Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość doremifasola

SPADEK po rodzicach a skłócone rodzeństwo

Polecane posty

Gość gość
Idz do sądu należy ci się zachowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zachowek dostaniesz dopiero po śmierci rodziców a do tego czasu niestety nic nie możesz zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka1112
podobno brat z rodzicami ma tez podpisana umowe dozywocia czy cos takiego i czytalam, ze moze byc problem z zachowkiem , dodam ,ze ojciec jest alkoholikiem i matka z bratem wywarli na ojcu presje aby przepisal majatek, bo tata do ostatniej chwili nie chcial przepisywac tylko matka jak kat nad nim stala i nie mial wyjscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten co dochowuje zabierze wszystko. forsę z kont, meble i chałupę. jak w życiu, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka1112
to teraz juz calkowicie sie zalamalam :-( z rodzina to tylko na zdjecu i to trzeba stanac z boku zeby bylo mozna sie wyciac. predzej w lotka wygram niz mnie rodzice czy brat splaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim przypadku najlepiej udać się do prawnika, który specjalizuje się w prawie spadkowym. Ja mogę polecić kancelarię mecenasa Seroczyńskiego. Możesz liczyć na doradztwo w kwestii tego co zrobić ;) Tutaj masz na niego namiary http://wegrow.seroczynski.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iris

Werka1112 - przecież możesz dochodzić spłaty w sądzie. Zadzwoń do pani Anny Dubiel - podrzucam numer  501 765 119. Reprezentowała mnie, kiedy moja kuzynka uchylała się od obowiązku wypłacenia mi zachowku. Walka z "rodziną" może być naprawdę trudna i przykra.  Lepiej jest mieć reprezentanta. Współczuję Ci, co to za rodzina... jak można być tak zachłannym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teściowa i teść to jest małżeństwo. Jeśli nie było testamentu to dziedziczyła jedna z tych osób. Nastąpiło nabycie spadku i najwyraźniej podział skoro wiedzą, że należy im się tylko 3 akry. Czy był ustanowiony kurator dla osoby nieznanej z miejsca pobytu?
Część tego podatku jest najprawdopodobniej przedawniona

Ale zawsze możecie to jeszcze skonsultować z prawnikiem od prawa spadkowego

https://cpkoscielniak.pl/sprawy-spadkowe-centrum-prawa-koscielniak-krakow/

Daję namiar na dobrego specjalistę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×