Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kama jamajjka

Potrzebna pomoc w przygotowaniu ciasta

Polecane posty

Gość kama jamajjka

Potrzebuję przepisu na ciasto, które mogłabym przełożyć kremem z paczki czekoladowym albo ajerkoniakowym (zalegają mi i chciałabym wykorzystać) Drugie ciasto jadłam z piekarni - ciemne ciasto, przekładane jasnym budyniem, na górze czerwona galaretka z malinami - pycha!!! Niestety nie mam pojęcia jakie te ciasto zrobić, czy to takie biszkoptowe ma być czy jakie? Może to dla kogoś proste i mi pomoże, ja jestem początkująca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henia z domu białego
Podam ci przepis na dobry biszkopt czekoladowy,do którego będą pasować zarówno masy z torebek,którymi dysponujesz,jak również masa budyniowa: 4 jajka 1 szklanka cukru 1,5 szklanki mąki tortowej 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 tabliczka gorzkiej czekolady 1 łyżeczka masła Oddzielić żółtka od białek.Białka ubić na sztywną pianę,do piany dodawać po 1 żółtku,ciągle miksując.Następnie dodawać porcjami cukier i nadal miksować,aż do rozpuszczenia cukru.W międzyczasie rozpuścić nad kąpielą wodną czekoladę z 1 łyżeczką masła i ostudzoną dodać do ciasta.Na koniec powoli wsiewać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia.Dokładnie wymieszać łyżką.Wlać do wysmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką tartą tortownicy,o średnicy 24 cm.Piec ok 40 minut w temperaturze 180 stopni. Masa budyniowa: 2 szklanki mleka 5 żółtek 3/4 szklanki cukru 1 cukier waniliowy,mały 1,5 łyżki maki ziemniaczanej 1,5 łyżki maki pszennej 1 kostka masła lub margaryny 5 żółtek ubić z połową cukru na puszystą masę,dodać mąki i cukier waniliowy oraz pół szklanki mleka,dokładnie wymieszać.Pozostałe mleko i cukier zagotować,do gotującego wlać żółtka z makami i mlekiem,zmniejszyć gaz i gotować - energicznie mieszając,aż zrobi się dość gęsty budyń.Ostudzić go.Masło zmiksować na puszystą masę i dodawać po łyżce ostudzonego budyniu,ciągle miksować i masa gotowa.Biszkopt przekroić na 2 lub 3 części przełożyć masą budyniową,również na wierzchu,na to możesz wyłożyć maliny i galaretkę,lub posypać siekanymi orzechami,lub tartą czekoladą,każda wersja będzie pyszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama jamajjka
DZIĘKI! Wypróbuję, choć boję się co mi wyjdzie z tą czekoladą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henia dczytaj ze
zrozumieniem! do takich kremów bardzo dobryu jest biszkopt. np. taki jak henia podała z tym, ze ja daję 1 szklankę cukru, 1 szklankę mąki tortowej, 1 łyżkę mąki ziemniaczanej, 1 łyżeczkę proszku do pieczenia, 4 jaja oraz 4 łyżki ciepłej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama jamajjka
Ok, grunt, że wiem że ma to byc biszkopt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×