Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
DerekK

Panele słoneczne?

Polecane posty

Gość gość
Jeśli chodzi o takie inwestycje, to zdecydowanie polecam współpracę z http://elektryka-fotowoltaika.pl/ - to bardzo dobra firma, jestem naprawdę zadowolony ze współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marko555
jest sporo firm, ja akurat zdecydowałem się na http://pvprojekt.com/ bo fotowoltaika u nich wychodziła najtaniej ze znanych mi ofert, a na sprzęcie wysokiej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej efektywne, a przez to coraz bardziej opłacalne w naszej szerokości geograficznej. Pompa ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną to najlepsza inwestycja. Pomyśl o niej teraz, a bedzie pracować za Ciebie na Twojej emeryturze. Zwrot z inwestycji następuje po 7-8 latach. Koszt instalacji 1kW to około 5tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marikaaaa32
Zobaczcie sobie tę ofertę http://geo-energia.pl/fotowoltaika.html . Myślę, że warto zainteresować się propozycją tej firmy. Uważam, że taka energia jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale również dzięki temu mamy darmowy prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiłoszCzern
Ja dodam jeszcze ofertę firmy https://www.hewalex.pl Popularność fotowoltaicznych inwestycji prosumenckich na dachach gospodarstw domowych rośnie. Zwykle w przypadku instalacji na domach wolnostojących, głównym ograniczeniem jest dostępna powierzchnia, na której byłaby możliwość montażu paneli. Na dachach mogą znajdować się przeszkody powodujące zacienienie, które jeszcze bardziej zredukują tę powierzchnię. Trzeba również pamiętać, że z uwagi na siłę wiatru, nie jest zalecany montaż paneli przy samej krawędzi dachu. W związku z powyższym, na większości polskich domów mieści się średnio nie więcej niż 3-4 kW mocy. Oznacza to, że duże znaczenie będzie mieć moc pojedynczego modułu oraz jego sprawność. Porównując panele, warto brać uwagę nie tylko technologię, lecz również przeliczyć oferowaną przez producenta moc na jednostkę powierzchni konkretnego panelu. Tolerancja mocy to również ważne kryterium. Istotny jest wybór panelu fotowoltaicznego z tolerancją dodatnią, co zapewni nam pożądany uzysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam, mam na dachu i mam własny prąd. Uzyski zależne od pory roku, ale nadwyżki w zimie trafiają do mojej kieszeni jako oszczędności. I inwestycja się zwraca, zawsze! ;) nie mówiąc już o poczuciu satysfakcji i braku pieca, który kopci smrodem i truje innych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro tak polecacie to ja NIE POLECAM firmy pod nazwą FOTONTECHNIK - bulls**t!!! nieprofeska, brak kontaktu, słabe info o parametrach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamiodzio
uuuuuuuuuuuuuuu aż tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie! i całe szczęście! to naciągacze z fotontechnik - zamiast oszczędności - wyzsze rachunki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamiodzio
Poczytałam sobie trochę o tej firmie. Ludzie piszą, że montaże robione z opóźnieniem, biuro obsługi klienta nie ogarnia, wszystko jest niedograne, odsylaja od osoby do osoby i ... uwaga! montują panele w miejsach zacienionych - jox! szkoda, bo sama mam na dachu panelki - i jest super, a taka firma tylko szkodzi ;/ ;/ ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak masz z nimi oszczedzac - weź sobie to policz! paranoja - moc instalacji 3,3 kWp - cos co starczy na maly domek, bez jakiegos wiekszego zuzycia energii - niewazne... w ofercie obiecuja Ci oszczednosc 1880 zł - srednio w ciagu roku najniższy abonament - 149 zł x 12 = 1788 zł nawet 100 złoty na tym nie masz - nie mowiac o tym ze instalacje pracuja róznie FOTON NACIAGACZE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze, że liczby nie kłamią! te abonamenty od fotontechnik to jedna wielka śmiecma ... haha naiwni klienci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mało powiedziane, że ściema! na Fotontechnika końcem zeszłego roku... miałem spotkanie z doradcą, obliczanie mocy pod dom, kalkulowanie kosztów. Mieli mi załatwić dofinansowanie i napisać wniosek - okazało się, że tyle musze dołożyć do instalacji, że jakbym sobie o ogarnął sam z panelami od jakiejś innej firmy, to byłbym do przodu o ponado 50% foton ma jeden cel - zarobić na zielonych ludkach, które chcą mieć ekologię, ale nie wiedzą jak się za to zabrać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tego foton montuje panele w cieniu - widac na zdjęciach z realizacji na ich oficjalnej stronie ... profeska naprawdę! słońce w cieniu zaciemniło im obraz w tym fotontechniku! ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bzdury .,,. W Polskim klimacie.,, bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie prawda, że bzdury - Niemcy też mają taki klimat i jakoś panele działają ... trzeba tylko dobrze zainwestować i nie dać się przepłacić - takie firmy jak foton techik tylko zniechęcają ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
foton technik to jakaś porażka! dajcie sobie spokój i nie wpakujcie sie w jakiś idiotyczny sposób oplacania instalacji ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też trafiłem na to ich finansowanie paneli jak szukałem ekipy co zrobi mi panele na garazu ... w koncu staneło na tym że wziąłem kredyt bo ludzie z foton technika tak mi to wszystko policzyli ze sie za głowe złapałem ;/ nikt nie wspomnial na poczatku, ze sa dodatkowo opłaty za podpiecie i jakies tam inne ;/ suma sumarum mozna wykitowac finansowo a nie zaoszczedzi z ta firmą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne ze o drobnym maczku i urytych gwiazdkach sie nie informuje ;/ brak słow... ile ci wkoncu wyszlo za ta istalacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie prawda, że bzdury - Niemcy też mają taki klimat i jakoś panele działają Ale jak działają ,,.,. na 30 % mocy , a w takiej Libii Panele osiągają 65 % mocy . Czyli dają 2 razy więcej energii niż w Niemczech Niemców stać na wydatek, bo nie mają co robić z pieniędzmi . Polska to biedny kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całkowite promieniowanie słoneczne na powierzchnię płaską wynosi w Polsce ok. 1 000 kWh/m² w ciągu roku, nachyloną do poziomu pod optymalnym kątem: ok. 1 200 kWh/m² w ciągu roku. Ogniwa solarne, które tworzą moduły fotowoltaiczne przetwarzają z tego w energię elektryczną ponad 14%. Przy czym, 2/3 energii pozyskiwane jest latem, a 1/3 w zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale szanowny gość nie napisał, że panele w Libi się przegrzewają - bo jest za ciepło - buuu i trzeba je chłodzić, stosować amorficzne i tak dalej... owszem Niemców stać, bo mają racjonalną gospodarkę i dzięki niej zarabiają! a my tylko gadamy, że nic sie nie opłaca, ale innym się opłaca - takim sposobem nigdy niczego nie bedziemy mieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
panele sloneczne na Grafenie dałyby wiecej mocy nawet o 50 % od obecnie stosowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grafen, grafen, grafen - moze to przyszłość ale nie teraz, teraz są np. monokryształy - to już jest jakis krok! lepsze niz poli - wiecej kilowatow a mniej zajętego dachu =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co jest w tej technologi mono nowego ze lepsza moc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, masz lepszy uzysk! w roku panele dają ci około 280-300 kWh w roku, to więcej zdecydowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to mam i panele i instalajcę fotowoltaiczną. Bardzo dobrze mi się sprawuje.Wykonała mi firma http://www.oze-biomar.pl/ muszę powiedzieć, ze znają się na swojej robocie bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie panele Ci położyli? poli? tylko takie widze na stronie tej firmy - teraz z monokryształy to lepiej, ale nie wiele firm je mam w ofercie normalnej np. columbus energy http://columbusenergy.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
same monokryształy columbus montuje teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×