Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nastoletnia mama

Jazda na dwóch kółkach??

Polecane posty

kiedy wasze dzieciaki nauczyły się jeździć bez bocznych kółeczek?? Moja rok temu w wieku 4 lat, w rodzinie mamy chłopca 6l i jeszcze na 4;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to jakiś problem, że 6 letnie dziecko nie potrafi jeździć na 2 kółkach? Niektórzy dorośli tego nie potrafią! Tak samo jak pływać, jeździć na wrotkach itp. I co w związku z tym? :o Uważasz, że skoro Twoje 4 letnie dziecko się nauczyło, to tamto 6 letnie jest jakieś opóźnione w rozwoju? Stuknij się w głowę i idź poszukać prawdziwych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___Marcy_01_
dziecko dziecku nie rowne ja nie widze tu zadnego problemu. no jezdzi na czterech kolkach i to jest takie dziwne? jest gdzie odgornie narzucona granica w ktorej dziecku nie wolno wsiasc na rower z bocznymi kolami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie znam dziecka, ktore majac 6 lat nie umialoby jezdzic na rowerze. Najwieksze ofermy nauczyly sie juz majac 5 lat. Wg mnie moze to byc tzw. zaniedbanie rodzicow, ze nie ucza tego dziecka i nie odepna bocznych kolek. Jesli mimo to ma wieksze problemy z motoryka, to byc moze dobrze by bylo isc z tym chlopcem do lekarza. Znam tez takiego- ma 10 lat i w dalszym ciagu nie potrafi jezdzic na rowerze- w jego wypadku jest podejrzenie uszkodzenia mozdzku w okresie plodowym, bo matka pila w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to hiena poznaj moją córkę. Kończy 5 lat i nie potrafi jeszcze jezdzić na 2. Jak miala 3 lata to na widok roweru plakala ze nie chce na niego wsiąść. Nie potrafila skoordynowac pedalowania z kierownaie, malo tego nie potrafila pedalowac i nie chciala się uczyć. Dostala bikerka i się zakochała w nim i jezdzila na nim. Od jesieni uczy się na 2 kółkach (jesienią 2 razy probowala i teraz też dwa) Ale mówi ze woli bikera i nie mam zamiaru jej zmuszac. Dosatnie na 5 urodziny rower, ale z bocznymi kółkami. Kiedyś się nauczy jak bedzie się czuła na siłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwr
Buahaha! Ja się nauczyłam jak miałam ze siedem lat, może więcej a rower jest dla mnie naturalnym środkiem lokomocji i sposobem spędzania wolnego czasu. Po co się tak spinać, to nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monnalisa
Do 3ech lat nie powinno się dziecka w ogóle sadzać na rower - ze względów ortopedycznych (biodra). Potem owszem - każde uczy się w swoim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Syn jeździł w wieku 3,5 jeżdził na 2, teraz ma 5 i jeździ na 2 kołowym 20 calowym - czy mnie to cieszy? - ani troche! dosłownie zapiernicza tak że aż się czasem boję na to patrzeć, górki, las, wertepy, co więcej zaczyna na tym 20 calowym skakać! /na biegowym w wieku 3 lat skakał ze schodów i z rampy na rolki! - dlatego zabrałam biegowy/ zdecydowanie wolałabym juz chyba zeby jeździł na 4 - z pewnością byłoby mu trudniej :P a tak to przy tym kaskaderze zejde na zawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rak to tez ryba
moj maz jak mial 9 lat dopiero sie nauczyl, ale to nie swiadczy o niedorozwoju, teraz jest pilotem smiglowca w LPR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój 3 miesiące przed 2 urodzinami dostał rower z bocznymi kółkami. Przez 3 tygodnie jeździł na 4 kółkach.Później już fajnie śmigał odkręciłam boczne i po tygodniach jeździł z równowagą.A dodam że nie mieliśmy żadnego rowerka gdzie dziecko odpycha sie nóżkami,po prostu praktycznie cały dzień dziecko "trenowało".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka ja jaka
Moja w wieku 3 lat śmigała na dwóch kółkach a na rolkach jeździ od 4 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te które piszą o niedorozwoju to grubo przesadzają :o NIE każde dziecko chcę jeździć na rowerze i NIE każde dziecko jest na tyle odważne by pozbyć się bocznych kółek. Rower,pływanie,jazda na rolkach to nie ma żadnej granicy która mówi kiedy dziecko musi to umieć :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×