Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CIACHOO

WASZE NAJLEPSZE CIASTO

Polecane posty

Gość CIACHOO
Spróbuję z wiórkami, dzieki. Do masy mozna jeszcze dodać posiekane orzechy włoskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zrobię roladę biszkoptową z bitą śmietaną i z malinami. mniam, mniam. A orzeszki o których piszecie to moje ulubione ciasteczka z dzieciństwa, moja ciocia zawsze je robiła, piekła na zapas te \"kadłubki\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Magdalenazet, podaj proszę przepis na ciasto do rolady, wymiary blachy na jakiej pieczesz i w jakiej temperaturze. Mam jakis przepis, ale ciasto wyszeło trochę zakalcowate, za to krem był wysmienity :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ciachoo🌻 mam foremki pojedyncze (a orzeszków robię dużo ) wykejam je ciastem, a jak są gorące to mogę się poparzyć a ciasto się rozmiekczy i nie bedzie takie kruche;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Makonda, nie rozumiem, jak masz pojedyncze foremki, to jak Ci wychodzi szyszka? Ja mam dwie cześci, do jednej wkładam ciasto i przymykam drugą, sądzę, że i Ty masz taką maszynkę, tylko się nie zrozumiałyśmy :) Mimo, iż zajmuje to dużo czasu, ja robie z ciasta małe kuleczki, rozpłaszczam je:) i wkładam ciasto w oddzielne miejsce na jedna szyszkę do maszynki, wtedy foremka nie musi ostygnąć. Sądzę, że Ty robisz wiekszy placej i wyklejasz maszynkę, to faktycznie musi byc zimna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwcia
Mam przepis na sprawdzony sernik bez sera i bez pieczenia i który zawsze się udaje. -2 litry mleka gotujemy. W tym czasie przygotowujemy 0,5 litra mleka zsiadłego mleka lub opakowanie kefiru lub opakowanie smietany (no coś kwaśnego) z 4 jajkami. Razem to mieszamy wlewamy to do podnoszącego sie mleka. Chwilę gotujemy na małym ogniu mieszając i czekamy aż zrobi się twarożek. Odcedzmy i czekamy aż wystygnie. Rozcieramy kostkę masła z 3/4 szklanką cukru pudru i stopniowo dodajemy twarozek. Można dodać bakalie, pokruszone wafelki, ciastka. Albo nic. Wedlług gustu. Wkładamy do tortownicy i zalewamy galaretką. Pycha .Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIACHOO🌻 zapmij o swoje maszynce aby dostrzec moje foremki, są małe i wyglądaja jak połówki orzecha włoskiego, tylko że są z aluminium i owszem wkładam do nich małe kuleczki ciasta ale wykleić mogę tylko palcami i układam każdą sztukę osobno na blaszce w piekarniku :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę poradźcie
czy najlepiej nasączyć ciacho? (tort)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miało być czym najlepiej
nasączyć! :0 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooo tak to lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam bardzo latwy prosty przepis na piernik , a wlasciwie ciasto piernikowe mowie Wam z dzemem sliwkowym i masa z bialej czekolady...hmmmm...pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że tę maszynkę/foremkę do orzeszków można zawsze gdzieś kupić w jakimś sklepie ze sprzętem AGD, może na rynku u Rosjan. KAYA, podaj proszę przepis na piernik, lubie pierniki :) hmm z masą z białej czekolady...nie jadłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smakosiak
Moja zonka tez robi orzeszki, mniaaaaaaam a swięta już sie zblizają i zonwu beda mniaaaaaam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi smaka narobiłyście na te orzeszki!!!!! Jadłam to raz w życiu na weselu i zjadłam chyba z 50 sztuk hi hi :p Ale ja nie mam takich foremek :( 😭 do proszę poradźcie --> prosty poncz do nasączania ciacha : do pół szklanki ciepłej wody wciśnij połówkę cytryny i wlej kilka łyżek wódki (2-4) i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciachooo ...prosze bardzo oto przepis Piernik 5 jajek 1 szkl. oleju 1 szkl. miodu [moze byc sztuczny ,aby byl plynny miod] 1 szkl. mocnej herbaty ostudzonej 1 szkl. cukru 3 szkl. maki 1 lyz.sody 1/2 lyz.proszku do pieczenia przyprawa do piernika Wykonanie jajka ubic z uckrem na krem, nastepnie powoli dodawac na przemian troche maki troche , oleju, miodu , herbaty ciagle ubijajac mikserem do wyczerpania sie skladnikow.Piec ok godz. sprawdzajac czasem patyczkiem czy ciasto jest gotowe. Po ostudzeniu przekroic ciasto posmarowac dzemem i masa z bialej czekolady . Przepis na mase zapozyczylam z przepisu na ciasto Rafaello. PS. zanim dodaje make do ciasta ...do maki dodaje proszek do pieczenia ,sode i przyprawe do piernika , dokladnie mieszam skladniki i tym sposobem nie zapominam o przyprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam ciasto BIEDRONKA..pyszne, co prawda dopiero je złozyłam i jeszcze \"nie przeszło\", ale jest wysmienite :) KAYA, dziękuję za przepis na piernik, zrobię go kiedyś na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalifka83
ja nasaczam ciasto rumem albo zimna herbata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez herbatką nasączam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaW
kopiec kreta pycha a jak sie robi pisze na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwitnący tulipan
1 i 1/2 szklanki mąki 1 i 1/2 szklanki cukru 6 jaj 3/4 szklanki oleju cukier waniliowy 2 łyżeczki proszku do pieczenia Ubić jaja z cukrem, dodać mąkę i olej, wyrobić. Podzielić na cztery części. I część - dodać 2 łyzki kakao II część - dodać 3 łyzki maku (suchego) III część - dodać 2 łyżki kisielu czerwonego IV część - biała - dodać 2 łyżki mąki Ciasta wylewać nierównomiernie na blachę (dużą ), tzn. wylewać po trochu każdego ciasta. Piec ok. 40 min w temp. 200 C. Po upieczeniu i przestudzeniu ciasto przekroić i przełożyć kremem . KREM: 2 galaretki cytrynowe rozpuszczone w 2 szklankach wody 0,5 litra śmietany 30% - ubić. Do ubitej śmietany dodać przestudzoną galaretkę ( ale jeszcze nie ściętą) Ciasto jest bardzo smaczne🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rysiaa
- KOPIEC KRETA - - 2 małe pudełeczka masła roślinnego - 1 szklanka cukru - 6 żółtek - 6 łyżek kakao-wszystko zmiksować Do zmiksowanej masy dodać - - 3 szklanki mąki wymieszanej z 2 łyżeczkami proszku do pieczenia.Wymieszać.Dodać ubitą pianę z 6 białek z odrobiną soli.Lekko wymieszać.Przełożyć na dużą blachę i piec 5o min.180C. Z wystudzonego ciasta zerwać łyżką wierzchnią warstwę ciasta zostawiając więcej spodu.Na spód ciasta rozłożyć przekrojone banany(1 kg). W 1 szklance przegotowanej gorącej wody rozpuścić 3og.żelatyny(2 małe opakowania). 4 kubeczki śmietany 3o% (1 litr)najlepsza Łaciata ubić z 1 szklanką cukru pudru,dodać jeszcze ciepłą żelatynę,wymieszać. Przełożyć ubitą śmietanę na banany.,i posypać pokruszonym ciastem zebranym z wierzchu.Odstawić do lodówki. ciasto jest pyszne polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwitnący tulipan:Opisz proszę jak wylewać to ciasto.Czy tak jak zebrę tzn.na środek blachy łyżkę jasnego ciasta a na nią łyżkę ciemnego ciasta czy inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrzutnia
Ciasto : 200 g masła (stopionego) 130 g cukru 1 jajko 30 g kakao 380 g mąki 1 proszek do pieczenia Zmieszać (nie dodawać wody , ma być grudkowate) 2/3 ułożyć w natłuszczonej formie (upchać palcami) – na dnie i po bokach (na wysokość 2-3 cm) Resztę zachować na wierzch Wypełnienie: 250 g masła 3 jajka 200 g cukru 1 cukier waniliowy 1 budyń (proszek) 500 g serka homogenizowanego Masło ubić Dodać resztę , utrzeć na gładką masę Wlać na ciasto Na wierzchu rozrzucić kawałki z pozostałego ciasta Piec w temperaturze 175-200 °C na 75 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uwielbiam ciasta z czekolada, w ogóle czekoladę w każdej postaci. Ostatnio byłam ze znajomymi na kolacji w jednej z krakowskich restauracji Le Scandale, Na deser zamówłam ciasteczko czekoladowe z nadzieniem malinowym w środku. przepyszny deser. W czekoladowej skorupce zrobionej na kształt woreczka kryje się puszysty mus z owocami :) Pycha! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×