Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

beata04

Alimenty na dorosłą córkę mojego męża

Polecane posty

Gość a ty mi wskaż
Czy fundusz alimentacyjny nie jest ustanoiony po to żeby płacić jeśli ojciec dziecka zniknie lub ucieka od płacenia? FA zastepuje alimenty od ojca, który uchyla się notorycznie od ich płacenia więc jeśli można pobierać alimenty od państwa, to tym bardziej można pobierać alimenty od ojca, bo to ojciec jest zobowiązany do płacenia na swoje uczące sie dzieci, a nie państwo. FA to ostateczność, jesli nie można wyegzekwować alimentów. FA płaci do momentu ukończenia nauki, czyli przeważnie do 25 roku życia, jeśli dziecko studiuje. Nie wiem ale kiedyś słyszałam, że ten dług w FA dłużnikowi nie przepada. Namawiasz do przestępstwa zZniecierpliwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ty mi wskaż
Ojciec lub matka mogą się uchylić od płacenia, owszem, ale tylko wtedy gdy sąd na to pozwoli. Samodzielnie nie można tego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... FA płaci maksymalnie do 21 roku życia i ani dnia dłużej... natomiast tutaj sobie niektóre panie uzurpują prawo, że mogą otrzymywać alimenty na dorosłe dziecko do 26 roku życia!! Absurd!! Skąd wzięły tę granicę wieku?? Albowiem wiadomo, że górnej granicy wieku nie ma!! Sąd Najwyższy określił taką umowną granicę do 24 lat, jeżeli dziecko programowo kończy studia DZIENNE! ... Natomiast studia ZAOCZNE (piszę z wielkiej litery, żeby było bardziej widoczne i czytelne!!) nie mają nic do rzeczy... ponieważ, córka miała szansę na studia dzienne, które zaprzepaściła, czyli że miala szansę studiowac taniej, wiec jesli zawaliła takie studia, to powinna być za swe czyny odpowiedzialna.... zapewne przekalkulowała, czy stać ją na studia zaoczne, które odbywają się teoretycznie co 2 tygodnie, to jest czas a podjęcie pracy, bo de facto system studiów zaocznych został stworzony dla ludzi pracujących - nie ma innej opcji! ;) Córce mojego męża nie chciało się uczyć!! Dlatego oblała studia dzienne!!! Natomiast, pod rygorem utraty alimentów od ojca podjęła szybko studia zaoczne, tylko i wyłącznie dlatego, żeby wyłudzać alimenty. A teraz tutaj duży krzyk jakie to ona studia kończy, i że będzie miała papier!! Niech ma w końcu papier, gdyż już dawno powinna go mieć. Ojciec jest w stanie to udowodnić!! Albowiem, już wtedy alimenty jej się nie należały, ale kłamała, oszukiwała i nadal kłamie. Zobaczymy dokąd ją takie kłamstwo zaprowadzi? I jakie morale są takiej kłamliwej osoby? I jakie morale są tutaj niektórych pań, które popierają taki stan rzeczy!! Gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zzZniecierpliwiony..
To Ty robisz od 2009(bo wtedy zaczales pisac i glosic te same teorie,co tu)ludziom wode z mozgu i dodatkowe klopoty,czego dowodem jest p.Beata,ktora byc moze juz lyknela Twoje bezpodstawne teorie,tak wynika z jej ost.wpisow.No,poza panem ze Szczecina,autorem..to najnowsze,niesprawdzone wiesci.. Juz byl pomysl zabierania prawa jazdy dluznikom FA.Skoro FA alimnetacyjny placi,tzn.ni mniej nie wiecej,ze uchyla sie ten,kto alimenty ma zasadzone! Wiec nie gadaj glupot! Juz Ci to po wielokroc(znienawidzony osobniku bylych zon i ich wspolnych dzieci)wklejano paragrafy,itd.a Ty dalej swoje!SĄD,to sąd i tylko on moze uchylic wyrok. Idz sie oplucz zimna wodą,moze Ci wreszcie przejdzie autorze blednych od lat Twoich wpisow! A jak nie stac Cie na adwokata(mowisz,ze jestes urzednikiem to Cie zapewne stac),to idz do pierwszej z brzegu darmowej poradni przy uniwersytetach. Jakis czas Cie nie bylo..czyzby leczenie sanatoryjne?ot,widzisz,ijesli tak,to i ono Ci nie pomoglo.. Ciebie w ogole cos poza pisaniem bzdur o alimentach interesuje?bedziesz dozywotnie siedzial na kobiecych forach?i tylko na jeden temat masz cos do powiedzenia? Żenua,nie facet/ojciec/partner!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulkiulki Tyle że fa płaci za rodzica a i rodzic może uchylić się tylko w określontch okolicznościach.Jednym słowem zniecierpliwiony nie przeszkadza ci matka która kłamie do fa nie podając dochodów konkubenta bierze alimenty na dorosłe dzieci i jest git. ... matka brała na dzieci z pierwszego małżeństwa - czujesz różnicę czy nie ulkiulki, ale chyba nie? więc daruj sobie!! Ponadto, dochód na członka rodziny był wówczas tak mierny, że alimenty należały się, bo nikt tego nie kwestionował - tylko ty teraz ulkiulki uczepiłaś się tego jak rzep psiego ogona i udajesz taką uczciwą i poczciwą istotę najlepszą z całego forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zzZniecierpliwiony.. To Ty robisz od 2009(bo wtedy zaczales pisac i glosic te same teorie,co tu)ludziom wode z mozgu i dodatkowe klopoty,czego dowodem jest p.Beata,ktora byc moze juz lyknela Twoje bezpodstawne teorie,tak wynika z jej ost.wpisow.No,poza panem ze Szczecina,autorem..to najnowsze,niesprawdzone wiesci.. Juz byl pomysl zabierania prawa jazdy dluznikom FA.Skoro FA alimnetacyjny placi,tzn.ni mniej nie wiecej,ze uchyla sie ten,kto alimenty ma zasadzone! Wiec nie gadaj glupot! Juz Ci to po wielokroc(znienawidzony osobniku bylych zon i ich wspolnych dzieci)wklejano paragrafy,itd.a Ty dalej swoje!SĄD,to sąd i tylko on moze uchylic wyrok. Idz sie oplucz zimna wodą,moze Ci wreszcie przejdzie autorze blednych od lat Twoich wpisow! A jak nie stac Cie na adwokata(mowisz,ze jestes urzednikiem to Cie zapewne stac),to idz do pierwszej z brzegu darmowej poradni przy uniwersytetach. Jakis czas Cie nie bylo..czyzby leczenie sanatoryjne?ot,widzisz,ijesli tak,to i ono Ci nie pomoglo.. Ciebie w ogole cos poza pisaniem bzdur o alimentach interesuje?bedziesz dozywotnie siedzial na kobiecych forach?i tylko na jeden temat masz cos do powiedzenia? Żenua,nie facet/ojciec/partner! ... to nie jest żadna woda robiona z mózgu, to są po prostu rzeczy, o których wam się nie śniło... gdyż ustawodawca wprowadził do kodeksu rodzinnego projekt, którego autorem jest pan profesor z Uniwersytetu Szczecińskiego!! Bo to płaga jest!! Profesor, który jest autorem - sam uczy studentów - decyzję o zmianie KRiO podjęli ustawodawcy i nie jest to patykiem pisane po piachu, jak wam się to wydaje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do p.Beaty..
Czym innym jest FA z ktorego placono Twoim dzieciom a czym innym komornik sciagajacy naleznosci. Nie masz z nia kontaktu a tak wszystko o niej(corce meza)wiesz,z detalami?! Co Cie obchodzi w jakim trybie i jakie studia konczy?przeciez to jej wybor.Juz kiedys pisalas,ze wyslalabys ja razem z jej tata na inne studia,ale..to ona wybiera i decyduje,nie Ty! Kazdy by sie cieszyl,ze dziecko podwyzsza wiedze.Chyba te Twoje starsze skonczyly tylko srednie lub pomaturalne.Jakas zazdroscia mi tu jedzie. Acha,i nie roszczeniowe matki,tylko dorosle dzieci wystepuja o alimenty,nie ich rodzic.Chyba,ze w skrajnej sytuacj dadza pelnomocnictwo,zeby nawet nie widywac sie w sadzie z tym,ktory musi byc szukany przez sad lub komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skąd ta pewność
przeglądałam teraz stronę funduszu alimentacyjnego i pisze wyraźnie -grubymi literami- że płacą do 25 roku życia pod warunkiem że dziecko się uczy :-) beata wasz błąd, mogliście pilnować co ona robi na studiach, sprawdzać wyniki, czy studiuje. to że oblała to nie jest tragedią, nie każdemu ekonomia podejdzie, może to był zły wybór, to są trudne studia. mogliscie ty lub mąż interesować się jak jej idzie, a nie teraz dopiero zaczeliście działać. za późno się obudziliście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do p.Beaty..
No wlasnie nie ma zadnej roznicy!-Ty bralas alimenty na swoje dzieci z pierwszego malzenstwa i corka tez jest dzieckiem z pierwszego malzenstwa! Tobie placil FA,bo maz sie zmyl od Ciebie a jej tata byl/jest uchwytny-dlatego nie FA a komornik.Ktorego zreszta tez by nie bylo,gdyby przelewy byly w terminie. A Ty mi powiedz na koniec-jak mozna zyc powietrzem?utrzymac sie/egzystowac bez grosza?Oswiec nas,moze instytucja alimentow przestala by istniec jakby nikt nikogo nie musial wspierac/utrzymywac. Z drugiej strony glupie pytanie,bo przeciez Ciebie np utrzymuje Twoj drugi maz,bo z renty nie daloby rady utrzymac dwoje dzieci/leki/oplaty na zycie/splata kredytu na Twoj,jak zaznaczalas,dom. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do p.Beaty.. Czym innym jest FA z ktorego placono Twoim dzieciom a czym innym komornik sciagajacy naleznosci. Nie masz z nia kontaktu a tak wszystko o niej(corce meza)wiesz,z detalami?! Co Cie obchodzi w jakim trybie i jakie studia konczy?przeciez to jej wybor.Juz kiedys pisalas,ze wyslalabys ja razem z jej tata na inne studia,ale..to ona wybiera i decyduje,nie Ty! Kazdy by sie cieszyl,ze dziecko podwyzsza wiedze.Chyba te Twoje starsze skonczyly tylko srednie lub pomaturalne.Jakas zazdroscia mi tu jedzie. Acha,i nie roszczeniowe matki,tylko dorosle dzieci wystepuja o alimenty,nie ich rodzic.Chyba,ze w skrajnej sytuacj dadza pelnomocnictwo,zeby nawet nie widywac sie w sadzie z tym,ktory musi byc szukany przez sad lub komornika. ... mnie nie obchodzą jej studia, ani system w jakim to robi!! mnie obchodzi, że alimenty nie powinna pobierać, bo jej się nie należą. ... Każdy by się cieszył, że dziecko się uczciwie uczy i podwyższa nie tyle wiedzę, co swoje umiejętności w byciu uczciwym człowiekiem, w tym przypadku córka przegięła... totalnie!! Bo są granice... mogła pogadać z ojcem i ze mną uczciwie ... bo dla nas lepsza najgorsza prawda niż przecudowne kłamstwo, córka zapomniała przede wszystkim o tym, że ja, jak i jej ojciec jesteśmy ludźmi... a że się wypięła na nas to teraz ma! I niech nie doszukuje się zazdrości - bo nie ma czego, nienawiści - bo jej nie ma!! Niech w koncu do niej dotrze, że tak po prostu się nie robi z czystej ludzkiej przyzwoitości i uczciwości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do p.Beaty.. No wlasnie nie ma zadnej roznicy!-Ty bralas alimenty na swoje dzieci z pierwszego malzenstwa i corka tez jest dzieckiem z pierwszego malzenstwa! Tobie placil FA,bo maz sie zmyl od Ciebie a jej tata byl/jest uchwytny-dlatego nie FA a komornik.Ktorego zreszta tez by nie bylo,gdyby przelewy byly w terminie. A Ty mi powiedz na koniec-jak mozna zyc powietrzem?utrzymac sie/egzystowac bez grosza?Oswiec nas,moze instytucja alimentow przestala by istniec jakby nikt nikogo nie musial wspierac/utrzymywac. Z drugiej strony glupie pytanie,bo przeciez Ciebie np utrzymuje Twoj drugi maz,bo z renty nie daloby rady utrzymac dwoje dzieci/leki/oplaty na zycie/splata kredytu na Twoj,jak zaznaczalas,dom. Dobranoc. ... no widzisz, nie można żyć ale trzeba ... i żyjemy, z tego co mamy... a córka mojego męża wie ile mamy... dom jest mój tylko na papierze, a tak na prawdę to jest dom wszystkich, którzy w nim mieszkają... leków już nie wykupuję, bo musiałam z czegoś zrezygnować ... wykupuję tylko te, które są niezbędne ... spłata kredytu wzrosła, bo frank szwajcarski poszedł do góry i tak zawsze wiatr w oczy .... ale mam nadzieję, że kiedyś będzie lepiej ... bo nigdy nie jest tak samo, w życiu jak w kalejdoskopie :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do p.Beaty..
Ja mowilam o zazdrosci,ze corka meza studiuje a moze Twoje starsze nie? A Ty,bo juz nie raz powolywalas sie na wiare.mozesz uruchomic w sobie milosierdzie czy przebaczenie?.. Albo stanac z z boku,moze z tylu(bo to Ty raczej jestes sola w oku w relacjach corka-tata),by to tata,jako bardziej doswiadczony pare razy spotkal sie sam na sam z corka? Jak nie umieja rozmawiac,bo urazow jest duzo,to przez mediatora(darmowa usluga),w obecnosci fachowca? Ona przeciez skonczy zaraz nauke,ale..nie przestanie byc corką swego taty! A on oprocz tego jest dziadziem,od pierwszej corki,sentymentalnie. On/ona wreszcie mogliby przemowic do siebie swoim glosem a nie przez adwokatow! Ty z boku,bo nie jestes jej mamą.Oni oboje.. Niewiele trzeba,by sie ulozylo dobrze.Ale to potrzeba madrosci starszych,nie oczekiwac od dziecka,ze padnie na kolana i bedzie prosic o przebaczenie.Przeciez to tata poprzez rozwod ja zostawil.Taka jest prawda. Tobie tez zyloby sie latwiej,gdybys widziala pojednanie pierworodnej z ojcem.I starsze Twoje oraz mlodsze dzieci tez by b.duzo zyskaly.. Ktos winien byc tym "klejem",spoiwem.W tym przypadku-wg mnie-jej tata.By na nowo uwierzyla,ze wciaz jest kochana przez ojca..Bezwarunkowo,stabilnie,nieodwolalnie! Zrodlo klopotow naszych dzieci jest w nas-doroslych.To my dajemy zle lub dobre przyklady.Nam uchodzi czesto na sucho a na dzieciach wiesza sie psy.A przeciez one nie rodza sie zle.One tylko,albo az nasiakaja atmosfera doroslych i powielaja ich wzorce. (bezgranicznej,bezwarunkowej,zadnej!)milosci nie kupisz za pieniadze..Tak samo zdrowia. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do p.Beaty.. Ja mowilam o zazdrosci,ze corka meza studiuje a moze Twoje starsze nie? A Ty,bo juz nie raz powolywalas sie na wiare.mozesz uruchomic w sobie milosierdzie czy przebaczenie?.. Albo stanac z z boku,moze z tylu(bo to Ty raczej jestes sola w oku w relacjach corka-tata),by to tata,jako bardziej doswiadczony pare razy spotkal sie sam na sam z corka? Jak nie umieja rozmawiac,bo urazow jest duzo,to przez mediatora(darmowa usluga),w obecnosci fachowca? Ona przeciez skonczy zaraz nauke,ale..nie przestanie byc corką swego taty! A on oprocz tego jest dziadziem,od pierwszej corki,sentymentalnie. On/ona wreszcie mogliby przemowic do siebie swoim glosem a nie przez adwokatow! Ty z boku,bo nie jestes jej mamą.Oni oboje.. Niewiele trzeba,by sie ulozylo dobrze.Ale to potrzeba madrosci starszych,nie oczekiwac od dziecka,ze padnie na kolana i bedzie prosic o przebaczenie.Przeciez to tata poprzez rozwod ja zostawil.Taka jest prawda. Tobie tez zyloby sie latwiej,gdybys widziala pojednanie pierworodnej z ojcem.I starsze Twoje oraz mlodsze dzieci tez by b.duzo zyskaly.. Ktos winien byc tym "klejem",spoiwem.W tym przypadku-wg mnie-jej tata.By na nowo uwierzyla,ze wciaz jest kochana przez ojca..Bezwarunkowo,stabilnie,nieodwolalnie! Zrodlo klopotow naszych dzieci jest w nas-doroslych.To my dajemy zle lub dobre przyklady.Nam uchodzi czesto na sucho a na dzieciach wiesza sie psy.A przeciez one nie rodza sie zle.One tylko,albo az nasiakaja atmosfera doroslych i powielaja ich wzorce. (bezgranicznej,bezwarunkowej,zadnej!)milosci nie kupisz za pieniadze..Tak samo zdrowia. Dobranoc. ... mam być zazdrosna o studia?? bzdura - moje dzieci się kształciły i nadal kształcą - te dorosłe, a te młodsze wszystko przed nimi na razie są na początku drogi, ale nieźle się to zapowiada, albowiem maly synek jest wybitny a córeczka za nim podążą - jest się z czego na prawdę cieszyć!:) istnieje taka możliwość sam na sam - ojciec z córką w moim domu - mamy kilka pokoi - innej opcji nie ma, albowiem ja moje sprawy z moimi dziećmi też załatwiam przy moim mężu, a mój mąż jeżeli będzie chciał, to zapewne powie jak to wygląda innej opcji nie ma! resztę pozostawiam bez komentarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... to się nazywa 6 zmysł - musisz wiedzieć, że nie ufam tobie, dobrze to wszystko przemyśl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w gwoli wyjaśnienia
zZ Zniecierpliwiony """"" a ty mi wskaż a ty mi wskaż zZniecierpliwiony gdzie jest artykuł w którym pisze, że 21 letnie pełnoletnie dziecko może pobierać alimenty od państwa? gdzie jest taki artykuł?""""" W ustawie alimentacyjnej. Gdzie alimenty pełnoletni pobiera z FA. a nie od rodzica. FA nie ma uprawnień do uchylenia się od alimentów na pełnoletniego. To może zrobić tylko rodzic. FA tak długo będzie płacić ... do określonego wieku.... i w określonych warunkach ,dopóki rodzic się nie uchyli. Co ty za bzdury wypisujesz zniecierpek?! wyjaśnienie!!! Fundusz Alimentacyjny fundusz przeznaczony do zabezpieczania wypłacania alimentów, których płatnicy okazali się niewypłacalni lub uchylali się od ich płacenia. W dniu 18 lipca 1974 r. Sejm uchwalił ustawę o funduszu alimentacyjnym (Dz. U. z 1974 r. Nr 27, poz. 157). Fundusz Alimentacyjny powstał na początku 1975. Administratorem (dysponentem) funduszu był ZUS. Na mocy Ustawy o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 228, poz. 2255) autorstwa Jolanty Banach (SDPL, wtedy w SLD), przyjętej przez Sejm w dniu 28 listopada 2003, Fundusz Alimentacyjny został zlikwidowany i zastąpiony szeroko krytykowaną zaliczką alimentacyjną. Reaktywacja Funduszu Alimentacyjnego w nieco zmienionej formie nastąpiła w październiku 2008 r. mocą ustawy z dnia 7 września 2007 o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. z 2007 r. Nr 192, poz. 1378). Nowa ustawa zmieniła dotychczasową ustawę z 22 kwietnia 2005 (Dz. U. z 2005 r. Nr 86, poz. 732) o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej. Wystarczy? Ty sam sobie zaprzeczasz!! Wrzeszczysz aby zlikwidować FA bo to podatnicy płaca na cudze dzieci a tu popierasz beate i jej metody wyłudzania pieniędzy właśnie od podatników!! Czy tobie zdarza sie czasem myśleć?!! Postaraj sie to nie boli!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w gwoli wyjaśnienia
beata04 ... FA płaci maksymalnie do 21 roku życia i ani dnia dłużej... natomiast tutaj sobie niektóre panie uzurpują prawo, że mogą otrzymywać alimenty na dorosłe dziecko do 26 roku życia!! Absurd!! Skąd wzięły tę granicę wieku?? Albowiem wiadomo, że górnej granicy wieku nie ma!! Sąd Najwyższy określił taką umowną granicę do 24 lat, jeżeli dziecko programowo kończy studia DZIENNE! ... Natomiast studia ZAOCZNE (piszę z wielkiej litery, żeby było bardziej widoczne i czytelne!!) nie mają nic do rzeczy... ponieważ, córka miała szansę na studia dzienne, które zaprzepaściła, czyli że miala szansę studiowac taniej, wiec jesli zawaliła takie studia, to powinna być za swe czyny odpowiedzialna.... zapewne przekalkulowała, czy stać ją na studia zaoczne, które odbywają się teoretycznie co 2 tygodnie, to jest czas a podjęcie pracy, bo de facto system studiów zaocznych został stworzony dla ludzi pracujących - nie ma innej opcji! Córce mojego męża nie chciało się uczyć!! Dlatego oblała studia dzienne!!! Natomiast, pod rygorem utraty alimentów od ojca podjęła szybko studia zaoczne, tylko i wyłącznie dlatego, żeby wyłudzać alimenty. A teraz tutaj duży krzyk jakie to ona studia kończy, i że będzie miała papier!! Niech ma w końcu papier, gdyż już dawno powinna go mieć. Ojciec jest w stanie to udowodnić!! Albowiem, już wtedy alimenty jej się nie należały, ale kłamała, oszukiwała i nadal kłamie. Zobaczymy dokąd ją takie kłamstwo zaprowadzi? I jakie morale są takiej kłamliwej osoby? I jakie morale są tutaj niektórych pań, które popierają taki stan rzeczy!! Gratuluję! - czy tobie nie zdarzyło sie zawalić roku nauki? Ile razy? -czy ty, kiedy wyrzucono ciebie ze szkoły jednej a później drugiej miałaś wstrzymaną rentę rodzinna po ojcu? Nie!! wstrzymano tobie dopiero wtedy, kiedy nie pokazałaś zaświadczenia o kontynuowaniu nauki!! Do którego roku życia miałaś wypłacana rentę po ojcu? Czyż nie do ukończenia nauki? Ile wtedy miałaś lat kiedy kończyłaś edukację zdobywając średnie wykształcenie? -dlaczego tobie było wolno zawalić naukę a pasierbicy już tego nie wolno?!! -są różne sytuacje życiowe, gdzie człowiek się zagubi-czy należy go za to przekreślać? Jesli tak to ciebie również należałoby przekreślić!! -twoja pasierbica ma dziecko-widocznie nie może uczyć się dziennie-musi opiekować się dzieckiem-jej pierworodnym!! -ty tez podobnie jak pasierbica uczyłaś sie wieczorowo i pobierałaś alimenty tyle że w postaci renty!! Nie chciało się chodzić dziennie?!!!! A jak się uczyło wieczorowo, to do pracy sie chodziło?!!! -istotnie nie ma górnej granicy wieku-jeśli sąd uzna,że dziecko nie jest w stanie sie utrzymać rodzic będzie płacił nawet dożywotnio! Alimenty zazwyczaj płaci sie do 25 roku życia kiedy dziecko (dziecko swojego rodzica!!!!) studiuje, chyba , że ostatni rok studiów przypada na 26 rok życia -wtedy przedłuża sie alimentację o ten rok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w gwoli wyjaśnienia
beata04 ... FA płaci maksymalnie do 21 roku życia i ani dnia dłużej... natomiast tutaj sobie niektóre panie uzurpują prawo, że mogą otrzymywać alimenty na dorosłe dziecko do 26 roku życia!! Absurd!! Skąd wzięły tę granicę wieku?? Albowiem wiadomo, że górnej granicy wieku nie ma!! Sąd Najwyższy określił taką umowną granicę do 24 lat, jeżeli dziecko programowo kończy studia DZIENNE! Prawda że górnej granicy nie ma!! czytaj!!! Świadczenie z funduszu alimentacyjnego to nowy rodzaj wsparcia wypłacany od 1 października 2008 r. Świadczenie zastąpiło zaliczkę alimentacyjną, która wcześniej przyznawana była w podobnych sytuacjach, osobom nieotrzymującym alimentów. Chociaż nazwą świadczenie nawiązuje do pomocy wypłacanej przez zlikwidowany w 2004 r. Fundusz Alimentacyjny, to jednak jest to tylko nawiązanie symboliczne. Nowy rodzaj pomocy znacznie więcej łączy z zaliczką alimentacyjną niż ze starym funduszem. Wprowadzając nowe przepisy, zrealizowano jednak najważniejszy postulat krytyków zaliczki alimentacyjnej - poszerzono grupę osób uprawnionych do wsparcia i nie jest one już kierowane prawie wyłącznie do osób samotnie wychowujących dzieci. Świadczenie będą więc mogły pobierać np. osoby, które ponownie zawarły związek małżeński czy też wychowują dzieci w konkubinacie. Pomoc wypłacana jest, podobnie jak świadczenia rodzinne, przez gminy tzn. urzędy gmin lub ośrodki pomocy społecznej, w procedurze uczestniczy komornik (musi potwierdzić bezskuteczność egzekucji), a poza wypłatą świadczeń gminy starają się zmusić dłużnika alimentacyjnego do wywiązywania się z obowiązków. Wprowadzono nowe kryterium dochodowe i zwiększono kwotę pomocy (w porównaniu do kwot wypłacanej wcześniej zaliczki). Przepisy dotyczące świadczenia z funduszu znajdują się w ustawie z dn. 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. z 2007 r., Nr 192, poz. 1378 z późn. zm.). Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują osobie uprawnionej: - do ukończenia przez nią 18 roku życia, - do ukończenia przez nią 25 roku życia - w przypadku gdy uczy się w szkole lub szkole wyższej, albo - bezterminowo - w przypadku posiadania orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności. Osoba uprawniona to najczęściej dziecko, na którego rodzic zobowiązany jest płacić alimenty, ale nie robi tego. Osoba uprawniona oznacza więc wg ustawy osobę uprawnioną do alimentów od rodzica na podstawie tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd, jeżeli egzekucja okazała się bezskuteczna. Z kolei bezskuteczna egzekucja to egzekucja, w wyniku której w okresie ostatnich dwóch miesięcy nie wyegzekwowano pełnej należności z tytułu zaległych i bieżących zobowiązań alimentacyjnych. Nieskuteczna egzekucja wystąpi więc zarówno wtedy, kiedy osoba zobowiązana do płacenia alimentów, nie płaci nic, jak i w sytuacji kiedy wpłaca 95% należnej kwoty, a zalega z pozostałymi 5%. Ważne są przy tym, nie tylko alimenty płacone/ nie płacone na bieżąco, ale w ogóle wszystkie zaległości alimentacyjne. Za bezskuteczną egzekucję uważa się również niemożność wszczęcia lub prowadzenia egzekucji alimentów przeciwko dłużnikowi alimentacyjnemu przebywającemu poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. __________________________ Chociaż ustawa mówi o „osobie uprawnionej to jednak, ponieważ najczęściej osobą tą jest dziecko, pomoc wypłacana będzie na wniosek jego rodzica lub opiekuna (tzw. przedstawiciela ustawowego). Kumasz?!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w gwoli wyjaśnienia
Twoje dzieci,te starsze dostawały zaliczke alimentacyjną, o którą należało wystąpić wtedy gdy ojciec uchylał sie od łożenia na swoje dzieci!! Warunkiem jej otrzymania było tyo,że matka była osoba samotną!! Nikt kto był w jakimkolwiek związku takiej zaliczki nie otrzymywał!! Kobiety które miały dziecko z innym mężczyzną a wyszły za mąż również nie otrzymywały zaliczki!! Wypłacana ona była dokładnie do 21 roku zycia pod warunkiem,że dziecko sie uczyło!! Tak jak ulkiulki tobie tu wypomina-ty kłamałaś by wyłudzić od państwa kilka stówek!! Ty żyłaś w konkubinacie a jednocześnie pobierałaś zaliczkę co było na ówczesne czasy karane!! Kłamałaś wówczas podobnie jak pasierbica teraz!! Jak wspomniałam-kobiety które miały dzieci z innego związku a wyszły ponownie za mąż nie były uprawnione do pobierania zaliczki alimentacyjnej-ówczesne władze uważały,że obecny partner czy tez mąż ma obowiązek łozyć na dzieci swojej żony!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Dochód twój był mierny bo nie podałaś dochodu konkubenta ot takie małe kłamstewko niech państwo da. Ale jak już państwo nie ma dać tylko ty to jest ogromnej wagi kłamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w gwoli wyjaśnienia 2
zniecierpliwiony Kiedy Sąd zasądza (przyznaje ) alimenty od rodzica na dziecko wyrok zostaje opatrzony klauzula natychmiastowej wykonalności co oznacza,że Na wyroku alimentacyjnym zostaje postawiona specjalna pieczątka (klauzula wykonalnoci), dzięki czemu z wyegzekwowaniem alimentów nie trzeba czekać na uprawomocnienie się wyroku. Rygor natychmiastowej wykonalności polega na tym, że wyrok, który nie stał się jeszcze prawomocny, stanowi tytuł egzekucyjny i po opatrzeniu go klauzulą wykonalności podlega wykonaniu w drodze postępowania egzekucyjnego. Jeśli dysponujesz wyrokiem sądowym przyznającym alimenty Tobie lub Waszym dzieciom, a twój eks-małżonek uchyla się od ich płacenia, możesz zwrócić się do komornika, a ten bezpośrednio do zakładu pracy, w którym jest zatrudniony zobowiązany . Zakład ten ma obowiązek potrącać z pensji zobowiązanego należne alimenty i przekazywać je bezpośrednio osobie mającą opiekę nad dzieckiem, na którego alimenty zostały przyznane. W sytuacji gdy osobą zobowiązana do płacenia alimentów nie pracuje należy zwrócić sie do komornika który podejmuje odpowiednie środki w celu ściągania alimentów. Jeżeli egzekucja komornicza nie przynosi skutków, bo na przykład zobowiązany nie tylko nie pracuje, ale na dodatek nie posiada żadnego majątku, z którego można by ściągnąć alimenty lub też celowo uchyla się od ich płacenia, należy złożyć wniosek o wypłacanie alimentów z tzw. Funduszu Alimentacyjnego. Do wniosku dołącza się postanowienie sądu oraz wydane przez komornika zaświadczenie stwierdzające, że postępowanie komornicze nie dało oczekiwanego skutku. Wniosek do Funduszu składa się za pośrednictwem komornika Taka pieczątka sadu jest niepodważalna -oznacza to,że nikt samowolnie nie może zaprzestać płacenia alimentów!!!! Aby coś w wyroku zmienić należy złożyć wniosek lub pozew i ponownie rozpatrzeć dana sprawę!! Podczas rozpatrywania przez sąd sprawy można skorzystać z art 133.3 i tylko sad może zadecydować o ustaniu alimentacji lub zmniejszeniu kwoty alimentów!! Żaden przepis prawny, a w szczególności przepis art. 133 3 KRO nie wskazuje, że uchylenie się od świadczeń alimentacyjnych następuje przez złożenie oświadczenia uprawnionemu do alimentacji, w sądzie, komornikowi czy jakiejkolwiek innej osobie. Złożenie komornikowi oświadczenia o uchyleniu się od alimentacji nie wywoła żadnych skutków prawnych, a komornik nadal będzie prowadził postępowanie egzekucyjne na podstawie wyroku zasądzającego alimenty. alimenty to świadczenia na rzecz osób fizycznych, do których zobowiązywane są inne osoby fizyczne egzekwowane na drodze sadowej-by je móc zasądzić sad kieruje się kodeksem rodzinnym i opiekuńczym-to jest podstawa prawna sam art Art. 133.3 wynika z Kodeksu a nie z ustaleń dobrowolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Beaty
Skro uważasz,ze zniecierpliwiony ma rację,że bez sadu możesz zaprzestać płacenia alimentów na dorosła córkę swojego męża to nie pozostaje tobie nic innego jak iść do komornika i złożyć oświadczenie o zaprzestaniu płacenia powołując się na art 133.3-komornik przecież nie wie,że ty i twój mąż wnieśliście wniosek do sadu o zaprzestanie alimentowania dorosłej,pełnoletniej córki twojego męża. Podepnij do tego oświadczenia jakieś wyjaśnienie,że chorujesz i nie masz na leki,że macie na utrzymaniu jeszcze dwoje młodszych dzieci i po prostu przestańcie płacić. Nic prostszego. Złóż i poczekaj na konsekwencje :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
""""" sam art Art. 133.3 wynika z Kodeksu a nie z ustaleń dobrowolnych """""" No właśnie. A jego uzupełnieniem jest art.144\1\ Kodeksu Rodzinnego. Natomiast FA \ ustawa alimentacyjna \ jest oparta na KRIO. Który ma zastosowanie szczególne w stosunku do FA jako przepisów ogólnych. Dlatego też FA będzie wypłacać alimenty dopóki rodzic nie skorzysta \ nie uchyli się \ z w \ w przepisów. I do tego żaden sąd nie jest ani potrzebny ani uprawniony. Co jednoznacznie z tych przepisów wynika. Przepisy te mają bowiem charakter szczególny w stosunku do art.138 KRIO i tym samym pierwszeństwo zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do zniecierpliwionego
Dlatego też FA będzie wypłacać alimenty dopóki rodzic nie skorzysta \ nie uchyli się \ z w \ w przepisów. I do tego żaden sąd nie jest ani potrzebny ani uprawniony. Co jednoznacznie z tych przepisów wynika. Przepisy te mają bowiem charakter szczególny w stosunku do art.138 KRIO i tym samym pierwszeństwo zastosowania. FA wypłaca alimenty na podstawie wyroku. I to jest oczywiste!! FA nadal będzie wypłacało alimenty na tej samej podstawie nawet jeśli zobowiązany złoży sobie pisemko do komornika( lub swojego dziecka) z informacją,że zaprzestaje płacić alimenty z uwagi na osiągnięcie pełnoletności przez jego dziecko i że skorzystał on z art 133.3 Art. 138.mówi ze w razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego. OCZYWIŚCIE ŻE MOŻNA ŻĄDAĆ JEDNAK PRZED SADEM!! RÓWNIEŻ PRZED SĄDEM MOŻNA SKORZYSTAĆ Z ART 133.3 Fundusz Alimentacyjny fundusz przeznaczony do zabezpieczania wypłacania alimentów, których płatnicy okazali się niewypłacalni lub uchylali się od ich płacenia. FA nie daje prezentów-FA upomina się o wypłacone świadczenia. FA stosownym pismem powiadamia komornika,policję,ZUS i MOPS. Wypłacone świadczenia sa długiem nierzetelnego alimenciarza. Organy ścigania nawet po kilkunastu latach wracają do zaległych spraw kiedy zdawać by się mogło,że dług został zapomniany nie rozumiem dlaczego powołujesz się na art.144\1\ Kodeksu Rodzinnego, kótry brzmi Art. 141. 1. Ojciec nie będący mężem matki obowiązany jest przyczynić się w rozmiarze odpowiadającym okolicznościom do pokrycia wydatków związanych z ciążą i porodem oraz kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu. Z ważnych powodów matka może żądać udziału ojca w kosztach swego utrzymania przez czas dłuższy niż trzy miesiące. Jeżeli wskutek ciąży lub porodu matka poniosła inne konieczne wydatki albo szczególne straty majątkowe, może ona żądać, ażeby ojciec pokrył odpowiednią część tych wydatków lub strat. Roszczenia powyższe przysługują matce także w wypadku, gdy dziecko urodziło się nieżywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porada Prawna-net
Pytanie: W tej chwili jestem bezrobotny. Rozwodzę się z żoną. Od 2 lat mam przyznane 500zł alimentów na syna. Czy mam szansę na zmniejszenie wysokości alimentów? Jakich argumentów użyć w sądzie i na jakiej podstawie? Mam 34 lata. Szukam pracy ale jej nie ma. Płacę alimenty różnie, staram się jak mogę, ale mnie nie stać na 500zł alimentów. Żona pracuje, została z dzieckiem w naszym mieszkaniu. Ja się wyprowadziłem do matki. W moim powiecie jest 30% bezrobocia a sędzina mi mówi, że jestem w wieku produkcyjnym-bzdura. Proszę o radę. Dziękuję. Odpowiedź: Zakres świadczeń alimentacyjnych w świetle art. 135 1 KRiO wyznaczany jest przez dwa czynniki. Są nimi: usprawiedliwione potrzeby uprawnionego oraz możliwości zarobkowe i majątkowe zobowiązanego. Art. 138 KRiO mówi, że w razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego. Na podstawie tego artykułu mógłby Pan jako osoba pozostająca trwale bez pracy żądać od sądu obniżenia alimentów. Jednak jest to o tyle trudne, iż zmniejszaniu się Pańskich możliwości zarobkowych towarzyszy zwiększanie się usprawiedliwionych potrzeb syna, które wzrastają wraz z jego wiekiem. Przytoczony art. 135 1 KRiO jest interpretowany w ten sposób, że nie bierze się tutaj pod uwagę rzeczywistych dochodów dłużnika alimentacyjnego, a więc Pana, tylko obiektywną możliwość osiągnięcia dochodów. Jeżeli jest Pan zdolny do pracy ( „jest Pan w wieku produkcyjnym) i ma Pan określony zawód, to wówczas Pana rzeczywiste dochody nie są niejako brane w pierwszej kolejności pod uwagę przez sąd. Liczy się tutaj obiektywna możliwość zarobkowania przez Pana. Drugim kryterium są wg tego przepisu usprawiedliwione potrzeby Pana syna służące jego prawidłowemu wychowaniu, np. wydatki związane z nauką, wyżywieniem, higieną itp. KRiO nie reguluje natomiast sposobu wykonania obowiązku alimentacyjnego. Może mieć on formę pieniężną, jak i być realizowany w naturze. Jeżeli ma Pan np. możliwość w łatwy dla siebie sposób uzyskania np. ubrań dla syna czy pomocy naukowych, to wówczas mógłby Pan te rzeczy przekazywać w ramach świadczeń alimentacyjnych. Art. 135&2 mówi, że „wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, może polegać także, w całości lub w części, na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie. Przez osobiste starania rozumie się tutaj czynności związanych z utrzymaniem dziecka np. dbanie o wyżywienie dziecka, jego naukę, pielęgnacja w chorobie itp. Podsumowując: - Niestety w pańskim przypadku argumentacja sędziny, chociaż bardzo rygorystyczna jest słuszna, ponieważ liczą się w Pana przypadku obiektywne możliwości zarobkowe tj. zdrowie i wyuczony zawód - Może Pan jednak żądać na podstawie art. 138 KRiO obniżenia alimentów z uwagi na długotrwałe pozostawanie Pana bez pracy. Dobrze byłoby gdyby Pan powołując się na ten przepis równocześnie powołał się na przepis art. 135&2 przytaczając jako argument uzasadniający obniżenie alimentów pańskie możliwości osobistego starania w wychowaniu syna, przy czym Pan sam musi tutaj podać konkretne czynności do których się Pan zobowiąże w stosunku do dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
"""""" FA wypłaca alimenty na podstawie wyroku. I to jest oczywiste!! FA nadal będzie wypłacało alimenty na tej samej podstawie nawet jeśli zobowiązany złoży sobie pisemko do komornika( lub swojego dziecka) z informacją,że zaprzestaje płacić alimenty z uwagi na osiągnięcie pełnoletności przez jego dziecko i że skorzystał on z art 133.3 Art. 138.mówi ze w razie zmiany stosunków można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego. OCZYWIŚCIE ŻE MOŻNA ŻĄDAĆ JEDNAK PRZED SADEM!! RÓWNIEŻ PRZED SĄDEM MOŻNA SKORZYSTAĆ Z ART 133.3""""""" Fa wypłaca alimenty na podstawie zaświadczenia komornika o nieściągalności alimentów. Fa nie będzie mogło wypłacać alimentów jeżeli komornik nie wystawi zaświadczenia o nieściągalności. Komornik nie będzie mógł ściągać alimentów i tym samym wystawić zaświadczenia o nie ściągalności , jeżeli rodzic uchyli się od alimentów na pełnoletnie dziecko. Na zasadzie art. 133 par.3 KRIO. Zobowiązany nie składa sobie pisemka tylko korzysta z przysługującego mu prawa. Jeżeli komornik nie zastosuje się do tego ...to narazi się na odpowiedzialność cywilną oraz karną z tytułu przekroczenia uprawnień. Art. 138 KRIO dotyczy innych stron stosunku alimentacyjnego ...w tym rodzic -małoletnie dziecko . Ten art. jest artykułem ogólnym w stosunku do art.133 par.3 KRIO , który ma charakter szczególny, dotyczy on bowiem konkretnych stron stosunku alimentacyjnego ...rodzic - pełnoletnie dziecko. 1 Art .144 \1 \ a nie par.1 jest uzupełnieniem uprawnień zobowiązanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dane z 2010 r
juz po nowelizacji KRO. Komu i do jakiego wieku przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?? Świadczenia z FA przysługują na dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. Jeśli dziecko jest starsze i uczy się w szkole lub w szkole wyższej - może otrzymywać świadczenia z funduszu alimentacyjnego do 25 roku życia. Przy czym - jeszcze raz podkreślimy - warunkiem niezbędnym jest dalsza nauka po ukończeniu 18 roku życia przez dziecko. Na dziecko posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, którego rodzic nie płaci zasądzonych alimentów, świadczenia przysługują bez względu na wiek dziecka. Świadczenia z FA przysługują w kwocie bieżąco zasądzonych alimentów, ale nie mogą wynieść więcej niż po 500 zł na każde z uprawnionych do alimentów dzieci. Prawo do świadczenia z FA przysługuje, jeżeli przeciętny miesięczny dochód netto na osobę w rodzinie w roku poprzedzającym okres świadczeniowy nie przekracza 725 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulkiulki
Coś ci wkleję zniecierpliwiony W innym znaczeniu dziecko to także syn lub córka, niezależnie od jego aktualnego wieku i stopnia dojrzałości (np. w zdaniu Tomek jest dzieckiem Andrzeja i Krystyny.). W tym znaczeniu słowa tego używa np. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. I tylko w tym znaczeniu używa słowa dziecko bo pełnoletnie też jest dzieckiem frajerze i obejmują go dokładnie takie same przepisy jak małoletnie dzieci za wyjątkiem tych dwóch punktów o możliwości uchylenia się rodzica. I nic więcej.Tak samo zasądzić można wyrok na pełnoletnie dziecko bez najmniejszego problemu.Jeżeli znaczenie pewnych słów sprawia tobie problem to nie doradzaj ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ulki
zniecierpek na innych forach dostal juz nie tyle bana ( a moze i bana tez )co miano projektu :). Powinien byc zablokowany ,bo dziala na szkode ludzi ,ktorzy nie orientuja sie w prawie a na forach szukaja potwierdzenia swojej racji . .Mozna podeprzec sie forum ,bo wiadomo rozne doswiadczenia wzbogacaja nasza wiedze .Ale nie bezwzdlednie wierzyc . zZnierciepliwiony miesza ,niezgadza sie .Myli i odwraca prawo .Inaczej .On neguje prawo . Całe szczescie tylko pare osob mu wierzy . A np chcialabym zeby p beata 04 uwierzyla temu panu . A potem szczerze odpisala mu dlaczego wkopal ja swoimi radami w smiesznosc nie do opisania .I jaki mial w tym cel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ulki
bezwzglednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×