Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MetalowaKlamra

Aparat na zębach

Polecane posty

Gość MetalowaKlamra

Mma pytanie do osob, ktore nosily i nosza aparat staly na zebach. Kiedy ortodontka zalozy na 6-kach metalowe pierscienie to czy one moga spasc podczas noszenia aparatu? Np. podczas jedzenia, cos twardszego moze go poluzowac, albo przesunac? Niby sa one zacementowane na zebach, ale jak jjem to mam wrazenie, ze moge je jezykiem zsunac. Druga sprawa czy tez kiedy mieliscie pozakladane metalowe pierscienie to od wewnatrz tzn. od strony jezyka mieliscie na tych pierscieniach takie male haczyki, wypustki tak jak od zewnatrz gdzie jest zakladany ten drucik metalowy? Oczywiscie tutaj te wypustki sa wieksze niz od strony jezyka. Kurde wlasnie od strony jezyka te wyspustki mnie wkurzaja i przeszkadzaja strasznie, bo mi sie o nie jezyk zawadza, zle mi jesc i w ogole troche mnie to meczy. Gdyby tych wypustek od srodka nie bylo te klamry metalowe nie bylyby takie uciazliwe. Inne pytanie czy u dentystow zamykacie oczy, jak stomatolozka leczy Wam zeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mogę odpowiedzieć tylko na ostatnie pytanie - zawsze mam otwarte oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, ja nosze aparat staly od wrzesnia. mi przeszkadza ten metal na szostkach na zewnatrz.. ale nakladam ten wosk ktory dostalam od ortodatki i wszystko ok. Pierscienie nie spadna;) tez mialam takie fazy hehe jedynie trzeba uwazac na zameczki. jakis czas temu prosto z piekarni jadlam takie buleczki sniadaniowe, chrupiace swieze i wtedy odkleil mi sie zameczek. teraz zdecydowanie bardziej na to uwazam. kleje bondy sa dobre, ewentualnie mozna poprosic o silniejsze, tez bonda. jeden z lepszych. Czy zamykam oczy? roznie, zawsze wolalam wszystko widziec i wiedziec, ale jednak to stresuje, poniewaz ufam swojej Pani dr to czasem zamykam ii wyobrazam sobie cos milego. Pani dr jest na tyle delikatna i fajna ze spokojnie sobie siedze:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×