Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bez nadzieji1234

Czerwone, gładka ,bolesnapowracająca plama na języku???

Polecane posty

Gość bez nadzieji1234

Co jakis czas mam powracajaca plame na jezyku,najpierw jest mała potem robi sie wieksza ,jezyk staje sie gładki ,bolesny potem to znika i tak 3 razy w mc dodam ze jezyk mam biały nie jest to Grzybica mialam robiony wymaz ,czy ktos tak miał????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczulenie?
jw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srednikkreskanawias
za mocno ssiesz przy ciumkaniu dropsa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściowa na rolkach
kup sobie APHTIN na afy i polej język przy najbliższym"ataku":D używaj plynów do płukania ust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co aphtin, skoro to nie afty? ;) Afty mają czerwoną obwódkę z powodu stanu zapalnego, ale w środku są takim białawym parchem. Nie są też gładkie, a "wklęsłe" i jakby wżarte do środka. A aphtin i tak jest do bani. Byłaś u dentysty? No i jak to - skoro robiłaś wymaz, to chyba byłaś u lekarza, a on nie ma więcej koncepcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nadzieji1234
kurcze nie wiem nic innego nie zmieniam jedzenia ,proszku,caly czas to samo//czy nagle by mi sie alergia pojawiła w wieku 31 lat??? czemu wczesniej nie miałam tego... martwie sei bo lekarz moj nie wie co to jest ,ost mi to mierzył i tyle ale to znikło i dzie jest znowu maleńka plama,dodam ze ost byłam chora--przezioebiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nadzieji1234
byłam prywatnie ...flora bakteryjna dobrze wychodowana ,lekarz domowy nie wie co to wzioł linijke i zmierzył tylko ,heee brałam leki na grzybice 3 mc temu nie pomogły ,dekarin do smarowania tez nie pomogł,nie mam grzybicy raczej bo bt cos to dało jadłam tez trilac przez 2 tyg i nic i czosnek woda utlenbiona mam dosyc dlatego pytam ludzi ,dodam ze moj jezyk nie jest czerwony juz sama nie wiem jak ma wygladac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nadzieji1234
walcze z tym ,zeby mam w najlepszym stanie dbam o nie chodze do stomatologa i akurat kiedy bylam nie miałam tej plamy.....a jestem za granica... aftin tez miałam i niccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Język geograficzny, rumień wędrujący języka (łac. lingua geographica) termin medyczny służący do określenia sytuacji, gdy na powierzchni języka występują gładkie obszary o złuszczonych wierzchnich warstwach, co powoduje powstanie plam o innym zabarwieniu. Stwierdza się jego występowanie w skazie wysiękowej, w chorobach gruczołów wydzielania wewnętrznego, lub też występuje rodzinnie i nie ma wtedy znaczenia diagnostycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez nadzieji1234
NIE WIEM JUZ SAMAPATRZE NA ZDJECIA I NIE MA TAKIEGO BRZYDKIEGO TEGO JEZYKA MAM TYLKO JEDNA PLAME RESZTA W NORMIE ...JESZCZE POSZUKAM DZIEKI ZA PORADY BARDZO !!! NIE DAŁO MI TO NIC CHGYBA NIKT TEGO Z WAS NIE MIAŁ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhh???????????
gagaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dokładnie ten sam problem. Plama jest zawsze w tym samym miejscu. Czy ktoś wie co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eunomia
Też to mam, czytałam, że to bakterie, który każdy ma w jamie ustnej, ujawniają się podczas częstych infekcji gardła itp. (to się akurat u mnie zgadza). Niektóre potrawy mogą podrażniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boko
Witam, ja też mam takie czerwone plamki na języku, które stopniowo powiększają się. Pomaga mi najbardziej pukanie jamy ustnej olejem słonecznikowym na zimno tłoczonym ok.15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja tez mam cos podobnego, pojawia mi sie to dokladnie w tym samym miejscu, jest czerwone w srodku i biale na okolo. Z kazdym dniem sie powieksza a po okolo tygodniu znika. Mocno nie boli, ale szczypie i tak od okolo 8 miesiecy. Nie wiem co to jest. Czasami mam to dwa razy w miesiacu, czasmi raz ale czy tak juz musi byc? Dodam ze jezyk mam w tym miejscu jakby lekko zgrubiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też to mam .Już trzeci raz w ciągu dwóch miesięcy. Lekarz rodzinny nie wie co to jest. trzeba iść do laryngologa i stomatologa. Również można zrobić badania na cukier. tyle wiem . To jakiś kosmos że nie potrafią pomóc człowiekowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dowiedzial sie ktos co to jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylem z tym w szpitalu specjalistycznym w Anglii bo tutaj mieszkam, powiedzieli mi ze to jezyk geograficzny. Dziwne. Mi to nie wyglada na to, ale to przeciez lekarze i chyba wiedza lepiej. Powiedzieli rowniez ze nigdy nie bylo przypadku aby z takiego czegos powstala przemiana nowotworowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rasalgul
Czerwony Punkt Film w jakości HD dostępny online >http://24filmyonline.pl?u=Czerwony_Punkt Czerwony Punkt w reżyserii Patryka Vegi to film krótkometrażowy, który powstał jako etiuda promocyjna serwisu VOD Showmax wchodzącego na polski rynek. Produkcja jest historią biznesmana, który otrzymuje niepozorny prezent, którym jest wskaźnik laserowy. Wkrótce okazuje się, że wskaźnik przysporzy bohaterowi wielu problemów. W najnowszym filmie Patryka Vegi występują Ewan McGregor, Olga Bołądź, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski, Tomasz Oświeciński, Piotr Stramowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej92
Mam to samo od 10 miesięcy. Laryngolog stwierdziła, że mogę mieć na coś alergię... wątpię. Pojawia się mała czerwona plamka, powiększa się, a dookoła biała obwódka. Nie boli, może lekko piecze czasami. Zniknie i po jakimś czasie to samo, na czubku języka ale w różnych jego miejscach. Ciekawe... Jak ktoś odkryje co to i uda się zapobiec nawrotom proszę tutaj o informację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goooość11

Witam 🙂

czy ktoś dowiedział się jak można się tego pozbyć ? 

mam to samo i już wariuje 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbigniew

Witam,

mam to samo, tak jak opisujecie, mała plamka, która się powiększa, dookoła biała obwódka i po jakimś czasie znika. Występuje w tym samym miejscu języka (na czubku po lewej stronie). 

Powraca niespodziewanie co jakiś czas, lekarz nie wie co to jest. Laryngolog też nie wie. I tak już od 2 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również od ponad 1.5 roku mam powracające plamy na języku. Wygląda to tak że najczęściej na końcu lub sporadycznie na bokach języka pojawiają sie białe plamy ktore sie stopniowo powiększają, podczas np jedzenia biała plama się ściera pozostawiając czerwony środek z białą obwódką. Obwódka powiększa się i po paru dniach znika. Kilka dni spokoju i znów rozrastająca sie nowa plama lub plamy. Bylem u dwóch laryngologow oraz u alergologa. Jeden laryngolog stwierdził ze to refluks żołądkowy drugi że mam alergię pokarmową a alergolog ze to język geograficzny. Lekarz rodzinny stwierdzil ze nie ma pojecia co to jest - badanie krwi wykazalo jedynie nieznacznie podwyższone próby wątrobowe i kazał zażywać hepatil... mialo pomóc ale nie pomogło. Czekam na komentarze kogos komu udalo sie pozbyć tych plam. Pozdrawiam.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×