Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Gość dfgrergreg
Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.W ofercie ubranka znanych angielskich firm za grosze. www.lumpik24.pl . . . . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.W ofercie ubranka znanych angielskich firm za grosze. www.lumpik24.pl . . . . . . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.W ofercie ubranka znanych angielskich firm za grosze. www.lumpik24.pl . . . . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.W ofercie ubranka znanych angielskich firm za grosze. www.lumpik24.pl . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.W ofercie ubranka znanych angielskich firm za grosze. www.lumpik24.pl . . . . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia 1126, ja tam do lasu nie pójde , wole omijac kleszcze u nas tez duszno, i burze we wtorek mam wizyte i USG, juz sie doczekać nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jak jest u Was z usg połówkowym? jesteście już pozapisywane? ja ma mieć 31 lipca akurat w 20 -21tyg. koszt. 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaip83
o matko, ale cena za badanie! ja byłam prywatnie w 18 tyg i płaciłam 150 zł ,a teraz już tylko na fundusz chodzę i połówkowe będę miała koło 22 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny.ja na usg polowkowe umowilam sie ponad miesiac temu bo terminy dlugie ide 31.07-moglam je w sumie zrobic u mojej lekarki ale ja wole isc do lekarza ktory zajmuje sie tylko tego typu usg.u nas koszt 170 zl bez zapisu na nosniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry koleżanki Dziś dokonałam pierwszego zakupu z M dla Naszego Maleństwa - piękne skarpetki z H&M :) Oglądałam dziś wiele ciuszków, w Cubus były świetne przeceny na body ale jednak nie skusiłam się, chce jeszcze troszkę poczekać z zakupami. A czeka Nas ogrom zakupów bo praktycznie nic nie mamy :) Ja na USG połówkowe idę 17 lipca do mojej gin prowadzącej, na NFZ, 250 zł to rzeczywiście dużo, ale pewnie co rejon Polski to inne ceny.... Dziś u nas dalszy czas upałów, mieszkam pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem i to koło nas tym razem przeszła trąba powietrzna, pojechałam z mamą zobaczyć, przeszła przez las i obwodnicę Bydgoszcz- Toruń, jedna wielka masakra, wielkie drzewa połamane jak zapałki, część na jezdni... :( boje się bo moi rodzice blisko tego miejsca mieszkają, w lesie praktycznie, dom stary, nic by z niego nie zostało, a synoptycy krzyczą że to nie koniec takiej pogody :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to połówkowe będe robić w Rzeszowie w Pro Familii, prywatnie. ale to jest 3-4D z zapisem zdaje się więc drożej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez usg polowkowe bede miala w 3d:) to najlepsza okazja bo dzidzius wielkosciowo bedzie w sam raz na wielkosc monitora i najlepiej wlasnie wtedy poogladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia85 to połówkowe mamy mieć tego samego dnia ;) ja już nie moge sie doczekać ;) też macie dość tych upałów? mnie w kość dał wczorajszy tłum klientów na basenie... przez moją kasę przewinęło sie około 2,5 tyś. ludzi... dobzre ze byłyśmy we dwie na zmianie bo można było paść no i ratowała klima, jak by nie ona to nei dałabym rady pracować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie zaskoczona
witam was mamusie:) wybrałam się wczoraj z córeczką na jagody ale żadnej nie znalazłyśmy, mimo że tych krzaczków było zatrzęsienie. Chyba jeszcze nie pora na jagody. Ale obiecałam dziecku to muszę iść za jakiś czas;) U mnie zaczyna się remont, malowanie itp. Wrzesień, październik kupimy meble do pokoju maleństwa i wszystkie potrzebne rzeczy:) najbardziej cieszy się chyba moja córcia, ona tylko chodzi i wybiera. I mówi że kocha tego dzidziusia najbardziej na świecie bo jest jej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) jagody już są,a nie wiem nawet czy juz się na nie sezon czasem nie kończy..Tydzień temu moja mama była na jagodach,mówiła że jest ich dużo ale drobne,przywiozła mi litr :)Może tez od regionu zależy.. Na grzybach dalej nie byłam,bo M mówi że nie ma jeszcze :/ Dzisiaj u mnie zupa ogórkowa i placki ziemniaczane.Uwielbiam ogórkową:p Wczoraj przeglądałam juz na allegro " księgi z dzieciństwa".Mój Kuba ma taki album i to genialna pamiatka na przyszłość.Ten który mamy właśnie dostałam za darmo u mojego ginekologa poprzedniego,niebieski z Bebilonu.Dlatego teraz się tym zainteresowałam i rzeczywiscie na allegro coś takiego jest:D Oczywiście na razie tego nie kupię ale później na pewno,i od razu to Wam wszystkim polecam;) Wkleję linki jak byście chciały pooglądac.. http://allegro.pl/ksiega-pamiatkowa-ksiegi-pamiatkowe-album-dziecka-i2415175571.html http://allegro.pl/ksiega-albumy-pamiatkowe-ksiegi-album-dziecka-i2456260101.html http://allegro.pl/ksiegi-ksiega-pamiatkowa-album-pamiatkowy-dziecka-i2460011145.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Wczoraj się dowiedziałam, że moja cioteczna siostra już urodziła. Trafiła właśnie wczoraj do szpitala o 18, a już o 20 trzymała na piersi 4-ro kilogramowego chłopca. Jak ja jej zazdroszczę tak szybkiego porodu. Moja mama stwierdziła, że to min. dzięki ćwiczeniom, które wykonywała będąc w ciąży. Hmmm, może i ja zacznę w końcu ćwiczyć. Czy znacie jakieś ćwiczenia wskazane kobietom w ciąży? Tylko jak ja znajdę na to wszystko czas? Jeśli macie jakieś linki, to bardzo o nie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dziś kolejny dzień mija w oczekiwaniu na USG połówkowe, bardzo dobrze się czuje na wolnym, służy mi to. I chyba brzuszek mi rośnie - będę mierzyć w środe, jak co tydzień i się konkretnie potwierdzi o ile urósł, i oczywiście co za tym idzie - pewnie waga też podskoczyła... Pektynka masz rację - jagody już są, pierwsze jagodzianki od mojej mamy jadłam już chyba dwa tyg temu, choć to pewnie jak z grzybami - zależy od rejonu... Byłam wczoraj rano na grzybach - tylko kurki, ale sos był pycha :) Księgi piękne, chyba też się zdecyduje na którąś z polecanych :) Co do ćwiczeń, nie znam żadnych, ale poszukam w internecie i jak coś ciekawego odnajdę to się z Wami podzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia z tą wagą to tak niekoniecznie właśnie. Mnie brzuch spory już widać a waga praktycznie stoi w miejscu bo w ciągu miesiąca przybyło mi 30dag. a i tak wagi sprzed ciąży jeszcze nei osiągnęłam mimo że miałam jedynie mdłości a żadnych torsji. No ale mnie Bąbel odstawił słodycze... ;) no i widze po sobie że "boczki" mi zmalały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika czyli w Twoim przypadku póki co ciąża to sposób na lepszą figurę hihi ;) Brzuszek mam na pewno większy niż z przed ciąży a wzrostu wagi nie zauważyłam ( nooo może 1 kg ;)), tylko wiem że wszystko przed nami, podobno 6/7 miesiąc to największy przyrost wagi. Ja się troszkę tego boję i staram się to kontrolować co by jak najdłużej mieć siły i korzystać z ciąży a nie leżeć plackiem z braku sił i otyłości ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki, U mnie leci już 20 tc. Od pewnego czasu czuję wyraźne koniaczki mojego maleństwa. Wczoraj wieczorem dzidziuś bardzo mocno dawał o sobie znać. Mój mąż położył rękę na brzuchu i poczuł ruchy. Tak strasznie się ucieszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Madzia to super że razem z mężem już czujecie kopniaczki :) ja w czwartek zaczynam 20 tydzień ale mój maluszek kopie tak że tylko czuję ja. U nas nadal duszno i trochę mi ciężko przez to. W czwartek idę do lekarza dowiem się czy wystarczą leki czy trzeba będzie zakładać ten szew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) a mój M jeszcze nie poczuł jak dzidzia kopie bo on chodzi o 21.30 spać a ja się kładę koło 22.30 a smyk wtedy właśnie się rusza jak leżę.W dzień też (teraz np.) ale M wtedy pracuje. Załatwiłam sobie usg na jutro prywatnie,bo u mojego lekarza będę miała za 5 tyg dopiero.Bardzo się cieszę bo : --dostanę w końcu zdjęcie z usg na pamiatkę :D --może szybciej poznam płeć :D --i będzie ze mną mój M,bo to będzie o 18.30,normalnie by nie miał takiej możliwości :) hurra :D Waga u mnie 2,5 kg na plusie.Ale teraz ważę właściwie tyle co przed ciążą,w zimie.Tylko brzuszek większy,rośnie z dnia na dzień,już go teraz nie schowam:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Dziś sie ważyłam i mierzyłam, waga się waha, ogólnie mam około 1,5 kg na plus od początku ciąży. W brzuszku przez tydzień 1 cm do przodu, jutro pierwszy dzień 20 tygodnia :) A wizyta u gina 17 lipca czyli już niedługo. Pektynka daj koniecznie znać po badaniu, czy będziesz wiedziała co w brzuszku nosisz ? U mnie dziś chyba lżejsza pogoda, bo wiatr czuje i temperatura już poniżej 30 stopni, przed południem było 26. Dziś pomimo niby poprawiającej sie pogody mam gorszy dzień, nic mi się nie chce, nawet spacerować się nie chciało... Teraz czekam na M , obiadek trzeba dokończyć. Miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jutro znów muszę dzwonić do tej lekarki i się "przełożyć" na późniejszą godzinę,mam nadzieję że się uda,mój M ma przyjechać trochę później i by się nie wyrobił w czasie ;/ Tak to już jest jak się na coś nastawię...Jak nie będę mogła przyjechać później jutro to może w czwartek albo w piątek.Ewentualnie w ostateczności pojadę sama:( Misia niby dzień lżejszy ale chyba ciśnienie jakieś do doopy bo mnie dziś głowa bolała i nawet się zdrzemnęłam po południu.Moja szwagierka i tesciu tez narzekali :) Mierzyłam się w brzuchu, mam 91 cm,nie pamiętam właśnie ile było ostatnio, to bym miała porównanie.Wiem,że wtedy pisałam to tutaj ale teraz nie chce mi się tego szukać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justi80
Witajcie Grudniowe Mamusie :-) śledzę Was od początku forum, bo o tym, że jestem w ciąży dowiedziałam się w ostatnich dniach marca, ot taki prezent Wielkanocny ;-) termin mam również na grudzień, ale nie wiedzieć czemu mój ginekolog nie chce podać daty porody nawet orientacyjnej, bo jak twierdzi jest jeszcze za wcześnie. Cóż, co kraj to obyczaj (mieszkam we Francji). Będę szczęśliwą mamą Antosi (na 90% ;-) ), to moja pierwsza ciąża. Widzę, że forum powoli zamiera, szkoda. Było mi bardzo miło czytać, a czasami upewniać się, że to, co przeżywam nie jest niczym odosobnionym- moje radości, obawy, niepokoje. No ale :-) mam pytanie do Mam, które jeszcze tu zaglądają- czy podczas ciąży pojawiły się u Was reakcje alergiczne? ja nigdy wcześniej nie miałam żadnych objawów alergii, a teraz co tydzień dostaję swędzącej wysypki na różnych częściach ciała. i za wielkiego dzwona nie mogę dojść od czego :-/ nie zmieniam kosmetyków, jem praktycznie te same produkty.miałyście taki problem? kurcze długi ten post...mam nadzieję, że komuś będzie chciało się go przeczytać do końca ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie :) Dziś dowiedziałam się że M nie dostanie urlopu w Naszym zaplanowanym terminie czyli w kolejnym tygodniu, bo ktoś inny bierze i nie może tak być, pomijam to że wszystko było ustalone i zatwierdzone chyba miesiąc wcześniej przez szefa... cóż są równi i równiejsi :( Najszybciej dostanie w połowie sierpnia, ale znając życie znów go ktoś w jajo zrobi a druga sprawa to mój brzuszek, teraz jeszcze malutki i niewidoczny znacznie a za miesiąc nie wiadomo jak będzie - pewnie już będzie sporo większy.... ehhh a chciałabym wyjechać na wakacje jeszcze kiedy będę w pełni sił :( Pektynka ja też mam w brzuszku 91 cm :) Justi80 - witam Ciebie serdecznie :) Rzeczywiście temat troszkę zanika, wszyscy zainteresowani są fb bo mamy tam swoją grupę. Choć ja lubię tu zaglądać :) Co do wysypki, uczuleń, alergii - myślę że w ciąży jesteśmy znacznie bardziej uczulone na wszystko co otacza - ja również na początku ciąży miałam straszną wysypkę na dekoldzie i nie wiem skąd to się brało, chyba trzeba uważać co stosujemy, jemy itp aby ograniczyć anergie do minimum. A może inne mamy sie wypowiedzą, może mają doświadczenie lub wiedzę na temat alergii w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justi80
Cześć Misia i dzięki za odpowiedź :-) jestem przekonana, że nie będąc w ciąży mój organizm na pewno nie zareagowałby alergią na to "nie-wiadomo-co" a tak jest przewrażliwiony. byłam nawet u dermatologa, tyle, że zanim przypadł termin wizyty było już po wysypce, złośliwa bestia, i dermatolog nic nie mogła mi poradzić, ech. Współczuję Ci przesunięcia terminu wakacji i rozumiem Twoje obawy, ale nie martw się na zapas. My z mężem wybieramy się do Polski za 1,5mies i trzymam kciuki, żeby nie było za ciężko, bo u mnie już nie da się ukryć, że ktoś pomieszkuje w brzuszku (wczoraj zaczęłam 19tydz.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się przełożyć wizytę na 19:D Wieczorem napiszę co i jak ;) Justi witamy:) Ja nie mam wysypki.Mój syn za to dostał na plecach,taka drobnica jakaś.On to włąśnie od gorąca raczej,może u Ciebie też to by było przyczyną? Wiem że na wysypki pomaga calcium,a jak swędzą to syrop przeciwhistaminowy.Ja małemu daje Claritine (na receptę) ,tylko ten lek u kobiet w ciąży jest niewskazany. Byłam dzisiaj z teściową w ciucholandzie,nowy u nas otworzyli:) Kupiłyśmy nowe body za 4 zł,białe spodenki z misia z różową wstążką 6 zł (jak będzie chłopak to wstażkę zmienię na niebieską:D No i dwie bluzeczki piękne na dziewczynkę,w razie czego mam je komu dać:P Misia szkoda tego urlopu,to tak jak powiedziałaś,są równi i równiejsi :/ Może w sierpniu nie będzie tak źle z tym brzuszkiem.To gdzie planujecie wyjechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Grudniówki :) Ja mam termin na 10 grudnia - kawał czasu jeszcze... :) A tu już 2,5 kg do przodu... :( Ale to pewnie przez jagodzianki :) Justi80 - Takie wysypki to chyba normalne u "ciężarówek". Hormony fiksują i drugi okres dojrzewania mamy, he, he :) Ja jakieś dwa tygodnie temu dostałam pryszczy na biuście :( Takich malutkich, wrednych syfków. Teraz zniknęły właściwie. Nie mogłam wytrzymać i wyciskałam gadziny. Za to nogi puchną przy tym upale niemiłosiernie. I to by było na tyle jeśli o objawy 19-tego tygodnia ciąży jak u mnie :) madzia590 - znajdź czas na ćwiczenia koniecznie! Jeśli tylko dasz radę oczywiście. Ja nie zrezygnowałam z fitnessu jak zaszłam w ciążę i bardzo to sobie chwalę. Mniej boli kręgosłup, jest więcej energii i Maluszek lepiej dotleniony :) No i brzuch jakoś tak bardziej kupy się trzyma. U mnie w pracy jeszcze nikt nie zauważył ciąży, hi, hi! :) Ćwiczyć można wszystko to co wcześniej (jeśli ćwiczyłaś), ale bez dodatkowych obciążeń. Właściwie cały pilates z niewielkimi modyfikacjami (np. bez ćwiczeń na mięśnie proste brzucha, jeśli już ich nie czujesz). Fajne są też piłki. Jeśli wcześniej nie ćwiczyłaś, to lepiej zacząć pod okiem instruktora, żeby nie przesadzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justi80
dzięki dziewczyny. znalazłam w domu maść na uczulenia po ugryzieniu komarów i o dziwo działa też na moje ustrojstwo, więc "jadę" z tym preparatem ;-) Pektynka- upał- jasne, że może być przyczyną; mieszkam na południu Francji, więc dzień w dzień 30stopni. Ale słyszałam, że w Polsce ostatnio wcale nie chłodniej. Nie wiem jak Wy ale ja mam powoli dosyć tej temperatury:-/ Iwka78 u mnie też 2,5kg na plusie. Siostra śmieje się, że poszły w biust, ale to zdecydowanie rasowe kłamstwo ;-) fajnie, że masz ducha sportu i ćwiczysz, zawsze zazdrościłam takim kobitkom...straszny ze mnie leń i zebrać się nie mogę nawet na jogę dla ciężarnych, ech :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elisia83
Hej, moge do Was dołączyć? Ja będę mamą po raz 4.... wiem, troche za dużo :( ale cuż, tak wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi80 - ja też jestem leń, ale wizja bebecha na kolanach po porodzie mnie zmotywowała :) Chociaż może się okazać, że i tak taki będzie mój koniec... :( Też mam "cyce jak donice", he, he! 7 cm do przodu w biuście! I to właściwie w ciągu kilku dni. Na szczęście na razie bez rozstępów, ale pewnie wszystko przede mną :) Jak jeszcze mi urosną, to nie wiem, gdzie kupię "cyckonosz", już dobiłam do rozmiaru 65H. Może my ciążę nosimy w klatce piersiowej hihi :) Elisia83 - "recydywistki" zawsze mile widziane :) Ja nie bardzo mam się kogo podpytać o różne rzeczy, bo lekarz wiadomo, nie zawsze ma czas. A moje koleżanki już dawno zapomniały jak to jest w ciąży. Jakoś tak mało mam w otoczeniu Mam po 30-tce. Ale jakoś tak u mnie wyszło... Więc doświadczona "ciężarówka" mile widziana :) Jakieś Kobitki po 30-tce są na forum obecne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi ja dziś rozpoczęłam 19 tydzień :) Gratuluje córeczki :) Ja najprawdopodobniej również spodziewam się córeczki, 17 lipca myślę i mam nadzieję że uda się potwierdzić płeć. Chcieliśmy co prawda chłopca, ale to pierwsze Nasze dziecko więc najważniejsze aby było zdrowe :) Ustaliliśmy że będzie miała na Imię Katarzyna :) Co porabiasz we Francji ? Od ilu lat tam jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×