta" soczewki. Kupuje miesięczne, a wada 3,5 i astygmatyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wrazenie ze ludzie nie potrafia dobierac sobie oprawek i ze uwazaja ze markowe oprawki sa strasznie drogie. a to zupelnie nieprawda. byl ktos na okulary.szkla.com? ja mam od nich pięć par przy bardzo średnich zarobkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adriana 7855
Tutaj mogę się zgodzić,zresztą w kwestii dobrych i markowych oprawek,to sama przekonałam się do tego,że o wiele taniej jest w sklepach internetowych., Znajoma poleciła mi stronę www.MrOptic.pl na której zawsze robie zakupy i jak do tej pory się nie zawiodłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w zasadzie od lat noszę okulary, ale teraz chciałabym zamienić je na soczewki. Zastanawiam się, jak moje oczy na to zareagują. Czy taka zmiana może im zaszkodzić? jestem już umówiona w salonie Fielmanna na dobór soczewek, oczywiście na razie chcę nosić jednodniowe, żeby zobaczyć, pisząc kolokwialnie "jak to jest".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majlala
Na początku na pewno będzie to mały "szok" dla Twoich oczu, ale raczej nie powinno jakoś bardzo na nie wpłynąć. Będziesz u Fielmanna to zrobią Ci badanie, dobiorą odpowiednie soczewki, powiedzą, co i jak. Stosuj się do wskazówek, a na pewno nie powinno być nic źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DominikaFit
Jak zareagują Twoje oczy na soczewki? Na pewno na początku będzie trochę dziwnie - tak przynajmniej było w moim przypadku :), ale z czasem, z czasem będzie coraz lepiej ;) Z dnia na dzień będziesz się przyzwyczajała, aż w końcu o nich zapomnisz, oczywiście do momentu ich ściągnięcia :D Soczewki bardzo ułatwiają funkcjonowanie, przynajmniej mi, ponieważ jestem w ciągłym ruchu (instruktorka fitness) i nie wyobrażam sobie ciągle uważać na okulary, szczególnie na zajęciach jest to nawet niebezpieczne. Bardzo ważne jest byś znalazła miejsce, w którym będziesz mogła zamawiać je w rozsądnej cenie, tak jak ja zamawiam tutaj: http://www.soczewki.kontaktowe.com, dodatkowo biorę również płyny i krople. Ogólnie rzecz biorąc wychodzi mi to taniej niż normalnie w sklepie stacjonarnym, a zawsze kupuje miesięczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×