Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maryjka

dziecko chodzi trzymając się mebli - jakie buty?

Polecane posty

Gość zgadzam sie z agrafka!!!
pierwsze buty powinny byc elastyczne, bez sztywnej podeszwy i nie ograniczac kostek ani lydki! popatrzcie o co chodzi: http://www.seekairun.com/images/why_smaller.gif widzicie jak sie wygina? widzicie roznice miedzy tym a butem z tradycyjna gruba sztywna podeszwa? tu macie zblizenie podeszwy: http://rtestblog2.files.wordpress.com/2009/01/dewfefedcwdxwdwsx038.jpg kolejny przyklad: http://www.babble.com/CS/blogs/droolicious/2008/05/01-07/andy_detail.jpg i zblizenie podeszwy: http://www.fashionjunkee.com/assets/images/kids/trumpette_babytracks/silverblue1.jpg teraz widzicie roznice? sztywniejsze buty na grubszej podeszwie i wiazaniu za kostne sa dobre dla dzieci, ktore juz dobrze chodza. i najczesciej na sezon jesien-zima-wiasna, kiedy za oknem jest plucha, bo chronia stopy przed przemoczeniem i chlodem. na lato raczej bezsensu. buty gucio, bo o nich tez byla mozwa sa wlasnie przykladem obowia dla takich juz chodzacych dzieciakow, a nie dopiero uczacych sie, bo za bardzo obraniczaja stope i dolna czesc lydki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie z agrafka!!!
kostke mowa (przepr. za literowki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrafka1
No próbuję im to od wczoraj wytłumaczyć. Jak widzisz z miernym skutkiem. Pewne gatunki nie podlegają reformom. Dzięki za dokumentację zdjęciową. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:o nie dość, że się podszywają, to jeszcze mi nick ukradli :( Przepraszam, za swoje zachowanie i prostackie wypowiedzi, ale nie panuję nad emocjami i bardzo się denerwuję, jak ktoś ma inne zdanie niż ja. Poza tym mam rozdwojenie jaźni i raz piszę jako moja 1 jaźn, a raz jako druga. Przestańcie już się podszywać, przecież przeprosiłam. To fakt temat mnie mocno podniecił dlatego z wypiekami na twarzy śledzę cały wątek. Tak biorę tabletki na głowę, ale lekarz mówił, że jak tylko się poprawi będę mogła odstawić :) To było po tym jak w supermarkecie weszłam do wózka na zakupy i jeździłam nim po całym sklepie myśląc że to wesołe miasteczko :( Odkąd biorę leki już mi się to nie zdarza :) moje młodsze dziecko się mnie wstydzi, bo jak jestem z nim na placu zabaw to wygłaszam mowy z klubu "zielone eko-kasztaniary" i namawiam do wielorazowych pieluch. Nie rozumiem zupełnie dlaczego inne matki uciekają w popłochu uśmiechając się pobłażliwie i pukając w czoło :( Drugie dziecko nie przyznaje się do mnie przed znajomymi :o a z tymi butami to tylko żartowałam :) moje dzieci chodzą boso, zgodnie z postulatem nr 1678 klubu "Zielonych Eko-KAsztaniar". Pozdrawiam serdecznie i z góry przepraszam Was za wypowiedzi mojej drugiej jaźni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrafka1
Ortopedą? Skądże. Mamą ze stażem, która się interesuje wieloma rzeczami i lubi być na bieżąco. Skoro w krajach wyżej rozwiniętych od naszego, gdzie medycyna jest na wyższym poziomie, ortopedzi nie polecają usztywniania dziecięcych stóp, to tego nie robię. I jak się okazuje robię bardzo dobrze, bo dzieci zdrowiuteńkie. Jak traficie na dobrego ortopedę powie wam to samo, co od lat mówi się rodzicom na świecie. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacccia
Moja corka jest tez na takim etapie. dostalam dla noej juz butki zdaje sie z emela,ale na wyrost. na razie chodzi po domu na bosaka albo w skarpetach antyposlizgowych. jak jej raz na probe zalozylam buty,to tylko jej przeszkadzaly. bo wiecej jednak raczkuje i w.butach jest jej trudniej. Na moje oko np. malpa sie uczy chodzic bez butow,to czlowiek tez. tu chodzi o rownowage i wyczajenie,jak sie stopy ustawia. buty tylko przeszkadzajq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może po prostu Twoje dzieci miały szczęście i nie mają płaskostopia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agrafka1
Tak miały mega szczęście, jak i miliony innych na świecie. Wygląda na to, że to szczęście jest w takim razie bardzo powszechne. Tylko Polacy mają kurczę pecha i wady stóp, więc muszą od niemowlęctwa usztywniać kończyny. :) Dobra i tak każdy zrobi jak zechce. Nie ma co na siłę nikogo przekonywać. Kto wie ten wie, a kto nie wie to jego strata. Wracam do obowiązków, także jeszcze raz życzę miłego dnia/pracy i udanych przemyślanych zakupów. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacccia
Ja mam takie pytanie do tych wielorazowek-to sa te tetrowe normalne pieluchy czy jakies inne technologie?dziecko ma 'mokro' czy nic nie czuje z wilgoci jak w pampersach? Pytam,bo chcialabym,zeby moja mala zaczela juz niedlugo odczuwac dyskomfort z powodu pelnej pieluchy,zeby odkryla sens siadania na nocniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska wysylasz cos?
a moze to wlasnie od tego nienaturalnego usztywniania nasze dzieci maja te problemy ortopedyczne, krzywe nogi, plaskostopie, skoliozy? moze wlanie tu jest pies pogrzebany? wlasnie przez te madrosci ludowe przekazywane przez babki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska wysylasz cos?
wielorazowych nie uzywam, ale mozna poczytac w necie. to nowe technologie. nie sa moze tak chlonne jak najdrozsze pampersy, ale bardzo dobrze chlona wilgoc i dziecko jej za bardzo nie czuje ..no moze troszeczke. mozesz sprobowac jak chcesz. poczytaj o nich na innych forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wacccia
Dzieki teraz jeszcze uzywam pampersow,ale chce niedlugo czegos wlasnie mniej chlonneho,zeby czula,ze jak sie siknie,to sie robi niemilo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska wysylasz cos?
w wielorazowych jest pupie pomoc milej niz w pampkach :P bo nie są sztywne tylko naturalnie miekkie, a pampki to jak podpaski ..to samo uczucie. ja nie wiem jak bardzo jest w nich wilgotno, ale mozesz spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kami49
Bardzo dobre i renomowane buciczki Inch Blue. Ja mam 3 różne modele i zdania o tej marce nie zmienię, są po prostu idealne. Skórkowe, nóżka się nie poci, anty poślizgowe ogólnie same superlatywy oprócz jednej mianowicie cena troszkę duża. Kiedyś na allegro znalazłam podobne (wzory zgapili prawie idenatyczne jak Inch Blue) kupiłam parę i powiem wam masakra. Nóżki się małym dzieciom tak pocą, że.... Ja ostatnią parę kupiłam tutaj bo wysyłka była za free, może kogoś zainteresuje http://tree-house.pl/pl/c/Buciki/132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Liszki
Mój synek jak miał 10 miesięcy miał długość stopy 12 cm. Mając roczek buty Gucie rozmiar 22 (13 cm stopa). Kolejne buty 14 miesięcy rozmiar 23 (stopa 14 cm ) a następne mając 16 miesięcy rozmiar 24 ( stopa 14,5 cm). Obecnie ma 18 miesięcy i planuję kupić rozmiar 25 kolejne Gucie (stopa 15 cm). Zimowe buty kupiłam we wrześniu jak miał 15 miesięcy (Bartki rozmiar 25) o dwa numery większe od letnich. Zima jest długa a Tomusiowi co 2 miesiące kupuję o rozmiar większe Buty. Tomuś jest dużym chłopcem jak miał roczek ważył 12 kg i miał 80 cm. Mój mąż ma 48 rozmiar buta i 195 cm. Dzieci jak dorosną mają o 2 numery większe stopy niż rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćqewer
Oferujemy pantofle z prawdziwej skóry. W swoim asortymencie posiadamy wiele wzorów pantofli. Każdy charakteryzuje się unikatowym haftem. http://pantofle-goralskie.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobry i szeroki wybór mają na www.MalyBucik.pl - moim zdaniem to najlepszy sklep z obuwiem dziecięcym, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Ja kupiłam ostatnio trzewiki dla córki z twojelekicompl. Świetnie się sprawdzają i co warto wiedzieć nie posiadają podeszwy diagnostycznej ponieważ ich podstawową funkcją jest profilaktyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×