Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

Gość Elpida*
Hej dziewczyny dzieki za mile powitanie:)Ja mam 27 lat mieszkam za granica,moj termin jest na 22 grudzien,czuje sie dobrze,tylko te upaly sa czasami dotkliwe i meczace!!z moich obliczen jest to 15 tydzien i sprawdzalam tez na kalendazykach...nie moge sie doczekac na kolejna wizyte 12 lipca!!a Wy na kiedy macie terminy w ktorych tygodniach jestescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
Ana chyba nie jestes sama u mnie sie to zdarza czesto ze spac nie moge,a do tego jeszcze ostatnio mialam takie sny,ze az wlosy deba staja...ale slyszalam ze duzo dziewczyn w ciazy przez to przechodzi w ktorym jestes tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luska i Misia przypomnijcie mi w którym tyg. jesteście? Ja w czwartek zaczynam 18 tydzień a pierwsze bardzo delikatne ruchy zaczęłam czuć w trakcie pod koniec 15 tyg. To moja 2 ciąża. A nie należę do najszczuplejszych więc te ruchy są bardzo delikatne choć z każdym dniem mocniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 17 tyg. i to pierwsza ciaza nie liczac poronienia wczesniejszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny... Francois... bardzo, bardzo mi przykro, ze poronilas. Trudno znalezc odpowiednie slowa w takiej sytuacji. Niestety, tu w zachodniej Europie zupelnie inaczej podchodzi sie do ciazy:( a to wiaze sie z tym, ze czesto nie udziela nam sie pomocy, gdy jest ona nam potrzebna:( Sercem jestem z Toba i zycze duzo sily by przetrwac ten najgorszy czas. Ja jestem w 17tc id od troche ponad tygodnia czuje juz chyba ruchy. Poki co sa bardzo delikatne i niestety dosc zadkie... To takie czucie jakby ktos mnie palcem od srodka pukal:) Witam nowa mame:) To Twoja pierwsza ciaza? Gdzie mieszkasz? Co do snow to ja tez ma teraz strasznie glupie. My wcziraj z M bylismy na calodniowej imprezie muzycznej. Pogoda srednio dopisala, bo kilka razy lalo jak z cebra. Takze kalosze, ktore kupilam na ta okazje okazaly sie wyjatkowo trafionym azakupem. Wogole... 99% uczestnikow bylo w kaloszach. Smiesznie troche to wygladalo. Ale niedalo sie inaczej, bo bloto w niektorych miejscach bylo po lydki. Fajnie bylo, ale jednak taka calodniowa impreza w plenerze to troche duze obciazenie dla ciezarnej kobiety. Popoludniu tak mnie kregoslup bolal, ze chodzenie bylo nielada wyczynem. Na koniec jeszcze wyszlo slonce i nie wiem jakim cudem, ale przez te kilka godzin spalilam sobie twarz. Dzis wygladam jakbym caly weekend pila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luska to Ty w tym tygodniu co ja :) Więc myślę że to co czujesz to dzidzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
tak to moja pierwsza ciaza dlugo wyczekiwana ale wkacu jest sie czym cieszyc!!:)mieszkam w Grecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpida...gratuluje zatem :) Ja mialam wizyte u polznika w piatek. Okazuje sie, ze przeciwskazan do porodu naturalnego nie ma wiec bede rodzic sn, ale za to jest u mnie ryzyko przedwczesnego porodu. Ale.... wcale nie zamierzaja mnie badac podczas ciazy by sprawdzic co sie dzieje z moja szyjka i wrazie czego zalozcy krazek czy szef... by zapobiec przedwczesnemu porodowi! Powiedzieli, ze jak juz bedzie sie cos dzialo to mam sie stawic w szpitalu! A co z zapobieganiem. Takiego wyrazu nie ma w ich slowniku? Naprawde rece opadaja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
godzinke od Aten...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Wam fajnie że już czujecie ruchy... dla mnie to pierwsza ciążą na tym etapie, dwie poprzednie straciłam, a że najszczuplejsza nei jestem do troche musze jeszcze poczekać. Teraz mam połowe 15 tyg. a u mnie ze spaniem też różnie, ale o dziwo lepiej znosze upalne dni niż tak jak dziś pochmurno, zimno i deszcz... strasznei mnie głowa boli w taką pogodę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
tak na stale juz,a co mnie tu przygnalo?praca kochana wyjechalam z naszego kraju majac 17 lat,samo zycie!!ale tu sobie zycie ulozylam znalazlam druga swoja polowke zakupilismy swoj domek dzielacy nas z morzem tylko droga i jest pieknie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie właśnie lekarza przez to że bada mnie i wypytuje zawsze jak się czuję, czy coś mnie boli itp...zadecydował o szwie za dwa tygodnie ide na założenie. Ale czytając co piszą dziewczyny które mieszkają za granicą zastanawiam się czemu my czasem narzekamy na naszą służbę zdrowia ( chodzi mi przede wszystkim o ginekologię i położnictwo). Ja miałam lekkie plamienie które ustąpiło zanim dotarłam do szpitala a oni dla bezpieczeństwa zostawili mnie na oddziale. Ale staram się myśleć pozytywnie bo to ważne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
jestem pewna 29 a Ty gdzie tu przyjezdzasz?wktorym tygodniu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 17 tygodnu dzis zaczelam... To moja 1 ciaza tamtego poronienia nie biore pod uwage bo to byla bardzo wczesna ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
Dziewczyny powiedzcie mi czy spicie na brzuszkach albo czy spalyscie do czasu poki nie zaczely przeszkadzac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana bo w przeciwieństwie do zachodu u nas ważniejsze jest życie dziecka, a tam matki... wystarczy popatrzeć na przepisy dot. antykoncepcji, aborcji itp. itd.... bardziej konserwatywne i katolickie podejście do sprawy czasem się przydaje... Karmelek a nie możesz na kilka dni wpaść do kraju i zgłosić się do poradni gin? może u nas byś coś zdziałała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam różne wypowiedzi na internecie na temat ruchów dziecka. I były też dziewczyny w pierwszej ciąży poczuły ruchy w 16 lub 17 tygodniu. Mówi się że dziewczyny szczuplejsze lub te które są w kolejnej ciąży szybciej czują dzidzię. Ale myślę że to bardzo indywidualna sprawa. Bo każda ciąża jest inna. Tak samo jak wymiary naszych Maluszków. Raz że zależy na jakim lekarz sprzęcie robi usg, jaką ma wprawę i nie każde dziecko jest "ksiazkowe" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja spie na brzuchu, bo zawsze tak spalam. Poki co jeszcze brzuszek nie przeszkadza. Monika przylece za miesiac i udam sie do ginekologa. Niech zagladnie tam :) i oceni jak sie ta moja szyjka miewa. Miejmy nadzieje, ze wszystko bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze spalam na brzuchu, ale teraz spie na lewym boku albo na plecach staram unikac sie prawej strony bo tam jest ta glowna zyla, takze wole jej nie uciskac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wygodniej spać na prawym boku lub plecach. Czasem śpię na lewym boku ale mniej mi wygodnie wtedy :) na brzuchu nie śpię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
Ja tez spie na brzuszku,u mnie pojscie do spania i nie polozenie sie na brzuchu to nocka nie przespana,ale bedzie to trzeba pomalu zmieniac bo jak brzusio sie pojawi to bedzie ciezko sie przestawic!!a na ktorego macie terminy dziewczyny?nie bede pytac indywidualnie jak ktoras z was bedzie sie udzielac to niech napisze jak moze!!musze was jakos poznawac pomalu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wy jak trochę pochodzicie później czujecie lekki ból w pachwinach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja według OM na 5.12.2012 a wg usg 06.12.2012. Znajdę zaraz tabelkę więc będziesz mogła się dopisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
Ja w pachwinach nie odczuwam,ale jak pochodze to przy siadaniu czuje taki jakgby ucisk w podbrzuszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowa mamuske :) u mnie 15 tc. termin na 25.12 (taki prezent na swieta ;) ) zawsze spalam na brzuchu ale juz mi niewygodnie i raczej spie na lewym boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajdę tabelkę później bo dawno jej nikt nie wklejał a teraz muszę zając się kolacja dla córci. :) także odezwę się troszkę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
Mnie tez juz zaczyna przeszkadzac ale jeszcze na ta nie dluga chcwile sie przepracam i poleze!!powiem wam ze ze 2-3 razy zdarzylo mi sie ze jak sie obrocilam z brzucha na bok to poczulam dziwnie tak jakgby kopanie,,a moze sie dzidzia zlosci ze ja gniote hmm!!a zd rugiej strony nie wiem czy to mozliwe zebym mogla juz wyczuc jakiekolwiek ruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elpida*
ok Ana spoczko!!!sorki za bledy ale mam klawiature daleko i nie bardzo widze jak pisze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×