Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anka_będzie hanka

termin majowy zaczynamy przygotowania do porodu!!! kto ze mną?

Polecane posty

Gość anka_będzie hanka
z dzieciecych polecaja własnie lovelle ale radze poczytac składy... i porównać bo czasem nie ma sensu przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
majowkowammm kup jak najszybciej, bo nie wystoisz przy desce do prasowania później. Jak nie wiesz co kupić, to kup na razie płatki mydlane i w tym pierz. A poza tym to ceny powalają. Mnie zabiła cena kpl pościeli do łóżeczka - 200pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Witaj majóweczka09, a dlaczego znasz datę porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Majowki, ja na 16 maj z synkiem sie szykuje :) nie mam spakowanej torby do szpitala bo nie mam pojecia co trzeba zabrac.. reszta juz jest, tylko ubranka poprac.. to co trzeba do szpitala???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_będzie hanka
no za 200 zł a dokładnie za 180 kupiłam kołderke z poduszką, rożek, pościel i ochraniacz na łóżeczko. Takie jednolite. Ale ceny są okropnie wyśrubowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie zastanowie jeszcze co do tego prania ale nie bede szalec ;p ja sie jeszcze nie pakuje, mam nadzieje ze tak szybko w szpitalu sie nie znajde ;) Faktycznie, ceny sa straszne...dobrze jak mozna liczyc na pomoc rodziny lub znajomych. Ostatnio odkupilam od kolezanki zestaw ubranek, ok 50 sztuk za 100 zl w rozm. 56 i 62 wiec na poczatku nie bede musiala sie martwic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja wyprawke mam tylko nie wiem co do szpitala zabrac..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabardzo-lekarz mi ostatnio pokazywał co wyszło z pomiarów małego, że mam się szykować na 10 maj. Termin wg daty a USG może się róznic, moj Tomek jest do przodu z wymiarami o jakieś 1,5 tyg-to po tatusiu :D tatko jest wysoki :) ja za 180 zł mam kpl poduszka, kołdra, ochraniacz, posciel w tym dwie poduszki i 2 przescieradelka-kupowałam na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Nie mogę się doczekać, boję się jak cholera, ale wolałabym już mieć go przy sobie. Żeby był zdrowy, silny, ładny. Żeby już wiedzieć, że wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo mam taka cholernie nieprzyjemna przypadlosc w tej ciazy ROZEJSCIE SIE SPOJENIA LONOWEGO ,bywa bardzo bolesne,w Polsce byc moze mialabym na to cesarke,ale mieszkam w Uk i rzadko tutaj to praktykuja przy tym schorzeniu,czesciej wlasnie wywoluja porod w 38 tc,zeby dziecko nie bylo za duze,tym bardziej u drobnych kobiet,ja sie bardzo boje wywolywania kroplowka,bo raz juz to przeszlam brrrrrrr i zdecyduje sie na zel i jakis masaz szyjki,mam nadzieje ze poskutkuje ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Skity - najlepiej jakbys dowiedziala sie co zabrac w szpitalu w ktorym bedziesz rodzic. Na pewno dokumenty i badania, jakies 2 koszule, klapki, kosmetyki ktorych uzywasz, podpaski i podklady, majtki 1razowe i rzeczy dla dziecka. u mnie w szpitalu musze tez zabrac sztucce i talerzyk z kubkiem ;p w wyszukiwarce jest tego pelno wiec najlepiej sie dowiedziec u zrodla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Ja kupiłam w sklepie, bo siostra mnie skołowała. 3-elementowy, z wyhaftowanym lwem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_będzie hanka
Jabardzo - ja tez juz tylko mysle o porodzie i zeby mała była z nami. teraz to takie zawieszenie. Ani juz nie jestem taka aktywna ani nie moge za duzo pracowac i tylko sprzatanie i czekanie,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_będzie hanka
i jeszcze to mleko mi cieknie ze az koszulke mam mokra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi poki co nic nie cieknie ;p ale biust to mi urosl 3 rozmiary o sutkach nawet nie mowie... sa ogromne prawie na calosci i jeszcze te plamki wokol nich blee. Moj M to sie az boi na nie patrzec o dotykaniu nie mowiac;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_będzie hankahttp://f.kafe
a mój nazywa mnie mleczarnią albo mlekowitą... hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie macie dolegliwosci? ja choc ciaze swietnie znosilam to teraz tak: zgaga, bol kosci łonowej przy chodzeniu i przekręcaniu sie na łóżku zwlaszcza, bolące nogi co zwłaszcza czuje pod koniec dnia, 2 rozstepy - jeden kolo pepka drugi na boku :), + 12 kg ale brzuch mam maly uwazam. Poza tym brodawki ciemne jak u murzynki a krecha przez brzuch to jak by ktos pedzlem pociągnął :) ale ogolnie to ładnie wygladam i ciaża mi sluży ;) synek w 32 t wazyl ok 2 kg i miewa codziennie czkawke ze 2 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moja 3 ciaza,wszystkie w sumie bez wiekszych klopotow jesli chodzi o moje samopoczucie,zgaga i owszem ale pije gaviscon pomaga bardzo no i teraz to spojenie..dzieci rodze dosc spore,wiec licze ze i ten maly nie bedzie..ale powiem szczerze,ze ciaza przy dwojce dzieci to ciezki temat ..nie da rady poodpoczywac,polezec za wiele..niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_będzie hanka
zgaga,masakryczny bol kosci łonowej przy chodzeniu i przekręcaniu sie, spuchniete nogi, rozstepy - na bokach ud, Hania w 32 t wazyla 1900g ale pręży sie niemiłosiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka usmialam sie ;D ja mialam do 14 tyg mega mdlosci i meeeeega zgage, potem przeszlo i od paru tyg zas zgaga, bol plecow i bioder, no i skurcze lydek w nocy. Do tego tylek mi strasznie urosl i mi lydki puchna....a do konca jeszcze 1,5miesiaca;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Z dolegliwości mam tylko dyskomfort przy przekręcaniu się z boku na bok, zatkany nos, opuchnięte ciało. Wymiotów nie miałam, zgagi nie miałam, od niczego mnie nie odrzuciło. Mleko nie leci, cycki 1 rozmiar do przodu, kreska jest, rozstepów nie ma. Ogólnie na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O bolu kosci lonowej proponuje wspomiec lekarzowi.To moze byc rozchodzenie sie spojenia lonowego i moze potrzebne beda cwiczenia lub pas podtrzymujacy,zeby sie nie pogarszalo..Co do skorczy lydek,niedobory magnezu,wiec 2 tabletki dziennie jak najbardziej wskazane...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Tak majówecza ma rację, ja biorę magnez 1-2 na dobę. Nie miałam ani jednego skurczu łydek podczas ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nos to normalne,przez powiekszone naczynia krwionosne.. Proponuje sola fizjologiczna plukac ile sie da,albo woda morska w sprayu :) Dobry jest tez rutinoscorbin i mozna w ciazy,na to krwawienie wlasnie..dobra juz sie nie madrze,bo zaraz mnie wywalicie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×