Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tortilka

Zaparzacze do herbaty

Polecane posty

Gość Tortilka

Ktoś ma, ktoś używa? Jakich używacie? Jakie są lepsze? Ze stali z porcealny? Wszelkie uwagi mile widziane. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam szklano stalowy
saga form i uwazam ze nie watro sie bawic w zaparzacze, bo po kilku razach nie chce ci sie w to bawic. zresztszta najlepsza herbata to swieza przygotowywana bezposrednio przed sporzyciem, a nie laka ktora lezy pol dnia w zaparzaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam czajniki szklane w perforowanym walcem w środku, najlepiej jak nawiększym i sięgającym dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaparzacz nie służy do przetrzymywania herbaty tylko do zaparzenia i przelania jej do kubkow bez liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może ja napiszę
Ja polecam czajniczki typu tureckiego; większy na dole, mniejszy na górze. Tak zaparzona herbata jest fantastycznie pachnąca i aromatyczna. Prawdziwy napój bogów :) Fakt, trwa to dłużej niż zalanie torebki wodą, ale naprawdę warto. Piszę to juz kolejny raz, ale naprawdę warto pić dobrze zaparzoną herbatę. Tu czajniczki: http://www.msfera.pl/herbata-turecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam szklano stalowy
ewa nie musisz mi tlumaczyc takich rzeczy, wiem do czego sluzy i mam to co opisujesz i uwazam ze to niewygodny wynalazek. mozna zrobic tyle swiezych herbat ile w danej chwili potrzeba bez tego. 1 porcja herbaty na 1 filizanke jest intensywniejsza niz lurka z zaparzacza. nawet w restaurcji nigdy nie dostaniesz zaparzonej herbaty, tylko zawsze wrzatek, a herbate obok, zeby przygotowac samodzielnie przed spozyciem. pozatym ten zaparzacz niewygodnie sie myje bez zmywarki. ja sobie predko dalam spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może ja napiszę
No właśnie, teraz w restauracjach nawet tak się podaje herbatę. Wynika do jednak tylko z lenistwa i zdziczenia obyczajów. Nie tak się w Polsce kiedyś piło herbatę. To spadek po komunie :( Pamiętam, że moje babcie zawsze zaparzały herbatę, dopiero rodzice zapracowani i wygodniccy przerzucili się na zalewanie torebek:( To jest nawet zrozumiałe, bo szybciej, łatwiej i wygodniej. Niemniej to co powstaje nie jest herbatą:( My używamy czajniczków, jak z linku, który wyżej wkleiłam, i naprawdę to wchodzi w krew, i wcale nie jest kłopotliwe, ani parzenie, ani mycie, a nasza herbata każdemu smakuje, i kto do nas przyjdzie, zawsze o taką prosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilka
Kochani, dziękuję za odpowiedzi, ale nie szukam czajniczka, a takiej małej zaparzaczki do której będę mogła wrzucić liście i zalać herbatę w kubku. :)) Niestety w mojej rodzinie tylko ja preferuje taką fusiastą, dlatego czajniczek jest zbędny. :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam czajniczki w 2 rozmiarach, dla nas i dla nas z gośćmi i nie widzę problemu w zaparzeniu odpowiedniej ilości herbaty mycie też jest takie, jak kazdego innego naczynia zaparzać powinno sie w czym innym, a pić w czym innym, bo np. parzy się 3 czy 5 minut w zalezności od potrzeby, a pije się dużo dłużej, czyli w kubku parzona jest stanowczo za dlugo, liście parza sie kilkanaście minut co do lurki - herbaty daje się tyle, ile trzeba, czyli łyżeczkę na filiżankę plus dodatkowo jedną na czajnik - nie jest trudno przeliczyć sobie, ile wsypać do czajniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taki mały do kubka
to kupisz tanio w Ikei stalowy. Jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam porcelanowe kubki z rowniez porcelanowym cedzakiem - zaparzaczem i przykrywka, tez z porcealny. Dobrze sie myje, latwo zaparza. Mam tez czajniczek i zaparzaczki metalowe, ale nie uzywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilka
Calluna79, sprawuje się dobrze taki kubek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tortilka - tak dokladnie tego typu, tylko oczywiście w normalnym sklepie ma normalną cenę :) Sprawuje sie bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyjrzałam się, że ma jakiś tłok jeszcze - ja mam bez żadnego tłoczka, tylko taki walec perforowany, w który wsypuje odpowiednią ilość herbaty, zalewam wodą, parzę, ile trzeba i przelewam do kubka/kubków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tortilka
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Zastanawiam się jeszcze nad kubeczkiem z zaparzaczem właśnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×