Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Ania_k dokładnie leć na dobry sprzęt. To w ogóle nie do pomyślenia, jak ta lekarka może pracować na tym sprzęcie. Naraża tylko pacjentki na stres. U mnie lekarz wszystko dokładnie pokazywał dzisiaj z każdej pozycji i nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Mierzył główkę, mówił o żołądku dziecka o kręgosłupie, kościach udowych o kości nosowej. Normalnie w szoku byłam, totalnie wszystko. I kazał również przyjść z mężem na następne badanie połówkowe. Nie ma nic lepszego niż dobry i kompetenty lekarz na dobrym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak Was czytam to w szoku jestem. Po co w ogóle taki lekarz proponuje usg skoro wie, że nic nie zobaczy. Ja 2 usg z 4 miałam na średnim sprzęcie ale wkurzało mnie to, że nawet napatrzeć się nie mogłam. Usg trwało kilka minut i koniec. I prawie nic nie mówił. Przy pierwszym miał opóźnienie wiec myślałam, że to dlatego. Ale jak drugie wyglądało tak samo to powiedziałam, że więcej już tam nie pójdę. A płaciłam tam 120 zł. Kolejne badania kosztowały by mnie tam 170 (cena wyższa bo więcej pomiarów). Teraz płacę 170 ale wszystko widzę, mam dokładnie wyjaśnione co i jak. Na konkretną godzinę i bez kolejek. I mam 5 minut spacerem do przychodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez z racji tego testu mialam bardzoooo dokladne Usg które trwało chyba za 40 min .Obejrzelismy kazdy jeden narząd,wszystkie przepływy,wymierzylismy kości więc trochę mnie uspokoiło ze dzidzia zdrowa.Mam nadzieję że dalej bedzie dobrze się rozwijać i za parę miesięcy bede ja tulić w ramionach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja akurat chodzę do lekarza, który ma słabe usg w gabinecie :( przy poprzedniej ciąży miał obok gabinet z lepszym sprzętem, więc zawsze usg robił na tamtym. Teraz przebudowali przychodnie i już nie ma tych drzwi przechodnich pomiędzy gabinetami więc wiadomo po korytarzu w trakcie wizyty z gołym tyłkiem nie będzie się spacerować :o Tyle co może to mi mierzy i drukuje na tym usg co ma, ale powiedział, że przezierności to nie ma szans na zmierzenie. Zresztą w poprzedniej ciąży też mnie wysyłał na genetyczne do kogoś innego, zeby mieć te wszystkie prawdopodobieństwa :) Ale lekarza nie zamieniłabym na żadnego innego, jest niesamowite, ze pamięta pacjentki bez karty (nie wiem czy wszystkie, mnie na pewno), jak do niego dzwonię z jakimś pytaniem to pamięta, że dzwoniłam, dopytuje potem na wizycie... no masakra, to jakiś robot chyba ;) A pacjentki się o niego zabijają, na kolejny miesiąc blokuje przychodnia terminy bo pewnie by do października nie było już miejsc, w dniu odblokowania ostatnio już nie było miejsc po godz 14 i musiałam się użerać z paniami w rejestracji żeby mnie dopisały na dodatkową wizytę. I one mi kazały zmienić lekarza!!! będę musiała się poskarżyć przy następnej wizycie panu doktorowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z innej beczki - miała któraś z was takie bóle brzucha tępe, w miejscu gdzie mam bliznę od cesarki, czyli nisko, promieniujące do kręgosłupa i nóg? nie wiem co mysleć, lekarz mówił, żeby w razie jakichś pobolewań brać nospę, ale to zupełnie inaczej wygląda niż pobolewania, które miała do tej pory i nie wiem co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich śpiochów... a mój młody znowu chory - musze z nim do lekarza jechac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) graga007 taka pogoda,że co się dziwić,że dzieci chorują :/ A ja zjadłabym tego torta co to pazMama robi, ehhh A tak w ogóle, to wstałam dzis przed 1 w nocy i zerknęłam,że śpię na brzuchu, więc ułozyłam się normalnie a rano i tak wstałam w pozycji na brzuchu. Ja uwielbiam spać tak, pisałyscie któregoś dnia o tym, no i co myślicie,że nic nie stanie się, jak spię na brzuchu 13tc??? Bo ja już zgłupiałam. A co do sprzetu to ja stresa przeżyłam, i wiem,że na wazniejsze badania pójdę na pewno prywatnie !!!! choćbym miała ostatni grosz wydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viviii ja ciągle pamiętam o tych twoich przepowiedniach i mam nadzieję,że się spełnią :) no a jak będzie dziewucha - też będzie fajnie - BABY GÓRĄ w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! ale piekna pogoda za oknem:) az chce sie wstawac z wlozka.jak tam wasze malenstwa?wiecie co , troche przeraza mnie moja waga...jak zaszlam w ciaze wazylam 61kg (w sumie to ta waga zostala mi po wczesniejszej ciazy, bo w tamtym roku przed zajsciem wazylam ok 58) a teraz waze juz 65 przy wzroscie 168!!! 4 kg na plusie:( nie wiem jaka przyczyna. nie obzeram sie przesadnie, jem dosc czesto ale w malych ilosciach.staram sie jesc warzywa , owoce, jogurty.oczywiscie czasami zjem jakies paskuctwo:)ale bez przesady. lekarz mowi ze jest ok, ja obawiam sie ze pod koniec ciazy bede wielorybem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak wasze wagi? pewnie laski wszystkie jak z wybiegu:) mi popoludniami i weczorem zawsze brzuch wywala ze wygladam na jakis 6 mies:) a jak patrze na necie na zdjecia dziewczyn to niektore mniejszy brzuch maja w 20 tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj malytez ma dzisiaj wolne:) cos ma taki kaszel krtaniowy i katar nie jestem jakas nawiedzona przewrazliwiona mamuska ale niech dzisiaj posiedzi sobie :) pewnie przez lody albo otwarte okno w nocy bo on jest ogolalnie chlodno chowany :) ale to nic pierwsze male przeziebienie w tym roku szkolnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wage wyjsciową mam dużą...nie będę mówić - zresztą na zdjęciach widać,ze to właśnie ja wieloryb :D ale trudno,tak niestety jest. A do przodu mam 2kg, na razie ale wszystko przede mną ,hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emachines nie przejmuj sie niektorym kobieta sie poprostu magazynuje woda w organizmie i dlatego "tyja" ale to po porodzie zniknie tak jak opuchlizna:) Ja jeszcze nie przytylam ale i tak jestem od Ciebie grubsza;) przy wzroscie 169 waze 68 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia z tym spaniem na brzuchu, to ja wyczytałam, żeby nie spać od 16 lub 17 tygodnia. A na plecach jakoś niedługo później.. mogłam się zapytać lekarza, ale do głowy mi nie przyszło. Więc masz jeszcze czas na przyzwyczajenie.. choć zasypiam na boku, to często budzę się jak nie na plecach to w pół na brzuchu. I jak tu się przyzwyczaić? :) Co do wagi, to ja laska nie jestem, bo właśnie od 64 zaczynałam przy podobnym wzroście, ale narazie 1,5 do przodu. Mi gin powiedział, że to nie jest za mało i ważne, żeby dziecko rosło. A też czasem pozwolę sobie na fast fooda. Bo słodycze to rzadko teraz. Ale za warzywami nie przepadam, więc też ich nie jem a powinnam. Może bym miała chęć, gdyby w środku była córcia :) Ponoć takie są stare przesądy :) Lecę do pracy dać zwolnienie lekarskie. Mam nadzieje, że dziś głowa nie będzie mnie bolała, bynajmniej bym sobie tego życzyła :) Do później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to faktycznie czas zmienić przyzwyczajenia, no i podpytać gina jak to z tym spaniem. Oj będzie mi ciężko przestawić się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny , fajny ale czy gondola nie za mała?? Bo to połączenie fotelika z gondolą, fajne rozwiązanie ale czy dzidzia się zmieści w kombinezonie zimowym?? Musisz popatrzeć jak to w cm wygląda :) ale tak to bardzo fajniutki, mi się podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana:-) no pogoda dziś pięna aż chce się żyć!! a ja od kilku dni chodzę przemarznięta nie wiem czemu. W nocy było mi zimno nawet pod kołdrą więc okryłam się dodatkowo kocem a i tak było mi zimno:-( na przeziębienie raczej się nie zapowiada więc nie wiem co się dzieje:-( A jeśli chodzi o wagę to ja startowałam z wagą 63kg przy wzroście 170 cm, teraz jest już 67 kg:-( Brzuszek już widoczny ale myślę że ten przyrost wagi to po rzuceniu palenia, trochę podjadałam a wymiotów od początku ciąży nie miałam więc to obżarstwo poszło mi w tyłek:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emachines - tak jak ktoras wspomniala z takimi kolami trudno bedzie w zime jezdzic, chociaz tez z 3 kolami ma wieksze, ale czy ta gondola nie jest za mala? mój syn to ma taki katar alergiczny, narazie przeźroczysty, też nie jestem jakąś tam mamuśką, która lata z pierdołą do lekarza, ale jak z nim nie pójde i nie dostanie coś homeopatycznego to mu pujdzie to na oskrzela;/ niestety tak jest za każdym razem.... a miesiąc temu miał antybiotyk.... cały czas mam nadzieję ze z tego wyrosnie bo od 3 lat sie szwendamy caly czas po lekarzach i szpitalach :) jakby nie to ze za tydzien jest dlugi weekend to bym go moze wyleczyla jakimis sposobami domowymi, ale moze gdzies pojedziemy, wiec musi byc zdrowy.... a jak juz syrop na kaszel nie pomaga to niestety ale pozostaje lekarz, normalnie masakra jaka :) ja ze spaniem nie mam problemu bo od dawna spie tylko na bokach, albo lewym, albo prawym i obowiazkowo wsadzone cos między nogi :) bez podtekstów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) ja już na nogach, bo mnie jeszcze przed 8 obudziła mnie telefonem koleżanka z pracy, bo jakiś papierów znaleźć nie mogła.. wybiłam się ze snu i już nici z drzemki. Vivii, jak dla mnie to ta druga propozycja jest super... nie ukrywam, że będę szukała czegoś max. do 2000 zł, ale jeszcze nie przeglądałam ofert, więc nawet nie wiem jak się do tego ustawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viviii - fajne te wózki, ceny tez fajne :) ale ja mam uraz co kółek skrecanych z przodu bo mi sie takim wózkiem źle jeździło... ja niestety nie bede wózka kupować, bo mam po pierworodnym, chociaz nie ukrywam, ze jak bedzie przypływ gotówy to kupie taki klasyczny :) http://allegro.pl/polsk-fabio-bebetto-3w1-retro-wielekol-raty-bombik-i2116963695.html bo chce synka prowadzac do przedszkola pieszo - dla zdrowia i oszczednosci (paliwo drogie), a w zimie by bylo łatwo takim wózkiem przez snieg przejechac, a musze dodac ze mieszkam na obrzezach miasta i nie wszedzie sa chodniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje małe ma 6,7cm, to równo 13 t.c. był we środę,kośc nosowa 1,4, Triosomia 21 ryzyko podstawowe 1:760 obliczone ryzyko 1:8441 Trisomia 18 1:8969 1:39617 Trisomia 13 1:21114 1:50021 Lekarka powiedziała że wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, niedawno wstałam Tadeusz domagał się jedzenia ale zanim zdążyłam zrobić coś to musiałam biec do łazienki i zwymiotować z pustego żołądka. Aż się bałam, że coś mi się stanie w brzuszek bo to z ogromną siłą mnie męczyło. Ale już zjadłam. Obolała jestem od tego leżenia. Co do spania to ja zazwyczaj na boku, rzadko na plecach. Mamuśki już doświadczone powiedzcie mi czy da radę kupić dobry wózek 3w1 do 1000zł? Po tym jak straciłam pracę to raczej odpadają takie za 2000-3000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macro to super wieści :) Gratuluję! Te badania robiłyście z krwi? są jakieś wskazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vivii druga propozycja super,ale ta pierwsza,nie jest praktyczna..tzn moja kuzynka ma podobny,jest bardzo nie zadowolona....a za wozeczek zaplacila ok 1800zł:/ja muslalam o jumperze,ale znalazlam podobny i tanszy..amortyzatory najwazniejsze..wozek dla mnie musi mniec duze pompowane koła,bo mieszkam na wsi i z reguły na spacery chodzimy do lasu:)a tam wiadomo jak z drogami....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×