Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość magda sto

Rozwód a podział majątku

Polecane posty

Gość magda sto

Może ktoś mi pomoże :) Od 5 lat jestem z mężem w separacji orzeczonej przez sąd. Obecnie mąż bedzie skłądal pozew o rozwó bez orzekania o winie. Od 6 lat mamy podpisaną intercyze malzenska, bo mąż zaczal budowac dom i nie chcial zebym ja nalezala do tego majątku. Ja mam swoj dom zapisany przez rodzicow kiedy jeszcze bylam panna. Moje pytanie brzmi: jak bedzie wyglądał podział majątku i czy w ogóle musi się taki podzial odbyć? Każde z nas ma odrębny majatek. Czy mąż moze sie ubiegać ode mnie o pieniadze z powodu tego, że w malzenstwie przeprowadzal remanty w moim domu? Obecnie dom jest juz wyremontowany powtornie przeze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podział majatku
to oddzielna sprawa. Przy rozwodzie sąd nie bedzie wam go dzielił. Musicie się sami dogadać albo tzreba zakładać sprawe o podział majątku. Lepiej się dogadać bo takie sprawy drogie są :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polerujący granity Florian
na sprawie rozwodowej zwykle nie dzieli się majątku prawnie nierychomości macie podzielone - a jesli chcecie dzielić duperele to najlepiej się dogadać. A jak się nie da to wtedy ktoś z was może założyć sprawe sądowną o podział majątku odrębnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podział majątku rodziców

Witam moi rodzice się rozwodzą i biorą rozdzielność majątku, kupiłem auto na kredyt który dalej spłacam, zarejestrowałem je na swoją mamę a siebie jako współwłaściciela, czy sąd będzie to auto rozpatrywał jako własność mojej mamy czy w ogóle nie weźmie go pod uwagę przy podziale ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 23.09.2019 o 11:19, Gość Podział majątku rodziców napisał:

Witam moi rodzice się rozwodzą i biorą rozdzielność majątku, kupiłem auto na kredyt który dalej spłacam, zarejestrowałem je na swoją mamę a siebie jako współwłaściciela, czy sąd będzie to auto rozpatrywał jako własność mojej mamy czy w ogóle nie weźmie go pod uwagę przy podziale ?

Rozwód to jedno, podpisanie rozdzielności majątkowej u notariusza to drugie, a podział majątku to jeszcze coś innego. 

Podpisanie rozdzielności zmienia tylko przyszłość, nie to, czego rodzice się dorobili. Z kolei podział majątku robi się po rozdzielności - ale jeśli rodzice zrobią to notarialnie, to sami ustalają co i jak dzielą. 

Jeśli podział majątku nastąpi w sądzie, to jest to odrębne postępowanie (nie łączy się go z rozwodem) i sąd działa na podstawie wniosku którejś ze stron. Wnioskodawca pisze po prostu we wniosku co składa się na majątek do podziału i  jeśli ten samochód będzie we wniosku pominięty - to sąd sam z siebie nic z tym nie zrobi.  

Teoretycznie samochód należy w połowie do mamy i ta połowa MOŻE podlegać podziałowi - ale chyba twój własny ojciec nie zrobi ci takiego numeru, żeby domagać się spłaty, skoro wie że to ty finansujesz? w praktyce - możesz udowodnić spłatę przelewami, i udowodnić, że udział mamy jest znacznie mniejszy niż 50%, o ile w ogóle jakiś jest.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×