Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Moniś trzymam kciuki ...co do wagi to wydaje mi sie że wcale nie mała ...Powiem wam że kiedyś nie było takich badań ... moją pierwszą córkę urodziłam po odejsciu wód w 37 tc ważyła 2700 i w ksiazeczke wpisano hypotrofia wewnatrzmaciczna ... nic jej nie dolegało Apgar 10 punktów Czy wszystkie dzieci musza miec zaraz po 4000 kg? Wgóle to ja nie za bardzo dowierzam tym pomiarom z usg ... Monis trzymaj się dzielnie i napisz jak będziesz coś więcej wiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałam z lekarzem. Powiedziano mi, że jest lepiej niż ostatnio i mało prawdopodobne jest to, że trzeba będzie wcześniej rodzić. Tylko brzuszek jest o tydzień za mały. Średni wiek ciąży zgadza się z tymi usg co były robione przed pobytem w szpitalu. Dziecku nic nie grozi, jest dokarmione i rozwija się prawidłowo. A to że zostaje przez weekend i że będzie kolejne usg to tylko dla upewnienia się w tym, że z dzieckiem nadal ok. Ale musiałam się popłakać i postresować, żeby cokolwiek się więcej dowiedzieć. Aż mi cukier podskoczył z tego wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś wystraszyłam się bo mam podobną do twojej sytuacje ...cukrzyca ,dziecko nieduże tzn wymiary dziwne ...brzuszek ostatnio na 29 tc a głowa na 33tc:-( Zobaczymy co będzie 13 września na kolejnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam głowę na 35 a brzuszek na 32. Średni wiek ciąży wychodzi na 33 tyg i 6 dni - poród na 13 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówiła, że brzuszek o tydzień mniejszy bo oni patrzą na średnią i porównują z pomiarem każdej części ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie tydzień temu wychodziło 32tc termin porodu 19 pażdziernik i też sie lekarz czepiał a termin mam ustalony na 20 pażdziernika ... i wtedy mi 2 dni do 32 tygodnia brakowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś jak ja byłąm ostatnio na usg, to brzuszek też o tydzień mniejszy. Wszystkie wymiary na 36 tydzień, a brzuszek 35. Przecież nie każde dziecko musi być duże i tłuściutkie :) Dziękuje za informacje, w przyszłym tygodniu się zabiorę za wyszywanie, jak chusty kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie ale u ciebie tydzień z usg różnicy a u nas 3, 4 tygodnie tylko Moniś napisała że jakoś średnią liczą Ja już całkiem z tego zgłupiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja poczytałam co piszecie i zupełnie jestem zielona. Nie wspomne,że i nerw mi się udzielił. Ehhhh Mam nadzieję,że wszystkim nam się wszystko ułoży,że wszystko będzie ok. I z nami i z dzidziusiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki jak zaczynam 32 tydzień i nie mogę się doczekać USG, a wizyte u gin mam dopiero 10 wrzesnia, mam nadzieje ze wtedy mnie skieruje na usg poza tym dzis przezylam chwile grozy mianowicie w lutym tego roku przygarnelam psiaka, ktory byl zreszta moj, ale ze wzgledu na warunki domowe mieszkal przez 2 lata od urodzenia na wsi no i w tym roku zabralam ją do siebie i ona jest strasznie lekliwa, boi sie ludzi, samochodow, no normalnie strach w oczach i dzisiaj jakis gosciu naprany chcial ja poglaskac i wyciagnal do niej reke, a ona zaczela sie szarpac mi na smyczy i wyciagnela leb z obrozy i w dluga... prosto na ulice na szczescie ulica niezbyt ruchliwa, ale jechal akurat samochod wiec wbiegnalm na jezdnie i macham do kierowcy zeby zwolnil, a moj psiak jak dziki biegal i uciekal przede mna potem udalo mi sie go ujarzmic i uspokoic, ale stres przezylam, ze jak usiadlam na lawce to sie maluch tez zdenerwowal i spiął boleśnie ale po minucie juz bylo ok ale żal było mi psa, więc niewiele myśląc chcialam ja ratowac poszlam zaraz do sklepu zoologicznego i kupilam jej szelki z szelek sie nie wyrwie tak latwo... ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babki napisalam wczesniej dlugasnego posta i neta mi wywalilo,nerwy mialam jak tralala Monis mnie sie wydaje ze nigdy nie mialam tak ze wszystko co mierzyli mi na usg u malego to wszystko mialam w tym samym tyg,zawsze byla jakas rozbieznosc,mysle ze wszystko bedzie ok i niedlugo w koncu w domku bedziecie. Natalie wierze ze sie wkurzylas z ta numeracja,ech ja bym sie nie czepila tego ale wiem ze to praca mgr wiec niestety trzeba poprawic... Marla mam nadzieje ze w poniedz Cie lekarz tez uspokoi . Rzodkiewa super ze takie pozegnanie mialas :)mile to strasznie:)fotek nie obejrze bo nie zaleze niestety do Waszej wspolnoty fb Dyska zakupow coraz wiecej ,czasem mysle czy cos trzeba jeszcze kupic,napewno nie mam aspiratora do noska,soli fizjologicznej ale mysle ze to kupie zaraz po urodzeniu ... Ja pierwszy raz dzis od 5mcy chyba przespalam cala noc,jak zasnelam na jednej pozycji ,tak sie obudzilam w tej samej,nawet do wc sie nie obudzilam,szok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia, super , że jazda dziś udana :-) Ja wczoraj też musiałam zjeść nadmiarowe ilości słodyczy, żeby Córeńka troszkę się ożywiła. Dziś za to wciąż czuję przeciąganie się w brzuszku :-) Ja też mam takie wrażenie, że mam tak mało i czegoś jeszcze brakuje, ale jakoś nie mogę się zorganizować i przygotować sobie jakiejś listy z tymi brakami. Mamusia, a te badania to po prostu badanie na obecność paciorkowców hemolizujących czy inaczej paciorkowców z grupy B, ale nie wiem, czy przy planowanym cc też je wykonują. Natalie, ale dobrze, że teraz to zauważyłaś. Przynajmniej masz czas na poprawę :-) Moja szefowa dowiedziała się o mojej ciąży już w 5 tc, ponieważ bardzo źle się czułam i nie byłam w stanie pracować. Ale Ona jest super i ucieszyła się z mojego błogosławionego stanu, a zwolnieniem lekarskim nie kazała się przejmować :-) U mnie dziś około 25 stopni, ale bardzo wietrznie. Moniś. literki są przecudowne! Zdolna bestia z Ciebie. Tak jak pisały dziewczyny, takimi różnicami się nie przejmuj. Wszystko będzie dobrze i na pewno w poniedziałek wyjdziesz do domku :-) świnkaPiggy, ale mówisz o dodatkowym jakimś usg czy takim zalecanym do wykonania ? Te badanie w okolicach 30 tygodnia powinno się zrobić między 28 a 32 tygodniem ciąży. Bidulka, ale miałaś historię Kochana. Dobrze, że ani Tobie ani psiulkowi nic się nie stało. No niestety czasami tak bywa. Mój piesek jak był malutki, miał 4 miesiące też mi się wyrwał i wpadł pod samochód. Na szczęście nic mu się nie stało, choć jak usłyszałam jak samochód w niego uderzył, to mało mi serce nie stanęło. Nie martw się już i odpocznij sobie. Miluchna, oby więcej takich przespanych nocy :-) mnie znowu doskwierają biodra w nocy, ale jakoś daję radę :-) Ja nie mam najważniejszego, bo materacyka :-) nie mam też laktatora ani sterylizatora, ale zastanawiam się, czy to już kupować czy może później. Materacyk chyba kupię dziś na allegro, ten co Dianka kupiła, bo jak patrzę na ceny, to ten ma najrozsądniejszą i jest porządny, tak mi się wydaje :-) Ależ mi się dzisiaj chce jeść. Coś bym ciągle przegryzała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyska tak ten co kupila Diana mysle ze bedzie ok:) ja zrezygnowalam z pogrzewacza i sterylizatora,duzo znajomych mowilo ze to naprawde niepotrzebne,mysle ze dam rade sama wypazac butelki jak przyjdzie na to czas ,nasze mamy tak robily i dawaly rade:) Tylko ten laktator to kupie bo cena ok no i od pewnej osoby bo tak w ciemno na necie uzywany od kogos nieznajomego to nie chccialabym,ja to taki tyfus jestem:)mam swoje takie ''zasady'':) Kupowalyscie juz jakis krem ochronny na zime dla malucha? I wazne pytanie te osoby ktore kupowaly fotelik maxi cosi na allegro uzywany ile placilyscie mniej wiecej?bo licytujemy jedna aukcje z M,fotelik zadbany,jeszcze ma gwarancje i zastanawiamy sie do ilu licytowac a kiedy juz odpuscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyska ja nie kupuje i uwazam ze jest to zbedne i szkoda kasy :) ale to moje drugie dziecko wiec juz mniej wiecej wiem czego potrzebuje a czego nie :) nie kupowalam nawet wanienki ani przewijaka bo to tez uwazam za zbedne ;) przy moim pierwszym dziecku nie uzylam ani razu ;) teraz brakuje mi materaca, adapterow do fotelika i laktatora ale to juz maz kupi jak bede w szpitalu nie spieszy sie mamusia to badanie to poprostu wymaz z pochwy :) ja mam jeszcze teraz zrobic hbs,usr, morfologie i mocz a kolejna wizyta juz 6 wrzesnia (w moje urodzinki) zreszta juz 3 w ciagu 2 tygodni ... kurcze dziewczyny ja jak malo tylam tak teraz 36 tydzien a ja mam 14 kg na plusie ... masakra jakas pocieszam sie tym ze jak urodzilam Maciejka to odrazu spadlo 8 kg ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podgrzewacza i sterylizatora tez nie kupilam i nie kupie :) miluchna z tego co pamietam to dziewczyny chyba ok 200 zl wylicytowaly ale reki sobie uciac nie dam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viwii narazie zalicytowalm 155zl ale do konca jeszcze 10dni wiec czasuuuuuu duzo,trza czatowac:) kurde te foteliki nowe sa starsznie drogie ,zwlaszcza te wieksze jak ten do 13kg trzeba bedzie zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miluchna ja dla synka pozniej juz kupowalam taki zwykly powyzej 13 kg taki zwykly w sklepie za chyba 200 czy 250 zloty ten do 13 kg wydaje mi sie wazniejszy pod wzgledem bezpieczenstwa a malemu pozniej ja mial ze 3 czy 4 lata to juz jezdzil tylko na podstawce ...chyba tak mi sie wydaje ze to tak dawno bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluchna, ja dzięki kuponowi rabatowemu do smyka, ten maxi cosi citi kupuje za 320 zł, wiec tez nie jakoś tragicznie jak na nowy fotelik. Zatem kupię ten materacyk :) Kobietki dziekuje za Wasze rady :) bo człowiek to taki gupi, ze zaraz by wszystko kupił, a tu sie okaże, ze niepotrzebne w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluchna, ja dzięki kuponowi rabatowemu do smyka, ten maxi cosi citi kupuje za 320 zł, wiec tez nie jakoś tragicznie jak na nowy fotelik. Zatem kupię ten materacyk :) Kobietki dziekuje za Wasze rady :) bo człowiek to taki gupi, ze zaraz by wszystko kupił, a tu sie okaże, ze niepotrzebne w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluchna, ja dzięki kuponowi rabatowemu do smyka, ten maxi cosi citi kupuje za 320 zł, wiec tez nie jakoś tragicznie jak na nowy fotelik. Zatem kupię ten materacyk :) Kobietki dziekuje za Wasze rady :) bo człowiek to taki gupi, ze zaraz by wszystko kupił, a tu sie okaże, ze niepotrzebne w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miluchna, ja żadnego kremy ochronnego jeszcze nie kupowalam. Vivii, nie martw sie waga, jestem przekonana, że zrzucisz szybciutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyska tylko ja w pierwszej ciazy przytylam 30 kg i to w ostatnich tygodniach najwiecej a nie chce powtorki z rozrywki bo nie zrzucilam wszystkiegoo a teraz .... juz prawie 82 kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! niezle sie naczytalam o tej hipotrofi płodu. jestem wydygana bo moj maluch tez malutko wazy i brzuszek tez zawsze mniejszy od reszty...wizyte mam w czwartek wiec popytam. kazdy jak pyta o wage to potem mowi ze teraz zacznie rosnac, w ostatnich tyg. wczoraj kumpela ktora ma termin na 17 pazdz mowila ze jej mala wazy ok 1800. juz mam niezly meksyk w glowie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivii ja też miałam czas, że 1kg na tydzień i to całkowita załamka.. teraz mi ustała, a nawet spadła. Ale też nie chciałabym powyżej 15kg utyć.. już do 30 nie dolecisz więc spokojnie! miluchnaa ja kupowałam maxi cosi wersje cabrio fix (wychodzi lepiej w testach) za 200zł. Adaptery też już mam i tanio je dostałam. podgrzewacza, sterlizatora, laktatora ani kremu nie mam. Jak będą potrzebne to się kupi. Już myślę, że przecież będzie czas by zamówić na allegro czy wysłać męża do sklepu :) monitor oddechu, slyszałam dobre opinie.. ale drogi, mam od brata dostać tą nianię i myślę, że może tam będzie tam monitor oddechu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×