Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Brzuchatka- jako, że termin mnie goni, też pewnie zamówię przez internet, bo u mnie w aptece drożyzna, phillips ręczny za 120 zł... A Ty kochana jaki nabyłaś? Nowamam - jak spada hemoglobina, to trzeba brać żelazo. Ja biorę Tardyferon Fol. Ale to jest żelazo na receptę, więc pytaj o to swojego lekarza. No i jeść dużo czerwonego mięsa, zielonych warzyw i nie mieszać ich z nabiałem. Rewelka 1 - Jak się niepokoisz to jedź na izbę przyjęć albo do lekarza. Niby mnie powiedzieli, że tak ma u mnie być, że to bolesne przepowiadacze, ale zawsze lepiej jak sprawdzi to lekarz. Zresztą, każdy przypadek jest inny. Nie ma co ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nowamama - na poprawę żelaza i hemoglobiny rewelacyjny jest sok z buraka czerwonego. Sprawdzone, bo właśnie dzisiaj odebrałam wyniki i żelazo wzrosło mi dwukrotnie:-)-jest przy górnej granicy, hemoglobina też się poprawiła, choć nie aż tak diametralnie. No i ja jeszcze pije czasami herbatkę z pokrzywy-też dobra na żelazo. Biorę też Tardyferon Fol, ale biorę go od stycznia a wyniki bywały różne, dopiero po soku z buraka taki skok :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MrsLensss
Kasssia86 ja już się zapisałam do Aktywnej Mamy, zajęcia miały zacząć z początkiem lipca. Czekam na info sms. Ja pisałam emaila, ale nie było odpowiedzi i w końcu zadzwoniłam. Pani Beata powiedziała, że po prostu nie wyrabia z odpisywaniem na emaile. Więc nie wiem czy można dołączyć w trakcie, ale chyba nie. Aaaa i tak mam termin na październik, dokładnie 23 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzuchatka_
Ania w szkole rodzenia położna polecała madele, ale ja kupiłam sobie aventu na allegro za ok.90 zł, jest tam od razu butelka antykolkowa ta nowsza wersja 125 ml ze smoczkiem i dokupiłam do tego taką samą butelkę 260 ml i mam cały komplet:) myślę, że będę zadowolona:) Co do buraków na poprawę wyników to również polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Ania za odp do gość: a w którym jesteś tygodniu bo im wyżej tym całkiem spada?? a norma hemoglobiny to ile?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka - butelkę anty kolkową dla mojego Niunia już mam. Kupiłam Dr. Brownsa 240 ml... wiem, ogromna ;-) Właśnie oglądam Medelę na allegro i myślę, że coś wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 34 tygodniu i ostatnio miesiąc temu miałam hemoglobine chyba 11,4 więc i tak nie taka tragiczna (norma jest ze 12, chociaż w ciąży w granicach 11 ponoć też jest przyzwoicie). Mimo wszystko miałam tendencje spadkowa, przy czym tak jak wcześniej napisałam od stycznia biorę żelazo w tabletkach. Po ostatnich wynikach zaczęłam pić sok z buraka- przez ostatnie trzy tygodnie ok. Szklanki co drugi dzień i wynik rewelacja. Hemoglobina wzrosła powyżej 12 (może bez szału, ale jednak:-D), a samo żelazo dwukrotnie (ja badam poziom żelaza akurat na skierowanie endokrynologa). Tak więc jeśli to nie błąd laboratoryjny, to cudowna moc buraka :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarka też wspominała o soku z buraka na spadek hemoglobiny ( u mnie też od kilku miesięcy jest na poziomie 11,6), ale nigdy nie spróbowałam. Jak tak zachwalacie, to wysyłam jutro męża po sok do sklepu. W końcu po porodzie, w skutek utraty krwi, spadnie jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki w takim razie zacznę i ja pić sok z buraków chociaż pewnie nie jest najsmaczniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaCiążówka
AniaWy miesiąc temu moja siostra rodziła na staszica i mając swoj laktator kazali korzystać ze szpitalnego, kurczę teraz to nie wiem czy ja też nie muszę kupić? Kasssia86 szczerze powiem, ze skasowałam tego esa, ale z tego co pamietam to był wtorek 2 grupy coś na 17 i 19 i jeszcze jeden dzień w tygodniu też coś w tych godzinach. Fakt, że z dodzwonieniem bywa różnie:) Trochę żałuję, że ja nie skorzystam z zajęć, ale miejmy nadzieję, ze i bez tego jakoś damy radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasssia86
NowaCiężarówka, dostałam wczoraj smsa i już wszystko wiem:) mam tylko nadzieję, że na zajęciach, które ominę (ze wzg na wyjazd) nie będzie interesujących mnie tematów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do laktatora, to dziś zamówiłam ręczny Avent z 3 pojemniczkami na pokarm z allegro. Laktatory z Medeli i te Dr. Browns są troszkę za drogie... Dla mnie to nielogiczne, że położna ze Staszica twierdzi, że trzeba mieć swój, a zaraz potem na pytanie o ubranka dla maleństwa mówi, że nie można używać swoich, bo nie wiadomo są prawidłowo wyprane i czy nie wystąpi reakcja alergiczna u dziecka. Równie dobrze, ktoś może mieć nieprawidłowo wysterylizowany laktator... Ale mniejsza z tym. Orientujecie się dziewczyny jak to jest z depilacją okolic intymnych przed porodem? Nie tylko w kontekście porodu na Staszica ale i w innych lubelskich szpitalach? Ja za radą mojej lekarki nie robiłam tego od jakiegoś czasu i nie wiem czy mam się teraz za to brać. Czy to konieczne czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NowaCiążówka
Kasssia86 to dobrze, ze wiesz już na czym stoisz, myślę że 1, czy 2 opuszczone zajęcia nie wpłyną na całosć także życzę udanego kursiku:) AniaWy no właśnie o to chodzi, dlatego to mnie zdziwiło , że kazali mieć swój:/ Ja też mam w planach kupić taki, ale poczekam po porodzie, najwyżej w razie pilnej potrzeby na kilka dni wypożyczę. Co do golenia, to dlaczego Twoja lekarka nie kazała Ci się golić? ja to cały czas robię tylko sporadycznie, jakoś sobie nie wyobrażam, aby miało być inaczej. Jak leżałam w szpitalu to pielęgniarki pytały dziewczyn czy są ogolone i sprawdzały czy dobrze to zrobiły, bo z tymi co miałam okazję leżeć same się przygotowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czym najlepiej się ogolić żeby nie było żadnych podrażnień????co polecacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj byłam na wizycie u mojej lekarki. Dowiedziałam się, że do poniedziałku, czyli do skończenia 37 tyg, mam jeszcze brać magnez i no-spę i od wtorku odstawić. Mam ogromny brzuch, maluch też jest spory, mam nieregularne skurcze, więc nie ma co przeciągać porodu. Do poniedziałku muszę wytrzymać, a potem czekać na rozwój wydarzeń. Według mojej lekarki długo nie wytrzymam bez magnezu. Także, pozostaje mi się przygotować się psychicznie na wcześniejszy poród. Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszej wizyty, bo dostałam instrukcję, co zrobić, żeby urodzić na Staszica. Jestem nastawiona pozytywnie i mam nadzieję, że będzie dobrze! :-) Nowamam - kupiłam dziś w rossmanie krem do depilacji Eveline, Just Epil, Ultradelikatny krem do depilacji pach, rąk i okolic bikini za 9 zł. Używałam go przed ciążą, nie podrażnia, więc dziś z lusterkiem biorę się do roboty! Brzuchatka jesteś tam? Daj znać czy urodziłaś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to też chyba kupie ten krem a kto jest Twoim lekarzem prowadzącym Ania????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz rodzę
A jaka jest instrukcja na poród na Staszica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzuchatka_
Ania wczoraj miałam usg i wychodzi, ze Młody jest duży i lekarz kazał mi się dzisiaj zgłosić na izbę przyjeć, że słabo czuje ruchy i powinni mnie przyjąć, bo mam obciążony wywiad i jestem po terminie. a jak Mały urośnie jeszcze to czeka mnie cesarka.Zrobili mi ktg, wyszło ok, trafił mi sie taki lekarz, że szkoda gadać, nie zwrócił na nic uwagi i odesłał do domu...kazał zgłosić się w piątek na ktg do przychodni. Ale dzisiaj odwołałam tam ktg, baba na mnie się nadarła, że za późno dzwonię i ze mnie więcej nie zapisze:( aż się popłakałam:( bo tak się stresowałam bo rano na prawdę Mały się nie ruszał:( ale później się rozbujał...nie wiem co mam robić:( w piątek nie mam wyjścia muszę iść na izbę przyjęć na ktg bo nie mam gdzie zrobić...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka bedzie dobrze nie przejmuj się a mogłałyś podać nr tel do tej przychodni na ktg i z jakim wyprzedzeniem trzeba tam dzwonić???czy zapisują z dnia na dzień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzuchatka_
Nowa mama to zależy od dnia bo czasami udaje się z dnia na dzień, a jak nie to max dwa dni...nie trzeba długo czekać numer:81-534-97-62 i to jest numer do tego gabinetu i tam Cię zapisują od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka, to bez sensu, że po terminie bujają Cię w te i z powrotem, tym bardziej, że Twój Mały tak nabiera na wadze, że grozi Ci cesarka. A co Twój lekarz prowadzący ciążę na to odesłanie ze szpitala? Tak mi Ciebie szkoda kochana... Nie przejmuj się, będzie dobrze! :-) A tak w ogóle to jeśli byłaś zapisana do Aktywnej Mamy to może tam spróbuj zrobić ktg. Ja byłam tylko na spotkaniu organizacyjnym, ale pamiętam, że Pani Beata wspominała o takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maargoolcia
Cześć, dziewczynki możecie mi powiedzieć czy prowadzone jesteście lub byłyście przez dr Polaka? I czy jesteście z niego zadowolone, czy pomógł w czasie porodu, chociaż wiem że lekarza zobaczyć przy porodzie to rzadka sytuacja. Ja chodzę do niego prywatnie. Jest to moja pierwsza ciąża i nie chodzę do szkoły rodzenia. Ogólnie nie znam żadnej położnej ze Staszica. Czy któraś z Was też tak trochę na żywioł idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzuchatka_
Ania no mój lekarz wczoraj był przekonany ze mnie zostawią, a numeru do Niego nie mam żeby zadzwonić...jeszcze liczę na to że może jak w piątek pójdę na to ktg to coś zdziałam:( a jak nie to się zastrzelę...bo psychicznie dzisiaj wysiadłam totalnie...nie czuje sie jakoś źle ale martwię się strasznie o Małego, o poród, to już po terminie to trzeba uważać, a ciągle się słyszy jakieś historie zanikach tętna i takich tam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale Ci się nie dziwię Brzuchatka... jesteś po terminie, martwisz się ruchami maluszka i jeszcze znikąd pomocy. A ten lekarz na Izbie Przyjęć to kto, jeśli mogę spytać? Bo nie chciałabym trafić na niego... Poprzeglądaj sobie ciuszki dla Twojego Małego (mi to zawsze poprawia humor), połóż się i spróbuj się wyciszyć, bo nerwy nie są wskazane dla kobiety w Twoim stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzuchatka_
Ania nazwisko na M...taki wysoki,postawny, młody, żarcik wyostrzony....staram się nie stresować, ale dzisiaj mimo mojego spokoju nie dałam rady jak już się rozpłakałam to się uspokoić nie mogłam:( jeszcze podobno jak dziecko jest duze, to może napierać tak na macicę, że ona sama nie zacznie się kurczyć...i czekaj aż wybije 7 dni po terminie bo wtedy Cie przyjmą bez problemu...co za polityka popieszona:( a dziecko już ma ponad 4 kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha_haha
Witam przyszłe mamusie :) mój termin to 3 sierpnia i już nie mogę się doczekać. Siedzę i czytam wasze posty bo ciągle się zastanawiam w którym szpitalu rodzić. Chciałam na Staszica ale z tego co widzę to na wolne miejsca nie ma co liczyć. AniaWy moim lekarzem prowadzącym jest również dr Małgorzata Sobstyl, ale ja jeszcze nie dostałam instrukcji :) jak dostać się na Staszica, czy mogłabyś coś więcej napisać co dr Sobstyl Ci poradziła ?? Na pewno dziewczyny też to zainteresuje :) Pozdrawiam i życzę wszystkim szybkiego i szczęśliwego rozwiązania. Będę z wami na bierząco... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×