Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

witajcie a ja uwielbiam burze ;)tylko te tutak to naprawdę mini-burze w porównaniu z polskimi ja od rana zajmuje sie sprawami papierkowymi czego strasznie nie lubię no ale trzeba męża nie ma do niedzieli,potem w poniedziałek w południe z powrotem do Paryża;( pewnie na 2 tygodnie...ale małą tęsknota tez jest w związku potrzebna u mnie parno..pewnie popada wieczorkiem a tymczasem z córką sączymy sobie mrożoną kawkę (bezkofeinową oczywiście) na tarasie i objadamy się czeresniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też czasami kupuje kapuste kiszona i pochlaniam odrazu moj to patrzec na to nie moze, no ale co ja poradze ze lubie... Dzisiaj w koncu ugotowalam tez ogorkowa juz prawie koncowka zostala bo pochlaniam jej duze ilosci dawno nie jadlam i tak mi zasmakowala ze sie nia jajesc nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja was proszę nie piszcie wiecej o ogórkach..ja mam takiego smaka na nie a tu nie ma;(nie bądźcie takie okrutne a u mnie juz pada...dziwne..ten region o tej porze zawsze był bezdeszcowy!upały zawsze od kwietna do październia a tu klops ,klimat sie zmiania ale dla mnie akurat w tym sezonie to lepiej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez dziś ogórkowa bo smak miałam. Ale robiłam ze swoich ogórków bo przekisił mi się jeden słoik, który wstawiłam na małosolne. Wyszła pyszna. A jutro chyba zrobię lazanie ze szpinakiem, dawno nie robiłam a poza tym przeczytałam wpis madzi590 i zachciało mi się szpinaku. ech... zachciewajki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Francoise może kup zwykle gruntowe (chyba są na jakimś targu) i zrób małosolne, a jak troszkę dłużej postoją to będziesz mieć kiszone jak ja dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuśki :) ja właśnie wrócilam od lekarza ;) z dzidzia wszystko ok, ;) serduszko bije i szybko rośnie ;), poprosiłam lekarza, żeby zajrzał co ma miedzy nogami , i co - nic nie ma , czyli będzie córcia, ale powiedział, żeby na razie sceptycznie do tego podchodzić, na połówkowym tak dokładnie zbada ;) , no i po moim Wiktorku ;C, kolejna wizyta 10 lipiec nie mam zdjęcia i nawet nie wiem ile ma cm juz , tak sie przejęłam gupia wieścią o płci , że o nic nie zapytałam, jak juz sie ubrałam przypomnialo mi sie o zdjęciu ;/;/mąż też gapa , nic nie powiedzial . ale , najważniejsze, ze moja dzidzia zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis bylam na ryneczku i kupilam gruntowe , małosolne juz sie robia w słoju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effi31 super że z dzidzią wszystko ok. A może dzidzia zrobi Ci niespodziankę na połówkowym i zobaczysz się że to chłopak :) U mnie było usg w miniony czwartek ale tylko dlatego że byłam w szpitalu i na wizycie lekarz powiedział że szyjka mi się skróciła, więc chciałam wiedzieć czy z dzidziusiem ok. Podczas usg lekarz już nie sprawdzał ile cm ma dzidziuś ale podał ile ma teraz gram ( 133 g a to był początek 16 tyg) i się troszkę przeraziłam bo wyczytałam w netcie że w tym tygodniu dzidzia ma od 80 do 100 gram. Nic mam pewnie dużą dzidzię :) A co do płci u mnie niestety nie udało się nic zobaczyć bo maluszek wiercił się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie u ortopedy. Mam rwę kulszową i dostałam skierowanie na rehabilitację... lekarz mnie przestraszył, że jesli nie będize się poprawiać mimo ćwiczeń to mogę mieć wskazanie na cesarskie cięcie... a i powiedział ze rwa kulszowa powinna przejsc, a przynajmniej złagodzić się od ćwiczeń, a zupełnie przejść do 6 m-cy po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licytacja od 1,00PLN BCM
Zapraszam, licytacja od 1,00 PLN bez ceny minimalnej Bluzka koszulowa ze stójką, rozmiar M, kolor beż, cienki przewiewny materiał http://allegro.pl/show_item.php?item=2433845940 UBIERZ SWÓJ BRZUSZEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny własnie odebrałam wyniki z toxo i mam takie: Toxoplazma gondii Przeciwciała w kl. IgG 0,00 Toxoplazma gondii Przeciwciała w kl. IgM 0,060 co to może znaczyć?? jestem zarażona toxo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia, musisz poczytac o normach , wg , moich wyników , w którym normy podano to : < 6,0 wynik ujemny 6-8 wątpliwy 8 ,0 wynik pozytywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazarek
Witajcie, Dziewczyny jeśli macie konto na FB zapraszamy do naszego bazaru, na którym oddajemy, sprzedajemy i wymieniamy się ubraniami dla dzieci, ciążowymi i innymi mamowo-dzieciowymi gadżetami. Grupa jest w pełni moderowana, więc jest porządek. Zapraszam: http://www.facebook.com/groups/341140235913481/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, mi się wydaje że Twoje wyniki oznaczają że nie przechodziłaś toksoplazmozy i w związku z tym musisz uważać m.in. na koty... będziesz pewnie miałą to badana w każdym trymestrze. ale lekarz na pewno powie ci co to dokłądnie oznacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Widze, ze ostatnio coraz mniej piszecie tu na naszym forum... Musze sie dolaczyc do Waszego facebooka, ale jakos nie moge zlapac Milagrosy:( W sobote mam wreszcie badanie w polskiej klinice, mam nadzieje, ze zobacze pipke albo siusiaka:) Czuje sie dobrze, chociaz od wczoraj zaczelo mnie rwac w posladku, ale zauwazylam, ze kilka z Was ma ten sam problem:) Jakas sie placzliwa zrobilam ostatnio, niby powinno byc coraz lepiej z tymi nastrojami, a tu coraz gorzej:( Tez tak macie? Czy u Was ksiazkowo, pelno energii i optymizmu?? Zbieam sie spac, bo niestety o 5ej trzeba wstac do pracy:( Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorową porą :) alexgrampy rzeczywiście na fb więcej się dzieje, warto dołączyć. Co do nastrojów to akurat u mnie też tak jest, nie widzę niesamowitego zwiększenia energii... w ogóle tego nie widzę, jestem przemęczona i często smutna bez powodu :( może to przez to że cały czas zaganiana, zero oddechu, tylko praca, dom, praca :( pracuje do końca czerwca, mam nadzieję że odpocznę, nabiorę energii nastroje się poprawią :) Jutro spotkanie z gin, jestem niecierpliwa, mam nadzieję że wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli nie tylko ja nie zauważyłam wybuchu energii i doładowania? ani zwiększonego libido? na co z niecierpliwością czeka mój biedny mąż;) może to przez te upały u mnie.... z temperatury ok. 20 st. wyskoczyło ponad 30 wczoraj w aucie pokazało mi 35!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. U nas pogoda jest strasznie senna. W nocy popadał deszcz. Aktualnie jest duszno i grzmi. Burzy się nie boję. Wręcz przeciwnie, lubię jak grzmi i pada deszcz. Po wszystkim jest takie świeże powietrze. Francoise- na przełomie kwietnia i maja byliśmy z mężem na 10-cio dniowej wycieczce w Paryżu i na Prowansji. Niestety, Paryż był wtedy bardzo zimny i deszczowy. Zakładałam 2 swetry i kurtkę a nadal było zimno. Brrr. Natomiast region Prowansji był przepiękny- ciepły i słoneczny. Tylko ostatni dzień w Nicei nie dopisał, bo strasznie lało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie od rana lekki stresik. po poludniu mam wizyte u ginekologa. jak nie zapomne to podpytam sie o ten bolacy posladek :) dzis chyba nie tylko ja mam wizyte wiec mam nadzieje ze dzisiaj beda same dobre wiesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie od rana lekki stresik. po poludniu mam wizyte u ginekologa. jak nie zapomne to podpytam sie o ten bolacy posladek :) dzis chyba nie tylko ja mam wizyte wiec mam nadzieje ze dzisiaj beda same dobre wiesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny ktore maja dzis wizyte :) ja mialam wczoraj :) 3 godz w szpitalu, usg, potem wywiad z polozna,krew, mocz, cisnienie, waga itp i dostalam gore katalogow i broszur- ale sie zdzwigalam. z dzidzia ok, ma 10 cm :) nastepna wizyta w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej no jaki Fb ???? ja nie mam konta i nie chce mieć !!! W ogóle się dziwię ludziom że siedzą tam i wypisują co aktualnie robią, że są w ciąży, że jadą na wakacje, że biorż ślub itp. choć może ktoś potrzebuje tego bardzo.. Dla mnie to zupełnie nie potrzebne bo ja mam 3-4 bliskich znajomych i mam z kim pogadać na kawie. Dziewczyny a myślałyście o szkole rodzenia ???? Moja szwagierka rodziła 4 lata temu w wieku 38 lat i bardzo mnie namawia żebym się już zapisała i ze to bardzo dużo daje. Co wy na to ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez myslalam o szkole rodzenia ale niestety do miasta mam 24km i nie zawsze pasuje mi tyle dojezdzac zreszta moj chlopak ma teraz samochod a autobusem nie chce mi sie jezdzic.... Szkoda bo bardzo bym chciala zawsze to cos innego niz ciagle siedzenie samej w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie! Gdy chodziłam w pierwszej ciąży, chodziłam na zajęcia do szkoły rodzenia. Robiłam to z kilku powodów: 1/ by się czegoś dowiedzieć o ciąży, co wolno, czego nie, co powinnam robić by było ok. 2/ jak zachować się podczas porodu 3/ jak opiekować się dzidziusiem już po narodzinach 4/ i żeby nie siedzieć sama w domu :), by mieć kontakt z innymi przyszłymi mamami. I do dziś wspominam ten czas jako bardzo miły i udany. Dowiedziałam się wiele pomocnych rzeczy. Dziewczyny jeśli macie okazję chodzić do szkoły rodzenia gorąco polecam :) Ja dziś mam potwornego lenia. Nie wiem czy to z powodu upału czy dlatego że już tyle dni siedzę w domu i nie mogę wszystkiego robić dla bezpieczeństwa moje Kruszynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika_80
Hej. Ja burzy jako takiej się nie boję. Nawet jak bardzo mocno grzmi. Boję się tylko strasznie jak się zaczyna i zrywa się wiatr lub jest konkretna nawałnica. Zgadzam się z jestem pewna. Nie rozumiem fascynacji fb. Ludzie nie mają co robić i piszą bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie zaskoczona
witam:) dotrałam szczęśliwie do Polski ale zaraz wracam:( wczoraj miałam wizytę, lekarz zrobił mi dokładne usg. Data porodu mi się przesunęła wg. miesiączki 14.12 a wg usg 11.12 :) Mieszkaniec mojego brzuszka to najprawdopodobniej dziewczynka z czego cieszę się ogromnie;)))))) ale to jeszcze nic pewnego. Lekarz stwierdził że bardziej wygląda na dziewczynkę niż na chłopca. Moje maleństwo ma 9,31 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Ciesze sie, ze kolejne wizyty u Was zaliczone, dzieci pomierzone i ze wszystko jest ok:) Co do rwy kulszowej, to pierwszy raz mialam "przyjemnosc" sie z nia borykac jak zaszlam w poprzednia ciaze. Na kilka dni przed pozytywnym testem trafilam do lekarza. Lekarz kazal sie ruszac i tyle! Wzielam pare dni wolnego i jakos rozeszlo sie po kosciach. Jednak od jakiegos czasu znow mam ten problem. To taki bol, jaki opisujecie. Od posladka, promieniujacy do uda. Do tego jeszcze doszedl ostatnio bol mniej-wiecej w polowie plecow. Rownie nieprzyjemny i uciazliwy. We wtorek mam spotkanie z polozna i poprosze o skierowanie do fizykoterapeuty. Jesli chodzi o przyplyw energii to ja takowego nie zaobserwowalam. Na libido nie moge narzekac i moglabym czesto, ale samopoczucie nie zawsze na to pozwala, bo a to mdlosci, a to bole... i w rezultacie jest duzo rzadziej niz kiedys. Wczoraj np. zmagalam sie z okropna migrena. Juz w nocy obudzil mnie bol. Myslalam, ze moze przespie go, ale jak sie rano obudzilam to bylo juz tylko gorzej... Paracetamol przy takich bolach jest bezradny:( Mimo, ze wzielam 3 dawki w czasie doby to i tak nic nie pomogl. Dzis na szczescie jest juz lepiej. Co do burz to ja sie nie boje, nawet je lubie... mimo, ze w Polsce mieszkalam w najwyzej polozonym budynku w calym miescie:) Ja mialam ostatnie 3 dni wolne aby dac odpoczac plecom, jutro i pojutrze pracuje, a potem znow trzy dni wolne. W niedziele jedziemy na ogromny koncert plenerowy, mnostwo gwiazd duzego formatu. Juz nie moge sie doczekac. Boje sie tylko jak moj pecherz przetrwa taka calodniowa impreze. Pewnie spedze jego wiekszosc w kolejkach do toalet:( O mdlosci tak bardzo sie nie martwie, bo jakos chyba nauczylam sie z nimi zyc:) I trace nadzieje, ze mi mina:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie zaskoczona
czy wam też wyszła taka duża różnica między terminem porodu wg ostatniej miesiączki a wg usg???? bo u mnie wg miesiączki 17.12 a wg usg 11.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no z tym terminem porodu to może być różnie.... my możemy już urodzić w listopadzie, albo po świętach... wszystko zależy od organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×