Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Ja też stosowałam taką maseczkę teraz jak byłam chora. No i nie zaraził się. A przetestowaliśmy to już w grudniu jak mój mąż był chory a potem jego rodzinka. Kupiłam trochę na zapas i dawałam tym podejrzanie pociągającym nosem co nas odwiedzali :) Może to niezbyt miłe z mojej strony, ale przynajmiej skuteczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też stosowałam taką maseczkę teraz jak byłam chora. No i nie zaraził się. A przetestowaliśmy to już w grudniu jak mój mąż był chory a potem jego rodzinka. Kupiłam trochę na zapas i dawałam tym podejrzanie pociągającym nosem co nas odwiedzali :) Może to niezbyt miłe z mojej strony, ale przynajmiej skuteczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to i ja sie zaopatrze w takie maseczki, na razie jestem zdrowa, ale za to Malgosia znow przywlokla z przedszkola eh.... Smarka, kicha, koniec swiata....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka ale swietny ten twoj maluszek ...a jaki bystry juz...miesiac róznicy a jak twój juz o wiele wiecej umie...mój dzis ze dwa razy na boczek sie juz przekręcił z plecków, chciałm to uchwycic i nagrac ale nieudało mi sie ..moze jutro... ...Gosia miałam pytac a twój Łucjiusz:) ma jakie oczka po mamie czy po tacie...bo podobna raczej do taty...chociaz pierwsze moze byc i mieszadełko a poza tym dziecko sie zmienia...powiem ci ze ja bym jej nie poznała ze zdjec po porodzie a teraz a wogóle to wydaje sie z tego zdjecia w wózku ze duza z niej dziewczynka... ...moi panowie chyba beda do siebie podobni i wydaje mi sie ze beda jak bracia kliczko(jak wiecie jak wyglądaja)..fajnie beda wyglądali jak starszy bedzie miał 30 lat to młodszy bedzie miał 16:)...niezle nie:)... ...co do lekarzy..znam to ...cos powiedzą nie przemysla...zasieja ziarno niepewnosci w sercu matki i ta biedna potem szaleje...ja tez tak miałam ...pisałam wczesniej chodziło o asymetrie...a wezidełko tez kazała przycinac ale moja pediatra mówiła ze nie widzi potrzeby i tak zostawilismy a potem poszlismy z wynikami do temtej co kazała juz, zaraz po porodzie nacinac - stwierdziła ze ona by sie jeszcze wstrzymała bo narazie tez nie widzi potrzeby...pieknie ...szlag by trafił...a jak bysmy nacieli...dobrze ze mój mąz nie jest w gorącej wodzie kąpany bo ja to musze miec wszytsko u dzieci idealnie..zreszta jak kazda z nas...wiadomo... ..dziewczyny ale ten czas zap...ala...juz jest 1 marzec ..SZOK!!!! nawet nie wiem kiedy mi to zleciało...tez tak macie...za 2,5 miesiaca do pracy...a za 20 dni wiosna i moje urodzinki:) *******************************niech stanie sie wiosna*******************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do maseczek to siwetna sprawa...ja tez sie zaopatrzyłam jak młody jakiegos wiruska załapał w szkole...siedział w swoim pokoju rzecz jasna a jak wychodził z niego to maseczka na twarz i pozamiatane...oszczedziły wiruski małego:):) pozwole sobie na: PRZWYWOŁUJE DO TABLICY Creamyful Grudzien_85 1111ewa ada1305 patisonek87 Przeterminowana AgataHa Listopadowa M ...dziewczyny gdzie sie podziewacie..napiszcie cos o Waszych maluszkach i o Was samych...a jak nie chcecie lub nie mozecie...to pozdrowionka z Kaffe:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biegaczka, nie wydaje mi się jakąś duża, może długa , bo pamiętam jak tu pisałyście że maluchy mają 62 cm i że długie są , więc z ciekawości zmierzyłam swoją ostatnio i wyszło 64, ubranka to i w 56 niektóre wchodzi a głównie 62, wagi wam nie podam póki co bo szczepienie 8 dopiero, na ostatnim ważyła 5450, a że zmienia się to fakt, nawet znajome mi to mówią, wyśle przy okazji fotke zaraz po narodzinach i świeżą jakąś ;)co do oczu to póki co nie ma do końca ani moich ani męża, chociaż przyglądając się na strukturę tęczówki to ma taką jak mąż, ale kolor ma ciemniejszy i gdzieś tam brąz przebija. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biegaczka, gdzie te Twoj Dawid tak przyspał? W szkole? ;) fajny chłopak! Ile ma lat? Kurcze filmiki mi sie nie otwieraja, a chcialam Leonka zobaczyć.... Moze na laptopie sie uda... Z tego co czytam, to w wiekszosci zaniedlugo do pracy wracacie, chyba tylko ja kura domowa zostaje w domu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krucha ja tez w domu :-) mam swoja dzialalnosc cos tam planuje ale i tak by siedziec przynajmniej do roku z mala :-). A jak wyjdzie zobaczymy. Moja sie podnosi. tzn lezy na pleckach to tak podnosi glowe bez podtrzymywania sie na rekach ze plecki tez sie podnosza. Ma dopiero 3 miesiace wiec troszke sie boje zeby potem nie miala jakis problemow, ale przeciez nie bede jej odpychac do podlogi na sile. Poki co nowych umiejetnosci nie ma. Z pleckow na boczek przewracala sie juz majac 2 miesiace. A z brzuszka na plecki przewracala sie ale teraz przestala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam zamiar zostać przy małej, chociaż po macierzynskim zostanę bez kasy, może coś w domu będę kombinowała. Zobaczę . Jakoś mi ciężko będzie młodą zostawić , a żaden kredyt nas nie ciśnie więc trochę się pomęczymy . Chociaż za każdym razem mąż niby w żartach mówi że po macierzyńskim do pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też w domu będę z dzieciakami jak długo to zobacze ale max to jak mały będzie miał 2,5 roku dam go do przedszkola a ja poszukam jakiejś pracy ale to tylko plany zobaczymy jak się życie potoczy ale mnie szlak trafi jak dłużej będę siedziała w domu może wykombinuje jakiś domowy interes.\ ...biegaczka... takiego masz dużego syna a tak młodziutko wyglądasz ile miałaś lat jak go urodziłaś?? (bez obrazy za wscibskość ale tak z ciekawości pytam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to fajnie, to moze temat nie padnie :) Mamy ktore maja coreczki, rozchylacie przy przewijamiu wargi sromowe, no te czesci ciala i porzadnie tam czyscicie? Bo ja tam nie grzebie ale dzis niechcacy rozchylilam i ujrzalam brud jakis stary z kupy chyba... Malgosi tez tam nie czyscilam mocno bo tak lekarz kazal a jak Wy robicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krucha no ja myje między wargami,chociażby nawet z maści, bo pomimo że w środku nie smaruje to i tak po całym dniu te maści tam się dostają, oczywiście nie pcham palucha do dziurki ale delikatnie z wyczuciem czyszcze. Jak obawiasz się że zrobisz krzywdę, to po kąpieli weź patyczka do uszu delikatnie rozchyl i namoczonym przemyj z brudu, na początku tak robiłam jak to takie malutkie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi lekarz powiedziala zebym nie bala sie rozchylila skore i porzadnie wyczyscila naokolo warg by mala infekcji nie zlapala. ja robie jak gosia z patyczkiem do uszu nasaczonym woda. Na pierwszej wizycie nie wiedzialam to jak rozszerzyla to taki syf ze wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nikt nie mówił ale tak poprostu dla mnie to było naturalne że ja tam trzeba umyć , przecież my też się myjemy conajmniej 1 dziennie, ja min 2, więc młoda też musi być czysta. Podczas dnia przy zmianie pieluchy też czasami przetre zwiniętą chusteczka lub mokry płatkiem złożonym na pół i tym rantem co powstał po złożeniu. Odebrałam lapka , kumpel mi go skonfigurował pod net w telefonie, jakby chociaż chodził na tyle żeby swobodnie strony przeglądać to już będzie coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nikt nie mówił ale tak poprostu dla mnie to było naturalne że ja tam trzeba umyć , przecież my też się myjemy conajmniej 1 dziennie, ja min 2, więc młoda też musi być czysta. Podczas dnia przy zmianie pieluchy też czasami przetre zwiniętą chusteczka lub mokry płatkiem złożonym na pół i tym rantem co powstał po złożeniu. Odebrałam lapka , kumpel mi go skonfigurował pod net w telefonie, jakby chociaż chodził na tyle żeby swobodnie strony przeglądać to już będzie coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAAAAM :) mam net na kompie i całkiem nieźle sobie radzi , to nie stałe łącze co prawda ale myślałam że gorzej będzie to działało :) w końcu na pocztę weszłam bez problemów dzieciaczki macie boskie, Max oczka faktycznie cimniutkie super a Dawid ,,,, mmmmm przystojniacha :) na filmy na razie nie mam czasu bo tylko próbę zrobiłam :) ale się cieszę nawet sobie sprawy nie zdajecie :) Uciekam na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, my po piątkowym szczepieniu , Igoras waży 6980 (urodzeniowa 3120) i wchodzi w rozmiar 74 , ale on duży jest i tak mówiąc szczerze to nie wiadomo po kim ;) W związku z tym, źe Igoras ciągle je (czyli moim mlekiem się nie najada) lekarz powiedział że możemy podać pierwszy raz już soczek (od 4 miesiąca) kupiłam marchewkowy i jabłkowy. Po marchewkowym miał biegunkę więc chyba narazie sobie odpouścimy. Za parę dni spróbujemy z jabłkowym. Jak skończy 4 miesiące czyli po 17 marca możemy podać pierwszą zupkę (ale nie na mięsie)> Odciąży to mnie i Igor będzie bardziej najedzony. A jeżeli chcę odstawiać to on proponuje odstawiać go jak już będzie jadł dwa posiłki czyli np soczek i zupka. Wtedy mam kupić mleko modyfikowane i tez delikatnie włączyć do diety i stopniowo zwiększać ilość . Biegaczka, a ty jak z odstawianiem ? Ja mojej młodej jak była noworodkiem myłam pomiędzy wargami ale jak mówicie bardzo delikatnie, a po jakimś czasie "normalnie" Biegacza, też czas baardzo szybko leci, chyba już nawet powstał wątek listopad 2013 :) . No i wiosna, wiosna ach ja nie mogę się już doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamy !!!! W Warszawie widzę, że mamy wiosnę, ale może jest zimno jak wczoraj - przekonam się na spacerku, ale najpierw śniadanie trzeba zjeść. 🌼 Mamy karmiace piersią - co może oznaczać zielona kupka u dziecka ? Od jakiś 2-3 dni ma własnie taki kolor no i robi ją dosyć często bo z jakieś 5 razy na dobę. Wcześniej robił 1-3 dziennie i była jak żółta musztarda. 🌼 Ewela - to duży jest Igor. Mój głównie rozmiar 68 nosi a jest starszy od Twojego bo ju skończył 4 miesiące. A napisałaś, że ciągle je tzn. co ile czasu ? W nocy często się budzi na cyca ? Chciałabym to porównać do mojego karmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka moj Wojtus mial zielone kupki jak byl malutki i polozna mowila mi ze to wina mojej diety :( Moze zjadlas cos nowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenoka no naprawdę jest duży, nawet nie gruby ale taki zbity , w porównaniu do Amelki to naprawde różnica jest ogromna, nawet sprawdzałam w książeczce zdrowia, ona taką wagę miała jak skończyła 8 miesięcy , z tym że ona całe życie zawsze najmniejsza i zawsze ledwo mieści się w siatce centylowej :P. W ciągu dnia ostatnio je czasem co dwie godziny ale zdarza się że co godzinę. Np przed drzemką zjada dosyć dużo potem zasypia na 30 min i budzi się głodny :P , potem ze dwie godz. przerwy i znowu jedzenie. Za to jak pójdzemy gdzieś na długi spacer, albo w odwiedziny do kogoś potrafi nie zjeść nawet 3-4 godz. W nocy mamy tak: po kąpieli karmienie : 20.00 i śpi do 23.30 potem natępna : 1;30 potem ok 3;00 potem ok 4;30 ............6,15 i śpi do 7,00 budzi się głodny i nie je do godziny 9,30 i potem znowu zasypia na godzinę , budzi się głodny ... Dziewczyny chyba dużo co ? Jestem niewyspana, przemęczona i czasem jak sobie pomyślę że muszę go nakarmić to chce mi się uciekać. Nie mogę go dokarmiać bo najzwyklej w świecie nie chce mleka mm :P . Więc albo pierś albo MM . Postanowiłam sobie że wytrzymam do 17 czyli aż skończy 4 miesiąc i chyba go odstawię. NIe wiem może przesadzam ... bo szkoda mi go dawać na sztuczne skoro mam ja ... no ale ja też jest człowiekiem i mam jeszcze jedno dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez mowila ze to dieta. Nie pamietam po czym miala takie zielone kupki, ale jak najem sie dziwnych rzeczy to od razu widac. Leonka ja wczoraj odpuscilam spacer bo mialam gosci ale widzialam ze wiatr byl potworny. Ja zaraz wychodze. mam nadzieje ze wiatr glowy mi nie urwie. Chce kupic malej polarowy kombinezon bo wiosna sie zbliza. A jak bedzie ladnie to pewnie standardowo 2,3 h pochodzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela moja tez teraz jakas bardziej glodna, ale w nocy budzi sie tylko raz. Wydaje mi sie ze je wiecej by pobudzic proces laktacji i potem znowi bedzie ok. Ale zobaczymy ja chyba bede karmic do 6 miesiaca bo tez chce miec jakies zycie. Moze to egoistyczne ale z drugiej strony wychodze z zalozenia szczesliwa mama, szczesliwe dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,,, wiosna, wiosna a ja znów dół,,, miałam się dziś do Krakowa wybrać bo chciałam się za rodzinnym ruszyć i inne sprawy załatwić to dupa... pojechali dziś z Babcią do lekarza niby Teść wracając mial odebrać szwagierkę a ja miałam mieć wolne to dupa... auto się zapaliło jak jechali to Krakowa ,,, jakieś pieprzone fatum ,,,, dochodzę do wniosku że nasz rzęch jaki trup taki trup sypie się cały i strach nim jechać ale nigdy nas nie zawiódł i pali od kopa nawet przy wysokich mrozach, i nie zapala się wrrrrrrrr Zwariuje tu jak to będzie tak wyglądało dalej bo ja z tych co na dupie nie na widzą siedzieć zwłaszcza w taką pogodę . Wciąż tylko Wam biadole ale dziś już w ogóle mnie dobiło to . W sobotę u siostry byłam to chociaż pogadałam z sobie trochę o innych sprawach . Pewnie pamiętacie ja na swoją matkę nadawałam jeszcze będąc w ciąży? Nie wiele się zmieniło ,,, i sama nie wiem czy lepiej to olać czy się tym przejmować ,,,, dziecko ma 3 miesiące ,,,,, i była 1 ,,,, drugi jak ją tescie na pępkowe zaprosili,,,, a ma taką samą drogę do mnie co ja do niej a zanim babci się pomieszało bylam prawie codziennie w krk , nie ważne czy śnieg czy deszcz ,,, i bez auta bo wiecie że my pociągami się wozimy ,,, ale jej ciężko dupę ruszyć żeby wnuczkę odwiedzić ,,, Mojej młodej się coś pomieszało,,, śpi jeszcze ,,,,, Leonka może to być od diety, któraś też coś pisala że jak się często pierś zmienia podczas jednego karmienia to ponoć też ale nie wiem czy czegoś nie pomieszałam,,,, ja ostatnio też się zastanawiałam czy z moją wszystko ok bo robiła kupę za kupą i to takie że wypływały a teraz jedną 2 na dzień a przed wczoraj w ogóle nic nie zrobiła . Idę się chociaż ubrać ,,,, zazdroszcze tym co mieszkają już samodzielnie . ech .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze no z tą dietą to chyba nie bardzo bo nic takiego nie jadłam nowego. Ale podczas karmienia czasem zmieniam piers 4 razy bo z jednej nie chce, a zdrugiej się przyssa, a potem znów z tej już nie chce to powrót do pierwsze i tak ze 4 razy czasem mu zmieniam cyca. 🌼 Ewela to sporo chyba razy je. A długo ssie ? Bo dziewczyny u mnie znów zmiana jedzenia - jeszcze niedawno pisałam, że nie chce jeść, albo, że je co 5 godzin - teraz już je co 2 - 2,5 godziny - tak samo w nocy jak i w dzień - a pod wieczór po kąpieli to i co 1-1,5 godziny. Ale krótko siedzi na cycu - tak góra 10 min - no chyba, że wieczorem to dłużej bo przysypia. Mamy mieć szczepienie po 18 marca to zapytam o możliwość jakiegoś kleiku, glutenu czy kaszki - nie znam się jeszcze na tym :) Zeby chociaż w nocy dłużej pospał a nie co już lepiej przysne to on się budzi :( 🌼 Idris a Ty gdzie na takie długie spacery chodzisz ? 🌼 Gosia a Ty się nie przejmuj - na wiosnę może zaczną sięfajniejsze i weselsze dni - zawsze jak jest słoneczko to jakoś tak radośniej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem Leonka, ale pod warunkiem że się ma swobodę ,,, nie tak wyobrażałam sobie macierzyński ,,,,, no cóż muszę zacisnąć zęby i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż, to fakt - musisz zacisnąć zęby i poprostu olać wiele spraw, ale najważniejsze, że dla swojej niuni jesteś całym światem. Zresztą z tego co pamiętam to budujecie swój dom - tak ? To z czasem będziesz miała lepiej niż pewnie nie jedna z nas - zresztą nie wiem jak inne mieszkają (może się mylę), napewno lepiej niż ja i nasze 44 m2 :) Fakt faktem i nie narzekam bo - ciasne, ale własne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela ja też mam takie same pobudki w nocy ja ty czasami częściej w dzień to ciągnie co godzine a wieczorem dostaje butelke 120 ml wypija ja narazie chce karmić piersią bo patrząc na ceny mleka i jak częso trzeba by było kupywać to taniej wychodzi cycek. A co do kup to mój często ma zielone. GosiaqKR ja też zazdroszczę tym co mieszkają sami my mieszkamy z moją mamą siostrą i bratem i mnie nieraz szlak trafia ale na szczęście już niedługo wiosna i większość czasu po za domem będziemy spędzać bo teraz to i mnie coś bierze od tego siedzenia na dupie i co chwila karmienie wyciąganie tego cycka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×