Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emmastarrr

czy to może być zaparcie?

Polecane posty

Gość emmastarrr

mój 6 miesięczny synek robi kupę bardzo żadko bo raz na 2-3 dni, przy czym mocno się napina, aż robi się czerwony na twarzy, i do tego stęka. Kupy są jasno-żółte, o konsystencji papki, według mnie wyglądają zdrowo (nie ma śluzu i krwi) Jak często wasze pociechy robią kupy i czy też przy tym tak mocno się napinają? czy jednak to jest nienormalne i powinnam skonsultować się z lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uystdiuqwtqkr
moje dziecko ma 2 lata, i tez zawsze robil kupe co 2-3 dni stękając. I jak bylam na wizycie u swietnego pediatry z czym innym, on pomacal brzuszek i spytal jak czesto sie wyproznia, bo wyczul "masy kałowe" zalegające w brzuszku. powiedzial, ze to niezdrowo, bo moze powstac zaparcie nawykowe, i polecil syrop lactulozowy, mozna go dlugo stosowac i jest bezpieczny. teraz kupa jest codziennie. proponuje-spytaj pediatre przy nastepnej okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlk
"Jeśli twoje niemowlę nie robi kupki przez kilka dni, nie ma jeszcze powodu do niepokoju. To normalne zarówno w przypadku dzieci karmionych pokarmem mamy, jak i mieszanką mleczną. Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy maluch załatwiając się, wyraźnie cierpi: płacze, mocno się napina, a kupka jest zbita, twarda i sucha (ma postać kulek). Dodatkowo maluszek bywa niespokojny i rozdrażniony, nie ma apetytu, a jego brzuszek jest bardzo twardy i nabrzmiały. Pamiętaj, że o zatwardzeniu mówimy, gdy kupka ma nieprawidłową konsystencję, a nie gdy maluch robi ją rzadko. Nawet kiedy maluszek załatwia się codziennie, ale kupka jest twarda, mamy do czynienia z zaparciem."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmastarrr
dziękuję za radę :) a ten syrop to na receptę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uystdiuqwtqkr
niestety nie pamietam, bo wtedy troche lekow dostal, i nie pamietam czy ten syrop jest na recepte. Ale nawet jezeli nie, to Twoj dzieciaczek ma dopiero 6 miesiecy i na wlasną rekę chyba lepiej nie podawac nic. najlepiej spytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmastarrr
to myślicie jednak, że powinnam iść do lekarza czy mój synek znajduje się w granicach normy? bo niechciałabym go niepotrzebnie stresować i gnać odrazu do przychodni z byle powodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uystdiuqwtqkr
ja mysle, że na pewno nie musisz specjalnie z tym isc do lekarza. po prostu przy nastepnej okazji powiedz o tym lekarzowi. napweno nic sie zlego nie dzieje, spokojnie.' napisalam, ze moj 2-latek caly czas tak robil, i naprawde nic sie nie dzialo, lekarz sam na to zwrocil uwage. i dal ten lek nie dlatego, ze cos zlego sie dzialo, tylko po to, aby nie powstalo zaparcie nawykowe. ale nie denerwuj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uystdiuqwtqkr
dodam jeszcze, że na necie czytalam, ze dla kazdego dziecka jest inna norma, tzn. jedno dziecko robi 2-3 kupki na dzien, a inne co 2-3 dni. i nie jest to jakas nieprawidlowosc. dlatego ja nigdy nawet sama nie pytalam o to, bo wiem, ze dzieci tak mają. ale lekarz sam mi tak powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmastarrr
uystdiuqwtqkr- dziekuję ci bardzo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uystdiuqwtqkr
nie ma za co;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×