Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Matka 16-latki

PODWYŻKA ALIMENTÓW -POMÓŻCIE KOBIETKI

Polecane posty

Gość Matka 16-latki
3. Inne miesięczne wydatki na dziecko = 600,00 a) szkoła = 500,00 b) dojazdy do szkoły = 100,00 4. Wydatki na odzież ,buty,pościel,ręczniki = 1500,00: 12= ok 125,00 a) 2 x kurtka = 200,00 b) 2 x spodnie = 200,00 c) dresy = 100,00 d) 4 bluzki =120,00 e) 2 swetry = 100,00 f) 2x spódniczka = 80,00 g) torebka = 50,00 h)piżama, szlafrok = 100,00 i) 2x pościel, 2x ręczniki = 150,00 j) bielizna (staniki,majtki,skarpetki) = 100,00 k) kozaki,adidasy,trampki, kapcie itp = 300,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
5. Wyprawka szkolna(podręczniki,zeszyty itp) = 1000,00: 12= ok 83,00 6. Leki, wizyty u lekarzy 300,00: 12= 25,00 7. Okulary 500,00: 12 = ok 41,00 8.Wycieczki szkolne 500,00 : 12 = ok 41,00 9.Rozrywka 50,00 Nie wliczam opłat związanych z utrzymaniem domu, zakupem komputera,laptopa,telefonów , doładowań ,mebli ,sprzętu sportowego, wyjazdu na kolonie i zimowiska , zajęć dodatkowych typu tańce,basen, lampki na biurko,farby do pomalowania pokoju , żarówek, biurka, krzesła ,koców,kołdry ,poduszki...i bez tego koszt wyszedł 1538,00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
Czy to tak się wylicza te koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
Jeszcze nie policzyłam psa,świnki morskiej i chomika.... Wyliczanie tego wszystkiego jak dla mnie jest chore, bo co jak dziś córka zje 3 batoniki i paczkę delicji? A ja tylko 2 zł dziennie wliczyłam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
a i jeszcze kieszonkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
a i prawo jazdy jeszcze,samochód ,a jeszcze wesele, bo pewnie za mąż będzie chciała wyjść i mieszkanie trzeba kupić... Po co te koszty skoro wiadomo,że i tak ten co wychowuje ma ich najwięcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAKIE TAM!!!!!!!!!!!!!!!
powiem ci ze mnie nawet nie pozwolili przedstawić kosztów kalkulacyjnych na syna.ale ty spokojnie wal do sadu o podwyżkę -spokojnie Ci podwyższa bo to duza panna,nie martw się ,tyle tylko ze potem problem wyegzekwować ;/ a to juz znamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulapaula123456
Kochana, nie przejmuj się tymi bzurami, które co niektórzy tu wypisują. Ni wiedzą jak to jest być samotną matką... idż po poradę do prawnika, on ci powie jak dalej postępowac i jakie są szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
"g) lakier do włosów,paznokci itp = 15,00" czy to żart? jak smiesz to wliczac w koszta? twoj ex ma placic za lakier do włosów lub paznokci bo gówno smierdzace chce sobie paznokcie wymalowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
świnka morska, prawo jazdy... to sa zbytki i twoj ex nie musi wyrazac zgody na ich dofinansowywanie. Jak gówno śmierdzace chce miec prawko to w kazdy weekend stoi na promocji i dorabia na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
Z Zniecierpliwiony Trzeba było dokładnie przeczytać. Wyliczyłam swoje wydatki, nie jego.Jego wynoszą od czasu narodzin do dziś 0 zł. Od niego chcę symboliczne 500zł ,więc lakier kupię jej ja nie on .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
no tak, ale 500zł, to ok 25 butelek wódki...biedny tyle chlania mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hutch fugue
Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham i płacę alimenty (bez wyroku sądowego) dość spore bo w granicach 2 tys. zł. Widząc sytuacje matek lub ocjów, które nie mogą zwindykować swoich należności postanowiłem napisać ten post. Na początek o samych alimentach. Pamiętajcie że świadczenie takie jest zasądzane na podstawie dochodów, stanu zdrowia i możliwości zarobkowych (wykształcenie wiek i histortia zarobków) ojca (lub matki) który ma płacić alimenty. Sąd bierze również pod uwagę czy dzieci posiadają odpowiednie zabezpieczenie czy też nie (czy wiecie że polisy emerytalne podwyższają alimenty dzieciom - o tym kiedy indziej). Sąd zasądza alimenty. Mniejsza o wyskość, jęzeli nie są płacone kierujcie sprawę do prokuratury (art. 209 KK). Gdy to nie skutkuje alimenciarz, lub alimenciara (sroki za wyrazy) idzie siedzieć. W tym czasie składajcie pismo o windykacje wstępnych i zstępnych (rodziców alimenciarza i rodziny). W takcie postępowania złóżcie wniosek o wyjawienie majątku dłużnika (musi złożyć oświadczenie przed sądem - cholernie szczegółowe, a dodatkowo możecie zadawać mu pytania na które musi odpowiedzieć), po takiej sprawie jeżeli jest to nieskuteczne, składajcie wniosek o odebranie prawo jazdy i skierujcie dłużnika na roboty publiczne (o ile w więzieniu nie pracował - to wynagrodzenie również da się zająć). Pamiętajcie, że sami możecie podjąć działania windykacyjne. Mając klauzule wykonalności możecie uzyskiwać informacjie od wielu instytucji - przeczytajcie dokładnie jej treść. Kolejnym krokiem to odebranie praw do opieki. W przypadku wyroku z art 209 KK macie doskonałe podstawy do odebrania praw do opieki nad dzieckiem(dziećmi). No i najważniejsze - KOMORNIKA MUSICIE STALE KONTROLOWAĆ - co robi, kiedy itp. NIE DAWAJCIE KOMORNIKOM SPOKOJU - DZWOŃCIE, CHODŹCIE DO NICH, PISZCIE PISMA (na każde muszą odpowiedzieć) takie postępowanie bardzo często przynosi skutek. Często KOMORNIKOM się nie spieszy (przykładów jest wiele). Pamiętajcie że WASZE ZAINTERESOWANIE TO WALKA O WASZYCH DZIECI ZDROWIE I PIENIĄDZE - PODEJMIJCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
""""" 09:24 [zgłoś do usunięcia] Z Zniecierpliwiony "g) lakier do włosów,paznokci itp = 15,00" czy to żart? jak smiesz to wliczac w koszta? twoj ex ma placic za lakier do włosów lub paznokci bo gówno smierdzace chce sobie paznokcie wymalowac? 09:28 [zgłoś do usunięcia] Z Zniecierpliwiony świnka morska, prawo jazdy... to sa zbytki i twoj ex nie musi wyrazac zgody na ich dofinansowywanie. Jak gówno śmierdzace chce miec prawko to w kazdy weekend stoi na promocji i dorabia na to."""" To nie są moje wypowiedzi. Proszę tego nie robić. Proszę wyrażać opinie w swoim imieniu. Mimo,że co do meritum to się z nimi zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatka12
"Nie wliczam opłat związanych z utrzymaniem domu, zakupem komputera,laptopa,telefonów , doładowań ,mebli ,sprzętu sportowego, wyjazdu na kolonie i zimowiska , zajęć dodatkowych typu tańce,basen, lampki na biurko,farby do pomalowania pokoju , żarówek, biurka, krzesła ,koców,kołdry ,poduszki.bez tego koszt wyszedł 1538,00." - napisała mama 16-latki, żądając alimentów od bezrobotnego gościa nie posiadającego majątku. "jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham i płacę alimenty (bez wyroku sądowego) dość spore bo w granicach 2 tys. zł." - napisał Hutch fugue przedstawiając się jako wyjątkowo chojny i dobrze sytuowany ojciec. Rozśmieszę was: - Hutch - płacisz jakieś grosze, bo Twoje dzieci nie mają na dom, telefon, komputer, laptop, basen .....etc....etc.... Hutch - TY DZIADU!! ;);0:) Rozśmieszania ciąg dalszy - jak dyskusja się rozwinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
A co zdziwko że dzieciaki z poprzednich związków używają laptopa internetu ba nawet samochodu.Moje dorosłe ma najnowszy telefon,laptopa,internet tv cyfrową no i co z tego przecież może mieć może jeździć naszym autem.Jedno jest prwne nie ma tego za 6stów alimentów bo to tak na jedzenie styka. Szkoda tylko że poza psią kasą nie ma ojca i nic więcej ale cóż ojca nie można nauczyć kochać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatka12
Pierwsza pani nie zrozumiała mojego postu i wyliczeń poprzedników. Cóż zdarza się (pani już dziękujemy) Pozostali próbują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Może zrozumiała bardzo dobrze tylko w temacie tym nie widzi szydery a widzi głupawe posty które bawią tylko autora.Autorko składaj pozew nie pytaj tu bo cię zlinczują że cię choćby na internet stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatka12
Robi się poważnie. Autorko składaj pozew. 1538,00. - na 16 latkę to jakieś żarty. Bez komórki, lapa i domu.... !6-latka kosztuje (co najmniej) 2000. Nie licząc butów zimowych. Tata powinien ponieść koszty w 2/3 (bo osobiste starania....) Czyli..(se policz) Autorko - składaj pozew na 3000. Bo zawsze coś urwą. :);0:);):0:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatka12
ulkiulki - a dlaczego twoje dorosłe dziecko nie jeździ twoim samochodem? A posiada swój i wiele innych drogich gadżetów? Kto mu je funduje? I dlaczego nie ojciec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Dlaczego nie ojciec dobre pytanie?Może dlatego że nigdy świni nie chciałam zniszcZyć bo gdyby do pierdla poszedł miałby wikt i ciepełko.Ma jeszcze dwoje dzieci może przez wzgląd na nie niech chociaż one mają ojca.Jak widzisz miewam też ludzkie uczucia więc niech do końca studiów popłaci te 6stów a potem to już sprawa dzieciaka jak dla mnie może się nawet do końca życia nie odezwać.Funkcjonować powinna tabelka jak w niemczech i wtedy autorka miała by dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tatka12
Mea culpa, mea culpa, mea BARDZO wielka culpa. Nie należy dyskutować z kimś kogo pożegnaliśmy. Żegnamy panią ulkiulki ponownie. Proszę udać się na lewo i wleźć na najbliższe drzewo. W Berlinie. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ululkiulki
Dyskisja czy szydera? Kobieta zadała pytanie i nie prosiła by ktoś szyderę urzdzał.Ale w dyskusji trzeba.mieć argumenty i inteligencję by potrafić dyskutować.Więc autorko sąd i tyle on rozstrzygnie bez szydery i głupich docinków z poziomu gównoarza z gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
tatka12 Nie od bezrobotnego i bez majątku. Pracuje w Niemczech i tam obecnie przebywa. Do dziś nie płacił tych 300zł, bo twierdził,że jest bezrobotny.On tak twierdził, ale jak to dziś się okazuje kłamał. Ok, samochód,prawo jazdy ...nie są rzeczy niezbędne.Nie chodziło mi o to,że ma na to łożyć ojciec.Po prostu chodziło o pokazanie,że wychowanie dziecka to nie tylko nakarmienie go ,ubranie. Rodzic , który wychowuje dziecko zawsze będzie dążył do tego, aby miało wszystko.Jego rola nie kończy się wraz z uzyskaniem pełnoletności przez dziecko.Bywa,że pomagają finansowo przez niemal całe swoje życie.I nie policzy ile kosztuje go dziecko, bo zwyczajnie nie da się tego zrobić. W kalkulacji odzieży wzięłam pod uwagę średnie ceny odzieży z bazaru, nie faktycznie poniesione, bo wtedy naprawdę i 3 tys było by mało.Ale nie o to chodzi. Nie chcę zdzierać z niego kasy . Ma łożyć 500 zł i nie sądzę, aby to była kwota z kosmosu. I tak jak ktoś napisał wyżej, żadne pieniądze nie zastąpią miłości ojca. To prawda, ale ja nie mogłam go zmusić, aby widywał córkę. Postąpił jak postąpił.Nie jak ojciec , ale zwykły cham.Napisało do niego dziecko...którego kiedyś tak pragnął...mógł odpisać cokolwiek...nawet skłamać... Tak jak ja całe jej życie ukrywałam prawdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
tatka12 i co się domu czepiasz? nie dostałam go w prezencie, harowałam jak wół po 20 godz dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
Hutch fugue ,,Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham i płacę alimenty (bez wyroku sądowego) dość spore bo w granicach 2 tys. zł. " Jesteś ojcem , kochasz swoje dzieci, potrafisz dogadać się z byłą żoną.U mnie tego brak... ,,Na początek o samych alimentach. Pamiętajcie że świadczenie takie jest zasądzane na podstawie dochodów, stanu zdrowia i możliwości zarobkowych (wykształcenie wiek i histortia zarobków) ojca (lub matki) który ma płacić alimenty. " Czyli jedno z rodziców może być zwolnione z łożenia na dziecko? ,,Sąd zasądza alimenty. Mniejsza o wyskość, jęzeli nie są płacone kierujcie sprawę do prokuratury (art. 209 KK). Gdy to nie skutkuje alimenciarz, lub alimenciara (sroki za wyrazy) idzie siedzieć." Zgłosiłam. ,,Kolejnym krokiem to odebranie praw do opieki." Praw rodzicielskich nie ma .Może tylko kilka razy w mcu widywać dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczny dzień
pisz o 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no pewnie, pisz o 1500
na pewno alimenty na córkę Ci podwyższą, ale czy on będzie płacił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczny dzień
takim ojcom to powinno się pałki odcinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka 16-latki
Wpadłam na pomysł. Nie określę kwoty .Po prostu napiszę, aby Sąd ją uczciwie zasądził. 300zł to chyba nie jest uczciwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×