Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
DerekK

Panele słoneczne?

Polecane posty

Gość gość
jasne, że mono się bardziej opłaca! firmy powinny już skręcać od poli, jeśli ten Columbus to zrobił, to świetnie! dlaczego mono? po pierwsze mniejsza waga - 18 kg - lżej na dachu po drugie 20 Wp uzysku wiecej a będzie coraz lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczynałam od poli - taki był wtedy rynek - jak dotąd mam na dachu, jestem zadowolona mega, ale jak będę dostawiać panelki to tylko mono ;) z resztą polecałam swoim znajomym - nie ma sensu się cofać technologicznie ;P a słonko teraz tak pięknie daje, że uzyski są świetne! sama mam z firmy Columbus Energy - z tego co wiem, to oni teraz tylko monokryształy sprzedają, co nie zmienia faktu, że o klientów z polikryształami świetnie dbają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OSZUŚCI z FOTON TECHNIKA montują panele w cieniu. Uwaga na firmę. Wciska ludziom kit, a potem robi sobie pośmiechu****ki! z takimi ludzi bediecie miec zeeeeero energii ze słońca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panele fotowoltaiczne stają się coraz bardziej efektywne, a przez to coraz bardziej opłacalne w naszej szerokości geograficznej. Pompa ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną to najlepsza inwestycja. Zwrot z inwestycji następuje po 7-8 latach. Koszt instalacji 1kW to około 5tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A połączenie pompy ciepła z panelami to juz w ogóle super rozwiazanie. Trzeba tylko zainwestować.Wczoraj trafiłem na informację, że Columbus Energy proponuje instalację na rok, żeby potestować a potem można zwrócić jak się nie podoba. Firma będzie zwracać kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie rzeczy - szkoda ze aut tak nie dają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo polecam, mam od niedawna. Początkowo byłam sceptyczna, ale mąż nalegał i panowie z firmy na spotkaniu wszystko nam wyjaśnili. Potem fachowy montaż i pomoc ze wszystkim. A teraz rachunki dużo niższe, więc jak będziecie montować to tylko stilo energy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak cenowo to wyszło? u mnie mikroinstalacja fotowoltaiczna 3kWp robiona przez Vikersonn – dostawa, montaż oraz uruchomienie przez profesjonalnych instalatorów PV - 20tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 4,6 kW w monokryształach zapłaciłem około 30 tyśków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2018.08.13 dobra cena ^^ monokryształy już wypierają polikryształy, które sprzedają, owszem taniej, ale jakieś tam małe firemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynaxx
Cotygodniowe wyjazdy na działkę pod miastem stały się niemal tradycją, i po kilku latach przestałem sobie wyobrażać choćby jeden tydzień latem, spędzony bez relaksującego wyjazdu w spokojną okolicę, bez hałasu miasta. Na taki wyjazd miałem tam w zasadzie wszystko czego może być potrzeba, aczkolwiek zawsze był problem z podłączeniem prądu. http://alezycie.pl/baterie-sloneczne-do-rekreacji/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pobieranie energii ze słońca znacznie zmniejsza rachunki za prąd. Jeżeli was to interesuje to polecam wam zgłosić się do firmy www.ziso.net.pl Zajmują się wykonywaniem instalacji solarnych i robią to bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość 2018.09.03 Ale mają polikryształy, a to już mniej efektywne i wydajne, poza tym szybciej tracą na wydajności :( Poza tym jak firma zajmuje się wszystkim i niczym (panele, kotły i instalacje wodno-kanal.), to raczej fajerwerków spodziewać się nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
świetny program, który daje nawet 90% dotacje! polecam dowiadywać się w swojej gminie odnośnie możliwości składania wniosków. co ważne program przeznaoczny jest tylko do osób fizycznych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paganini 2018.09.26 Szkoda tylko, że na fotowoltaikę jest niskoprocentowa pożyczka - ale dobre i to ;) za to z dotacji można wziąć sobie pompę ciepła, nie mówiąc o tym, że docieplenie ścian i wymiana stolarki okiennej. Z tego, co wiem, to rząd planuje jeszcze Ciepły Dom? Tutaj więcej info: https://swiatoze.pl/cieply-dom-po-czystym-powietrzu-kolejna-przedwyborcza-propozycja-rzadu-morawieckiego/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda że pożyczka a nie dotacja ale mozna zqawsze zrobić sobie pompe ciepła do foto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba jeszcze pytać o dotacje w swoich gminach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florus
Ja mam zamontowane panele, co prawda bez dotacji, ale firma, która u mnie robiła ma w portfolio takie zlecenia z programu prosument możecie sobie zobaczyć w tej zakładce http://pvprojekt.com/realizacje/. Ogólnie to polecam pomyśleć nad instalacją nawet płacąc z własnej kierszeni, bo rachunki faktycznie niższe, a też wydaje mi się, że fotowoltaika z roku na rok jest coraz bardziej opłacalna ze względu na zmieniający się u nas klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okki

Tak, energia odnawialna to świetna inwestycja. Nasze panele montowała nam firma oze-biomar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalla

Dzięki wielkie za polecenie oze-biomar! Swietna firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arekk

My z kolei system solarny mamy od firmy Ana ze Szczecina www.ana-szczecin.pl Bardzo dobrze się sprawdza, działa jak trzeba. To jednorazowy większy wydatek, ale na pewno bardzo się opłaca i całkiem szybko się zwraca a potem już sa same oszczędności. Firma dobrze nam doradziła, dobrze wybraliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Instalację u mnie wykonywała firma Solsum i mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony, instalacja wygląda na dobrze wykonaną i pracuje bez zarzutu. Firma z tego co wiem realizuje także serwis, gdy będzie taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa

aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa

Preczytaj ten artykuł, ja dzieki niemu zaoszczedziłem sporo hajsu na bateriach slonecznych

nsobczak.pl/kosmiczne-baterie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja również zdecydowałem się na domową elektrownię słoneczną. Jeżeli rozglądacie się za odpowiednią firmą, która zajmuje się wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych to polecam wam skontaktować się z http://www.zielonae.pl/ Sam korzystałem z ich usług i mogę potwierdzić ich pełen profesjonalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erka80

Jest jeszcze teraz dotacja Mój Prąd, to rządowy program. Nam wszystkie meandry wytłumaczyła firma PGM Fotowoltaika, która będzie montować u nas instalację pv. Wszystko wyjaśnili, doradzili, bardzo pomocna była konsultacja z nimi w tym zakresie. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy się cieszyć niższymi rachunkami, bo to co jest teraz - jednym słowem masakra... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×