Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MłodaGosposia

Ile wydajecie na zakupy spozywcze i inne? Jak to planujecie?

Polecane posty

Gość MłodaGosposia

Witajcie, mam takie wrażenie, że jak sie jest samemu to więcej pieniędzy się wydaje na życie, niż jak się jest z kimś. Chodzi tu głównie o jedzenie. Ja bardzo duzo wydaje, ale najwięcej chyba na obiady dla gości. Często ich mam, i wtedy zapwniam im wszystko. W piątek pojechałam do Lidla (dawno nie robiłam tam zakupów). Kupiłąm w sumie jakieś jedzonko na Święta Głownie składniki do super lazanii, na sernik, jakieś karniszony, ogórki, pieczarki, oliwki w słoiczkach. Oliwę z oliwek, kasze gryczaną, winogrona, sery, wędliny, ciastka i za to wszystko zaplaciłam tylko 100 zl! Bylam w szoku! Zwykle robie zakupy w Almie, bo mam ją najblizej, ale za nie płacę conajmniej 2 razy tyle.... W jaki sposób organizujecie swoje zakupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po prostu nie chodze do
Almy bo to najdrozszy sklep w moim miescie. W innych marketach ceny sa porownywalne, z wyjatkiem Piotra i Pawla ktory tez tu jest i jest ciut drozszy, tzn. tak drogi jak osiedlowe sklepiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaGosposia
Hmmm... Alma jest droga, ale ma na peawdę dobre i świeze jedzenie. Np warzywa, owoce, ryby , mięso. Na tym nie warto oszczędzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaGosposia
Czuje to, jak jem. I porównuje do tych z innych sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robimy większe zakupy raz na tydzień, wtedy wydajemy 1500-200 zł(na 3 osoby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swieże warzywa i owoca jak dla mnie to mozna na placu kupic :d W sumie u Nas na miesiąc wychodzi z 500 zł może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt Ci nie każe oszczedzac, ale większość Polaków jest do tego zmuszona nie rozumiem, o co pytasz w tym temacie chcesz sie pochwalić, że robisz zakupy w najdroższej sieci spożywczej? no to już się pochwaliłaś jeszcze coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po prostu nie chodze do
Ja miesa nie kupuje w marketach, tylko w specjalnych sklepach z miesem, gdzie jest gwarancja, ze nie ma w nim ulepszaczy i sa tylko naturalne ziola. Owoce i warzywa kupuje na targu. Oba mam w odleglosci 15 min drogi. Nie rozumiem jak mozna kupowac mieso w marketach, jakichkolwiek, naprawde. Co do warzyw, to chyba widac czy sa swieze. Mowie o takich rzeczach jak makaron, ryz, mleko, oliwa, kawy, herbaty. Jesli chcesz, kupuj w Almie, to Twoja sprawa. Ale nie dziw sie ze wiecej wydajesz, bo, jak juz wyraznie powiedzialam, to najdrozszy markecik jaki znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalalalalalalala
Z pewnością jedzenie dla dwóch osób jest o wiele droższe. Ja jem o wiele mniej niż mąż, czyli wydałabym dużo mniej kasy. Tygodniowo na zakupy spożywcze (2 os dorosłe + 2 małych dzieci) 250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po prostu nie chodze do
To zalezy kto ile je. Moj facet je normalnie i ja tez jem normalnie. Innymi slowy, ja nie musze byc wiecznie na diecie i zyc na lisciu salaty, bo jestem wysportowana i mam dobra przemiane materii, a moj facet je, a nie wpieprza, i nie narzeka, ze jest zupa na obiad (pracuje fizycznie). Jedzenie dla 2 osob jest tansze, ale raczej chodzi o oszczednosc gazu do gotowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie
na 5 osób,w tym dwie nastolatki,(zjedzą jak dorośli)-300zł tyg,lubię robic zakupy w biedronce,mięso wędliny w masarni lub osiedlowym sklepie,przynajmniej nie marnuję jedzenia schodzi wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaGosposia
No właśnie ja kiedyś też tak kupowałam, ale teraz mam daleko, i dlatego jesli mam wybrać real czy asde, ktore sa obok siebie, to wybieram Asde, w Realu wiele razy kupiłam zepsute jedzenie. Które później musiałam i tak wyrzucić. Nie! Nie chwale sie! Czym tu się chwalic? Ze uwazam ze niektore spozywcze sa lepsze niz w innych sklepach? To raczej dyskusja a nie chwalenie sie. Jak zrobilam zakupy w Lidlu to bylam w szoku, bo wydaja mi sie tez byc w miare dobre jakosciowo, a zaplaciłam mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaGosposia
Wiesz sorki, ale jestem osobą dosc zajęta, i nie bede chodzila i robila zadyby przez jakąś rybe... nie mam na to najzwyczajniej czasu. Od 7-do 22 mam zwykle zorganizopwany czas, bez okienek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po prostu nie chodze do
Ja w Lidlu jeszcze nie kupilam nic nieswiezego, duzo rzeczy mroze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaGosposia
Slucham? Po co ta zlosliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po prostu nie chodze do
Po prostu nie wiemy, po co zalozylas ten temat. Skoro nie jestes w stanie kupowac gdziekolwiek indziej niz w Almie, bo jestes zabiegana biedulka, i tam jest najswiezsze wg Ciebie jedzenie, to co Ci da informacja, ze gdzies jest taniej, skoro i tak mozesz kupowac tylko w Almie? Ten temat jest bez sensu i ludzie niepotrzebnie z Toba dyskutuja i probuja Ci cos poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My planujemy tylko obiady, resztę kupujemy to na co mamy ochotę mniej więcej w takiej ilości jaką możemy zjeść :) i miesięcznie wydajemy 1500-1700 złotych na dwie osoby dorosłe i małe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaGosposia
Biedulka? Nie to Twoja ironia, i Twoje pojmowanie. Temat bez sensu nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ten znów
kurwa znów ten temat :-o to juz chyba 38748395647 taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zapraszam gości
to po pierwsze, kupuje jedzenie dla dwóch dorosłych osób Alma niestety potrafi sprzedawać przeterminowane jogurty i sałatki, nie raz się nadziałam, dobrze ze zawsze sprawdzam termin ważności to miałam szansę je odłożyć na półkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze... Tak patrzę na to co piszecie i ja chyba wydaję ponad stan i za dużo, mimo że kupuję głównie w Lidlu i w Biedro i w sieciówce okolicznej gdzie jest bardzo tanio... :( Jak tu ktoś napisał że 150-200 zł na 3 osoby, a ja wydaję na samą siebie z 250 zł na tydzień na jedzenie 😭 Najgłupsze jest to że praktycznie nie gotuję bo nie mam czasu i kupuję głównie przekąski jakieś, słodycze, owoce, a nie rzeczy obiadowe 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuje gównie w ALMA ale tylko w jednej w Krakowie mają dobre wędliny i warzywa naprawde sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaGosposia
Ja tez korzystam z Almy w Krakowie, może robisz zakupy przy Pilotów? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×