Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zakłopotana mamamama

Czy pozwalać spać 6msc dziecku na brzuchu ?

Polecane posty

Gość zakłopotana mamamama

moja córka ma ponad 6 miesiące i ostatnio bardzo lubi leżeć n abrzuchu tak samo i się bawić. Jak miała 1-4 to był krzyk jak kładłam ją na brzuchu :) I dzisiaj w nocy przekręcałam ją na plecki 3 razy bo boję się że się udusi ;/ Czy nie przesadzam ? powinnam pozwolić jej spać na brzuchu jak chce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale nie przesadzasz . Ja też bym mnie pozwoliła spać takiemu maluchowi na brzuszku . W każdym momencie może przytkać buzię do poduszki . Chyba , że siedzisz przy dziecku cały czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to juz nie noworodek kochana
:) ja swojemu pozwalałam bo tak mu było wygodnie.Babcie gderały ale nie słuchałam .Pozwól mu ,nie bój sie ale półroczniak juz sie nie udusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6=mczne dziecko moze jak na
brzuszku.Nie ma obawy ze zrobi sobie krzywde. Pani wyzej sie bardzo myli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana mamamama
ale ja się strasznie boję ! Jak w dzień uśnie na brzuszku to cały czas przy niej siedzę aż do momentu kiedy się obudzi. Nie kładę jej jeszcze poduszki Czy powinnam ? Kupiłam jakiś czas temu tą poduszkę klin ale jej jeszcze nie kładłam ponieważ bardzo często jej się ulewało teraz co raz to juz mniej ale czasami się jeszcze zdarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli potrafi sie jej ulac to lepiej,zeby spala na boczku,bo to najbezpieczniejsza pozycja,jakby spala na brzuszku albo pleckach i by jej sie ulalo to mogloby byc niezbyt przyjemnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złakobieta
debilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam odmienne zdanie. jeśli dziecko samo się potrafi rpzewrócić na brzucj i plecy, to może spać już na brzuchu. Jak niemowlę jest zupełnie malutkie (noworodek), to trzeba czuwać gdy śpi na brzuchu, bo gdyby zaczęło się dusić poduszką to samo nie potrafi jeszcze odwrócic główki, czy przekręcić się. ALe jak jest juz większe i sprawniejsze, to sobie poradzi - sama wiesz najlepiej czy Twoje dziecko jest juz odpowiednio ruchliwe, czy nie. Mój synek nigdy nie lubił leżeć na brzuchu. Jak zaczął się sam przwwracać (około 7 mies.), to zasypiał tylko na brzuchu i nawet jak go odwracałam na plecki, to on za chwilę znowu się przewracał na brzuch i spał całą noc juz tak. Przestałam więc go odwracać i pozwalam mu spać jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATURALNIE ZE MOZESZ
maluch, który nie jest kładziony na brzuszku nie nauczy się w tej pozycji podpierać, dźwigać głowy i funkcjonować. Dlatego tak ważne jest, aby układać dziecko na brzuchu, pokazywać mu tą pozycję od pierwszych dni życia. noworodek leżąc na brzuchu ma ugięte nóżki i raczki. Podejmuje próby przesuwania główki z jednego policzka na drugi, szorując noskiem i czołem po podłożu. Nie jest w stanie podnieść i utrzymać główki. Rączki są mocno podkurczone, ułożone bardzo blisko ciała, nie umie wyciągnąć ich jeszcze do przodu w drugim miesiącu, niemowlę podpiera się na zgiętych rękach i unosi główkę pod kontem 45 stopni od podłoża i udaje mu się utrzymać podniesioną głowę przez kilkanaście sekund w trzecim miesiącu, niemowlę leżąc na brzuszku opiera się na przedramionach i wysoko podnosi główkę w czwartym miesiącu niemowlę osiągnie stabilną pozycje podporu, będzie powoli próbować wyciągać jedna rękę do zabawek a na drugiej będzie się podpierać. Kolejne miesiące przyniosą coraz wyższy podpór, maluch będzie prostować łokcie i wysoko się podpierać na wyprostowanych rękach. Począwszy od 6 miesiąca dzieci przygotowują się do pełzania,spania, potem zaczynają podciągać nóżki pod brzuszek aż w końcu uzyskują pozycję czworaczą i ruszają w świat na czterech kończynach. W między czasie dziecko zaczyna siadać, najczęściej z pozycji czworaczej. Widać więc, że uzyskanie poszczególnych umiejętności w rezultacie prowadzących do pozycji spionizowanej odbywa się z leżenia na brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko może bezpiecznie spać
na brzuchu, kiedy samo już samo się przekręca na brzuch. Moja jak miała pół roku, spała już na brzuszku, ale bez poduszki i na materacu z wkładką kokosową (jest ona zupełnie płaska i nie można w nim"zatopić" buzi i noska. Jeśli wolisz układaj dziecko do spania tak jak wcześniej, niekoniecznie musi spać na brzuszku, jak się boisz to poleżeć na brzuszku może sobie w ciągu dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakłopotana mamamama
I tak właśnie zawsze ją kładłam na boczku potem sama zaczęła się przekręcać na plecki no i teraz na brzuszek ;;/ Mam w domu również te wałeczki dla niemowląt może ich dzisiaj wypróbuję i na brzuszek sie nie przekręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko może bezpiecznie spać
moim zdaniem najbezpieczniejsze podłoże do spania na brzuszku to zupełnie płaski materac bez poduszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezu jakie wariatki tu siedzą
Jasne ze mozesz wiem ze to nie łatwa dla matki bo strach o dziecko itd ale to nie nic strasznego .Tym bardziej ze dziecko samo chce / A wy przestańcie pisac jej pierdoły bo tylko ją straszycie !:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATURALNIE ZE MOZESZ
A co do poduszeczki to staraj sie jak najdłużej jej nie używac dla dziecka to żaden luksus ...:) odwagi dziewczyno twój maluch chce tak spac to mu pozwól sie rozwijac🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko może bezpiecznie spać
ale jak dziecko ci się samo już przekręca na brzuszek to na długo go nie utrzymasz takimi wałkami, za chwilkę to pokona, możesz pozwolić jej tak zasnąć i poobserwuj jak układa buźkę, bo ja jak kładłam moją na brzuszku to nawet jak by położyła się buźką do materaca czyli spała na nosie, to nosek się nie wtapiał do materacyka i miałaby czym oddychać nawet śpiąc na nosie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baracholka
ja kładłam od urodzenia na brzuchu i w efekcie od około 7 miesiąca maluch spi tylko an brzuchu w nocy i jest ok, a ma już 12 miesięcy. wiadomo że jak był noworodkiem to obserwowałam a teraz spi bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×