Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Lenka888

Nerwica lękowa w ciąży.Czy któraś z Was tak ma?Jak sobie z tym radzicie?

Polecane posty

aha i pomimo magnezu i naprawde dobrej kondycji psychicznej - objawy nerwicy nadal mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skończyłam 23 tydz. ciązy. Do 20 tyg. było nawet OK, myślałam że w ciązy nerwica i lęki minęły i byłam szczęsliwa. Ale niestety niedwano zaczłeo sie. Palpitacje, wysoki puls - serce wali, ból napięciowy głowy, gorąco w twarz, ból pleców, karku, ogólny lęk, przerażenie, spiecie całego ciała, brzucha, uczucie gorąca, mogłabym pisać w nieskończoność. Melisa nie pomaga. Strach o dziecko jest nie do opisania, wiąże sie to z płaczem rozdraznieniem. Nie ma mowy o wyjściu do sklepu na dłużej, do kościoła, nigdzie! Budzę sie z bólem brzucha jak na biegunkę i ogólnym roztrzęsieniem i pospiechem. Wszystko nerwowo w napięciu Więzienie w domu ze swoimi lękami. Błędne koło żeby sie nie denerwować bo dziecko i jest jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitamin well everyday
magnez na nerwicę ? :D:D:D ubawiłam się :D mogne to ja moge jeśc garściami i nie działa na mnie w ogóle !! Może na kgoś kto jest tylko nerwowy by podziała ale nie na kogoś kto choruje na nerwicę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skąd wiesz, że Ty masz nerwicę? ja miałam zdiagnozowaną przez lekarzy meaa a ile magnezu jesz dziennie? Ile jonów? bo może za mało i ja już z doświadczenia wiem, że magnez trzeba zmieniać, bo nie każdy na każdego działa i odstawić kawę, herbatę, napoje gazowane, cukier i mleko bez tego nie idzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitamin well everyday
nefiii spokojnie to tylko 4 miesiące, nawet nie wiesz jak szybko zleci, po co o tym myślec i sie przejmować , nawet jak Cię dopada lęk to tylko lęk więc przestań się na nim koncentrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitamin well everyday
Rafinka tak miałam diagnozowaną przez psychologa i psychiatrę poza tym mam jeszcze fobię społeczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinnnny
mjnhbgvfd - leki pomogly mi znowu byc soba. Daly mi to, ze zylam normalnie, nie balam sie wyjsc z domu - tak jak kazdy inny czlowiek. Zadnych objawow lęku. Teraz nie biore bo jestem w ciazy i wszystko wrocilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mówię o nerwowości ja miałam takie objawy: zawroty głowy, bezsenność, budzenie się zlana potem, niemożność zaśnięcia, bo czułam się, że się zapadam gdzieś i towarzyszył temu straszny lęk, gula w gardle, nagłe ściskanie karku i paraliżujący lęk, drgawki, drętwienie rąk i nóg, uczucie, że właśnie umieram, duszenie się wylądowałam w szpitalu meaaa, mnie też zastanowiło, że ja człowiek optymistyczny i spokojny ma nerwicę jakoś mi się to kłóciło i jak przeczytałam tą stronkę, to stwierdziłam, że może ja włąśnie nie mam choroby ducha tylko ciała :D no i zaczęłam jeść ten magnez + potas + wit B complex + olej lniany omega 3 dziewczyny, naprawdę pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinnnny
vitamin well everyday ja tez mam fobie spoleczna i to jest moj glowny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafinka - a aż sprawdziłam ;) 2x125mg, kochana ja wiem ze magnez pozwala wyciszyc nerwy bo jak nie łykam i pije duzo kawy to wtedy czuje sie fatalnie, jestem podłamana, wszystko mnie dobija, mam chandre. ale magnez działa tylko na to a nie ma moje kompulsy czy obsesje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vinga28@wp.pl
Czytam was od początku. Dodałam do ulubionych. Będę zaglądać. Ja urodziłam dwoje dzieci, wyszłam z tego. Bez terapii. Leki, leki i jeszcze raz leki! Tylko muszą być dobrze dobrane. Mam nerwicę lękową i nerwicę natręctw. Meaa, ale się z ciebie uśmiałam, do łez! Ty wyrwałaś klamkę, ja drzwi z futryną :-D. Dziś się śmieję ale wtedy było ciężko. Nie mam teraz czasu pisać, będę ok.21:30. Dzieci już śpią a ja mam czas. Trzymajcie się. Do wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitamin no więc widzisz - Ty miałaś zdiagnozowaną nerwicę i ja też a mnie magnez pomógł myślę, że to co pisza na tej stronie to prawda, lekarze podtrzymują te mity, bo kasę mają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaa ja przestałam pić kawę jak brałam magnez ona strasznie go wytrąca herbata też i też nie piłam, do dzisiaj nie piję dziewczyny, zrobicie jak chcecie, ale proszę, tylko poczytajcie tą stronę i całe menu po lewej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitamin well everyday
Rafinka a może koncerny produkujące magnez podtrzymają opinię że to on pomaga ... no wiesz tak można gdybać,znam osobe której leki na nerwice pomogły niesamowicie i może normalnie żyć, magnez brała wcześniej i nic jej nie dał. Każdy jest inny i na każdego działa co innego. Fajnie że jednym pomoże tylko magnez ale drudzy bez leków n receptę nie wyjdą z domu choćby zajadali się tonami magnezu i wyeliminowali cala kofeinę ze swojego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinga :D hehehe to znaczy, ze bardziej zapalczywie sprawdzałaś te drzwi :P mnie na krótki okres czasu pomógł wierszyk wypowiadany przy nacisnieciu klamki (celem sprawdzenia czy zamkniete oczywiscie) mówiłam: raz dwa trzy zamknięte drzwi. potem juz mnie tak frustrowało, ze mówiłam: raz kurwa dwa kurwa trzy zamkniete jebane drzwi :o aż w koncu pzrestało pomagac :Di niestety z kazdego pietra musiałam sie wrócic zeby jeeeszcze raz sprawdzic czy aby napewno zamknełam klnąc w duszy na siebie: ty idiotko przeciez zamknełaś, kretynko skonczona - mimo to i tak szłam...i szarpałam te klamkę bez konca ;) teraz jak wychodzę z dzieckiem to nie chce jej robic siana z mózgu i wracac i sprawdzac te drzwi ;) więęęęc żeby byc pewną, ze zamknełam te drzwi sprawdzając naciskam tak mocno klamkę (kiedys przysięgam że ja urwę!!) ze wpija mi się w dłoń i potem schodząc ze schodów (z 4 piętra) nawet na parterze zerkam na rękę - jest czerwona pręga, boli jak cholera - więc drzwi zamknięte :D wracac nie muszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinnnny
vinga28@wp.pl - ja tez sie usmialam z tej klamki ale glupio mi bylo to napisac :) Rafinka - mam wrazenie, ze bylas zle zdiagnozowana. Moze bylas po prostu nerwowa przez niedobor magnezu i lekarz stwierdzil nerwice, ale na prawdziwa nerwice spowodowana czynnikami spolecznymi, nieszczesliwym dziecinstwem itp zwykly magnez nie podziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytajcie też tutaj, co ludzie piszą http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=315 ja też właśnie na forach znalazłam ludzi co latami chorowali na nerwicę, łykali prochy a w końcu wyleczyli się magnezem dlatego też postanowiłam spróbować no przecież sama tyego nie wymyśliłam mi się udało i przekazuję dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnez np nie sprawi, że mama mnie pokocha :( chociaż teraz to mnie rypie co ona do mnie czuje :D chociaż nie... cały czas to siedzi gdzieś tam w środku... w mei :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trinny, ciało człowieka działa, bo zachodzą w nim reakcje chemiczne, jak coś brakuje, to źle zachodzą cyklofrenia to brak litu no to może nerwica to faktycznie brak magnezu, omega 3 itp czasem wydaje mi się, że ludzie lubią swoją nerwicę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitamin, ja nie mówię że każdemu magnez pomoże, ale od niego najlepiej zacząć, bo kuracja jet prosta i tania a może ta dziewczyna ma problemy z przewodem pokarmowym i nie wchłania magnezu? albo z nerkami i za dużo wylatuje? a może ma kandydozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vinga28@wp.pl
Meaaa, świetna jesteś. Piszesz to w tak zabawny sposób, a to przecież prawdziwy dramat. Ja na prawej ręce miałam odgniaty i pęcherze, tak jakbym urodziła się z grabiami w ręku. Wszystko od klamki. Ale drzwi to nic- prawdziwy koszmar to kurki z gazem. Wybierałam się do spania ok.21 a tak naprawdę trafiałam tam ok.pierwszej w nocy. Wycieńczona i spocona. Że już nie wspomnę o tym że spanie odeszło. A wszystko przez wpatrywanie się w kurki z gazem, czy aby na pewno jest zgaszony. Kiedy w końcu kładłam się spać, tak naprawdę nie byłam pewna czy wszystko ok, więc z wyra i do kuchni. Chociaż tylko powąchać.... I na to znalazłam sposób- robiłam piecykowi zdjęcie telefonem komórkowym. Kiedy nadeszła mnie nieodparta ochota wstać, patrzyłam na zdjęcie i... aha, jest dobrze :-D . A teraz naprawdę znikam. Popatrzę wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, meaa siedzi i znada ci magnez.. dobra spadam, chciałam tylko pomóc a spytajcie waszego lekarza, żeby zmierzył wam poziom magnezu jeżeli zrobi wam badanie z krwi, to zmieńcie lekarza jołopy tyle lat się uczą a nie wiedzą, że poziomu magnezu w organizmie nie mierzy się w krwi... mój mi zmierzył własnie tak i powiedział, że bajki opowiadam no więc sama wzięłam się za swoje leczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinnnny
Mialam stad isc, ale obiad robie na raty i ciagle przychodze i podczytuje :P A moze warto posmiac sie z naszych objawow nerwicowych? Moze to je spłoszy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjnhbgvfd
Trinnnny czyli jak zaczełaś brać leki tonie było Ci już słabo, mogłaś być w tłumie ludzi nie wpadałaś w panikę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjnhbgvfd
Rafinka a jak sie bada magnez bo ja badam z krwi i jest wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkokaa
moja siostra 10 lat temu urodziął dziecko i przez całą ciąże jadła leki na nerwicę a własciwie jeden lek, dziecko jest zdrowe uśmiechnięte i przeeeeinteligentne. Lekarz ginekolog wtedy sam jej mówił że dla dobra dziecka i jej lepiej bac lek który jej pomoże się uspokoić bo leprzy lek niż nerwy dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinnnny
mjnhbgvfd - dokladnie tak. Jak bralam leki nie mialam zadnych atakow. Moglam robic wszystko to co inni ludzie. Wlasciwie to udalo mi sie zapomniec o tym, ze mialam jakies problemy psychiczne. Po prostu bralam leki i zylam normalnie, bez stresu i bez zadnych napadow dusznosci i trzesacych sie rąk przy kasie w sklepie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjnhbgvfd
Trinnnny wow :) ale fajnie miałaś :) a mogłabyś napisać jaki to lek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziom magnezu w organiźmie dość trudno zmierzyć większość magnezu siedzi w kościach 60-70% reszta w narządach a we krwi jest tylko 1% z tym, że jak magnezu brakuje, to organizm ciągnie go z kości do krwi, bo inaczej nie mógłby funkcjonowac tym sposobem we krwi zawsze będzie wysoki poziom, nawet jak kości masz już sporo odmineralizowane jedynym badaniem jest badanie z włosów tytaj jest fajne opracowanie naukowe o magnezie, warto poczytać jak jest ważny, ja nie miałam pojęcia http://www.aptekabatorego.pl/magnez.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×