Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luska46

Mamusie Grudzień 2012 :)

Polecane posty

a Oliwki to uzywam od dawna jeszcze długo przed ciążą , a to dlatego, ze nie cierpię balsamów ;/;/, wole pod prysznicem sie naoliwić, później spłukać nadmiar ;):) tak samo mój mąz uzywa, bo tez balsamów nie znosi ;) ostatnio kupil taka w żelu i jest beznadziejna tzn nie sama oliwka , tyllko wyciska sie ja bardzo ciężko, dobrze ze juz sie kończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska2012
Ja tylko pije wode niegazowana zywiec zdroj smakowa.na nic innego nie mam ochoty. Jem duzo jablek, ostatnio jak bylam u rodzicow zjadlam 2kg podczas dnia. :) i mam straszny apetyt ale nie chce jesc duzo dlatego rozkladam sobie posilki :) no i jem duzo jogurtow.omijam fast foody jak tylko sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zapisalam sie na prenatalne, na 29 maja - wtedy zacznie sie 13 tc. Przytylyscie cos? Ja sie dzis wazylam i waga stoi w miejscu, moze przez to ze wymiotowalam do tej pory i slabszy apetyt. W sumie to chyba dobrze... :P zaraz przeciez sie nie tyje, ale juz ciasne robią mi sie spodnie, a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero jutro bede dzwonic zeby sie zapisac heh ;) a teraz powiem wam zdycham , nagly bol glowy i wymioty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska2012
Ja schudlam 2 kg mimo ze nie mam wymiotow. Juz niedlugo nasze stany sie poprawia i bedziemy lepiej sie czuly. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effi - ja też będę miała badania na HIV, oczywiście za zgodą, gin pytała się czy wyrażam zgodę. Badania dopiero 22.05, a 23.05 spotkanie z gin, mam nadzieję ze wyniki będą ok, obawiam się. Może dlatego że cały czas jednak troszkę za bardzo się przemęczam, pracuje i odżywianie też nie na 5, póki co jem to co w ogóle organizm przyjmuje :) Pierdolka, ja się "cofam" zawsze i wszystko nadrabiam aby nic nie ominąć, przykro by było gdyby jakaś fajna rada mnie ominęła :) O herbacie i ciasteczkach imbirowych czytam wszędzie, ze pomagają i w ogóle ale... nigdzie nie mogę ich znaleźć w tych Naszych sklepach :( czy gdzieś są dostępne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyś87
cześć mamuśki! ja też dziś po wizycie. zobaczyłam fasolkę, pulsujące serduszko i usłyszałam jego szybkie bicie:) wygląda na to, że wszystko w porządku.kolejna 30.05. pytałam lekarza o badania prenatalne ze względu na to, że mam w rodzinie dwie osoby niepełnosprawne od urodzenia. ana32 podała mi namiary na klinikę w katowicach, w której można zrobić te badania ale mój lekarz powiedział, że oni w swojej klinice mają specjalistyczny sprzęt do tego typu usg i wykonują je u siebie, i że zrobimy w okolicy 12tyg:) chyba dopadły mnie wieczorne mdłości:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja was przepraszam ale co Wam da to że teraz zrobicie takie badania prenatalne ??? A jak wyjdzie że dziecko jest chore ?? Czy wtedy usuniecie ciąże ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci powiem szczerze , że nie wiem co bym zrobiła i raczej nie chcę wiedzieć , ale wiadomo gdyby jakas skomplikowana wada to zawsze jest wieksza swiadomosc i czas na szukanie sposobu pomocy takiemu dzieckui

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Karmelek u mnie jest tak samo, jedno usg wyzebralam a nastepne 19 czerwca :/ dziewczyny jestem dopiero w 8 tyg a juz spodni nie dopinam :/ zalamka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem pewna ja tez nie widze potrzeby robic takich badan, jesli nie daj Boze dziecko ma np zespol downa to i tak nic z tym nie zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie umiała powiedzieć co bym zrobiła gdy się okazało że maluch będzie chory czy niepełnosprawny. Jak bym traktowała to dziecko w swoim łonie ??? Jak bym myślała o porodzie i donoszeniu tej ciąży do końca ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam piatkowo:) Jestem pewna...badania prenatalne koncentruja sie nie tylko na wykryciu zespolu Down'a. Sa niezwykle wazne w diagnozowaniu innych powarznych schorzen tj, wytrzewienie jelit, czy choroby serca. Takie wady wymagaja natychmiastowej interwencji chirurgicznej, zaraz po przyjsciu dziecka na swiat. Sa tez takie schorzenia, ktore wymagaja takiej interwencji w jeszcze w lonie matki. Odpowiednio wczesna diagnostyka jest niezbedna do zaplanowania kolejnych badan i odpowiedniego leczenia. Rzecza oczywista jest, ze kazda z nas ma nadzieje, ze nasze dziecko przyjdzie na swiat zdrowe, ale zycie bywa wredne i niestetey zdarza sie, ze dzieci rodza sie z powaznymi schorzeniami. Ja osobiscie uwarzam, ze taka diagnostyka jest niezmiernie wazna. Oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnego zdania, ale trzeba pamietac, ze tu nie chodzi o nas, a zdrowie i jakos zycia naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna z moich znajmych niestety podczas usg prenatalnego dowiedziala sie, ze jej dziecko ma bardzo powazna wade, ktora uniemozliwi mu przezycie poza jej lonem, a nawet jesli po wielu zabiegach dziecko udaloby sie utrzymac przy zyciu to zapewne zyloby w bolu i cierpieniu. Musiala stanac przed okropnych wyborem. Jakim to chyba nie musze mowic....:( Mozna odrzucic diagnostyke, ktora proponuje dzisiejsza medycyna, ale uwazam, ze byloby to egoizmem z naszej strony. Nie wiem jakbym postapila w takiej sytuacji, naprawde nie wiem...i bardzo sie boje, ze moze mi przyjdzie przyjmowac zle wiadomosci, ale nie wyobrazam sobie nie wykonac tych badan, bo wiem, ze moglabym takim postepowaniem zaszkodzic jeszcze bardziej mojemu dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie robie tych badan bo jak wyjdzie ze dzidzia chora to co mam wtedy niby zrobic ? usunac ? NIGDY W ZYCIU ! wole nie wiedziec i cieszysz sie ze dzidzia zdrowa bo tak ciagle sbie powtarzam.. Ja nie pale nie pije jem owoce warzywa wiec musi byc zdrowa !!! duzoooooooo odpoczywam i jest dobrze :) u mnie w rodzinie nie ma nikogo z downem albo z inna jakas choroba :P dziewczyny macie czasem tak ze was z boku kluje ? tak jakby cos tam bylo haha ;d wiem ze to niemozliwe zeby dalo sie czuc dzidzie ale ja se wkrecam fazy takie ;ddd i odrazu banan na twarzy haha ;d;d;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miax...kazdy ma prawo robic co mu sie podoba, ale pomysl, ze jesli dziecko np. bedzie mialo wade serca (wiem...powtarzam sie:) ale uwazam, ze to niezmiernie wazne:) ), ktora wymagac bedzie natychmiastowej operacji, zaraz po porodzie, a lekarze nie beda o tym wiedzieli, bo nie zrobilas usg, ktore ta wade mogloby wykryc to ryzykujesz zdrowiem, a moze i nawet zyciem swojego dziecka. Nie mowie Ci co robic, bron Boze...to Ty i Twoj partner decydujecie o tym czy zrobicie badania czy tez nie... ale musisz pamietac, ze tutaj stawka jest zdrowie i zycie Twojego dziecka. Co do klucia z boku to zapewne jajnik. Wiekszosc z nas ma takie klucia. To jest zdecydowanie za szybko by czuc ruchy dziecka... Jeszcze z 10 tyg minie zanim pewnie cos poczujemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tylko przeraza to ze w Irlandii opieka zdrowotna kuleje. co chwile pisza w gazecie ze wyslali jakiegos noworodka do Niemiec czy Norwegii na operacje serduszka a zaplacic musieli rodzice. tu nie wykonuja takich operacji bo nie maja wiedzy. na zwykle badania z calej irlandii ludzie jezdza do dublina w tylko tam jest sprzet lub osoba ktora ten sprzet potrafi obslugiwac. kilka miesiecy temu mialam rezonans i wynik wyslali do dublina bo tylko tam jest lekarz ktory potrafi zrobic opis :/ zenada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja od pewnego czasu mam takie jakby "rozpychanie" w pochwie,jakby coś miało mi za chwilę wypaść. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi z pochwy wycieka miale mleczko takie ;/ i szyjka jest strasznie zwezona ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jastro... to faktycznie brzmi przerazajaco. U mnie wiadomo...do bardziej wyspecjalizowanych osrodkow trzeba dojechac, ale u mnie, w lokalnym szpitalu jest Ct, rezonans i sa specjalisci, ktorzy moga interpretowac wyniki. Teraz ma powstac tez jednostka onkologiczna specjalizujaca sie w radiologii, bo teraz pacjenci musza jezdzic do oddalonego o troche ponad 30 km miasta. Tyle tylko, ze tutaj maja takie lekko bagatelizujacy stosunek do pacjentow...przede wszystkim lekarze pierwszego kontaktu. Trudno sie przez nich przebic do specjalisty, ale jak juz sie trafi we wlasciwe rece to przewaznie jest ok. Chociaz i tu sie zdarza, ze poblazliwie podchodzi sie do tematu. Np...mnie specjalista ginekolog skierowal na badania tarczycy (co zreszta sama wyprosilam) i bylam swiecie przekonana, ze zrobili TSH, T3, T4, bo to taki standard, ze te trzy hormony bada sie razem. Otoz nie... zrobili mi tylko TSH. Smiech normalnie. Pozostale dwa sa rownie wazne przy ciazy. Pojade do Polski to zrobie prywatnie, na wlasna reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia...z tego co wiem to normalne, bo wszystko sie rozciaga. Tak mi przynajmniej powiedzieli w szpitalu. Poza tym powiedzieli by spodziewac sie klucia i boli typu "jelitowego" czyli takich chyba jak przy wzdeciach, bo zmienia sie perystaltyka jelit, pojawiaja sie gazy, zatwardzenia, biegunki wiec czasem i tego typu bole moge sie pojawic. Jedyne co powinno nas martwic to bole o charakterze skurczowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo ja tyle napisałam, chciałam wysłać, za dużo minek dałam i pyk wszystko zniknęło ;C aaaaa ;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak byłam na wizycie zapytałam lekarza , czy badania prenatalne pomogą dzidzi w czymś , czy tylko będzie to moja wiedza. powiedział tak: 1. będę miała wybór , jeżeli coś z dzidzia nie tak 2. taka ciąze inaczej się traktuje i tyle oczywiście wspomniał o serduszku, ze jeżeli wykryje wadę to dużo pomoże ta wiedza, ale dodał tez , że na serduszko w późniejszym czasie i tak będą dodatkowe badania wiadomo w 13tc to cały czas wcześnie , serduszko cały czas się rozwija itp . więc ja nie widzę sensu , żeby robić takie badania , no ale mąż nalega ;/ jak wiecie badania te nie dają 100% pewności , przykład : kuzynka męża zrobiła je ze względu na toxoplazmoze zachorowała w ciąży - lekarz powiedział jej ze dzidzia ma wodogłowie, do tego jeszcze musiała zrobić amniopunkcje (badanie inwazyjne koszt 1500zł) więc od 13tc cały czas żyła w stresie i smutku ;C:C:C, jak sie okazało Witek urodził sie zdrowiutki 10/10 . ale co przeżyła w ciąży to już tylko ona wie :C:C z jednej str żałuję, ze powiedziałam mężowi o tych badaniach, bo z chęcią bym nie poszła ;C:C:C. moja dzidzia jest zdrowa i już!!:) mamuśki, od jakiegoś czasu rano leci mi krew z nosa, nie dużo , ale jednak, czytałam, ze to normalne, tez tak macie ??? ooo ja tez mam skierowanie na TSH, nie prosiłam sam mi dal, ale tylko na to jedno , o t3,t4 nie słyszałam ;C:C, tak czy siak i tak ja za wszystkie badania place ;C:C:C:C Miax jak szyjka zwężona to dobrze , upławy tez mam takie, bez wkładki sie nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effi...w ciazy zwieksza sie ilosc krwi w organizmie kobiety. Nawet o 40-50%. Z tego powodu poszerzaja sie naczynia krwionosne (na pewno zauwazylas, ze zyly staly sie bardziej widoczne pod powierzchnia skory) stad moga sie pojawic lekkie krwotoki z nosa. O ile nie sa objetosciowo spore i nie zdarzaja sie za czesto to nie ma sie czym martwic. Jesli jednak mocno krwawisz albo bardzo czesto to skonsultuj to z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tak, czytałam o tym dlatego nie panikuje, a żyły naprawde stały sie widoczne najbardziej na nadgarstkach i piersiach ;) jak juz wspomniałam, jak moja dzidzia ma juz kolejny tydz zawsze zagladam i czytam co z nia sie teraz dzieje no i ze mna też :D:D : http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy.aspx fajna strona polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie właśnie skończył sie 10 tydz ;) zaczynam 11 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×