Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość to ja się wypowiemm

co można stworzyć z mięsa mielonego?

Polecane posty

Gość to ja się wypowiemm

oprócz tradycyjnego mielonego koltleta na obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a lubisz puzzle
Jeśłi lubisz układać puzzle to może uda Ci się "stworzyć" na nowo kotlet schabowy :P :P :P A tak serio: pulpety w sosie (koperkowym) lazanie sos do makaronu klops pieczony (coś jak pieczeń rzymska) jak dodasz przyprawę cevapcici to wyjdzie coś na wzór kiełbasek węgierskich (przyprawa chyba firmy Kotani) płaskie kotlety - wzoruj się na hamburgerach - do bułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mruffkavmala
ponadto można mięso poddusić, zmiksować, przyprawić i jest farsz do krokietów albo pyz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojhgsshj
można nadziać pieczarki i zapiec pod serem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_aneczka
można też posiekać kapustę, cebulę, wymieszać z mięsem, uformować jak mielone, podsmażyć i dusić w sosie pomidorowym - takie gołąbki bez zawijania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka co ma łeb jak szklanka
chili con carne, spaghetti bolognese..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktak*******
mozna zrobic czili z miesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktaktak*******
mozna zrobic miesny sos pomidorowy do makaronu. (do obu tych dan najlepsza bedzie wolowina, ale od biedy moga byc z jakimkolwiek mielonym miesem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię oprócz mielonego: pulpety w sosie np koperkowym lub pieczarkowym sos bolognese oszukane gołąbki czyli siekane z kapustą i ryżem gołąbki pieczeń rzymską zapiekankę pasterską faszerowane warzywa - pomidor,cukinia lub papryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zawsze jak robię pulpety to w sosie pomidorowym do tego ziemniaki i kap. kiszona teraz chętnie zrobiłabym w sosie koperkowym z czym tzn. jaka surówkę do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do takich pulpetów
w sosie koperkowym najbardziej pasuje surówka z kiszonej kapusty, do sosu pomidorowego jakoś tego nie widzę (kapusty). Możesz też zrobić z zasmażaną marchewką albo z sałatką z buraczków czerwonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffffffffff27
pulpety w sosie philadeliphi, przepsis na stronie producenta serka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to??????
papryki faszerowane pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam mięso mielone i cukinię, chciałabym coś z nich zrobić na obiad ale nie chcę faszerowanej cukinii bo już ostatnio ją robiłam. Myślałam o tym, żeby zetrzeć na tarce cukinię, wymieszać z mięsem doprawionym jak na kotlety i usmażyć. Myślicie że coś z tego będzie? Nie rozwalą mi się te kotlety podczas smażenia? A może lepiej ugotować pulpety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :) jajko i tak bym dała bo zawsze daję do kotletów mielonych. Tylko się zastanawiałam jak z tą cukinią, bo ona się pewnie "rozciapie" podczas smażenia. No ale spróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już usmażyłam je :) zrobiłam takie płaskie ala burgery i na 6 sztuk rozwalił mi się tylko 1, ale nic straconego bo spałaszowałam go od razu na ciepło na kanapce :)) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruszkazfartuszka
Gość pekues
Składniki (dla 4 osób) 500 g łopatki PQS 1 duża cebula 1 jajko 3 łyżki bułki tartej natka pietruszki sól pieprz 350 ml bulionu Sos pieczarkowy: 350 ml bulionu 150 g pieczarek 1 cebula 2 łyżki mąki olej sól pieprz Wykonanie Zmielić mięso w maszynce, połączyć z drobno posiekaną cebulą, jajkiem, bułką tartą, posiekaną natką pietruszki i przyprawami. Z przygotowanej masy formować niewielkie kuleczki, które należy następnie wrzucić do wrzącego bulionu i gotować około 5 minut. Przygotować sos: cebulę posiekaną w drobną kosteczkę i pokrojone w paseczki pieczarki przyprawić i smażyć razem około 5 minut. Dodać bulion, który został po gotowaniu pulpetów. Poczekać do zagotowania, wrzucić pulpety i dusić wszystko jeszcze około 10 minut. Na koniec zagęścić sos mąką. Gotowe pulpety podawać z ryżem lub kaszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×