Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Miluchnaa ja mam podobną sytuację, tylko, że umowę przedłużono mi tylko do dnia porodu i byłam w ZUSie pytać o macierzyński i to jest tak: dostajesz formularz, który zanosisz do zakładu pracy, oni muszą to wypełnić do tego formularz, który ty wypełniasz, plus akt urodzenia dziecka i należy ci się macierzyński na 20 tygodni na podstawie formularza z zakładu pracy wyliczają wysokość tego macierzyńskiego mam nadzieję, że troszkę oświeciłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Z tymi zawrotami, to myślę, że jak siedzę, to maluszek mi uciska. Bo i kręci mi się w głowie i jest mi duszno. Może jak brzuch pójdzie na dól, to się polepszy, bo tak czytałam. Tyle, że ponoć nie zawsze się obniża :/ mamusia ty to dzisiaj o porodzie śniłaś, a ja erytoka miałam :))) ech głodnemu chleb na myśli, a teraz mam trochę stres przed obroną, żeby maluszek nie wyszedł. Choć to też trzeba by było codziennie chyba baraszkować z mężem, żeby przyspieszyć poród? Miluchna ja mam podobną sytuację, tyle że umowa w czerwcu mi się skończyła i mam już przedłużoną do dnia porodu. Od początku studiów zawsze prawie gdzieś pracowałam. i nie wyobrażam sobie zostać bez pracy i kasy i tylko z jednej pensji.. mi od dnia porodu będzie zus wypłacał pensje. I po 20 tygodniach idę do zusu z podaniem o dodatkowe 4. Bo tak też można. A później nie wiem jak nic nie znajdę, to choć zasiłek będę podbierać.. graga no nam się jakoś udało kupić ten parowar, mój uparł się na tefal. Mi w sumie też się podobał. Dzisiaj sprawdzamy jak się będzie gotowało :) A o aucie nie mówcie, auto spala mi mi olej olej (mam benzyne) i muszę wozić ze sobą w razie czego i dolewać jakoś co pół roku 3l.. ale koszt naprawy to najmniej 600zł. a teraz dużo jeździć nei będę.. ale jeszcze do tego dochodzi ubezpieczenie pod koniec września, przegląd.. ech a auta mamy 2. Bo wygodniej było poruszanie się do pracy 2. co do selgrosa, to u nas nie ma, tylko macro mamy.. pocieszeniem jest to, że mam lidla 300 metrów od siebie i tam jest zawsze 2,8kg za 24zł :) Dyśka ja po szkole rodzenia też czuje się lepiej, pewniej. Choć nie powiem zaczął się 37 tydzień i strach większy niż miesiąc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno myślicie, że Maluch, który siedzi jeszcze w brzuszku "zdaje sobie sprawę", że tak powiem, że ma śpiewającą mamę? jak śpiewam to czuję takie delikatniuśkie ruchy, jakby się bujał do muzyki może będzie łatwiej później go ukołysać do snu śpiewając? ciekawa jestem strasznie bym chciała, żeby już był razem ze mną też tak tęsknicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie ze mi troche rozjasnilyscie sytuacje dziewczyny,tylko nie wiem czy od razu Natalie trzeba pisac podanie o dodatkowe 4tyg macierzynskiego bo tak na necie cos pisze,dopytam w zusie.nawet nie wiem ile teraz zasilacz wynosi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SwinkaPiggy na pewno częściej śpiewazsz i zapewne muzyka uspakaja Twojego maluszka. Pewnie jak się urodzi to tak będzie Ci zasypiać :)) Co do tego formularza to pojęcia nie miałam. A to już teraz można pobrać ten formularz? Miluchnna macierzyński to 20 tygodni, i jakoś 2 tygodnie przed końcem piszesz podanie do zusu o przedłużenie macierzyńskiego o 4 tygodnie (bo go wydłuzyli o tyle). Ale co dokładnie i jak, to lepiej się przejść do zusu. Teraz SwinkaPiggy mnie zaintrygowała tym formularzem, że jak jutro będę na mieście to sama popędzę do zusu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SwinkoPiggy pisze wszedzie na necie ze maluchy slysza na tym etapie dzwieki,ze uspokajaja sie przy spokojnej muzyce ,ze jak slyszy w brzuszku czesto jakas piosenke to pozniej po urodzeniu sie uspokaja przy niej...nie wiem ile w tym prawdy... doczytalam zasilacz 700 z kawalkiem przez 3mce a potem 600cos..maskara:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluchna, Kochana bardzo Ci Dziekuje za pomoc. Co ja bym bez Ciebie zrobiła ;) Super cena za fotelik a dodatkowo jeszcze ten śpiworek, fajnie :) Ania3107 ja na początku ciąży tez miałam troszkę leukocytow, a potem posiew moczu nic nie wykazał, wiec mam nadzieje, że i u Ciebie wszystko będzie w porządku :) świnkaPiggy widocznie Adaś uwielbia, jak śpiewasz :) nie możesz teraz zrezygnować z chóru :) i na pewno słyszy, jak śpiewasz:) a po urodzeniu jak będziesz Maluszkowi śpiewała te same piosenki, to bedzie sie przy nich uspokajał i bedzie sie czuł bezpiecznie :) Też bym chciała, żeby juz był październik i żeby Maleńka była z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to na pewno nie mogę teraz przestać śpiewać, tylko, że coraz trudniej, bo przepona wysoko i nie można czasem wziąć oddechu co do formularzy to ja dostałam już teraz jak pytałam w ZUSie więc dam już teraz w zakładzie pracy, żeby po zakończeniu umowy mi to wypełnili i powiedziała mni pani w ZUSie, że o te dodatkowe 4 tygodnie, można już teraz napisać prośbę, jak się będzie składało ten podtstawowy wniosek a jak w przypadku gdy się umowa kończy podczas macierzyńskiego to już nie wiem pewnie tak samo lepiej spytać aha i do tego jeszcze trzeba dołączyć siwadectwo pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŚwinkaPiggy dzięki za informacje. A urlop macierzyński wypłaca zus i płaci 100% pensji jaką się dostawało? chodzi czy to jest tak samo jak na L4? orientujesz się może? jutro idę po te formularze do zusu w takim razie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja się dowiedziałam to po to jest ten formularz, który wypełnia zakład pracy, żeby wyliczyć średnią wysokość macierzyńskiego tak przynajmniej zrozumiałam z tego wynika, że wysokość macierzyńskiego może być równa dotychczasowej miesięcznej pensji mam nadzieję, że tak będzie, bo to mnie trochę ratuje, a potem będę musiała szukać nowej pracy miluchnaa, jeśli umowa ci się kończy podczas macierzyńskiego, to chyba musi ci przedłużyć, bo nadal jesteś chroniona, tak mi się właśnie przypomniało, że tak miała moja koleżanka, która niedawno rodziła a jeśli pracodawca spoko, to zapytaj czy ci przedłuży, masz prawo wiedzieć na czym stoisz, bo jesli się okaże, że przedłuży, to masz o jeden problem mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Co do zwolnienie to ja jestem od 10 pażdziernika na l4 ciagle i teraz mam swiadczenie rehabilitacyjne bo okres 270 dni wykorzystałam juz w czerwcu Nie było problemu z przedłuzeniem Płaci mi zakład pracy cały czas 100 % pensji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ten druk nazywa się ZUS Z3. Zakład pracy go wypełnia, wypisuje się tam zarobki z ostatnich 12 m-cy i na podstawie tego zostaje wypłacony zasiłek macierzyński w wysokości 100 %. Wpisuje się tam również datę urodzenia dziecka, żeby ZUS wiedział od kiedy ma wypłacać zasiłek. Wypełniałam takie druki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania3107 a ja też muszę jakieś druki wypełnić, czy tylko zakład pracy wypełnia ten Z3? czy ten Z3 muszę przesłać do pracy, czy sami powinni go wysłać? Kurde końcówka ciąży, a ja dopiero się obudziłam z urlopem macierzyńskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakład pracy wypełnia Z3, musisz im dostarczyć taki druk i oni go wypełniają, ty zanosisz do ZUSu a ty masz do wypełnienia osobno taki wniosek o urlop gdzie wpisujesz swoje dane, numer konta itede

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata_lie Ty wypełniasz tylko wniosek o urlop macierzyński. Znajdź sobie na necie taki przykładowy a jak nie to jak pójdziesz do zakładu pracy to powinni Ci go dać do wypełnienia. Wpisujesz tam jedynie swoje dane i datę kiedy urodziłaś dziecko. Na podstawie tego zakład wypełnia Z3 i sam wysyła do Zusu. Bynajmniej u nas tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro się przejdę do zusu i dowiem co i jak. Ja mam dosyć duży zakład pracy a kadry w poznaniu, więc myślę, że oni powinni już mieć te druki Z3 :) ale dowiem się jutro co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do formularzy, Zusu itd. nie wypowiem się, nie wiem. U mnie nawet zakład pracy płaci za zwolnienie a nie Zus, oczywiście w porozumieniu Zusu. Umowę mam na czas nieokreslony, więc chyba nie muszę nigdzie biegać :D Ale może napiszę któregoś dnia do kadrowej co i jak po porodzie mam zrobić. Mój maluch ma czkwakę , jak pisałam,że nie ma i nie czuję - tak od 2 dni ma, a dziś już 5 raz. Córka położyła głowę na brzuch i ona nawet czuła. A ile radości było :P Strasznie spać się chce, ale staram się nie zasnąć bo chce w nocy spać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz mamusia a balas sie ze cos nie tak z malym a tu prosze czka caly dzien ... Ake przyznaj ze po jakims czasie to sie staje denerwujace :p Ja dzieki czkawce wiem jak dzidzia jest ustawiony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh mamusia widzisz, i Twojemu maluchowi się czka :) u mnie za to dzisiaj cisza ze czkawką, tylko nad ranem, a wczoraj co chwila. ja co się położę to bym spała.. jakiś taki dzień, że nie wiem co mam ze sobą zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długość macierzyńskiego to teraz 24 tygodnie a nie 20 W pracy składam wniosek a oni to dalej załatwiaja juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka 24 tygodnie, ale jak ma się umowę na czas określony to trzeba pisać podanie o te 4 tygodnie do zusu. Rzodkiewa ta czkawka to czasem denerwuje jak chce się spać a mały czka i czka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kazda z was pisze o tej czkawce u maluchow..ja nigdy jeszcze nie odczulam zeby moj maly mial czkawke ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny ... kurcze ja ostatnio spanikowana i dzisiaj torbe spakowalam juz do konca, od wczoraj mam bole brzucha jak na okres i czasem czuje skurcze, pozatym brzuch mi opadl ... kurcze cos czuje ze juz blisko ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania m ja też nie czułam długo, raz na jakiś czas, a od 2 dni czuję często. I w nocy i w dzień. Ja się cieszę, choć wkurzające czasami - dziś na parkingu mi urządził czkanie jak siedziałam w aucie. No i czekałam aż przestanie,żeby ruszyć :P Ale wolę,jak się rusza i czka niż ma być cisza, której niecierpię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viviii ja tez mam bóle brzucha i skurcze, ale tak nie wiele w ciągu dnia. Dosłownie kilka. A liczyłaś ile masz tych skurczy?? Może jutro przejedź się do gin ??!! Będziesz spokojniejsza. A może coś się zaczyna ?? :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znów czkawka :D hihihihi no jak nie było tak teraz ćwiczy swoją przeponę i płucka chyba :D No dobranoc wszystkim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam na czas nieokreślony umowę Mamusia u mnie tez mała ma często czkawke a dzis to rusza sie jak szalona same góry na brzuchu Viviii ty masz termin na 2 pażdziernika wiec wiesz wszystko sie moze zdarzyć .... ja Justyne urodziłam w 37 tygodniu ciazy wody odeszły ... Teraz jak chodze to czuje takie dziwne szczypanie w dole ... takie napieranie coraz większe a 3 tygodnie chciałabym jeszcze pochodzić Słyszałam że dzieci cukrzyczek moga miec niedojrzałe płuca ,ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka dzieciaki przygotowane do szkoły ??? A pierwszoklasiści przygotowani ??? :) My już tak, rano do kosciółka jak będę dobrze się czuć i do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia tak przygotowani:-) W łózkach już o 21 byli :-) I znów sie zacznie szkoła ,zebrania , wyciaganie pieniedzy od rodziców itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×