Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oj jak boli jak boli...

ból kolana podczas ćwiczeń lub po większym wysiłku

Polecane posty

Gość oj jak boli jak boli...

nie wiem już co jest z moim prawym kolanem jak ćwiczę na orbitreku jest dobrze do ok 10min i zaczyna boleć kolano i nie mogę już później ćwiczyć tak samo jest z innymi ćwiczeniami w których trzeba zginać nogi lub jak jestem na dłuższym spacerze lub zakupach i czasami boli przez kilka dni i gdy przestaje boleć i zacznę ćwiczyć to to samo się zaczyna. Co może być przyczyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałaś jakąś kontuzję na tym kolanie? Jeśli tak, to zapewne są jej ślady, niestety stawy się powoli goją, a często nawet po wyleczeniu kontuzji można odczuwać ból. Ja mam tak z prawym łokciem. Jeśli boli "bez powodu" to może masz jakieś zapalenia stawu. Zobacz sobie tu, czy objawy się zgadzają http://blog.hellhound.pl/jak-unikac-zapalenia-stawow-a-203.html , ale najlepiej idź do lekarza i dowiedz się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vengee
zaczyna się..zwyrodnienie stawu kolanowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pora wybrać się do ortopedy
zanim okaże się że masz ubytek chrząstki stawowej lub inne uszkodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pora wybrać się do ortopedy
jeśli chcesz kontynuować ćwiczenia na orbim, ćwicz na minimalnym obciążeniu najgorsze co może być dla kolan to bieganie, przysiady czy jakiekolwiek ćwiczenia z obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carpee_08
Wygląda na to, że jest za bardzo obciążone. ogranicz może na jakiś czas ćwiczenia, staraj się nie obciążać stawu kolanowego. No i oczywiście wizyta u ortopedy jest wskazana. do tego czasu rób sobie kąpiele z dodatkiem soli jodowo-bromowej.dostaniesz w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Podtrzymuję. Też robiłam sobie kąpiele w tej soli kiedy miałam bóle stawów przy treningach (biegam) i nie musiałam długo czekać na efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy bólach kolana całkowicie powinno się ograniczyć uprawianie sportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy bólach powinno się jak najszybciej zrobić USG (robią je m.in. w http://www.gabinetusg.com.pl/ ), wtedy lekarz oceni co można robić a czego nie, na stawy trzeba uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś w podstawówce/gimnazjum na wfie miałam kontuzję kolana. Podczas ćwiczeń w domu czy na siłowni odczuwałam ból, ogólnie nie chciało mi się iść do lekarza więc poszłam do mojej apteki "na zdrowie" i pani doradziła mi maść fatulg czy coś takiego i ból zniknął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z bólem kolana nie ma żartów - jeśli boli i nie ustaje podczas ćwiczeń warto wybrać się do lekarza. Może to być coś poważnego np. zwyrodnienie stawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z koleżanką u góry. Ja np biorę arthoblock forte ponieważ jestem aktywny fizycznie i tak jak o mięśnie muszę dbać o stawy. czasami ludzie nie zdają sobie sprawy ile te chrząstki i stawy biorą codziennie na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewnakarolina
ile bierzesz juz ten arthroblock ? skuteczny jest trzeba dlugo go brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesfrankiewicz
Radzę Ci wybrać się do dobrego ortopedy. Nawet jeśli dziś ból jest tylko przy określonych czynnościach, za kilka lat może być sygnałem zwyrodnień i będzie już mniej ciekawie. Nieleczona kontuzja to poważna sprawa, zwłaszcza w sprawach kolan/bioder/stawów skokowych. pozdrawiam, inesfrankiewicz.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tabletki arthroblock forte bierze się doustnie. 1 kapsułka 1-2 razy dziennie lub inaczej po konsultacji z lekarzem. Preparat zaleca się stosować przez 2-3 miesiące i w razie potrzeby ponownie po 1-2 miesiącach przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×