Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

i lekarz tez powiedzial ze jestem w 17 a od niedz w 18. czyli dobrze? bo juz zaczynam swirowac od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo jak bylam na wizycie 18 kwietnia to wyszlo z usg 14 tyg i chyba 5 dni wiec dzisiaj powinnam byc juz w 18. aj!!! stersa mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie lekarz mowi ze nie mozna az tak dokladnie wszystkiego sie trzymac. zawsze moze wyjsc kilka dni w tą lub w tą roznicy tak samo jest z pomiarem na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W niedziele będziesz miała 17 pełnych tygodni więc kolejny dzień to zaczynasz już 18 tydzień. Dziecko cały czas rośnie więc może się to nieznacznie zmieniać - raz w jedną raz w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka tryzmaj się :) Emachines moja lekarka znów liczy tak, że np 15t5d to jest nadal 15 a 16t zacznie sie po 15,t6d i w sumie każdą ciąże mi tak liczono zdziwiłam się właśnie dlaczego tu dziewczyny liczą że np 15,1 d to już 16t przecież aby kolejny tydzień się rozpoczął jeden musi się skończyc :) No a wielkosćią dziecka to na tym etapie ciężko jest zbadac tym bardziej żśe jeden maluszek najpeiwrw rośnie powoli potem nabiera tempa inne na odwrót najważniejsze, że dzidzia zdrowo fika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny sciskam z rana. Agulka trzymaj się!! Ja dzisiaj mam wizyte o godzinie 19 od rana mam stresa i wisze nad kibelkiem chyba oszaleje do wieczora :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wczoraj koleżanka poleciła mi podobno fajną książkę dla rodziców Właśnie ją ściągam.. jeśli któraś się nudzi, lubi czytać i ma ochotę to proszę bardzo link z książką do ściągnięcia ;)) http://www.sendspace.com/file/0406si Miłego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela trzymam kciuki za pozytywną wizyte :) Marla jak dziś lepiej się czujesz?? A ja już nie wiem jak mam myć zęby aby nie wymiotowac okropne jedynie dzięki pomysłowi z płynekm do płukania jakoś ten oddech odświeżyć można ale bez szczotkowania to tak dziwnie. Córa mi się pochorowała wczoraj goroczka 38,5 i gardło boli zobacze jak bedzie w ciągu dnia bo moja mama miała ją zabrac na wieś do siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeglądam tą książkę i wygląda całkiem przyzwoicie... moze być ciekawa;) Skusiłam się dzisiaj na pierwszą od 2 miesięcy kawę....... ale pyszna ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) To i ja skuszę się na tą książkę :) właśnie ściąga się. Ja dziś wstałam z mega katarem ale myślę,że to moja alergia niestety :/ to się trochę przemęczę przez lato. Dla mnie mogłoby ciut popadać,aby oczysciło powietrze, a potem to już może byc słoneczko. Pela, jak tam dziś - ja sie oszczędzam z jedzeniem a ty z nerwów pewnie też. Dziś STOP słodyczom i lodom :D Ania_k26, może przejdzie córeczce i nie będzie to nic poważnego :) trzymam kciuki. Nha, ja wczoraj piłam napój kawowy - taki sobie, nie wiem czy nie skuszę się na kawkę :) No i dziś pilnuję 2 letniej siostrzenicy - oj będzie wesoło. Dawno jej nie pilnowałam, bo nie dałam rady ale myślę,że tym razem będzie ok. Piękna pogoda - to i troszkę w piaskownicy, troszkę na huśtawce i córka wróci ze szkoły to sie pobawią i czas zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja od wczoraj mecze swoje wyniki usg. oczywiscie juz z rana prawie rycze bo albo ja tepa jestem albo moj lekarz nie potrafi mi wytlumaczyc. nie umiem wyliczyc sobie tych tyg ciazy. na necie na jednej str jestem w 18 tyg a na innej w 17...od okresu wczoraj minelo dokladnei 17 tygodni. wedlug wczorajszego badania usg z pomiaru glowki jestem w 16t4d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam was dziewczynki ze mecze ten temat od wczoraj ale w pazdzierniku poronilam i teraz jak tylko cos mi sie nie zgadza to panikuje:( buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emachines moim zdaniem jesteś dopiero w 17t bo według terminu ostatniej miesiaczki i według usg tak wychodzi :) A kiedy miałaś ostatnia miesiączkę? A jakie masz pomiary na tym usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_k26 ost mies mialam 12 stycznia. pomiarow nie znam ale wczoraj na monitorze jak lekarz mmierzyl obwod glowki to wyszlo 16t4d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana emachines - nie martw się na zapas. Ja 7 maja byłam na usg, gin stwierdził,że dziecko nie jest duże - zapytałam,czy coś to oznacza, bo nóżki krótkie itd. A ona,że nie, że dzidzia się rozwija raz szybcej a raz wolniej. Podam ci z usg mojego jak się przedstawia i ja się nie martwię a rozbieżność jest ogromna w tygodniach: 7 maja byłam w 15tc 2d (15 pełnych tygodni i 16 tc zaczęty), termin porodu wg usg 27.10.2012r No i tak: BPD wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemienia - 30,5 mm - 15tc4d HC obwód główki - 111,2 mm - 15tc3d AC obwód brzucha dziecka - 100,8mm - 16tc1d a FL długość kości udowej - 14,1mm - 14tc1d więc rozbieżność jest, ale nie martwię się, byc może na następnej wizycie będzie juz inaczej, znacznie większe dziecię :) I ty nie martw się na zapas :D A skoro masz termin na 20 października to jesteś o tydzień wcześniej niż ja - czyli u ciebie 17 tc a w niedzielę zacznie się 18tc. Takie jest moje zdanie. A tu dla ciebie taka stronka, co to juz ją pokazywałam, tam pisze który tydzień: http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79337.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie umowilam sie na usg polowkowe:) ale dopiero 19 czerwca! jak dluuuuugo trzeba czekac:( badania bede robic w katowicach na ochojcu szpital Angelius.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia lekarz tez mi wczoraj powiedzial ze w niedz zaczne 18 tydz:) chyba faktycznie wszystko sie zgadza:) za dwa tyg mam kolejna wizyte i nie wyjde z gabinetu dopoki nie porobi mi dokladnie pomiarow:) a co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajjaja
emachines - kobito nie liczy się tygodni po wynikach z usg tylko od terminu ostatniej miesiączki. Na usg różnie wychodzi bo dzieci są różne. Jedne będą większe inne mniejsze. Jeśli miesiączkę miałaś 12 stycznia to przy cyklach 28 dniowych jesteś w 17 tygodniu i 1 dniu czy zaczęłam 18 tydzień. To tak jak z naszymi latami. Jak ktoś ma 30 lat i 31 urodziny za 3 miesiące to ma 30 lat i 9 miesięcy, ale już mu leci 32 rok. Nie wiem jak dobitniej Ci to wytłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emachines a ja miałam 21 stycznia ostatnią miesiączke i od ostatniej miesiączki dizś jest 15t6d więc jak dodasz do tego te 9 dni różnicy mędzy naszą ostatnią @ będziesz miała 16t5d więc wszystko się zgadza :) Ja zaczynam 16t a ty 17 wszystko jest ok a jak wczoraj wspomniałam niektórzy uważają że jak jest 17t1 d to jużlicza jako 18t moim zdaniem każdy tydzien musi się skończyć aby nowy się zaczął ale to jak kto sobie woli liczyś generalnie wszystko u Ciebie jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela - nie denerwuj się, bo na pewno wszystko będzie dobrze! Ściskam i gratuluję tych pierwszych ruchów - za chwilkę będą przybierały na sile! Agulka, przykro mi z powodu śmierci dziadzia - tulę mocno! Odezwij się jak znajdziesz czas i ochotę. Nha, Mamusia - dzięki, już mi minęło i strasznie jestem szczęsliwa, że mi brzuszek rośnie i że dzidziusia czuję coraz częściej - mam za sobą już jedno poronienie i nie życzę tego nikomu. Teraz liczy się tylko dzidziuś. Nie ważne ile mi przybędzie kg - będę się później głowić jak to zrzucić, na razie 4,5 kg na plusie. Nie ma chyba tragedii.. Lekarz mi w poniedziałek powiedział, że ładnie wyglądam - tego się trzymam! Nata_lie - cieszę się, że z dzieciątkiem wszystko w porządku - nie martw się, bakterie w moczu to częsta zmora ciężarnych, ale może rzeczywiście to tylko błąd podczas jego pobierania. Żurawina nie zaszkodzi Ci na pewno -sama łykam profilaktycznie codziennie żuravit, bo jeszcze niedawno walczyłam z bakteriami miesiąc w miesiąc. Głowa do góry! Emachines - nie martw się, dzieci rosną w różnym tempie.. ostatnio gin nie zmierzył długości dziecka, bo tak fikało, że się nie dało po prostu. Zmierzył główkę i chyba kość udową - wg tych pomiarów zmienił mi się termin porodu z 7.10 na 5.10 ( :) moje urodziny) Nic się nie martw, najważniejsze, że maluch rośnie, nie stoi w miejscu i że fika na całego! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia ja dzisiaj od rana dolegliwosci kibelkowe mam ale nie powstrzymalo mnie to od zjedzenia 2 kanapek z marmolada różana uwielbiam to hehe ale slodyczy jesc nie bede i postaram sie jesc lekko na noc. Chodzic za duzo nie moge bo mnie strasznie w brzuchu rwie ciagle na nospie jade ale dzisiaj dopytam lekarza dlaczego tak jest on ma bardzo dobry sprzet wiec powinnam sie wszystkiego dowiedziec. Juz mi lepiej troszke ale boje sie zeby mnie czyms nie wystraszyl bo jak zrobi jakas zla mine chociaz to potem panikowac bede jak glupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela będzie dobrze :) zobaczysz, a rwie w brzuchu bo sie nadal rozciąga tam wszystko :) albo dzidzia fikołki robi :) hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj od rana to chyba ponad dwa kilo sie pozbylam hehe juz sie to smieszne robi;d tak wlasnie mysle ze to ta moja macica opory stawia w rozciaganiu i dlatego tak ciagnie i rwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dzien dobry ja juz po sniadanku.. Po miesiacu..!!! Dotarla moja paczka z lozeczkiem przewijakiem ubrankami... Musialam dzwonic i upominac.. Ze predzej urodze zanim dostane lozeczko dla dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzodkiewa przez allegro kupiłaś? Podasz link? Dziewczyny powinnyście się cieszyć, że macie wizytę bo albo zobaczycie dzidzię albo usłyszycie serduszko! Rozumiem stres w sytuacji gdy są podejrzenia i objawy, że coś może dziać się źle ale przy kontrolnej wizycie? A kłucie w brzuchu jest raczej czymś normalnym. Stres dzidziusiom nie pomaga. Wczoraj oglądałam program, w którym porównywali stres w ciąży do palenia papierosów albo picia alkoholu. Nie obejrzałam tego programu do końca bo byłam zła na te matki, które świadomie krzywdzą swoje dzieci. Ja mimo, że czekam na wynik z amniopunkcji staram się nie myśleć czy będzie źle czy dobrze bo mi to nie pomaga. Staram się nie myśleć o tym w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś masz rację ja zawsze z utęsknieniem czekałam na wizyty i szłam jak na skrzydłach no ale wtedy faktycznie raczej nie spodziewałam się złych wiadomości. Teraz troszke jest inaczej bo ciągle złe wiadomości sa no ale z drugiej strony dzięki wizycie mogę się czegoś dowiedzieć itp a może jednak wyniki się poprawiły? Stres jest ale generalnie nie przeżywam tego jakoś szczególnie. Nudzą mnie te częste wizyty zresztą bo zawsze się musze nagimnastykować co z dzidzią zrobić i często musze brać go ze sobą i czeka w wózku u położnej. No ale jak trzeba chodzić to trzeba :) No i może tez inaczej by było jakby zawsze usg miała wtedy to bym biegła na wizyte he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a ja sie zwazylam dziewczyny i o dziwo mam wage sprzed ciazy. czyli poltora kilo poszlo w dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam dobrze,że nie tyjecie. Ja i tak zawsze miałam tendencje do tycia - bardzo słaba przemiana materii , że nie wspomnę , iż teraz jest jeszcze gorzej. I żadne picie wody,jabłka czy suszone śliwki nie pomagają :/ no ale cóż. Może jakoś potem zrzucę to wszystko :) na razie 3kg pewnie do przodu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×