Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CIACHOO

WASZE NAJLEPSZE CIASTO

Polecane posty

Podaj prosz przepis na szyszki!!!:) To chyba z ryzu dmuchanego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Kaya, otworzyłam tę stronkę, dzięki, sporo tego. Oto mój przepis na szyszki: ja robie to "na oko", zatem nie podam dokładnych parametrów:) zatem ryż preparowany zwykły (taką chyba ma nazwę, czy jak wolisz dmuchany) można kupić dwa opakowania i do tego krówki śmietankowe lub toffi hmmmmmm gdzieś ze 30-40 deko. Cukierki oczywiście wyjmujemy z papierków, ja jeszcze je przełamuję na pół. Do garnka wrzucamy troszkę masła, gdzieś z łyżkę, aby masa nie była aż tak twarda, a w rezultacie i same szyszki; potem wrzucamy cukierki, gotujemy to na małym ogniu, aż porządnie się wszystko rozpuści (ma być bez grudek) i na koniec wsypujemy ryż, najlepiej stopniowo, nie wszystko na raz i szybciutko mieszamy składniki. Teraz ja zakładam rękawiczkę foliową lub samą folię na rękę (po to , aby się nie przyklejały cukierki do rąk i nie było aż tak gorąco) i formujemu kulki lub podłużne kształty. W między czasie masa zapewne zrobi się twarda, zatem można ją jeszcze potem znowu trochę podgrzać i bedzie lepiej tworzyć. Powodzenia, łatwe i dobre, powinno wyjść, dajcie znak jak smakowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam konkuencyjny przepis na szyszki: ;) - 0,5 kostki margaryny - 6 łyżek mleka - 4 łyżki kakao naturalnego - cukier - 2 szkl. płatków owsianych - bakalie (ale niekoniecznie) Rozpuścić margarynę w rondelku, wsypać cukier (jeśli chce się bardzo słodkie to ok. 0,5 szkl.), dodać mleko i kakao, wymieszać i zagotować. Zdjąć z kuchenki, wsypać płatki owsiane i ew. bakalie, wymieszać. Na pergaminie lub papierze śniadaniowym uformować szyszki. Pyyyyycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Manja - dziekuję za przepis. Chyba kiedys gdzieś jadłam coś takiego, ale teraz mam okazję sama to zrobić dzięki Tobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalifka83
a znacie moze przepis na jakies "dietetyczne"-no takiego pewnie niema,ale malo kaloryczne ciasto? Jestem na diecie a czasem zjadloby sie cosik dobrego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciachoo --> proszę bardzo :) Ciasto jogurtowe: - 1 mały jogurt naturalny - 1,5 jogurtu cukru (chodzi o opakowanie), - 3 jogurty mąki, - 4 jajka, - 2 łyżeczki proszku do pieczenia, - 1 mały cukier waniliowy - sok z 1 cytryny Można też dodać tarte jabłka. Wymieszać wszystko, wlać do tortownicy lub formy na tartę i piec około 30-45 minut, w temperaturze ok. 180 stopni. Można też odmierzać filiżanką, słoikiem czy czymkolwiek innym, ważne, żeby proporcje były zachowane. Wklepałam ten przepis bo uznałam, że to musi być dietetyczne ciasto skoro nie ma w nim tłuszczu a jest jogurt. No i jest smaczne, często je robię. (przepis pochodzi ze strony kuchnia.o2.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny, za przepis na szyszki, dam znac po weekendzie jak wyszly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalifka83
manja-----> to chyba bylo do mnie;) dzieki:) ale chyba zostane tylko przy cukrze waniliowym,bez zwyklego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka ciasto białe: - 3 szkl mąki - 1 szkl cukru - 1 margaryna ciasto ciemne: - 3 jaja - 1/2 szkl cukru - 1 szkl gęstej śmietany - 3 łyżki kakao - 1 łyżeczka sody rozpuszczona w łyżce ciepłej wody krem: - 1/2 l. mleka - 1 budyń śmietankowy - 3 łyżki mąki poznańskiej - 1/2 szkl curku - 1 margaryna dodatkowo: paczka biszkoptów, galaretka wiśniowa ciasto białe: zagnieść schłodzić (najlepiej w zamrazarce) ciasto ciemne: jajka ubić z cukrem + śmietana + kakao + soda Krem: z mleka mąki, budyniu, cukru ugotować masę budyniową ostudzić i utrzeć z margaryną Wykonanie: ciasto białe zetrzeć na tarce i delikatnie połączyć z ciastem ciemnym upiec i przekroić na połowę na I placek wyłożyć 1/2 kremu na krem ułożyć biszkopty maczane w wiśniowej galaretce na to druga część kremu i 2 placek Można posypać cukrem pudrem, polać polewą czekoladową lub nic już nie dodawać. Bardzo pyszne polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laila - czy to ciemne ciasto jest bez mąki i jak duża ma być blaszka do pieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makondo moja blaszka ma 24/28, ale moja mama piekla w takiej zwyklej i jej te| wyszlo tylko troche nizsze. Ciasto ciemne jest bez maki z tego wzgledu, ze mieszamy je z jasnym (delikatnie) a w jasnym jest maka. Daje to efekt ciemnego ciasta nakrapianego na jasno. Milego pieczenia i smakowania. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Laila 🌼 Zrobię ciasto na święta mam nadzieję, że się uda bo wiesz raczej nie eksperymentuję i na ważne okazje robię ciasta sprawdzone ,ale przepis jest ciekawy i tym razem zaryzykuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makondeczko>> to ciasto zawsze mi wychodzi, wic i Tobie na pewno też się uda. życzę Ci smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Laila dziekuje za przepis, wygląda na smakowity :) Ma byc jedna warstwa biszkoptów? Biszkopty mieszać w galaretce stęzonej? Domineczka, proszę podaj przepis na ciasto marchewkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIACHO>> jedna warstwa biszkoptów, a galaretka wystarczy, że tylko wystygnie. Ja biszkopty moczę, aż do momentu gdy z wierzchu zrobią się trochę miękkie ( to trwa chwilę), bo jak za długo będziesz moczyła to się rozpadną. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmmmmmmm.... :) ale fajnie... Smaczne przepisy :) Moja babcia robiła przepyszny placek ze śliwkami... i takie \"łaciate\" ciasto śmietankowo-kakaowe... A mama robi czasem świetne ciasto migdałowo-oliwne- bardzo dobre zwłaszcza jeśli ma się ochotę na coś aromatycznego, ale niezbyt słodkiego :) Ale przepisów nie mam :/ A może ktoś wie, jak się majstruje \"orzeszki\"? Chyba są do tego specjalne foremki, w których robi się połówki tych orzeszków. Potem się je wypełnia i skleja masą podobną do bloku czekoladowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Lazy Morning..masz rację, są specjalne foremki, ja mam taką, bardzo stara, ale jara :), a orzeszki wychodzą baaardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anana kofana>>Szczerze mówiąc to ja piekę tak w ok. 200/220 stopniach (piekę na oko bo mi wskaźnik temperatury wysiadł). Sprawdzam patyczkiem czy już się upiekło i wyciągam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Prosze bardzo. SZYSZKI: 1 kg maki 1/4 l smietany gęstej 2 jaja całe 3 żółtka 1 szkl. cukru 1 kostka margaryny - rozpuścić 1 płaska łyżka proszku do pieczenia Zagnieść wszystkie składniki. MASA: 1 margaryna 1 szkl. cukru 1/2 szkl. wody 2 łyżki kakao mleko w proszku Margarynę, cukier, wodę, kakao zagotować. Ma porządnie ostygnąć, nawet można zostawić na noc w lodówce, wtedy maragryna dobrze zastygnie, dodać potem mleka w proszku, gdzieś połowe opakowania albo i wiecej. Tyle, aby masa była gęsta i wkładać do szyszek. Najlepsze na drugi dzień. Mogą leżeć spokojnie przez tydzień, albo i dłużej. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo! CIACHO jesteś WIELKIE! :D Bardzo bardzo dziękuję! 🌻 Jeszcze tylko malutkie pytanie- ile czasu piecze się ciachową część orzeszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUBIĄCA ŁAKOCIE
SERNIK LUKSUSOWY 3/4 kostki masła ( pieczę wyłącznie na maśle ) niecała szklanka cukru 6 jaj 2 łyżki mąki ziemniaczanej lub 1 budyń ( smak dowolny ) 1 kg twarogu 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masło ucieram z cukrem, miksując dodaję pojedynczo żółtka, mąkę ziemniaczaną, zmielony 2-u krotnie twaróg, proszek do pieczenia. Nigdy nie zapominam o rodzynkach i migdałach. Na koniec ubijam pianę, którą mieszam ze składnikami delikatnie łyżką. Polewa może być czekoladowa (jest do kupienia w sklepach). Przepis pewny i sprawdzony, życzę smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciachoo🌼 >czy pisząc szyszki masz na mysli orzeszki >w jaki sposób zrobić ciasto (podoba mi się przepis) 🌼 Mam foremki na orzeszki produkcji chyba jeszcze radzieckiej, orzeszki robię z ciasta kruchego tj. 60 dkg mąki, 20 dkg cukru pudru, 30 dkg. masła, 6 zóltek i trochę wody, wszystkie składniki siekam a potem szybko zagniatam i do lodówki na godzinkę (albo wiecej) Orzeszki napełniam karmelem z mleka skondensowanego ( puszkę gotuję 2 godz.) do każdego orzeszka nakładam po dwa trzy rodzynki wcześniej namoczone w mocnym alkocholu. Może ktos wie gdzie można kupić takie foremki, przydało by sie dwa komplety aby nie czekać z nałożeniem drugiej porcji aż wystygnie pierwsza. Pozdrawiam, miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yyyy :) mam nadzieję, że chodziło o orzeszki :D Makonda :) alhoholizowane rodzynki uuuuu... :) No właśnie, foremki!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Lubiąca łakocie, dziekuję za przepis :) Cały przepis, który wklepałam to ORZESZKI. Najpierw wykonuję, pieczę same szyszki w foremce (też mam produkcji radzieckiej), potem do jednej połówki i do drugiej wkładam masę, składam ją i powstaje orzeszek :) Ogólnie praca nad orzeszkami trwa ok. 4 godzin!!!! Moja foremka ma miejsce na 8 szyszek i jedna ogrągłą po środku. Jedna porcja piecze się ok.2-4 min. Makonda, moje ciasto też jest kruche po upieczeniu, ja zawsze część samych szyszek zjadam, są takie dobre. Po co czekasz aż wystygnie? Pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość birke
a ja do masy orzeszkowej dodaje jeszcze wiorki kokosowe i wychodzi pychotka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×