Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kanatika

kiedy przekłuć uszy dziecku

Polecane posty

Jak uważacie kiedy jest najlepszy moment na przekłucie uszu dziewczynce? Czy wtedy kiedy jest całkiem mała (kilka miesięcy) czy lepiej poczekać do wieku przedszkolnego albo dłużej? I gdzie najlepiej to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej, kiedy będzie mogła sama zadecydować czy chce mieć dziury w uszach. Proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowata
wtedy kiedy sama zdecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm*hmm
popieram to co napisala->messol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie - wtedy, kiedy będzie to spełnienie JEJ życzenia i marzenia, a nie mamusi, czyli najwcześniej gdzieś w przedszkolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej wtedy, kiedy sama powie że chce i będzie miała szanse cieszyć sie z tego że ma kolczyki :) niemowlę na pewno nie ma takiej szansy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej wtedy, kiedy sama powie że chce i będzie miała szanse cieszyć sie z tego że ma kolczyki :) niemowlę na pewno nie ma takiej szansy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie - wtedy, kiedy będzie to spełnienie JEJ życzenia i marzenia, a nie mamusi, czyli najwcześniej gdzieś w przedszkolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjsdfhjkfh
Jak o to będzie prosić przez kilka tygodni. Jak nie prosi to sobie cos przekłuj! Kto jeszcze przekłuwa małym dfzieciom uszy? Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie wczesne założenie kolczyków nie uważam że jest samo w sobie aż takie złe, ale mogłabym to porównać do sytuacji kiedy ktoś niemowlakowi kupuje wszystkie zabawki jakie będą mu potrzebne do szóstego roku życia :o tak samo dziecko miałoby odebraną radość z nowej zabawki bo wszystko miałoby od zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ntoko
Prekluwaja po to aby pozniej zrobic zdjecie dziecku i wstawic na NK. Kanatika moglas jeszcze bedac w szpitalu przebic corce uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi, ale uważam, że jak nie będzie chcieć nosić kolczyków to po prostu je wyciągnie i po sprawie (dziurki szybko zarosną). Raczej chodziło mi o to, kiedy jest lepszy moment czy jak dziecko jest jeszcze nie do końca świadome np. bólu związanego z przekłuciem czy zaczekać np. do wieku przedszkolnego. Nie myślałam z tym czekać do tak dalekiej przyszłości jak Wy piszecie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alojzy kiszka
dziecko ma 3 mce a ty oprzekłuwaniu uszu piszesz? Kurcze nie boisz się infekcji? Bólu? jakiego bólu nie przesadzaj - co to za ból, nie jeden ból czeka twoja córkę nawet jak bedzie zyć w zdrowiu do 100...Nie boisz, się że gdzies zachaczy kolczykiem i rozerwie ucho? Po co nimowlakowi bizuterai...Na zachodzie powoli takim wariatkom ubierającym/malującym dzieci jak dorosłych - odbiera sie prawa rodzicielskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura - dzięki właśnie o taką odpowiedź prosiłam - racjonalną, bo to co sobie mogę przekłuć a co nie to każdy wie....szkoda, że ciągle na kafe człowiek jest oceniany. Ja się tylko zastanawiam, a konta na nk nawet nie mam... no ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowata
a dlaczego chcesz przekłuć uszy córce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alojzy kiszka
ak nie będzie chcieć nosić kolczyków to po prostu je wyciągnie i po sprawie (dziurki szybko zarosną). To przekłuj jej pepek, nos, jędzyk, brwi - dziurki zarosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie musi to być aż tak długo. Moja siostra zażyczyła sobie kolczyków w wieku 4 lat czyli w wieku przedszkolnym :) i miała dużo uciechy z wybieraniem jakie mają być. Co do bólu to u porządnej kosmetyczki przebijają uszy obydwa naraz, trwa to sekundę i dziecko nawet nie zdąży pisnąć :) Moja siostra nawet nie wiedziała kiedy to się stało, tylko usłyszała że coś strzeliło, ale nie poczuła nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aloizy, no właśnie pytam o argumenty za i przeciw, przekonuje mnie to, ze może zahaczyć o coś kolczykiem itp. co będzie wiązało się z bólem. i nigdzie nie napisałam, ze już chce to zrobić, po prostu dostała kolczyki na chrzciny i zaszczepiło to we mnie ciekawość co robią inni rodzice. Anyżkowa też masz rację, pewnie zaczekam jak mała o to poprosi, bo ja jak byłam mała bardzo chciałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło matkooooooo
po co małemu dziecku kolczyki? jak u cyganów.... jeszcze tatuaż jej zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanatika z tym zarastaniem dziurek można się zdziwić. Ja 4,5 roku temu urodziłam córkę i przestałam nosić kolczyki bo przy dziecku mi przeszkadzały. Teraz odzwyczaiłam się od noszenia ich i od tego czasu zakładam sporadycznie na ważniejsze okazje i to nie zawsze. Do tej pory ani trochę nie zarosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
ja mojej córce przebiłam uszy jak sama o to poprosiła, miała wtedy 3 lata, kolczyki u niemowlaka to kompletna bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra swojej córce zafundowała kolczyki pod koniec pierwszej klasy. Ale była to nagroda za dyplom wzorowej uczennicy, który otrzymała na koniec roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko ja rodzę w maju i najlepiej to odrazu bym jej robiła, ale powstrzymam sie do jesieni, nie będzie upałów i nie będzie ropieć tak mocno, a za największą bzdurę uważam przekłuanie kiedy dziecko samo chce, przeciez ono się boi, całe zapłakane idzie na przkłucie uszu, a tak to nie wie popłacze minutkę i koniec i juz ma spokój tak więc się nie astanawiaj tylko przekłuj :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dziecko płacze i się boi to nie chce mieć kolczyków. Ja przekuwałam sobie uszy w 5 klasie podstawówki. Nie trzeba koniecznie przekuwać uszu kilkulatce. Moja córka (4,5 roku) chce kolczyki, ale mówi, że się boi i przekuje uszy jak urośnie. Jej ciało, ona decyduje o nim. A jak kiedyś stwierdzi, że do niczego one jej nie potrzebne i nie zdecyduje się to też dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_barbie_ właśnie o tym lęku myślałam bo wiem co mam teraz z synem np. podczas szczepień ile muszę się z nim nagadać, tłumaczyć itp.a w gabinecie i tak jest ryk i nie chce się szczepić! No ale noworodkowi nie zdecydowałabym się! Ze względu na to, że ciągle leży - prędzej jak już będzie siedzieć... ale sama już nie wiem Fux_ja no nie do końca tak jest -ja bardzo chciałam mieć kolczyki i tak samo bardzo się bałam i beczałam przy tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-barbie- to może od razu tatuaż, bo przecież prawie każdy w pewnym okresie życia chciałby go mieć? Po co ma cierpieć jak dorośnie? Dziecko nie jest moją własnością i ono samo w tak ważnych kwestiach jak jego ciało ma decydować w ramach norm społecznych. Jak się boi teraz to jak będzie chciała mieć te kolczyki to i w wieku 40 lat sobie przekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×