Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Gość gość
Nam rodzinna dala skierowanie do poradni neanotolog.Na krasnickie ale to pid katem zoltaczki. Waza mierza i sprawdzaja stan ogolny i co 2 tyg na kontrole. Jezelu chodzi o kardiologa to musi byc dzieciecy, w luxmedzie tez pracuja dzieciecy wiec mozna pojsc prywatnie. My bylismy w top medikalu u dr Sadurskiej bo liczyl sie czas ale luxmed tanszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
gosiaczek, a no widzisz....:) ja brałam 3 w 1 i w tym były adaptery. A skoro masz fotelik, to dobrze :) Pewnie, jeśli masz gwarancję, że nie był uszkodzony to nie ma się co zastanawiać. Jak już napisałaś "darowanemu..." :) szkoda, że jesteś akurat na wylocie, bo mielibyśmy kolejny wózek do kompletu :) chyba że przyjdziesz z pustym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli skoro rodzilam na staszica to najpewniej mojego synka badala dr Sadurska? Czyli lepiej do niej pojsc? A ile kosztuje wizyta i jak dlugo trzeba czekac prywatnie do niej? To jest Top Medical na Zana? A jesli chodzi o Lux Med to w tym na Krasnickiej tez jest kardiolog dzieciecy? kostecka Ty bylas panstwowo? I jeszcze jedno moze glupie pytanie ale jak wyglada takie badanie? Jestes caly czas z dzieckiem czy gdzies je zabieraja? gosiaczek ja tez mialam paciorkowca, b liczne, antybiotyku nie dostalam przy porodzie bo bylo za pozno ale ja bralam przed porodem - mialam wziac 14 tabletek a wzielam tylko 5 bo urodzilam ale chyba te 5 podzialalo bo maly byl zdrowy :) My tez myslelismy o uzywanym foteliku lepszej firmy bo niestety nie bylo nas stac na nowy ale w koncu kupilismy nowy "gorszej" marki, jakbym miala po starszym to bym sie nie wahala i uzywala wiec jak wiesz ze fotelik brata nie uczestniczyl w zadnym wypadku, stluczce to bierz i na nikogo sie nie ogladaj ;) A te pieluchy sleep&play sa z rumiankiem i np. moj starszy mial na nie uczulenie a na zwykle Pampersy nie, trzeba uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybym miała kupować to pewnie byłby Citi razem z wózkiem bo wtedy w zestawie jest jeszcze taniej a brat używał Cabriofix sporadycznie, ale co do wyglądu jakoś nie bardzo się różnią. Mały nie za bardzo lubił podróżować samochodem, o dziwo... Także stan można powiedzieć idealny. Oni sobie zostawili dla ewentualnie drugiego dziecka a że u nas w międzyczasie urodzi się mała to stwierdzili że do tego czasu mogę spokojnie używać. sisia25 masz rację foteliki są bardzo drogie zwłaszcza maxi cosi, ale cóż zrobić, zwłaszcza że te dla noworodków używasz gdzieś do 6-7 mies. - w zależności od wagi a później trzeba kolejny ale tego nie przeskoczę i jak to mówią na dziecku nie oszczędzisz:) a zwłaszcza na bezpieczeństwie nie warto. Gdyby jeszcze w Polsce więcej człowiek zarabiał a tak głupi cała wyprawka to około 2 pensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Sisia ja jeszcze z małą nie byłam. ale planuję zapisać ją państwo, co prawda słyszałam że czeka siębardzo długo, ale jeśli sama wydawała skierowanie to ponoć potrafi znaleźć miejsce wcześniej. na staszica przy badaniu mnie nie było. a w top medical czeka się na wizytę u niej nawet parę tygodni, więc lepiej wcześniej się zapisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Top medical mielusmy czekac dwa tyg ale ze miejsce sie zwolnilo to do nas zadzwonili i czekalismy dzien. Ale drogoo 250 zl. Najpierw wywuad pozniej echo serca trzeba dziecko rozebrac i zabawiac zeby sie nie ruszali i nie plakalo przez ok 15 min. W luxmedzie wogole nie bylo miejsc bo okres urlopowy ale bez porownania taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jezeli chodzi o kardiologa dzieciecego to ludzie bardziej polecaja dr Połecka podobno nawet dzieciom spiewa przy badani, bo dr Sadurska nie nalezy do najmilszych a do dziecka nie ma wogole podejscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaha a ja też nie dostałam skierowania do poradni neonatologicznej wiec chyba nie każdy dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Hej dziewczyny nie udzielalam sie na forum bo od wczoraj mam tlumy gosci w domu, juz jestem zmeczona, przed chwila poszli jedni a o 20 maja przyjsc nastepni, mam czas na umycie filizanek po kawie i dokrojenie ciasta he he he. Co do poradni to ja tez dostalam skierowanie ze staszica i pytalam pani doktor dlaczego mam isc z malym na Junoszy, dodam ze Michas byl okazem zdrowia po porodzie, zero problemow, wszystkie wyniki ktore robia malenstwu w szpitalu byly ok wiec bylam zdziwiona dlaczego dostalam to skierowanie i pani doktor mi powiedziala ze to z powodu tego paciorkowca ktorego tez mam:-( bo niby dziecko z grupy ryzyka, na szczescie wszystko bylo i jest ok. Co do Lupo to ja chyba jako jedyna mam z nim malenki problem:-(, pisalam Wam kiedys ze w przednich kolach wychodzi mi ten plastik czarny tzn te trzy ramiona ktore sa w srodku kolka i ocieraja o zamocowanie kola to jest wkurzajace bo po pierwsze slychac to ocieranie jak prowadze wozek a po drugie te ramiona sa poscierane i brzydkie, myslicie ze powinnam to reklamowac? Tylko nie wyobrazam sobie zostac bez wozka na czas reklamacji, powinnam chyba zadzwonic do rampersa i powiedziec o tym problemie, ciekawe czy pomoga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
A nasz zlot to juz na 100% umowiony? Czyli spotykamy sie 26.07. o godz 14 gdzies pod zamkiem, tak??? Myslicie ze najlepiej jest spotkac sie w plenerze? bo ja sobie pomyslalam ze w galerii orkana kolo tesco jest taka niby restauracja z pizzą, gdzie mozna wypic herbate i posiedziec, jest tam duzo miejsca, byloby gdzie zaparkowac bryki no i nawet gdyby padalo to nie byloby problemu, ja tam czesto siedze z malym jak robimy zakupy bo to na takim uboczu galerii i malo osob sie tam kreci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KassiaM zadzwonić nigdy nie zaszkodzi ale pewnie najlepiej by było pojechać i im pokazać jak masz taka możliwość reklamować najlepiej ale no pewnie potrwa zanim zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwaaa25
Gosia ja też miałam wizytę w środę no i też jestem zadowolona z prowadzenia ciąży. Dostałam skierowanie do szpitala i plan porodu, który trzeba wypełnic. Położna mówiła że po odejsciu wód można jeszcze trochę przeczekac w domu a tu przez tego paciorkowca to od razu trzeba jechac żeby dostac ten antybiotyk. Mam nadzieje, że zdążymy. Co do fotelika to fajnie, że nie musisz kupowac a od brata to masz pewnosc że jest w porządku. Spac w nocy nie mogę już zaczynam się przejmowac, że to coraz bliżej. Wszystko mam już kupione a i tak ciągle myśle że nie jestem przygotowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ta dr Połecka to gdzie przyjmuje? Tez w Top Medicalu? 250 zl to strasznie duzo jak za jedna wizyte... No ale pojsc trzeba, my musimy to zalatwic miedzy 3 a 6 miesiacem wiec juz powinnam sie zapisac skoro czeka sie kilka tyg. KassiaM lepiej podjedz do Rampersa jak bedziesz w okolicy i pokaz im to, wydaje mi sie ze powinni przyjac. A jesli chodzi o spotkanie to jesli nie bedzie deszczu to ja bym wolala na dworze bo jakos niechetnie zabieram dzieci do sklepow... No a w razie naprawde brzydkiej pogody to mysle ze nawet w galerii nie ma sensu... Miejmy nadzieje ze bedzie ladnie, w koncu to koniec lipca ;) Ewentualnie niedaleko Tesco , bardziej przy Biedronce jest fajny plac zabaw, duzy, z laweczkami to mozna by tam sie spotkac i ewentualnie do galerii bedzie blisko ale wydaje mi sie ze latwiej kazdemu dojechac pod zamek... No nie wiem, jak chcecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwaaa25 z racji tego że nie musimy kupować fotelika troszkę zaoszczędziliśmy ale i tak został zakup bazy bo mamy 3 drzwiowy samochód a na allegro chodzą po 3-4 stówki więc wyjdzie na 0. Ja też spać nie mogę ale to już od jakiegoś miesiąca się tak męczę, czasami to leżę do 3 nad ranem a sen ledwo przychodzi, wybudzam sie co chwilę a mała właśnie nad ranem najbardziej aktywna. Potem w dzień jestem nieprzytomna, z zegarkiem w ręku co godzinę nawiedzam toaletę aż mąż się śmieje:) że z taką dokładnością. U nas jeszcze malowanie pokoju nas czeka ale mąż twierdzi że ze wszystkim zdąży i mam wrażenie że to tylko ja tak przeżywam:) u mnie niby też wszystko pokupione oprócz kosmetyków dla dziecka ale w tym tygodniu mam zamiar już to załatwić. Poczytałam analizy "sroki" i rzeczywiście bardzo pomocne te artykuły:) A i jeszcze prasowanie ciuszków po praniu. Ale czekam na malowanie i komodę żeby rzeczy poukładać bo się nie mieszczę z niczym:) ale może to i lepiej że jeszcze mam coś do zrobienia bo ta bezczynność by mnie chyba przez te ostatnie tygodnie dobiła:) A no i ostatnio zaczęły mnie piec brodawki, czasami wycieka z nich ta siara. Czy to pieczenie to norma? Też tak miałyście? przepraszam za dosłowność, ale jakoś nie umiem inaczej tego opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Po£ecka przyjmuje w Luxmedzie, ale na poczatku lipca nie mozna bylo sie do niej zapisac nie wiem jak teraz...Moja rodzinna natomiast polecala dr Stążke,Sanitas. A czemu macie miec ta wizyte? Nas wyslala rodzinna,bo mala troche siniala. Dr Sadurska zbadala wszystko ok tylko cos tam jeszcxe nie domkniete i mamy spr za 3 do 6 mies.tylko nie wiem po co sprawdzac skoro kazdy niemowlak w wieku 2 miesiecy ma to nie domkniete a kazdy rodzic nie chodzi na kontrole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwaaa25
Też sie zastanawiałam nad tą bazą ale nasz samochód nie ma tej funkcji Isofix czy cos takiego. To widzę nie jestem sama bo też zasypiam około 2, brzuch się już obniza i latam siku co chwila. Mi też leci siara ale brodawki mnie nie pieką. Codziennie smaruje balsamem albo oliwką ze słodkich migdałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwaaa25 są dwie bazy do fotelika Cabriofix, jedna to base2 i tą montujesz tylko na pasy, i ta druga isofix którą możesz montować na isofix lub pasy. I tą drugą bym wolała bo u mnie też nie ma isofixa ale może kiedyś uda się zmienić samochód na taki co ma a poza tym tą bazę możesz używać też później do tego fotelika jak się nie mylę o nazwie pebble 9-18 kg więc baza jest uniwersalna. Ale zakup bazy muszę jeszcze przemyśleć:) chcę kupić używaną bo nowa to kosmiczny koszt ok. 1000 zł więc mnie nie stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV
Może już nie zmieniajmy miejsca, bo znów będziemy tydzień ustalały. Ja na początku miałam Wam zaproponować Fika Klub, ale padło już hasło "pod zamkiem" i nie chciałam wprowadzać zamieszania. Dla zainteresowanych posyłam link: https://www.facebook.com/FikaKlubokawiarnia?fref=ts to może ustalmy konkrety: jak nie pada to pod zamkiem, a jak pada to albo inne miejsce albo przekładamy ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miała się zjawić to dla mnie pod zamkiem jest ok. Przejeżdżałam ostatnio samochodem koło podzamcza i plac zabaw jest ogrodzony i naokoło rosną spore drzewa, więc w razie gorąca cień zapewniony, Miejsca też sporo. Dla maluszków to jeszcze żadna atrakcja ale jak będzie któraś ze starszakiem to dzieci na pewno będą miały spory wybór bo są i huśtawki i karuzele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Ok, zostaje pod zamkiem, ja tylko obawialam sie naglej zmiany pogody albo np kupy w pieluszce he he he w plenerze to raczej nikle szanse na zmiane pampersa, chyba ze w wozku, wybaczcie ze wprowadzilam lekkie zamieszanie, w koncu juz wszystko bylo ustalone:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
gościu, pewnie niedomknięty przewód botala - u nas jest to samo, dlatego musimy mieć kontrolę. my już po wizycie, wszystko jest w porządku, dostaliśmy aby skierowanie na kontrolne usg brzuszka i głowy, ale wszystko git. pani doktor przemiła kobieta, mówiła do Judytki jakby była jej własnym dzieckiem :) a ważymy już 4080 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w karcie informacyjnej ze szpitala jest napisane: FOP/ASD II, z przeciekiem L-R, o srednicy 3 mm, IT, IP w granicach fizjologii. Nie znam sie na tym ale wyczytalam ze ASD II to rodzaj ubytku między przedsionkami serca, pediatra nie kazala sie martwic bo podobno wiele noworodkow tak ma ale kontrolowac trzeba. kostecka a ile teraz ma Twoja niunia? chyba jest bardzo drobniutka? KassiaM ja z moim bylam pol dnia na wsi, karmilam go na trawie a pampersa zmienialam na kocyku ale w wozku tez mi sie zdazylo ;) Aby pogoda dopisala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Sisia, przy wypisie ze szpitala u nas też chyba było 3mm. ale to było w 9 dobie, a na pierwszym echo (2doba) było więcej. no jest malutka, chociaż ja już się przyzwycziłam ale każdy kto ją zobaczy mówi że maleństwo :) a ma 7 tygodni. jutro w końcu idziemy na to szczepienie bo jakoś zwlekaliśmy. dziewczyny co do miejsca to mi jest naprawdę obojętne, żeby tylko był parking w pobliżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
dziewczyny, któraś z was jakiś czas temu wspominała o fajnym tanim sklepie z ubrankami do chrztu, zdaje się na lotniczej? jaki to sklep?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM
Sisia masz racje z tym plenerem, sory, pewnie ze wiele da sie zrobic, moze ja taka wygodna jestem, oby pogoda byla ok:-):-):-):-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Elegant, wejscie od ul Lotniczej(baby fant ma wejscie od strony szkoły).ale pamietaj ze pisałam o wieszaku z przecenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kostecka mòj też chudzinka jak skończył 5 Miesięcy ważył 6640 zobaczymy teraz jak pòjdziemy na szczepienie 4 pierwszego sierpnia jak skończy pół roku hy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×