Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annaaaaa92

1 wizyta u ginekologa

Polecane posty

Gość Annaaaaa92

Witam mam 19 lat i jeszcze nigdy nie byłam u ginekologa w związku z tym mam pytanie do osób które mają już wizytę za sobą. Jak wygląda pierwsza wizyta itp? I jak nic mi nie jest to ile mogę zwlekać z 1 wizytą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas pierwszej wizyty gin powinien przeprowadzić z tobą wywiad medyczny. padną pytania m.in. o termin pierwszej miesiączki, częstotliwość miesiączkowania, współżycie. Jeżeli jesteś dziewicą badanie wykona przez odbyt.Nie należy do szczególnie przyjemnych, ale pójdzie sprawniej jeśli w miarę możliwości rozluźnisz mięśnie. Powinien ci również zbadać piersi. Nie zwlekaj nie wiadomo ile z wizytą - prędzej czy później i tak do niej dojdzie. Lepiej chodzić do gina zapobiegawczo niż coś leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaaaaa92
Nie jestem na szczęście dziewicą. Jak będzie wyglądało takie badanie na czym ono polega itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed wizytą możesz się przygotować - podstawą jest umycie okolic intymnych (kwestia golenia jest indywidualna - zrób tak, byś czuła się maksymalnie komfortowo). Dobrze jest również wziąć ze sobą nawilżane chusteczki i przed wejściem do gabinetu skorzystać z nich w wc. Ubierz się wygodnie - jeżeli masz możliwość to załóż spódnicę (po zejściu z fotela będziesz mogła ją opuścić i zaoszczędzi ci trochę skrępowania). Z reguły po badaniu ginekologicznym lekarz bada piersi - powinien ci jednak umożliwić założenie chociaż majtek, byś nie stała przed nim całkiem nago. Zwróć uwagę czy fotel jest za parawanem, czy okna w gabinecie są zasłonięte, czy masz gdzie położyć ubranie. lekarz powinien użyć rękawiczek jednorazowych do badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie jesteś dziewicą to badanie jest dopochwowe. Najpierw lekarz wkłada palce, a drugą ręką lekko naciska na brzuch, by wyczuć ewentualne zmiany. Później bierze jednorazowy wziernik i wykonuje badanie z jego użyciem - wkłada do środka, lekko rozciąga i zagląda czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaaaaa92
konieczne są te badania dopochwowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×