Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Matka 16-latki

PODWYŻKA ALIMENTÓW -POMÓŻCIE KOBIETKI

Polecane posty

to pisz o 100% kosztow utrzymania ,a koszta to co najmniej na 2000 policz. Inna sprawa czy kase dostaniesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest prawie dorosly czlowiek. Pomysl za ile Ty jestes w stanie sie utrzymac, bo watpie ze za 500zl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
Ja to zawsze na siebie zarobię pracując, czy nawet siedząc w domu.W sumie jakbym jeszcze pomyślała to tak bym wykombinowała,że olałabym te jego 500zł. Ale w*łam się,że przez 15 lat nic nie płacił, bo kłamał ,że jest bezrobotny, a ja się litowałam nad nim ,że on sam nie ma z czego żyć...Prawda wyszła na jaw niedawno...Te 300zł przyznano mi przy rozwodzie ,gdy ona miała pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
"""" Matka 16-latki ,,Z Zniecierpliwiony To zadbaj o prawidłowe relacje 16 latki z ojcem ...jak ona jeszcze sama nie wie i ich nie rozumie.I do niczego się nie poczuwa. To Twój obowiązek .To Tobie powierzono bezpośredni obowiązek opieki i jej wychowania. A nie tylko pobierania alimentów.." Ja mam wrażenie,że ty dzieckiem jesteś.Ile masz lat? Jakiego pobierania alimentów skoro przez 15 lat nic nie pobrałam? Ale ok proszę powiedz jak ty byś zadbał o te relacje? Chętnie skorzystam z twojej rady. ,,To Ty nie pamiętasz o wychowywaniu i wychowaniu ....pamiętasz tylko o alimentach" Nigdy nie liczyłam na alimenty, bo gdybym miała na nie liczyć to dziecko by mi z głodu umarło .Ja nie pamiętałam o wychowaniu? To niby kto ją wychował ? Zawsze pamiętałam o tym ,że mam dziecko i zrobiłam wszystko, aby niczego jej nie zabrakło, aby zapewnić jej nie tylko udane dzieciństwo , ale także przyszłość.... Nie masz pojęcia jak to jest zaczynać swoje życie od zera z półrocznym dzieckiem, a uwierz mi ,że na początku jest cholernie trudno i ciężko."""""" Cz Ty naprawdę chcesz coś usłyszeć czy tylko to co chcesz słyszeć? Przecież Ty w ogóle nie słuchasz. Ale nie mój cyrk ,nie moje małpy.. """"Zawsze pamiętałam o tym ,że mam dziecko i zrobiłam wszystko, aby niczego jej nie zabrakło, aby zapewnić jej nie tylko udane dzieciństwo ,"""" Bardzo różnimy się w pojmowaniu udanego dzieciństwa. """" Ja nie pamiętałam o wychowaniu? To niby kto ją wychował ?""" Wychował czy wychowywał ...albo przynajmniej myślał ,że wychowuje? """" Nie masz pojęcia jak to jest zaczynać swoje życie od zera z półrocznym dzieckiem, a uwierz mi ,że na początku jest cholernie trudno i ciężko."""""" A czyja to zasługa ....moja???? Ty jeszcze medalu żądasz? I to było dzieciństwo udane dziecka. Ty sobie żarty stroisz? Odnoszę wrażenie ,że oczekujesz jakiegoś poklasku a nie zimnej prawdy. Ty już ze swoim życiem zrobiłaś co zrobiłaś . Daj szanse 16 latce. On kiedyś założy własną rodzinę .Ma być taka jak Twoja???? Jeżeli ona nie nauczy się kochać własnego ojca ,nigdy nie nauczy się kochać obcego mężczyzny . Zapamiętaj to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
,,Odnoszę wrażenie ,że oczekujesz jakiegoś poklasku a nie zimnej prawdy. Ty już ze swoim życiem zrobiłaś co zrobiłaś . Daj szanse 16 latce. On kiedyś założy własną rodzinę .Ma być taka jak Twoja???? Jeżeli ona nie nauczy się kochać własnego ojca ,nigdy nie nauczy się kochać obcego mężczyzny . Zapamiętaj to." Ty jesteś chory? Co ja zrobiłam nie tak ze swoim życiem? Albo co mogłam zrobić a nie zrobiłam? Jaką mam jej dać jeszcze szanse? Dałam jej szansę na normalne życie, normalne dzieciństwo i ona o tym wie, nie ode mnie, bo ode mnie prawdy nigdy się nie dowie... Jak ma kochać ojca skoro go nie ma? Ale wie co to miłość, potrafi kochać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama chłopców
Witam Od 3 lat otrzymuje alimenty 800 zł na dwóch niepełnoletnich synów. Mam zamiar wystąpic do sądu z wnioskiem o podwyzszenie alimentów. Ojciec dzieci ma z nimi kontakt. Po rozwodzie urodziło mu się dziecko z nowego związku (mieszka u tej kobiety). Nurtuje mnie pytanie, czy składając wniosek o podwyższenie alimentów mam coś do stracenia. Czy sąd może obniżyc kwotę jaką zasądzono mi 3 lata temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
A u mnie niestety Prokuratura zawiesiła dochodzenie.... Ten kraj jest chory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
Mama chłopców To zależy od tego , czy jesteś w stanie sama ich utrzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
No i powinnaś zapłacić ojcu za zabranie mu dziecka. A dziecku za zabranie mu ojca. A nie jeszcze żądać by ojciec płacił na coś,za coś czego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te verde unplugged.
Matko 16-latki, taka mala prosba, olewaj tego 'zniecierpliwionego' trolla dokumentnie, to az zenujace, ze komus sie chce takie bzdury pisac jak on. Nie trac czasu na dyskusje ze sfrustrowanym prowokatorem. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Można olewać , można nie odpowiadać . To jednak niczego nie zmienia. Niektórzy może wolą nie wiedzieć niż wiedzieć. Bo wiedza to i odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukaj pomocy na forum prawnym albo u prawnika. Daj sobie tu spokoj. Większość tekstów nie ma sensu mało osób pomoże. Moja znajoma też się szczypała z paskudem który migał sie x lat i bezczelnie jeszcze blokował jej wyjazdy za granicę z dzieckiem rzekomo bojąc się stracic kontakt. Cóż niby mógł ale dziecka i tak nigdy nie odwiedzał ale na sprawach zawsze że kocha i się poprawi. Szkoda czasu. Namówiłem wydała parę złotych i go w koncu ujebała dosłownie. Przestał jezdzic bejcą i się śmiać jej prosto w oczy. Prawko zabrali, bo nie płacił i z funduszu szło. Musiał placic by oddali. Ukrywane dochody a bezrobotnego nie stac bo skarbowy tez sie nim interesowal. Od razu praca stala sie legalna. I podwyżka. Jebs. Płaci w koncu a dziecko w koncu przestało klepac biedę. Choc tutaj sie udalo. Tobie tez zycze. Składaj papiery szykuj rachunki itd to nie takie trudne. Ile sie uda to sie uda. Dziecko ma prawo otrzymać to co mu sie należy choć braku rodzica nikt nie wynagrodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
"""" Płaci w koncu a dziecko w koncu przestało klepac biedę."""" Ciekawe czy faktycznie jej nie klepie. I co rozumiemy pod pojęciem klepania biedy? A jeśli jej nie klepie to czyja to zasługa? Bo jeśli są alimenty to na pewno nie mamusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
Z Zniecierpliwiony Ty to jednak jesteś Palant:-) Zabrałam mu prawa po 4 latach braku kontaktu z dzieckiem.Nie ma prawa do decydowania o jej losie , zgodach na wyjazdy, wyborze szkoły ,nazwiska itp .Dziecka mu nie zabrałam, ma prawo spotykać się z nią, utrzymywać kontakt. Niestety dochodzenie prokuratura zawiesiła do czasu,aż go znajdą.Wiedzą tylko tyle ,że przebywa na terenie Niemiec i wystawili międzynarodowy list gończy. Nie wiem tylko co będzie jak go nie znajdą, zapewne umorzą postępowanie. Miał swoje 5 minut, gdy córka do niego napisała.Mógł odpisać...wymyślić cokolwiek, aby jej nie ranić....Wybrał to co było wygodniejsze... Więc ja wybrałam to ,co było dla mnie bardzo trudne - egzekucję alimentów z nieruchomości,czyli mieszkania.... Mam rok na wnioskowanie o oszacowanie , a tym samym na wystawienie go na licytację. I ten rok jest również szansą dla niego....zostawiłam mu otwarte drzwi.Albo przyjedzie i będzie rozmawiał jak człowiek, albo nie będzie miał do czego wracać. Całe życie go żałowałam, litowałam się,wmawiałam sobie,że młody,nie dorósł do ojcostwa , do życia w rodzinie... Ale teraz nie mam już dla niego usprawiedliwienia...przecież on ma zaraz 40 lat.To dorosły facet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te, matka
a może ten dorosły 40-sto letni facet ma poprostu swoją rodzinę i nei będzie jeździł na twoje zwołanie, kiedy ty mu dajesz ultimatum, co? najwyraźniej ma w dupie twoją córeczkę, dlatego nei odpisuje ani sie nie kontaktuje - proste, a ty nei musisz go żałowac, bo facet sobie pewne ułożył normlalnei życie i przestał sie za siebei oglądac a ty cały czas siedzisz w gównei i tylko czekasz jakby tu go udupic :o żenująca jesteś, kobieto, i jeszcze te twoje wyliczenia: "Jeszcze nie policzyłam psa,świnki morskiej i chomika...." nie wiem czy to podszyw był czy to faktycznie ty pisałaś, ale jeśli ty to kompletna ŻENADA! przespałaś się kiedyś z gościem i teraz chcesz, żeby ci na psa i świnkę morska płacił? na głowę upadłaś? napisz to do sądu wszystko to może cię otrzeźwi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te, matka
nie chce mi się całego gówna czytac, co tu wysmarowałaś, ale ustosunkujmę się do ostatniej bzdury: "Zabrałam mu prawa po 4 latach braku kontaktu z dzieckiem.Nie ma prawa do decydowania o jej losie , zgodach na wyjazdy, wyborze szkoły ,nazwiska itp .Dziecka mu nie zabrałam, ma prawo spotykać się z nią, utrzymywać kontakt. Niestety dochodzenie prokuratura zawiesiła do czasu,aż go znajdą." NIC MU NIE ZABRAŁAŚ idiotko, napisałaś może jakieś pismo, ale skoro prokuratura zawiesiła postepowanie, to nie doszło do żandego wyroku - ten człowiek wciąż ma prawa rodzicielskie - naucz się czytac ze zrozumieneim i przedstawiac fakty, anie jakieś swoje mrzonki :o "Wiedzą tylko tyle ,że przebywa na terenie Niemiec i wystawili międzynarodowy list gończy. Nie wiem tylko co będzie jak go nie znajdą, zapewne umorzą postępowanie." RACZEJ UMORZĄ I DZIWIĘ SIE, ŻE LIST GOŃCZY WYSTAWILI - BO NIBY NA JAKIEJ PODSTAWIE? ŻE TY COŚ CHCIAŁAŚ A NIE WIESZ JAK TO ZROBIC I GDZIE GO SZUKAC/ RUTKOWSKIEGO WYNAJMIJ! :P "Miał swoje 5 minut, gdy córka do niego napisała.Mógł odpisać...wymyślić cokolwiek, aby jej nie ranić....Wybrał to co było wygodniejsze..." NO OCZYWIŚCIE - TYLE LAT JUZ GO NIE MA W TWOIM ŻYCIU A TY NAGLE TOPIK NA KAFETERII ZAKŁADASZ? KAŻESZ CÓRCE LISTY PISAC? PO CO? JAKBY CHCIAŁ SIĘ Z CÓRKA SKONTAKTOWAC - TO WIERZ MI SAM BY JA ZNALAZŁ..SAMA NARAZIŁAS DZIECKO NA ŁZY, TRZEBA BYŁO SZCZERZE POWIEDZIEC, ŻE TATA MA NOWA RODZINĘ I MA JĄ W DUPIE A NIE MYDLIC OCZY, ŻE NAPEWNO KOCHA TYLKO NIE WIE JAK TO POWIEDZIEC :o "Więc ja wybrałam to ,co było dla mnie bardzo trudne - egzekucję alimentów z nieruchomości,czyli mieszkania...." TAK, KURNA, NAPEWNO BARDZO TO BYLO TRUDNE DLA CIEBEI AŻ TAK TRUDNE, ŻE MUSIAŁAS ZAŁOŻYC TEMAT NA KAFETERII I SIĘ TYM POCHWALIC :o ŻAL. PL "Mam rok na wnioskowanie o oszacowanie , a tym samym na wystawienie go na licytację. I ten rok jest również szansą dla niego....zostawiłam mu otwarte drzwi.Albo przyjedzie i będzie rozmawiał jak człowiek, albo nie będzie miał do czego wracać." CZY TY JESTES POJEBANA? FACET WAS ZOSTAWIŁ JUZ DAWNO! ON NIE CHCE DO WAS WRACAC! ZAMKNIJ TE DRZWI IDIOTKO, B CIE JESZCZE OKRADNĄ :d FACET SOBEI UŁOŻYŁ ŻYCIE I MA W DUPIE TWOJE SZANSE..DAJ MU SPOKÓJ I ZAJMIJ SIĘ SOBA - ON JUZ NIE WRÓCI, KAPISZI!? "Całe życie go żałowałam, litowałam się,wmawiałam sobie,że młody,nie dorósł do ojcostwa , do życia w rodzinie... Ale teraz nie mam już dla niego usprawiedliwienia...przecież on ma zaraz 40 lat.To dorosły facet." HA HA JASNE! DOROSŁY FACET, KTÓRY W KOŃCU SPOTKAŁ WŁAŚCIWA KOBOETE NA SWOJEJ DRODZE I AM Z NIA RODZINĘ - KOCHA JĄ, KOCHA ICH WSPÓLNE DZIECI I MAJA SIĘ DOBRZE, TY I TWOJA CÓREŃKA JESTEŚCIE TYLKO BŁĘDEM, KTÓRY WYMAZAŁ Z PRZESZŁOŚCI, NIKT JUZ O WAS NEI PAMIETA NAWET! JEST ŻONA, JEST MĄŻ, SĄ DZIECI I JEST RODZINA = DLA CIEBEI NIE MA MIEJSCA PRZY ICH STOLE, WIĘC DARUJ SOBEI DAWANIE SZANSY I ZAJMIJ SIĘ W KOŃCU SWOIM ZYCIEM JEMU NIE JESTES POTRZEBNA ANI TY ANI JEGO CÓRECZKA, W JEGO ŻYCIU JUŻ NEI MA DLA WAS MIEJSCA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Jednym słowem panowie do boju możecie płodzić dzieci w każdej wsi po każdym możecie przecież każde poprzednie mieć w dupie.Nikt wam nic nie zrobi takie śmieci jak ten piszący powyżej będą dalej żyć spokojnie w poczuciu że są super partnerami rodzicami.Otóż nic z tego to zwykłe śmieci nieodpowiedzialni idioci bez sumienia i ludzkiej godności.Obrazuje to tylko jedno śmieć kocha dzieci kak jest z matką ojciec zawsze.I taka prosta różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
A kobieta niech nie gwałci i nie oszukuje.Gwałt to czynność fizyczna i psychiczna. Także , drogie panie nie gwałćcie ,nie oszukujcie a nie zostaniecie zgwałcone i nie zostaniecie oszukane. I nie oszukujcie.I dzieci wtedy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
I faceci nie gwałćcie,nie oszukujcie,nie pierdolcie na boku nie będzie alimentów i niechcianych dzieci.Jak raz wybierzecie trzymajcie się swoich wyborów żadne z dzieci nie będzie błędem i nikt go nie będzie wytykał palcem.Tak macie gdzieś zasrańce dzieci w świecie wytykane palcami nie z własnej winy psychicznie spaczone bo dopiero teraz w życiu jest ta właściwa kobieta,tylko te spaczone błędy gdyby tak jeszcze móc je wymazać życie było by piękne.Ale wiecie jest sposób na was otóż stać się takimi samymi i oddać wam te błędy na wychowanie zostawić pod drzwiami i pokazać waszym chcianym dzieciom kim jesteście naprawdę.Są ojcowie i są śmieci są matki i są kurwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
I faceci nie gwałćcie,nie oszukujcie,nie pierdolcie na boku nie będzie alimentów i niechcianych dzieci.Jak raz wybierzecie trzymajcie się swoich wyborów żadne z dzieci nie będzie błędem i nikt go nie będzie wytykał palcem.Tak macie gdzieś zasrańce dzieci w świecie wytykane palcami nie z własnej winy psychicznie spaczone bo dopiero teraz w życiu jest ta właściwa kobieta,tylko te spaczone błędy gdyby tak jeszcze móc je wymazać życie było by piękne.Ale wiecie jest sposób na was otóż stać się takimi samymi i oddać wam te błędy na wychowanie zostawić pod drzwiami i pokazać waszym chcianym dzieciom kim jesteście naprawdę.Są ojcowie i są śmieci są matki i są kurwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można, można
Dziecko śmiecia i kurwy......... hmmmm..... to już nawet nie skurwysyn. To jakiś kurwośmieć(?) brawa dla ulkiulki za słowotwórstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Bo tylko śmieć i kurwa mogą swoje dzieci nazywać i traktować jak błędy. Jak ktoś nie rozumie trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
,,nie chce mi się całego gówna czytac" A właśnie powinieneś, bo byś bzdur nie odpisywał. ,,NIC MU NIE ZABRAŁAŚ idiotko, napisałaś może jakieś pismo, ale skoro prokuratura zawiesiła postepowanie, to nie doszło do żandego wyroku - ten człowiek wciąż ma prawa rodzicielskie - naucz się czytac ze zrozumieneim i przedstawiac fakty, anie jakieś swoje mrzonki " Nie ma praw.Dzięki temu wyrobiłam córce paszport i zmieniłam nazwisko bez jego zgody. Gdybyś przeczytał to byś wiedział,że jest ścigany za niealimentację nie alimentację. RACZEJ UMORZĄ I DZIWIĘ SIE, ŻE LIST GOŃCZY WYSTAWILI - BO NIBY NA JAKIEJ PODSTAWIE? ŻE TY COŚ CHCIAŁAŚ A NIE WIESZ JAK TO ZROBIC I GDZIE GO SZUKAC/ RUTKOWSKIEGO WYNAJMIJ! Na podstawie tego,że jest przestępcą.Nie ja coś chciałam tylko Sąd wydał wyrok. ,,NO OCZYWIŚCIE - TYLE LAT JUZ GO NIE MA W TWOIM ŻYCIU A TY NAGLE TOPIK NA KAFETERII ZAKŁADASZ? " A co nie mogę poklikać sobie z kobietami w podobnej sytuacji? Po to chyba jest forum... ,,KAŻESZ CÓRCE LISTY PISAC? PO CO? " Jakie listy? Ja każę? Przeczytaj dokładnie całość. ,,JAKBY CHCIAŁ SIĘ Z CÓRKA SKONTAKTOWAC - TO WIERZ MI SAM BY JA ZNALAZŁ..SAMA NARAZIŁAS DZIECKO NA ŁZY, TRZEBA BYŁO SZCZERZE POWIEDZIEC, ŻE TATA MA NOWA RODZINĘ I MA JĄ W DUPIE A NIE MYDLIC OCZY, ŻE NAPEWNO KOCHA TYLKO NIE WIE JAK TO POWIEDZIEC " W tym masz rację, bo nie musi jest szukać.Wie , gdzie mieszka.To,że ma ją w dupie to ona sama wie,jest na tyle dorosła,że widzi co jest grane.,,Tata" nie ma nowej rodziny, bo zwyczajnie nie nadaje się do tego ,,TAK, KURNA, NAPEWNO BARDZO TO BYLO TRUDNE DLA CIEBEI AŻ TAK TRUDNE, ŻE MUSIAŁAS ZAŁOŻYC TEMAT NA KAFETERII I SIĘ TYM POCHWALIC " Było trudne, bo mogłam to zrobić np 10 lat temu.Nie zrobiłam, bo nie chciałam mu zabierać dachu nad głową, to było jedyne co miał ,,CZY TY JESTES POJ**ANA? FACET WAS ZOSTAWIŁ JUZ DAWNO! ON NIE CHCE DO WAS WRACAC!" Małe sprostowanie- to ja go zostawiłam i nie chcę, aby wracał. Tego by jeszcze brakowało... ,,HA HA JASNE! DOROSŁY FACET, KTÓRY W KOŃCU SPOTKAŁ WŁAŚCIWA KOBOETE NA SWOJEJ DRODZE I AM Z NIA RODZINĘ - KOCHA JĄ, KOCHA ICH WSPÓLNE DZIECI I MAJA SIĘ DOBRZE, TY I TWOJA CÓREŃKA JESTEŚCIE TYLKO BŁĘDEM, KTÓRY WYMAZAŁ Z PRZESZŁOŚCI, NIKT JUZ O WAS NEI PAMIETA NAWET!" Ha ha...ale się uśmiałam.... Córka jest jedynym jego dzieckiem. Właściwą kobietę? Musiałaby być alkoholiczką . Zrozum,że on nigdy nie będzie miał rodziny.Nie nadaje się. Wiem to.Byłam jego żoną, nie przelotną przygodą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
I jeszcze jedno. Córka nie była niechcianym dzieckiem.Nigdy też nie uważałam,że jest błędem. Małżeństwo to był wielki błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _zuzia lalka nieduża_
Pisz o 100% wydatków, nie o 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie czytam..........
no tak najwięcej do powiedzenia mają faceci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×