Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

ja mialam wczesniej 2 w 1 i porazka, kupilam spacerowke od 6 miesiaca i to jest to :) teraz mi sie widza takie z fotelikiem samochodowym za 600 euro ale kupie uzywany za jakies 150 euro a pozniej spacerowka ktora juz mam po synku :) nie polecam gondoli, jesli juz to bede dziecko wozic w doczepianym foteliku samochodowym, jest to wielkie ulatwienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o wózek albo łóżeczko dla maluszka to codziennie siedzę na necie i przeglądam oferty. Do tej pory w oko wpadł mi x-lander ale firma tako też ma kilka ciekawych modeli. Siostra moja która urodziła w styczniu kupiła coneco 3w1 to gondoli prawie wcale nie używała bo mały nie chciał w nie leżeć, za to dla mnie ma już całą szafę ciuszków odłożonych także będę miała w czym wybierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po konsultacji z dwoma lekarzami uzyskalam info ze mam nie brac duphastonu bo mi szkodzi.jutro robie badanie na progesteron.jak wynik bedzie ok nie musze nic brac a jak za niski sprobojemy z luteina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia moj maly tez nie chcial lezec w gondoli, darl sie w nieboglosy :/ a do wakacji to sie juz przerzucimy na spacerowki :) takim wozkiem sztywnym z nieskretnymi kolami to nawet pod kraweznik nie idzie podjechac. przerabialam to juz i odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milagrosa dobrze ze sie skonsultowalas. moze jednak mialas duzo progesteronu i nie byl ci wcale potrzebny skoro wywolywal takie sensacje. trzymam kciuki za dobry wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem pewna 29 tez wlasnie zjadlam dzis spaghetti . Zrobilam ale nie dalam duzo zjesc... boze z 4 razy na widelec wzielam i zjadlam... reszte zwymiotowalam :((( rano jadlam jagody i tez wszystkie zwymiotowalam ;( pierwszy raz tak duzo zwymiotowalam az mi sie garnka nie chce myc odrazu go wywale.... jestem wykonczona przez wymioty... plakac mi sie chce... zoladek mnie strasznie boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ja nie mam czasu tyle pisac co Wy, ale czytam regularnie. U mnie wlasnie zaczyna sie 12 tydzien, z tego co Effi mi ostatnio pisala ze jestem w 11 no to zaczyna mi sie 12 :P Czuje sie lepiej niz ostatnio, zgaga mnie meczy, a jutro lekarz!!!!!!! Jestem ciekawa co powie. Nauczyciele z pracy zauwazyli u mnie ciazowe piersi i ze brzuszek inaczej sie uklada zatraca sie talia , czy jest to mozliwe tak szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ja juz po wizycie od razu jak weszlam to pielegniarka ktora zajmuje sie papierkami odrazu ze zakladamamy karte ciazy a wiec jestem (PELNOPRAWNA CIEZARNA) tak to ujal lekarz powpisywal tam wyniki z kartek ktore mu przynioslam na karcie ciazy wypisal 10tc i termin porodu 12.12.2012 czyli wszystko sie zgadza z tabelka :) Lekarz dal mi skierowanie na badanie moczu i kolejna wizyta 13.06 z USG i wynikiem... Chcial mnie dzisiaj zbadac ale ja nie chcialam jakos nie mialam ochoty sie rozbierac, zmierzyl mi tylko cisnienie. Teraz tylko czekac na 31 maja :) W sobote moj mezczyzna przyjezdza nareszcie strasznie sie stesknilam za nim... A co do wozkow to ogladam ale jakos za specjalnie ich parametrom sie nie przygladalam, jeszcze chwilke czasu mam... Jest mi smutno jedynie z tego powodu ze mielismy wziac slub cywilny ale narazie nie bedziemy brali troche zle sie z tym czuje no ale coz teraz priorytetem jest dziecko... Naszla mnie dzisiaj ochota na rybke z rodzynkami nazywa sie chyba sultanska salatka czy cos takiego zaraz chyba sie skusze i pojde troszke ja zjesc... Ogolnie jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego dnia. Choc jedna rzecz jeszcze ktora mnie zdenerwowala to autobus ktory spoznil sie 30 minut bolaly mnie juz plecy i nogi po calym dniu w miescie... Jeszcze skusilam sie na przymiarke spodni ciazowych te ktore mi sie bardzo podobaly kosztowaly 129 jedne z najtanszych mysle ze w czerwcu kupie sobie bo nie wejde niedlugo w swoje spodnie... Alez sie rozpisalam... nie chcialam was zanudzic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem pewna 29 u niektorych osob widac odrazu a niektorym zaczyna sie zaokraglac brzuszek dopiero okolo 5-6 miesiaca. ja niestety naleze do tych pierwszych i musze powiedziec ze juz nosze jeansy ciazzowe a to dopiero 9 tydz :( na szczescie one maja taka cienka gumke wiec nie widac ze to ciazowe ale mam tez takie na pozniej z guma na caly brzuch. Luska super ze wszystko ok ale czemu nie chcialas sie zbadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprubójcie sobie kupić miód i słodzić nim herbatę z cytryną... Mnie pomaga bo o dziwo nie mam dziś kłopotów. Herbate należy wypić do 30 min zanim w gorącu miód straci swoje właściowści. Spróbójcie posłodzić 2 spore łyżeczki... Może wam też pomoże..a przy tym jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papi20
dziewczyny a co słyszałyście na temat jedzenia sałaty? bo zapomniałam spytać lekarza a słyszałam ,że stanowczo NIE jeść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja osobiscie uwielbiam te,at wozkow ;D Ja mam 3 w 1 mutsy 4 rider , i pomimo ze maly ma potora roku dalej nim jeżdzę kocham go nad zycie ;p Kupilam tylko peg perego pliko mini i w aucie jeździ ;p jak do sklepu czy gdzieś na chwilę . Ja urodzilamw styczniu i jeździlam do maja a potem spacerówka z mutsiaka . Skretne koła to jest super sprawa , zawsze idzie zablokować . Hmmmm ja bym nie woziła takiego malucha w foteliku caly czas... niezdrowe dla plecków . I na spacery chodziłam duzzzooooooooo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Francoise
hej witajcie czytałam zaległe posty ,oj rozpisałyście się co do wózka to ja chcę taki: http://www.allobebe.fr/poussette-trio-scoop-syria,aCH041018608.html tylko inny kolorek ,zreszta jeszcze nie wiem bo kolor zależnie od płci maluszka wózek jest super lekki,skretny,jestem w nim zakochana ;) no i obowiazkowo elektryczna kołyska;) http://www.egk-deal.fr/berceau-electrique-panda-monsieur-bebe-xml-259-909.html koleżanka ma taką, mój synio był wychowany w kołysce i zawsze spał jak aniołek calutką noc;) a ja czuje się lepiej,plamienia ustapiły na szczęscie ale mdłości i wymioty mam w zamian,okropność pomagają mi jedynie banany więc mąz kupił dziś 5 kilo łoj!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh francoise ciesze sie ze Ci minęło ^^ Ja kupiłąm dzisiaj mojemu maluchowi autko na akumulator i zamiast isc spac o 19 siedzial w nim do 23 ..... i sie cieszyl i bawil caly czas;D nie mialam serca go kłąsc ehhhh ;p Ten chicco fajny ;D, rozwazalam zakupc spacerowki do auta własnie tej , ale jednak pp mimi wygrał Ale ja mimo wszystko na polskie chodniki nie wyobrazam sobie wozka na piankowych kółkach , tylko pompowane A te łozeczko sliczneeeeeeeeeeeeeeeeeee. http://allegro.pl/zestaw-mebli-klups-safari-zyrafka-3elem-gratisy-i2318347380.htmlja teraz kupie ten zestawik ;) , Chyba ze jeszcze mi sie zmieni cos , ale od kiedy bylam w ciazy z adaskiem chciałam go ;D ale tesciowa mi kupila łózeczko a raczej 2 w prezencie , ale dziecki bogu pies mi zniszczyl te drewniane i moge kupic wymarzone ! Chcę już iść na zakupy dzieciowe i kupować wszystko ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jopka
Cześć dziewczynki, dołączam do grudniowych mam - termin 16 grudnia. :) Miałam nadzieję, że dotrzymam do stycznia, ale jak usłyszałam o połowie grudnia, to zwątpiłam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie mi, jestem w 10tc i od 2 dni nie czuje objawów takich jak miałam na co dzień, np. zawsze rano ok 5, 6 budził mnie ból pęcherza, zawsze jak leżałam na lewej stronie czułam taki ucisk, miałam dziwny posmak w ustach, podbrzusze bolało i w ogóle czułam się taka ociężała, a teraz nic:( boję się bo już jedną ciążę straciłam w 13tc, teraz biorę tabletki i od początku leże ale i tak się strasznie boje. Dziewczynki pomóżcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jopka
Przede wszystkim nie denerwuj się, bo to źle działa na dzieciaczka. Na pewno wszystko jest w porządku, my kobiety jesteśmy zmienne. Ale zadzwoń do swojego lekarza i upewnij się podczas wizyty u niego, że wszystko jest z maluszkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie idę w poniedziałek na badania, mam nadzieje że wszystko będzie dobrze :( ale i tak mi smutno, mąż mi mówi że i tak panikuje bo lekarz sam mi powiedział że jestem tak obstawiona lekami że sam się zdziwi jak będzie coś nie tak, po za tym mam jeszcze krwiaka przy łożysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jopka
Do poniedziałku daleko. Zamiast czekać do poniedziałku, zadzwoń do lekarza dla własnego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, podczytuję Was od prawie tygodnia, ja mam w karcie ciąży termin na 19.12.2012. miałam z wpisaniem się poczekać do 12 tyg. bo 2 ciąże juz straciłam ale nasilające się mdłości utwierdzają mnie w przekonaniu że wszystko będzie dobrze ;) marti 86 Jopka ma rację zadzwoń albo napisz do lekarza, może coś podpowie... sama wiem jak sie martwie jak mi na chwile mdłości przejdą ... porozmawiaj z lekarzem na pewno Cię uspokoi, nie martw sie na zapas!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On mówi że mam się nie martwic, że wszystko będzie w porządku, i nie mam patrzec na objawy bo tak czasem jest. Jak byłam u niego tydzień temu dzidzia była zdrowa i rośnie jak na drożdżach, ale po stracie do póki nie będę miała dzidzi na rękach to chyba cały czas będę się martwic. Co było u ciebie powodem poronienia jeżeli można wiedziec bo wiem po sobie że to trudny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1sza ciąża obumarła ok. 5 tyg. a 2ga była pozamaciczna jajowodowa, mam usunięty z nią prawy jajowód. Dopiero jak zmieniłam lekarza i wykonano mi konkretną diagnostykę okazało się że miałam przegrodę w macicy uniemożliwiająca rozwój zarodka po lewej stronie a z prawej blokującą ujście jajowodu... po usunięci przegrody na tą ciążę czekaliśmy prawie rok... miałam w międzyczasie laparoskopowo sprawdzaną drożność jajowodu i stan jajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leja
Ja też jestem przerażona tą ciążą. Wczoraj pobolewał mnie prawy jajnik, dzisiaj już nie. Trochę się chyba przestraszyłam i już nocka z głowy, miałam straszny sen. Na szczęście tylko sen. Co prawda moje poronienie było bardzo wczesne, a właściwie była to ciąża biochemiczna, a teraz słyszałam już bicie serduszka. Ale strach gdzieś zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe mamy :) Francoise a czy ten wozek sklada sie jak parasolke? byloby super :) moj maly za chiny nie chcial jezdzic w gondoli :/ pozniej kupilam uzywana spacerowke McLaren i wszystkim polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniak31 dużo przeszłaś, trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze. Ja chodzę do lekarza co dwa tygodnie na kontrole, po tamtej tragedii lekarz wziął się za mnie, dobrze że mam dobrego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jopka
Jesteście dzielne, dziewczyny. Ja też mam w sobie ciągły strach. To moja pierwsza ciąża, ale pierwszy trymestr jest bardzo delikatny i najchętniej codziennie robiłabym test ciążowy, czy nic się nie zmieniło. Też mam takie myśli, że jak czasem objawy ustępują, to czy na pewno wszystko w porządku. Najgorsze, że wyszły mi w wymazie bakteria i grzyby i mam kurację antybiotykową. Mam nadzieję, że nie zaszkodzi to maleństwu. Powinni wynaleźć takie urządzenie, które mamy przykładałyby do brzuszka i non stop monitorowały co się dzieje wewnątrz nich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leja
Po mojej pierwszej ciąży (początki zupełnie bezobjawowe), jakoś zupełnie patrzę na tą ciążę inaczej. Wtedy mniej wiedziałam, do 25 tygodnia chodziłam do lekarza w przychodni na NFZ, który badania i pierwsze USG zlecił mi w 12 tygodniu i wtedy założył kartę ciąży i jakoś tak podchodziłam do tego spokojniej. Po mimo późniejszych problemów. Teraz bijące serduszko usłyszałam już w siódmym tygodniu, od zrobienia testu u lekarza byłam już 2 razy, za tydzień kolejna wizyta i badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka chyba po 12 tyg. można korzystać z detektora tętna, ale trzeba umieć sprzęt używać bo czasem zamiast bicia serca dziecka można posłuchać własnego albo przepływów krwi ;) ja ma swojego obecnego lekarza 60km od domku, poprzedni maź.4km, ale co tam za to ten jest świetnym specjalistą. Wizyty ma standardowo co 4 tyg. ale gdyby się coś działo to mam tel. i mail do gina. co do wózków nie wiem jaki będziemy mieli bo przed listopadem kupować nie chce... boje sie zapeszać... a na gondole trzeba uważać z ich rozmiarem bo czasem są małe 60tki a wtedy większe dziecko w kombinezonie może sie nei zmieścić ;) dlatego siostra dla swojego m wózek bez gondoli, bardziej spacerowy, za to z fotelikiem do samochodu. z ciuszkami problemów nie będzie bo siostra ma 4 miesięcznego synka. oj rozpisałam sie znowu sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×