Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

do karmelowelatte a ile dni przed trzeba dzwonić się umawiać na ktg??i jest bezpłatne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha_ haha
Hej ja dzwonilam wczoraj o 8 rano na Staszica do przychodni na ktg lekarz zapytał o termin porodu (3 sierpnia) i zapisał mnie na wtorek na 9. A ja mam pytanie z innej beczki czy mozna miec pomalowane paznokcie przy porodzie ;-) ? Bo nigdy nie wiadomo kiedy się zacznie i czy będę wtedy myśleć o zmywaniu paznokci, a lubie mieć pomalowane wszczególności teraz w lecie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelowelatte
Nowamam, dzwoniłam w poniedziałek i udało mi się zapisać na dzisiaj/czwartek. Za to dzisiaj na za tydzień. Bezpłatnie oczywiście :) Pomijam, że wszyscy tam mili, że hoho :/ Nie zbadano mnie, mało wyjaśniono. Lekarz w ogóle nic nie mówił, sama wypytywałam. Szkoda gadać... Jestem wściekła, że Mały nie chce się rodzić, a ich stosunek nie poprawia sytuacji. mycha, ja mam zmyte już. Nienawidzę mieć niepomalowanych, ale przechodzę załamanie nerwowe i już mi wszystko jedno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karmelowelatte do mojej siostry przychodziła z aktywnej mamy położna ciągle ją krytykowała że źle karmi że za mało za krótko zamiast ją nauczyć nie podobała się jej w kąpieli też nie pomogła a to ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelowelatte
Co człowiek to opinia :-) Może Twoja siostra rzeczywiście coś źle robi? Nasza położna przychodzi do sąsiadki i ta jest bardzo zadowolona. My byliśmy z niej zadowoleni na SR :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jak tam z miejscem wolnym na porodowce. I jeszcze jedno czy do cc mieliście skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jak tam z miejscem wolnym na porodowce. I jeszcze jedno czy do cc mieliście skierowanie. Jaki lekarz prowadzi waszą ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Busty
Dziewczyny, apropos położnej i jej wizyty po urodzeniu dziecka to jest kierowana położna środowiskowa z przychodni do której wcześniej uczęszczała rodząca. Ja od pewnego czasu korzystam z możliwości wizyt u pani położnej w mojej przychodni. Kobieta jakiś czas pracowała na Staszica na patologii ciąży, na lubartowskiej i chyba jeszcze gdzieś. Przysługuje nam, rodzącym 30h z taką położną środowiskową - BEZPŁATNIE. Kolejny plus, to to, że do dziecka przychodzi babka którą znam i nie ma stresu, że będzie mi się panoszyć i wymądrzać jakaś baba....Moja położna jest taka, że mogę sobie z nią o wszystkim pogadać, a ostatnio podała mi kolejny sposób na obolałe piersi przy karmieniu - okłady z sody(nie tylko z kapusty). Nie wiem czy na forum jest ktoś z rejonu przychodni lekarza rodzinnego na piekarskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelowelatte
Przysługuje, ale można sobie wybrać jaką położną się chce. Położna z mojej przychodni jest starą babą, która robi łaskę, że żyje! O poglądach rodem z PRL. Przychodziła do mojej siostry, a raczej przyszła dwa razy ;] Nie wiem jak sytuacja z miejscami, ale zapewne bez zmian :) CHoć dziś położna na IP mówiła, że jest bardzo spokojnie, więc jakiegoś nawału rodzących nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do karmelowelatte - To w takim razie cieszę się, że trafiłam na panią Iwonę:) Zgodzę się, że te rejonowe położne bywają różne... Może któraś z forumowiczek ma termin koło końca sierpnia lub początku września?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SIM1
mycha_ haha - co paznokci to u nóg można mieć pomalowane jak się tylko chce ale u rąk nie (wyjątkiem jest bezbarwny lakier). Jak paznokcie będą pomalowane to wyślą męża po zmywacz :) tak nam mówiła położna ze staszica. Dlatego ja juz też profilaktycznie zmyłam, choć tego nie znoszę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SIM1
AniaWy - dziękuję za podpowiedzi :) Trzymaj się, będzie dobrze to co napisałaś że z każdym dniem jest coraz lepiej jest pocieszające :) Dużo zdrówka dla Ciebie i dla maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha_haha
Hej mamusie :-) co tu tak cicho? Czy możecie mi pomóc i napisać co wziąć na sam poród w torbie, bo chce spakować dwie jedną na porodowke drugą na potem, niechce wszystkiego brać od razu mąż będzie miał reszte w samochodzie żeby mi donieść. I jeszcze takie pytanie czy na takie upały to do szpitala wziąć lepiej dla maluszka rzeczy z krótkim rękawkiem czy długim, bardzo gorąco jest w szpitalu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha_haha
A jak wogóle z miejscami na Staszica ? Nadal przepełniony i leżą dziewczyny na korytarzu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość volvosia
Co to może być: niby mam potrzebę siku, ale jak pójdę to niewiele tego jest, poza tym chyba to Maluch kopie po pęcherzu/ błonach płodowych, że mam wrażenie, że je przebije i odejdą mi wody. Brzuch twardawy. W podbrzuszu czuje kłucie/ ucisk/ ciągnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MrsLensss
Oj mi się ciągle chce siku.. w nocy wstaję po 5 razy, a tu dwie kropelki ;P Także to na bank Maluch ciśnie na pęcherz, moja Mała to taka *****iwa jest, że ciągle mi coś tam kopnie, uciśnie, spać nie daje.. Tańce taakie odczynia, że brzuch to mi faluje normalnie..żeby tylko jak już będzie na świecie była spokojna, narazie się nie zapowiada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelowelatte
Ja niestety chodzę ze zmytymi u rąk :( Też tego nienawidzę! U nóg mam tragedię, może namówię męża na zmycie i pomalowanie. Wiesiołek w aptece. Sprawdź na doz.pl albo na aptekacentrum.lublin.pl . Ja mam nie oeparol i jak na razie jest ok :) Zasadzam, z herbatką gorzej się zmusić, bo gorąco! mycha, ja mam 2 torby: jedną dla siebie / na porodówkę, a drugą dla Małego. Z tymże ta dla mnie zajebista, ale wolę mieć wszystko spakowane :P Małemu spakowałam ubranka, bo nie wiem gdzie trafię i ma zestawy na gorąc i na chłodek. Ale jego torba to pikuś :P Wy chociaż sikacie, u mnie woda stoi :/ Jestem strasznie popuchnięte, stopy to każdy mi współczuje :( Ja sobie też. nie pomagają chłodne okłady i trzymanie w górze. 9 dni do rozwiązania i błagam go o szybciej! Też mi twardnieje brzuch, mam skurcze, bóle, a do tego Mały też się sporo rusza :P i bije matkę! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SIM1
teraz z rossmanie jest promocja na oeparol kosztuje bodajże 14,99, lub coś koło tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mam pytanie odnośnie ktg??czy normalnie po terminie się zapisujemy czy trzeba mieć skierowanie??? z góry dzieki za odpo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelowelatte
gośc, ja chodze na KTG od 38tyg. Po prostu zadzwoniłam do Poradni przy Staszica i sie umówiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość volvosia
Byłam dzisiaj na usg kontrolnym. Nadal pupą do wyjścia, ale to co wczoraj opisywałam to macica ćwiczy przed porodem. Jest szansa na sn, tylko trzeba czekać. W czwartek mam się wkręcić na ktg, jak nic się nie będzie działo to w poniedziałek ponownie z myślą, że mnie zostawią w szpitalu, bo już będzie termin. Czyli czekamy na rozwój wypadków. Chyba jutro zorganizuje sobie maliny do zrobienia soku na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sillaa
W szpitalu jest gorąco ale ubierają dzieci w kaftaniki z długim rękawem i śpiochy. I do tego w bet. Jak chcesz by dziecko było w krótkim to musisz wziąć swoje ubranka. A co do leżenia na korytarzu, to nie jest tak źle, bo przynajmniej chłodno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej mam pytanie do dziewczyn które rodziły sn. Jak wygląda kontrola krocza później w szpitalu? Na każdym obchodzie tam zaglądają? Wiem, że po porodzie mocno się krwawi i nie chciałabym się znaleźć w takiej sytuacji, że oni mi tam zaglądają a tam teksańska masakra piłą mechaniczną:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kalia
Dziewczyny, uwiezcie ze w szpitalu na te kilka dni znika wstyd i czlowiek staje sie na to wszystko obojetny. Nawet moj maz mowil ze bardziej sie tam wstydzilam jego niz lekarza:) w szpitalu inne rzeczy sa wazniejsze niz wstyd, dzieja sie rozne rzeczy a osoby tam pracujace widzialy to juz wiele, wiele razy:) takze nie ma sie cxym przejmowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej a może któraś napisać jak to jest z opieką nad dzieckiem po porodzie???czy położne pomagaja??czy w nocy trzeba budzić żeby nakrmić i przewinąć???i jak idziesz do toalety to dziecko zostaje samo jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny. ja rodziłam dwa miesiące temu. Jestem bardzo zadowolona ze szpitala polozne, lekarze czy neonatolozki bardzo sympatyczni. Któras z Was pytala czy sprawdzają wkladki. Na obchodzie lekarz sprawdza czy macica sie kurczy, zaglada do wkladki czy są odchody po porodowe i sprawdza też piersi. Ale naprawdę nie ma tragedii, sale są male plus dzieciaczki w wozeczkach i mimo tylu lekarzy, studentow czy stażystów stoi nad nami praktycznie jedna osoba. Co do przyjęcia, chodzilam do lekarza ze Stadzica dr S. Na ostatniej wizycie dostalam skierowanie do szpitala mimo ze nie mialam wskazań plus plan porodu. Plan został ze mna omowiony przez lekarke która mnie przyjmowala na oddzial. Co do torby to dla dziecka potrzebne da ciuszzki na wypis, pampersy,chusteczki, smoczek, bepanten,tetrowka, niedrapki i czapeczka. Pępek sprawdzają codziennie przed ważeniem i przemywaja go. Dzieckiem zajmowałam sie sama jak nakarmilam Mala to szlam sie myc a w razie czego mowilam dziewczynom na sali żeby po mniam przyszły. Choć niektore prosily o pomoc panie z nowordkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkaLa
hej dziewczyny długo mnie tu nie było. Do szpitala trafiłam 18 lipca z potwornym bólem głowy, 21 lipca rano zrobili mi cesarke, synuś ważył 4150 i 53 cm długości, mieliśmy wychodzić 24 lipca okazało się że mały ma zmiany na płuckach i musimy zostać jeszcze 10 dni. Mnie wczoraj wypisali, a do małego muszę dojeżdżać, troche mnie męczy to dojeżdżanie zwłaszcza że jestem po cesarce, ale jakoś musze dać rade. Pozdrawiam wszystkie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×