Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Misia u mnie waga tydzień temu była taka sama, pytalam lekarza czy to normalne, powiedzial ze tak moze byc i ze na nastepnej wizycie powinna juz skoczyc. Byc moze jest to spowodowane ze 2 miesiace wymiotowalam i praktycznie co zjadlam to szlo do WC. Plci nie znam, jak dotad mialam tylko jedno USG prenatalne na ktorym bylo wszystko w porzadku, ale lekarka nic o plci nie mowila. Kolejne mam 31 lipca i mysle ze juz wtedy sie dowiem. A jak U Ciebie ? Ja to siebie wogole za te USG podziwiam, ale coz... po co sie zamartwiac, trzeba sie uzbroic w cierpliwosc :) Co to brzuszka, to wieczorami rzeczywiscie jest wiekszy, a rano plaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może tylko bada bo niektórzy twierdzą ze 3 usg w trakcie ciąży to wystarczająca liczba. Tyle przysługuje wg norm NFZ-tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Widzę że wczoraj rozpisałyście się na temat badań. W pierwszej ciąży chodziłam prywatnie i każdego miesiąca miałam badanie ginekologiczne i miałam usg. Teraz miałam 3 usg zlecone przez lekarza ( pierwsze potwierdzające, usg prenatalne i w szpitalu)> Dwa usg dodatkowo zrobiłam dla własnego spokoju. Mój lekarz należy do tych co uważają że wystarczy zrobić trzy razy usg. Badanie ginekologiczne miałam już kilka razy. Dziś idę zaraz do lekarza i wiem ze też będzie mnie badał ( ze względu na skracająca się szyjkę). Poza tym robił mi cytologię już i jak miałam infekcję (należę do kobiet które niestety często mają infekcję) zrobił mi też wymaz. Myślę, że to zależy od lekarza. Każdy ma inne podejście do tych spraw jakimi są badania ginekologiczne ciężarnej ( jeden uważa za dodatkowe badanie sprawdzające czy wszystko ok, inny stwierdzi ze to zbędna ingerencja). Co do usg też chyba ilu lekarzy tyle opinii :) Ale się rozpisałam... :) Za chwilkę idę się szykować na wizytę....trochę się boję jak tam z tą szyjką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana - życzę powodzenia :) Trzymam kciuki za prawidłowe wyniki badań. pechowa szczesciara - ja miałam już trzy badania usg ( z czego jedno prywatnie), ale ostatnie w 13 tygodniu - prenatalne, w 17 tyg nie miałam i teraz będę miała w 21 tygodniu - tak zapowiedziała pani gin. Chodzę na NFZ i pewnie dlatego jest tak że badanie usg wychodzi co drugą wizytę - bo tyle przysługuje jak wspominacie, nie dostaję też wydruków :( mogę po nie się zgłosić po rozwiązaniu i zakończeniu ciąży dopiero....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i myślę że na pewno lekarz powiedziałby jakby coś było nie tak, na pewno badania są wykonywane profesjonalnie i wszystko jest ok :) Ja tez w to wierzę przy moich badaniach, gin mówi że ok, wszystko wręcz wzorowo, zobaczymy co dalej bo nie widziałam mojej dzidzi od 13 tyg i zastanawiam się już czy wszystko na pewno ok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie tylko za granica sa lekarze ktorzy olewaja problemy ciezarnych. wczoraj gadalam z kolezanka ktora jest w 6 tc i zaczela plamic. byla u swojego lekarza ktory pracuje w szpitalu i nawet jej nie zbadal ani nie zrobil usg!!! kazal jej tylko lezec. jak to uslyszalam to sie we mnie zagotowalo, tym bardziej ze ona jest juz po jednym poronieniu ktore tez zaczelo sie od plamienia i lekaz doskonale o tym wie!!! opierdzielilam ja i wrecz kazalam isc dzisiaj do mojego lekarza. on ma naprawde inne podejscie do ciazy tym bardziej zagrozonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiem ze moze zadaję głupie pytanie ale co tzn ze robicie USG prenatalne ? To trzeba mieć specjalny aparat USG do tego ? Czy w przychodniach jest to bezpłatne ?? Ile to kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
Witam Mamusie!!!Ana wszystko bedzie dobrze...jak sie dzisiaj czujecie?bo ja umieram z goraca!!!a powieedzcie mi czy mialyscie juz robione badanie na DOWNA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusiaa__
Badanie prenatalne robi się i poprzez usg i poprzez badanie krwi, ja takie miałam. Jeśli istnieje prawdopodobieństwa chorób genetycznych lub jeśli kobieta skończyła 35 lat może zrobić to na NFZ, w Poznaniu koszt badania wynosi 490 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
hej dziewczyny! Ana, powodzenia!:) jestem pewna29, usg prenatalne to bardziej dokładne i szczegółowe usg, które generalnie powinno się wykonywać się jeśli są jakieś szczególne wskazania ( wiek matki, wady genetyczne w rodzinie, wątpliwości lekarza prowadzącego czy wszystko ok) ale wielu lekarzy ( w tym mój np) twierdz, że każda kobieta powinna mieć takie badanie. Usg prenatalne trwa dłużej, 30-50 min. lekarz sprawdza konkretne parametry (np. przezierność karkową, kość nosową, mierzy dokładnie dziecko). Razem z usg prenatalnym wykonuje się również badanie krwi pod kątem wad płodu. badanie jest refundowane jeśli są wskazania, w innym przypadku za badanie trzeba zapłacić, podobno ok.250-350zł. Ja miałam to badanie z nfz. To tak w skrócie:) dziewczyny pewnie uzupełnią moją wiadomość o dodatkowe informacje:) ale mam nadzieję, że choć w części udało mi się odp. na Twoje pytanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w rozmowie z lekarzem nie padlo slowo usg prenatalne ale on poprostu kazdej pacjentce robi takie dokladne usg. ja tez mialam , bylo dluzsze, wszystko bylo pomierzone, sprawdzone itp. badania krwi pod katem wad genetycznych nie mialam ale to pewnie dlatego ze dzidzius rozwija sie ksiazkowo a innych wskazan nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi_m
Tak jak normalnie chodzisz na usg tak ok 13 tyg.jest obowiazkowe usg nazywane prenatalnym.Mozesz zrobic prywatnie,mozesz z nfz.Nastepne obowiazkowe usg jest w 21 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusiaa__
USG prenatalne a badanie prenatalne to trochę co innego bo badanie prenatalne to oprócz usg takiego dokładnego z mierzeniem wszystkiego - gazometryczne badanie krwi.Badanie prenatalne może zrobić każdy ginekolog, który ma odpowiedni sprzęt ale krew to już musisz zbadać w laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
Ja tez mialam takie badanie ale mnie lekarz odrazu po usg pobral sam krew i on odawal do swojego laboratorium z ktorym maja umowe i wlasnie z tej krwi robil mi badanie na Downa tzn dziecku i wyszlo dobrze!!uffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
LUNA no sorki hehe ale ja tylko ztwierdzam fakty bo naprawde sie dychac nie da,dobrze ze sie troszke wiatr ruszyl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie wziela dzisiaj ochota na nalesniki z twarogiem, ale jak smazylam te nalesniki to jeszcze zachcialo mi sie krokietow... Chyba zrobie jak wroce z wakacji. Jeszcze tydzien i wylatuje, jak ten czas szybko leci... I koncze ukladanie puzzli. Zauwazylam ostatnio w mieszkaniu pelno robakow moze ktoras wie co to za brzydactwa i mi powie wrzucilabym na fb potem usune bo ogladanie robali nie jest przyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
Co tu taka cisz kobitki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutt.
Witam. Jestem na podobnym etapie ciąży (poród w grudniu) więc może któraś z Was mi pomoże. Czy brałyście luteinę dopochwowo? Jeśli tak, to jak długo? Tz. w którym miesiącu lekarz pozwolił wam odstawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia ja tez mialam USG w 13 tyg, a dokladnie przy koncowce, bo w 12 tc 6 d i tez teraz czekam na 21 tc!!!!!!! Musimy sie uzrobic w cierpliwosc i czekac i wierzyc ze jest wszystko dobrze!!!!!!!!! Wiem, wiem, ze nie jest latwo, ale po co sie zamartwiac... ja czekam do 31 lipca, a Ty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
hej lutt! ja biorę luteinę dopochwowo od ponad 9 miesięcy( jeszcze przed ciążą brałam). w ciąży podobno zwykle bierze się do 12 tyg. Ja jestem teraz w 15 i dopiero teraz powoli odstawiam (zmniejszyłam dawkę). prawdopodobnie będę brała jeszcze jakiś 1-2 tygodnie . Wyjeżdżam teraz nad morze i lekarz kazała brać jeszcze przez ten czas ze względu na zmianę klimatu. a Ty w którym tyg. jesteś i z jakiego powodu bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lutt ja biorę luteine dopochwowo od 9 tc-teraz kończe 16 i lekarka nic nie mówi na razie o zmniejszeniu dawki-ale ja mam problemy z szyjką macicy niestety a więc najlepiej jak zapytasz lekarza prowadzącego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaip83
dziewczyny. powiedzcie czy jak jesteście u ginekologa na comiesięcznym badaniu, to badają was tylko ginekologicznie czy też słuchają bicia serduszka dziecka? bo u mnie dzis sprawdziła tylko czy szyjka jest dobra i nic więcej, nawet nie wiem czy z maluszkiem wszystko jest w porządku................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dzięki za wsparcie :) Jestem już po wizycie i... boję coraz bardziej. Szyjka nadal się skraca. 12.07.2012 idę na wizytę i do szpitala na założenie szwu. Poza tym lekarz kazał odstawić Duphaston i 4 x dziennie mam brać Fenoterol i Izoptin. Kasia to zależy od lekarza czy bada przy każdej wizycie i czy robi usg. Ja mam z powodu swoich problemów wizyty co dwa tygodnie i za każdym razem lekarz mnie bada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia ja bicia serduszka jeszcze nie slyszalam ale co wizyte mam usg i zawsze widze ze bije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×