Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama taka jak wy

dziewczyny, czego używacie do zmywarek i gdzie to kupujecie?

Polecane posty

Gość mama taka jak wy

jak w temacie...proszę o wskazówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sól tabletki i
raz na miesiac plyn do czyszczenia. Ten plyn kupilam na allegro,a le w lidlu też kiedyś byl calkiem niedrogo i nakupiłam sobie na zapas. Tabletki to jakieś lepsze zazwyczaj somat, a sól obojętnie jaka, z Rossmana czy z Tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko SomatGel, uważam, że dużo lepiej się rozpuszcza niż tabletki, dostępny w każdym markecie typu Tesco, Auchan. Do tego zawsze w zmywareczce wisi odświeżacz Finish i raz w miesiącu również Finishem jest czyszczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama taka jak wy
rozumiem...pytanie kieruję, bo właśnie tak patrzyłam sobie na allegro i są zestawy: sól+nabłyszczacz+tabletki+czyścik+zapach, ale czy to wszystko jest potrzebne? nie ma takiego preparatu np.3w1, żeby nie było trzeba tej soli i nabłyszczacza ładować? nie znam się, bo się właśnie wyprowadziłam od rodziców i kupiliśmy zmywarkę i jeszcze jej nie włączałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sól tabletki i
są jakieś żele i tabletki 3 in 1 ale zależny jaką masz wodę. Ja mam twardą i muszę mieć sól. Nabłyszczacza już nie używam wystarczy ten co jest w tabletce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my też używamy tabletek
i soli. Sól ostatnio kupiłam Ludwik i jest OK. Tabletki stosowaliśmy Finish i Ludwik, jest ok. Kupiłam ostatnio jakieś tabletki na allegro Oxo, skusiłam się bo niby Brytyjskie, dobre... są straszne. Słabo myją i niszczą nadruki na kubkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parówcia Viva
Ja używam kalgon dłuższe zycie kazdej zmywarki to kalgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i jeszcze
trzeba miec jakis zapach do zmywarek-ja kupuję cytrynowy finish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama taka jak wy
właśnie patrzyłam na aukcje allegro i są takie tabletki alles in 1 niemiecki finish. myślicie, że się opłaca za 55zł z wysyłką 84szt? mają już w sobie sól i nabłyszczacz. dodatkowo u tego samego sprzedawcy jest czyścik za 7zł 250ml i zapach 3szt. za 13,50zł. warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio miałam tabletki z ludwika- super , w niczym nie ustępują tym z fisnisha. Teraz mam kupione właśnie jakieś niemieckie, wychodziły groszowo jakieś 35 gr sztuka. Całkiem przyzwoite ale ja i tak daję dodatkowo nabłyszczać. Nawet najtańszy z Robota za 12 zł a sztućce np dużo ładniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bialyaster
nie oplaca sie, uderzaj do Lidla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama taka jak wy
tam jest finish czy jakieś lidlowe dobre rzeczy? ceny są niższe niż te co podałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dobre sa chociaz?
rozumiem, ze sa produkowane przez dobra marke, ale sa tansze, wiec moze sa gorszej jakosci? zeby nie bylo, ze autorka kupi taniej i dwa razy straci, bo to sie gowno okaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w lidlu sie
opłaca kupowac te tabletki i inne akcesoria do zmywarek-generalnie chemia jest tam dobra i tania np środki czystosci z serii W-5 -rewelacja za niskie pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki, sól, nabłyszczacz + co jakiś czas taki płyn czyszczący - wszystko finish. u nas nic innego się ie sprawdza, mamy bardzo twardą wodę. kupuję różnie, w zależności gdzie akurat jest promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama taka jak wy
a jak mogę sprawdzić, że woda jest twarda? po czym się poznaje? dodatkowo są też zapachy do zmywarek, gdzie to się wiesza?;p...myślałam nad zakupem tych tabletek 3w1 już z solą i nabłyszczaczem, chyba, że to pójście na łatwiznę i g... daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam te 3 w 1, ale i tak daję resztę. zapachu nie potrzebuję, bo myję codziennie, a bardzo tłuste/ brudne naczynia zawsze przed włożeniem opłukuję, więc nic nie śmierdzi :) co do wody - do zmywarek dają takie paseczki, można też kupić w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są nawet tabletki 7w1 (somat lub calgonit) i żel, który wymieniałam też nie wymaga nabłyszczacza ani niczego dodatkowego. nie wyobrazam sobie bawić się w ładowanie tylu rzeczy, leję płyn i zmywam ;) wcześniej używałam właśnie tabletek 7w1 i się sprawdzały, też nie musiałam nic dodatkowego dawac. jedynie ten odświeżacz dodatkowo sobie wieszam, bo po prostu ładnie pachnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama taka jak wy
strzałko, no właśnie widzialam te 7w1 finish=calgonit i sie zastanawiam nad kupnem, bo wkładam tabletke,zawieszam (no wlasnie nie wiem gdzie;p) zapach i jazda, bez zadnego uzupelniania i wybierania pobierania soli i nablyszczacza, nie lubie utrudnien, a jak czytalam instrukcje tej zmywarki to sie za glowe zlapalam ile trzeba w niej robic hehe...do tego raz w miesiacu mycie czyscikiem-juz wiem jak i finito:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama taka jak wy
dsja, a te alles in 1 maja juz sól w sobie, po co dajesz wiecej? masz bardzo twarda wode? tak tylko pytam, bo kazdy stosuje inaczej i sie troche pogubilam:) zapachu nie chce dawac dla bajeru bo i tak nikt oprocz mnie tego nie widzi, po prostu slyszalam od ciotki kiedys ze jej smierdzialo ze zmywarki, a teraz jest ladny zapaszek odkad stosuje zapach i raz w miesiacu ustawia program z czyscikiem w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsja ja daję zapach bo zmywarka używana przez dwie osoby jest włączana najczęsciej co drugi dzień a i ten zapach nie jest taki znów drogi :) mama taka jak wy - ja mimo wszystko polecam żel somat - też jest 7w1, cenowo wychodzi tak samo (jeden żel na 30myć) a moim zdaniem jest lepszy. u mnie jest dość twarda woda ale nie dodaję już nic poza żelem (wcześniej tabletkami) a i naczynia czyste ;) nie kupuj od razu soli bo może nie będzie potrzebna, przekonasz się w trakcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsja
mama taka jak wy daję sól bo zmywarka mimo tabletek się domaga więc nie dyskutuję i sypię:) U nas zmywarka 2 razy dziennie chodzi więc i zapach niepotrzebny. Swoją drogą jakbym co dwa dni włączała to sądzę, że żaden zapach by nie pomógł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsja hehehe no widzisz, u mnie zapach pomaga, wystarczy opłukać naczynia obiadowe przed włożeniem ;) najczęściej włączana jest raz dziennie - nie da się jej zapełnić szybciej przez dwie osoby, mimo, że to mała zmywareczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama taka jak wy
dzięki dziewczyny za odpowiedzi...jeśli chodzi o "domaganie się zmywarki" o sól czy nabłyszczacz to przeczytałam w mojej instrukcji, że jeśli używam detergentu wielofunkcyjnego mam wcisnąć przycisk 4in1 i pomimo tego, że lampka kontrolna soli czy nabłyszczacza będzie się świeciła nie muszę dosypywać...u nas też zmywarka będzie chodziła max raz na 1-2dni, bo jestem przeważnie w domu sama z córką, a mąż późnymi wieczorami i w weekendy...czyli jak będę ciułać naczynia 1/2-1 dzień to mam je wcześniej opłukiwać, żeby nie śmierdziało ze zmywarki? dobrze zrozumiałam?:p czy mogę je tak od razu wstawiać brudne i mogą sobie tam siedzieć kilka-kilkanaście godz? ps. skusiłam się dziś i kupiłam na allegro od jednego sprzedawcy tabletki alles in 1 84szt., 6 czyścików i 3 zapachy- starczy mi to przy naszym używaniu na jakieś pół roku, a zapłaciłam 106zł, więc chyba się opłacało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to, żeby jeśli trzymasz naczynia 2 dni w zmywarce to nie trzymać ich tam z resztkami ziemniaków, kotletów i innych rzeczy, tylko trochę opłukać przed włożeniem ;) jak sobie powiesisz zapach to nie będzie nic brzydko pachnieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama taka jak wy
strzałko dzięki:) tzn takie resztki obiadowe oczywiście wiem, że trzeba zgarniać, ale nigdy talerz nie będzie czyściutki tylko trochę zabrudzony. pomimo tego, że się zgarnia te resztki i tak trzeba opłukiwać lepiej? ale pewnie głupie pytania zadaję, ale nigdy nie miałam do czynienia ze zmywarką:p była gąbeczka,fairy,ciepła woda i jazda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie ma co czyścić talerza przed czyszczeniem w zmywarce, hehe - wystarczy że nie będzie na nim resztek (wiadomo, że takie śmierdziałyby zalegając w zmywarce gdybyś nie wstawiła jej zaraz po obiedzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuję w Biedronce :P i tabletki i sól i nabłyszczacz. Nie narzekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×