Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

hmmmm dziwny lekarz.... JA nie wiem nie moglabym chodzic do kogos kto za mnie decyduje . To nie jest 20 zł zeby przebolec tylko 350 . Moze poszukaj innego lekarza? przy pomocy rankinglekarzy czy dobrylekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Widziałam, że macie założoną grupkę na fb... Jak można dołączyć? Jak Was znaleźć? effi31 - nie było Cię od mojego wpisu ok. 2-3 dni temu i się martwiłam, ale jesteś!! :) Przestałam wymiotować z dnia na dzień i wiem, że przyczyną jest podłoże psychiczne. Czujesz się źle, łapiesz doła i stąd droga niedaleka. Poza tym polecam świeże powietrze i jedzonko w mniejszych ilościach co 2 h. Mi pomaga. Mam ciągotki na białko, np. żółty ser, strasznie zajadam się chlebem, rzodkiewką, fasolką szparagową, buraczkami, jabłkami. Jeść mniej kwasowatych rzeczy jednak trzeba! To też powód cofania się treści z żołądka... Dzisiaj wzięłam łyk pepsi, bo mi czasami coś jeszcze zalega w jelitach ;) Polecam też rumianek - nie dość, że uspokaja to naprawdę powoduje lepsze trawienie i ulgę od wymiotów. Przyznam, że jestem bardzo słaba, ciężko mi i kręci się w głowie kiedy za szybko wstaję. Lusiu - cieszę się razem z Tobą :) Ja 14 idę do przychodni po skier. na badanie lek. Potem wizyta u gina znowu. Dużo tego, ale cóż... Martwię się o moją dzidzię, bo nie wiem jak Wy, ale ze mnie straszna... nerwuska!! Mam takie doły i psychicznie słabe momenty, że hej. I jeszcze z każdej strony wymagania, zalecenia, pełno wujków dobra rada. A prawda jest taka, że ja potrzebuję odpoczynku od telefonów, nerwowych sytuacji i dobrych rad. I powiedzcie mi: jeżeli organizm domaga się np. dużo białka i chleba i jem mniej owoców czy warzyw i mięsa... Czy to źle? Zaznaczam, że tłuste zjadłam dopiero dzisiaj - frytki, bo miałam ochotę, chociaż dużo nie byłam w stanie zjeść... Staram się jeść warzywa, ale wiadomo, że nie jesteście w stanie w 100% jeść cały czas zdrowo... Jak wy macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie tak znalazłam obecnego - dobry lekarz , niby same dobre opinie , dlatego mam metlik ;/:( znowu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwuska, ja ciągle was czytam :) także na bieżąco jestem :) , mi lekarz na razie zabronil pieczywa pszennego , i smażonych produktów, bo glukoza mi wyszla 99 chyba, a w czasie ciązy dopuszczalna jest 93 tylko, ale nie martwię się , bo wypiłam sok przed badaniem, ;/;/ zupełnie zapomniałam, ze ide na badania :):) , teraz muszę powtórzyć a co do zaleceń, mam jeszcze co 2 dzień mierzyć ciśnienie, i wpisywać w tabelkę (ale to przez moja operację ) kurcze tak patrze na to moje zdjęcie z Usg i nie moge sie napatrzeć, moja dzidzia ma juz rączki :):) a w 10 tyg ksztaltuje sie ucho wewnętrzne (kowadełko, mloteczek i strzemiączko ) czytacie czasami ciąza tydz po tyg ?? ja jak zaczynam nowy tydz zawsze czytam co w danym tyg sie dzieje z dzidzią :) http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effi aha ;/ to niewiem , chyba pozostaje Ci jego opieka;) Moze rzeczywiscie jest dobry tylko nie pyta o nic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pytal o podstawowe rzeczy , widzial tez wyniki badań toxo i RH , ze mam + czyli konflikt serologiczny mnie nie dotyczy, a co do badań czy chce wykonywać to nie pytał po prostu zlecił, może dlatego jest taki dobry bo bardzo dokładny ?? pogadam jeszcze z mężem, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze , ale powinien zapytac wkoncu nie kazdy ma zeby wywalic 350 zł ;/ Pewnie masz racje moze przez jego dokladnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może wychodzi z założenia, ze jezeli stać mnie na wizytę 150zł co 3 tyg to i na te badania ?? ale mimo wszystko powinien zapytać czy chce, w mojej rodzinie nie było żadnych genetycznych chorób, to samo u męza , nie jestem tez po 35 r ż czyli w tej grupie w której zalecane sa te badania . mimo iz ja nie chciałam iść , mąż nalegał więc sie zgodziłam, jak usłyszał 350 trochę mu mina zrzedła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Preggers mi tez brzuszek lekko wyskoczyl, nie wiem czy to jest wzdecie czy to po prostu powiekszona macica, czy po prostu mi brzuszek zaczyna rosnac :P Zaczynam 10 tc i czyzby tak wczesnie? Hmm... Ja place za prenatalne 250 zl w katowicach, jeszcze 3 tygodnie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tez drogie te wizyty ;/ Ale moze tak wywnioskował . No ja płace 80 zł z usg , i w sumie sie nie orientowalam bo lekarza mi kolezanki polecily i mam blisko wiec chodzę tam ;) Wczesniej państwowo tzn w pierwszej ciązy ale to bylo najgorsze co mnei spotkalo zero wiadomosci szczegolowych , zero zdjec baa nawet nie widzialam dzieciaka na monitorze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze sama juz nie wiem co robić , nie widze sensu zeby przepłacać yhhh, ja to sie mam ;C:C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze popytaj znajomych , moze Ci polecą jakiegoś fajnego . Jezu chyba mam jakąs anginę czy inne paskudztwio ;/ Mam jak by taką kulke czy inne coś tzn tak czuje w gardle i mnie boli + chce mi sie non stop pic;/ Mam nadzieję ze jakoś sie to rozejdzie po kościach ..... bo nie mogę sobie pozwolić na lezenie przez 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19rita88 to ja jestem ze Słupska.... Do którego lekarza chodzisz? Ja nie mogę się oliwką smarować bo przez nią dostałam uczulenia i nie chce się znowu drapać teraz używam balsamu i jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) jak się dzisiaj czujecie ? Ja już dzisiaj w miarę . Rano wczoraj pisałam na kafe a potem pojechałam z plamieniem i bólem brzucha do szpitala . Na szczęście wszystko w porządku ( przynajmniej jak na razie ) . Widziałam fasolkę ma całe 3 mm i bije serduszko :) jest tylko jeden dzidziuś . Dostałam no-spe i luteinę pod język i dalej do mojego lekarza mam się zgłosić . Jednak życie bywa przewrotne bodajże w sobotę bądź w niedziele pytałam się po co bierzecie luteinę :/ . Trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze bo stracha miałam porządnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luska ja chodze do Marka Piliszczuka. Nie wiedzialam na kogo sie zdecydowac, czytalam opinie w necie i kazdy mial podzielone opinie, czesc dobrych, czesc zlych... Piliszczuk tak samo, ale do niego chodzilam jeszcze przed ciaza, wiec zdecydowalam ze w ciazy tez pojde do niego, choc nie jestem tak w 100% pewna... Mowia, ze to dobry lekarz, ale slyszalam o nim kilka rzeczy ktore wlasnie sprawiaja ze watpie... np. ze nie wykryl jakiejs dziewczynie pozamacicznej ciazy, albo siostrze mojego znajomego nie wykryl raka piersi, a z kolei mojej cioci powiedzial, ze ma raka a to byly zwykle torbiele... A ty gdzie chodzisz? Ja mam w pt kolejna wizyte, jeszcze prywatna, a pozniej chcialabym panstwowo chodzic. Pewnie sie moj gin nie ucieszy :P ale 150zl co 3 tyg to duzo jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Jak samopoczucie? Ja weszłam na moment- jestem w pracy :) Jutro tez mam wizytę u lekarza i zapisałam sie tez na USG bo nie dam rady czekać do 25.05 :) więc jutro już zobaczę swoję Maleństwo :) Ja tez ide na badania prenatalne ale mi udało się by były sfinansowane przez NFZ. Ale jak mi lekarz mówił to ceny za badania kształtują się od 150 do 350 zł. Zalezy w jakiej klinice:) Wskoczyłam dziś w 11 tydzień i powiem szczerze że u mnie brzuszek zaczęło widac już ok 2 tygodni temu. i Mąż się śmieje że może bliźniaki będziemy mieli :) ale ja myslę że to spowodowane tym, że nie należe do bardzo szczupłych dziewczyn i to moja kolejna ciąża :) Cziłałaka jak będziesz u lekarza poproś o luteine dopochwową . Bo słyszałam od dziewczyn że po tej pod jezyk źle się czują.I trzymam kciuki i będzie dobrze :) Miłego dnia wszystkim Mausiom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luska 46 j atez jestem ze słupska choć od 3 lat mieszkam w sosnowcu. Z pierwsza ciąża chodzilam do Marka Markiewicza i byłam zadowolna. Ale słyszałam od siostry że ostatnio jakieś opowieści o nim krążą że "się popsuł" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny jestem czerwcową mamuską widzę ze grupe na fb założyłyście, Wasza decyzja ale na fb kazdy moze miec dostep do Waszych danych i tak dalej. Polecam założenie na picassie konta i tam wstawianie zdj :) Pozdrawiam i gratuluję wszyskim mamuską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już chyba nie mogę gorzej się czuć . A co się dzieje po tej luteinie że dziewczyny źle się czują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cziłałka nie stresuj się! Mówiły mi dziewczyny ze bardziej je nudzi. JA poprosiłam o dopochwową Luteinę i jest ok. Wiesz moze to nie na każdego tak działa. Ja w poniedizałek i wczoraj musiałam wypić przed spaniem szklanke mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chce żeby mnie bardziej nudziło to jest okropne :( dochodza wymioty bola piersi matko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emisia ale grupa jest zamknięta i przynależność jest dobrowolna :) Po za tym nie są tak udostępniane jakieś tajemne dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwuska jedz to co ci mowi twoj organizm :) widocznie masz takie zapotrzebowanie :) co do rozstepow to ja mysle ze to geny sa odpowiedzialne. ja w 1 ciazy nie smarowalam sie niczym i nie mam ani jedneo rozstepu a znam dziewczyny ktore smarowaly sie 3 razy dziennie a maja olbrzymie rozstepy na brzuchu i piersiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cziłałka dobrze ze już wszystko okej . ja tez sie smarowalam i brzuch mam okropny ;/ Ale u mnie to rodzinne moja mama ma , babcia tez i moi bracia tez eh .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZiłałka ja dlatego poprosiłam o t a luteine dopochwowo. Cieszę się sie widziałaś Swoje MAleństwo ja jutro mam usg.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana32 ja jakby wczoraj nie trafila do szpitala to też dopiero jutro bym widziała fasolke swoja. Nie dobra ta luteina gorzka ...rany narzekam jak baba w ciąży sama ze sobą nie mogę wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana32 jak milo, ze jest nas wiecej ze Slupska :) mimo ze teraz mieszkasz gdzies indziej. Ja o Markiewiczu slyszalam wczesniej ze tez jest dobry a ostatnio doszly mnie sluchy ze coraz mniej czasu poswieca pacjentkom, byle jak najszybciej zakonczyc wizyte i przyjac nastepna i ze sie spoznia. Nie wiem czy to prawda. A o Piliszczuku slyszalas cos moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś o 21.20 zobaczę moje maleństwo i mam nadzieje że wszystko ok :) Tydzień temu było cudownie :) Po za tym wybieram się dziś do fryzjera kolor włosów zmienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszalam różne rzeczy i te złe i dobre. Oólnie wiem że ok. A to od cioci która prowadzi w Słupsku kiedys szkołe rodzenia i teraz poradnię laktacyjną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×