Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CIACHOO

WASZE NAJLEPSZE CIASTO

Polecane posty

Gość Ala Serniczek
Problem mam jeden-ja uwielbiam wszystkie ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitalianka
moje najlepsze ciasto to tort z masą czekoladowa. zwykly biskzopt nasączony rumem a do tego masa z rozpuszczonej gorzkiej czekolady i smietany kremowki. prosty,smaczny,szpanerski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Moje najlepsze ciasto to rafaello i sernik czarno - biały. RAFAELLO: 1opakowanie płatków migdałowych 2 szklanki mleka, 2 tabliczki białej czekolady, 1 tabliczka ciemnej czekolady, 3 "śnieżki" śmietanki, 20 dkg wiórek kokosowych.Ciemny biszkopt kakaowy. Przepis na biszkopt łatwo znajdziecie w necie. WYKONANIE: Mleko zagotować, jedną szklanką gorącego mleka zalać wiórki kokosowe a w drugiej szklance mleka rozpuścić 2 białe czekolady tak , aby się całkowicie rozpuściły.W ostudzonym mleku , tym w którym rozpuszczone zostały białe czekolady ubić "śnieżki", połączyć to z namoczonymi wiórkami kokosowymi i wymieszać.Biszkopt przeciąć na pół, na każdy biszkopt (wychodzą 2 placki) wyłożyć po 1/2 części masy posypać ją równomiernie płatkami migdałowymi i polać cienkimi zygzakami rozpuszczoną w 3 - 4 łyżkach mleka ciemną czekoladą - najlepiej gorzką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Biszkopt na raffaello piec w okrągłej tortownicy więc nie musi być taki wielojajeczny . PRZEPIS NA SERNIK CZARNO BIAŁY: porcja również na okrągłą tortownicę: CIASTO: 1,5 szklanki mąki tortowej 20 dkg masła, 1/2 szklanki cukru pudru, 2 żółtka, 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia, 2 łyżki ciemnego kakao. MASA SEROWA: 3 serki homogenizowane waniliowe takie te o gramaturze 150g, 1/2 szklanki cukru pudru, 2 jajka , 4 łyżki wiórek kokosowych, 2 łyżki roztopionego masła, olejek cytrynowy kilka kropel , 1 łyżka mąki ziemniaczanej. WYKONANIE: Wszystkie składniki ciasta połączyć i wyrobić dokładnie, podzielić je na dwie części i wstawić do zamrażarki tak by było na tyle twarde , żeby się łatwo ścierało na tarce o grubych oczkach. Składniki masy wymieszać z 4 białek ubić sztywną pianę i dodać do reszty , delikatnie zamieszać.Na wysmarowaną tortownicę zetrzeć 1/2 część ciasta, nałożyć na to masę , zetrzeć pozostałą 1/2 część ciasta piec 45 - 50 minut w 170 st. C ostudzone ciasto polać 1 tabliczką czekolady mlecznej rozpuszczonej w 3 łyżkach mleka i 1 łyżką masła. Można wylewać ozdobne "esy-floresy", zamiast całkiem polewać.S M A C Z N E G O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Wygrzebałam w swoich przepisach biszkopt czekoladowy, który idealnie podejdzie do "rafaello" SKŁADNIKI: 4 jajka , 1 szklanka cukru, 1,5 szklanki mąki tortowej,2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 tabliczka gorzkiej czekolady, 1 łyżka masła. Oddzielić żółtka od białek.Z białek ubić sztywną pianę , do piany dodawać po 1 żółtku i porcjami cukier ciągle miksując, aż do całkowitego rozpuszczenia cukru. W międzyczasie rozpuścić w kąpieli wodnej czekoladę z 1 łyżką masła, aż będzie płynna - ostudzić ją. Do zmiksowanej masy jajecznej małymi porcjami przesiewać mąkę i proszek do pieczenia, dokładnie miksować. Nadal mieszając dodawać powoli letnią rozpuszczoną czekoladę.Dokładnie wymieszać całe ciasto. Wlać je na natłuszczoną i posypaną bułką tartą tortownicę o średnicy 24 cm, piec ok 40 - 45 minut w 180 st.C. Biszkopt ten to świetna baza właśnie pod rafaello , a także do tortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka66
Spadam już na dziś za dużo tych margolek, a niema pewności czy ktoś z tych przepisów skorzysta . Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamanta
Gość moze trochę jaśniej
murzynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyMarmalade
Ciasta na wesele i fajny tort -prosze o przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta z tamtych lat
masy do wafla,dobrej i sprawdzonej szukam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forum - strona główna.
1) 1 szkl mleka, 1,5 szkl cukru, 6 łyżeczek kakao, 0,5 kostki margaryny, 2 szkl mleka w proszku (może być granulowane) .Gotować wszystko na małym ogniu ok 20 min. 2) 1 szkl śmietany, 1 szkl cukru, kostka margaryny, 2 galaretki. Śmietanę, cukier i margarynę zagotować. Do gorącej masy wsypywać wolno galaretkę energicznie mieszając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rolada waflowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam ciasta na www.elastyczna.pl pychota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sernik gotowany to właściwie tort na plackach z mielonymi orzechami, masa z gotowanego twarogu i polewa czekoladowa. Dekoracja z polówek orzechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raj dla podniebienia
Nowość! Przepisy na doskonałe słodkie i wytrawne serniki na każdą okazję. "Serniki słodkie i wytrawne" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników serowych wypieków i dla łasuchów. Polecam! http://bonito.pl/k-1338218-serniki-slodkie-i- wytrawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje najlepsze ciasto a właściwie ciasta to karpatka z pudełka od Gellwe i sernik na zimno. Oba te ciasta wymiatają, a szybkość wykonania jest zadziwiająca. Bardzo je lubię i polecam, zakochacie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypad spamerko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie piekłam ciasta. Zawsze kupuję. Jeśli mam okazję kupować domowe ciasto od www.brzeczek.com.pl to dlaczego mam siedzieć całymi dniami w kuchni i piec coś co w kilka minut mam w domu? Mega wygodna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja fachowo zajmuje się wypiekami, moim dostawca jest www.abamfood.pl osoby które również trudnią się w tym fachu, z cała pewnością powinny choć zerknąć, ma wiele bardzo przydatnych produktów mlecznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim popisowym wypiekiem jest sernik wiedeński  Kocham ten smak! Zawsze wykorzystuję do przyszykowania tego sernika twaróg ROTR http://www.rotr.pl, wtedy konsystencja ciasta jest taka delikatna i puszysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×